Mobil Ödeme Açma, Kapatma, Kayıt ve Kullanılabilir Limit Sorgula

Kullanmış olduğunuz operatöre bağlı olarak alışverişlerini mobil ödeme şeklinde gerçekleştirebilecek ve bununla birlikte, zahmetsiz olarak alışveriş keyfini tatmış olacaksınız. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom mobil ödeme açma kapatma işlemleri hakkında detaylar! Apple store ve Google play store ödeme yöntemleri ile her operatör firması için izleyeceğiniz yol farklı olacaktır. Çünkü operatör firmalarının birbirlerinden farklı hizmet sundukları gerçeği ortadadır.

Turkcell Mobil Ödeme Nedir?

Turkcell Mobil Ödeme, hesabınızda paranız kalmadığında ama alışveriş yapma ihtiyacı duyduğunuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ödeme yöntemidir. Turkcell Mobil Ödeme ile yaptığınız harcamalar Turkcell Faturalı hattınıza yansıtılır ve fatura dönemi sonundan sizden tahsil edilir; ancak Mobil Ödeme servisinin her 3 aylık dönemde 5₺ kullanım ücreti bulunmaktadır ve bu ücret de Faturalı hattınıza yansıtılmaktadır. Son olarak düzenli fatura ödeyip ödemediğinize göre belirlenen limitleriniz ile faturalarınızı da ödeyebileceğinizi hatırlatalım.

Turkcell Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell Faturalı hatlara özel olan Mobil Ödeme Sistemi ile birçok site üzerinden online alışverişler yapabilir veya fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Her ay düzenli olarak fatura döneminiz ile birlikte yenilenen limitinizi kullanabilmek için ilk yapmanız gereken şey, Turkcell Mobil Ödemeyi kullanıma açmaktır. Turkcell Mobil Ödemeyi şu adımları izleyerek ücretsiz olarak açabilirsiniz:

 • Cihazınızın mesajlar bölümüne gidip, “MOBILODEME AC”  yazarak “2222”’ye gönderin.
 • Ardından gelecek onay mesajına “Evet” yazarak cevaplayın.
 • Mobil ödemenizin açıldığına dair bilgilendirme mesajı geldikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Turkcell Mobil Ödeme açma işleminizi SMS dışında Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Alışverişlerde veya fatura ödemelerinde kullanabileceğiniz Turkcell Mobil Ödeme servisini iptal etmek isterseniz, bu işleminizi bir kısa mesaj ile gerçekleştirebilirsiniz. Turkcell Mobil Ödeme iptal işlemi yapmadan önce bilmeniz gerekenler:

 • Turkcell Mobil Ödeme kullanarak harcama yaptıysanız ve geri ödemesi henüz yapılmadıysa iptal işlemi gerçekleşmeyecektir.
 • Turkcell Mobil Ödemeyi kapattığınızda düzenli olarak mobil ödeme kanalıyla yaptığınız bir satın alım varsa, satın alımınız bir sonraki ay yenilenmeyecektir.
 • Turkcell Mobil Ödemeyi kapatsanız bile dilediğinizde tekrar bir kısa mesaj yardımıyla açabilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme kapatma işlemi için:

 • Cep telefonunuzdan “MOBILODEME KAPAT” yazarak “2222”’ye kısa mesaj atmanız yeterlidir.

Turkcell Mobil Ödeme Limiti Nasıl Artırılır?

Turkcell Mobil Ödeme limitiniz son 6 ay içerisindeki fatura ödeme düzeninize göre belirlenir. Son 6 ay içerisinde eğer faturalarınızı son ödeme gününden önce ödediyseniz, mobil ödeme limitimiz kendiliğinden artacaktır. Turkcell Finansman ödemesi dahil olmak üzere Turkcell’e ödemeniz gereken herhangi bir borcunuz gecikmeye düşerse, süre sıfırlanır ve en baştan 6 ayın dolmasını beklemeniz gerekir. Ödemelerinize son derece önem vererek, Turkcell Mobil Ödeme limitinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun haricinde kısa mesaj ile ya da Turkcell Çağrı Merkezi ile görüşme yaparak limit artırımı yapmak mümkün değildir. Limitiniz sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza yüklenmektedir.

Turkcell Mobil Ödeme ile Alışveriş Yapılan Siteler Nelerdir?

Turkcell Faturalı hattınız üzerinde tanımlı mobil ödeme limitlerinizle Turkcell ile anlaşmalı her kurumdan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Mobil Ödeme işlemlerinizi daha hızlı ve kolay yoldan yapın diye geliştirilen Turkcell Paycell uygulamasını edinerek alışveriş işlemlerinizi kolaylıkla yapmaya başlayabilirsiniz. Turkcell Mobil Ödeme ile alışveriş yapılan sitelerden bazıları şunlardır:

 • Migros, Trendyol, Burger King, Pizza Hut, Petrol Ofisi, Opet, Trendyol ve Limango.

Mobil ödeme kullanarak alışveriş yapabileceğiniz siteler veya yerler bunlarla kısıtlı değildir. Özellikle Turkcell Paycell Kart sahibiyseniz, banka kartı gibi kullanabileceğiniz bu kart ile dilediğiniz her yerden alışveriş yapabilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme ile Paycell Karta Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Mobil Ödeme ile Paycell Kartınıza para gönderimi yapabilmek için ihtiyacınız olan ilk şey, Turkcell Paycell mobil uygulamasının telefonunuzda yüklü olmasıdır. Cihazınızda yüklü bir Turkcell Paycell uygulaması yoksa cep telefonunuza uygun mağazadan Turkcell Paycell uygulamasını yükleyin ve ardından giriş yapın. Giriş işlemini tamamladıktan sonra şu adımları takip ederek para yüklemesi yapabilirsiniz:

 • Hazır Limiti Kullan” veya “Para Yükle” butonlarından birisine tıklayarak sekmeyi açın.
 • Para Göndereceğiniz Kart” bilgisi yerine “Hazır Limiti” seçin.
 • Ardından “Para Göndermek İstediğiniz Kart” yerine “Turkcell Paycell Kart”’ı seçin.
 • İşlemlerinizi kontrollü olarak ilerletin ve işlemi onaylayın.

Turkcell Mobil Ödeme ile Turkcell Paycell kartınıza para aktarımı yapabilmeniz için, Hazır Limitinizin kullanılabilir limitinin olması gerekir. Hazır Limitinizde kullanılabilir bakiye görünmüyorsa, fatura döneminizin yenilenmesini beklemeniz gerekir.

Turkcell Mobil Ödeme ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Turkcell Mobil Ödeme servisini kullanarak fatura ödemelerinizi yapmak isterseniz, Turkcell Paycell uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olması gerekir. Cep telefonunuza uygun olan Google Play veya IOS App Store’dan Turkcell Paycell uygulamasını indirin ve Turkcell numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Ardından şu adımları izleyin:

 • Ana sayfada karşınıza çıkan “Fatura Öde” butonuna tıklayın.
 • Ardından ödemek istediğiniz kurum bilgisini girin.
 • Sizden istenilen bilgileri de girerek “Devam” tuşuna basın.
 • Son olarak faturanızı karşınızda göreceksiniz ve “Öde” butonuna dokunarak işleminizi tamamlayın.

Turkcell Mobil Ödeme Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Mobil Ödeme bakiyenizin diğer bir adı Turkcell Paycell Hazır Limit bakiyenizdir. Turkcell Mobil Ödeme bakiyenizi sorgulamak için isterseniz Turkcell Paycell uygulamasını kullanabilir isterseniz de kısa mesaj ile sorgulama yapabilirsiniz. Turkcell Mobil Ödeme bakiyeniz için:

 • Turkcell Paycell uygulamasını kullanacaksanız, Turkcell Paycell uygulamasına giriş yaptığınızda sizi karşılayan sayfanın en üst kısmından ya da “Hazır Limit” butonuna bastıktan sonra yönlendirdiğiniz sayfadan bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.
 • Eğer kısa mesaj işlemini kullanacaksanız, “PKART BAKIYE boşluk Kartınızın Son 4 Hanesi” yazarak “2255”’e veya Turkcell’li değilseniz; “0532 752 2255”’e kısa mesaj atmalısınız.

Kısa mesaj ile sorgulama işleminde tarafınızdan bir ücret kesintisi olmamaktadır. Gün içerisinde dilediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz.

Turkcell Mobil Ödeme Faturaya mı Yansıyor?

Turkcell Mobil Ödeme ile yaptığınız tüm harcamalar Turkcell Paycell’de yer alan Hazır Limitinizden düşer. Fatura dönem sonu geldiğinde ise Hazır Limitte bulunan borcunuz ne kadarsa o kadar tutar faturanıza yansıtılır. Mobil ödeme servisinden yararlanarak yaptığınız alışverişlerinizin geri ödemesi de fatura döneminizin son ödeme tarihi ile aynıdır. Yani, Mobil Ödemenin ayrı faturanızın ayrı son ödeme tarihi yoktur.

Vodafone Mobil Ödeme Nedir?

Vodafone Mobil Ödeme, Faturalı veya Faturasız Vodafone müşterilerinin hatlarındaki bakiye veya kullanılabilir limitlerini kullanarak alışveriş yapabildikleri bir ödeme yöntemidir. Vodafone Mobil Ödeme ile isterseniz online alışverişler yapabilir, isterseniz de faturalarınızı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Ek bir masraf ücretinin olmaması nedeniyle de ne kadarlık bir satın alım yaptıysanız, o kadar ücret ödersiniz.

Vodafone Mobil Ödemeyi kullandığınızda hattınız Faturalı ise faturanıza hattınız Faturasız ise tutar bakiyenize yansıtılır. Alışverişleriniz esnasında Faturalı hatlar için kullanılabilir limit, Faturasız hatlar için ise ne kadar bakiyenin olduğu önemlidir. Alışveriş tutarınızın altında bakiyeniz veya kullanılabilir limitiniz varsa, dilerseniz fatura dönem sonunu bekleyebilir, dilerseniz de bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme servisinden yararlanmadan önce her 3 aylık dönem için faturanıza veya bakiyenize 3.99₺ ücret yansıtılacağını hatırlatmak isteriz. Bununla birlikte mobil ödeme servisi üzerinden yapacağınız işlemler için ek bir ücret ödemezsiniz. Vodafone Mobil Ödeme servisini kullanıma açmak için izlemeniz gereken yol şöyledir:

 • Kısa mesaj ile uğraşmak istemezseniz, Vodafone Müşteri Hizmetleri’ne bağlanarak Vodafone Mobil Ödeme servisini aktifleştirebilirsiniz.
 • Kısa mesaj yoluyla Vodafone Mobil Ödemeyi açmak isterseniz:
  • MOBILODEME AC” yazdıktan sonra “7878”’e kısa mesaj atmanız yeterlidir.

Vodafone Mobil Ödemeyi açtığınıza dair bir mesaj aldığınızda “Evet” yazarak gelen kısa mesajı cevaplamayı unutmayın.

Vodafone Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme servisinden yararlanmayı sonlandırmak istediğinizde bunu iki farklı yolla gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adımlarına geçmeden önce:

 • Mobil ödeme servisi üzerinden otomatik ödeme talimatı verilmiş ödemeleriniz varsa, mobil ödeme servisini kapattıktan sonra otomatik ödeme talimatının da son bulacağını unutmayın.

Vodafone Mobil Ödeme servisini kapatmak için:

 • İsterseniz, Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir; isterseniz de “MOBILODEME KAPAT” yazarak “7878”’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Vodafone Mobil Ödeme servisinden tekrar yararlanmak isterseniz, süre beklemesi olmadan istediğiniz an yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Nasıl Artırılır?

Vodafone Mobil Ödeme limiti, herhangi bir başvuru ile artış göstermemektedir. Vodafone Mobil Ödeme limitinizin artması için öncelikle en az 6 ay boyunca düzenli olarak faturalarınızı ödemeniz gerekir. Faturasız hatlar ön ödemeli yükleme yaptıkları için herhangi bir limit söz konusu değildir ancak Faturalı hatlar kullanımdan sonra ödeme yaptıkları için bir limit ile sınırlandırılmıştır. Ödemelerinizi geciktirmeden ve düzenli olarak ödemeniz halinde Vodafone sistemleri mobil ödeme limitlerinizi otomatik olarak yükseltecektir.

Unutmamanız gereken ise, en az 6 aylık dönem içerisinde 1 kez bile geç ödeme yaparsanız, 6 aylık zaman dilimi sıfırlanır ve en baştan en az 6 ay beklemeniz gerekir. Bu gibi mağduriyetler yaşamamak için gerek duyarsanız Vodafone faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme ile Alışveriş Yapılan Siteler Nelerdir?

Vodafone Mobil Ödeme servisi kredi veya banka kartınızın mantığında çalıştığı için online ödeme sistemi bulunan her sitede veya mağazada kullanılabilir. Özellikle Vodafone Pay kullanıcısıysanız, POS Cihazlarında da Vodafone Mobil Ödeme servisinden kesintisiz yararlanabilirsiniz. Alışverişlerinize ya da fatura ödemelerinize ek bir komisyon ücreti almayan Vodafone Mobil Ödeme sistemini kullanabileceğiniz bazı siteler şunlardır:

Vodafone Mobil Ödeme servisini kullanarak alışveriş yapmadan önce bakiye kontrolü yapmanız yararınıza olacaktır.

Vodafone Mobil Ödeme ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme servisinden en kolay ve en pratik şekilde yararlanmanın yolu Vodafone Pay mobil uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz ve kullanmaya başlamanızdır. Vodafone Pay ile Vodafone hattınızda tanımlı mobil ödeme limitinizi fatura öderken veya alışveriş yaparken kullanabilirsiniz. Vodafone Mobil Ödeme ile fatura ödeme işlemleriniz için izlemeniz gereken yol şudur:

 • Vodafone Pay uygulamasını cep telefonunuza indirin.
 • Vodafone hattınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Ana sayfada yer alan “Ödemeler” bölümüne ilerledikten sonra “Fatura Ödeme” kısmına gelin.
 • Ardından ödemek istediğiniz kurumu ve sizden istenilen bilgileri girerek işleminize devam edin.
 • Fatura bilgilerinizin ve ödeme tutarının göründüğü ekrana geldikten sonra kontrol ederek işleminizi onaylayın.

Vodafone Pay kartınızda daha önceden yüklediğiniz bakiye varsa öncelikle o bakiye kullanılır. Geri kalan tutar fatura döneminizde ödemeniz için hattınıza yansıtılır.

Vodafone Mobil Ödeme Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone Mobil Ödeme servisinde tanımlı bakiyenizden kalan miktarı öğrenmek isterseniz, Vodafone Pay mobil uygulamasını kullanabilir veya Vodafone Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Vodafone Pay uygulaması üzerinden sorgulama için:

 • Vodafone Pay uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Kartlarım” bölümüne gidin.
 • Karşınıza çıkan ekrandan direkt olarak bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone Çağrı Merkezi’ne bağlanarak işlemlerinizi yürütmek için, “542” veya “0542 542 0000” numaralı hattı aramanız yeterlidir.

Vodafone Mobil Ödeme Bloke Edilmiş Ne Demek?

Vodafone Mobil Ödeme servisi alışveriş yapabilmeniz ve fatura ödeyebilmeniz için tasarlandığı için bazı güvenlik prosedürlerini de beraberinde getirmektedir. Vodafone Mobil Ödemenin bloke edilmesi, birçok kez yanlış şifre girilmesi sonucu veya tanımlanmayan cihazlardan giriş yapıldığında uygulanan güvenlik önlemlerinden birisidir. Eğer Vodafone Mobil Ödeme Bloke Edilmiş uyarısı alıyorsanız:

Vodafone Fiziksel Pay Kart kullanıyorsanız, Pay kartınızın şifresini yenilemeniz tekrar bloke olmasının önüne geçebilir.  

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Ne Zaman Yenilenir?

Vodafone Mobil Ödeme limiti sadece Vodafone Faturalı hat kullanıcıları için geçerlidir. Vodafone Faturasız hat kullanıcıları hatlarına bakiye yükleyerek diledikleri kadar kullanım yapabilirler. Vodafone Faturasız hatlar için mobil ödeme limitinin yenilenmesi düzenli fatura ödemelerinize bağlıdır ve en az 6 ay sürmektedir.

Vodafone mobil ödeme limiti artırmak için herhangi bir manuel işlem bulunmamakla birlikte sistem tarafından otomatik olarak artırılmakta veya düşürülmektedir.

Vodafone Hattınız Mobil Ödeme için Uygun Değildir Ne Demek?

Vodafone hattınız mobil ödeme servisini kullanmak için uygun değildir sorunu çözümü; Mobil ödeme kullanan müşterilerinin rahatlıkla alışverişlerini sürdürebilmesi için belirli şartlar koyar. Belirlenen bu şartların dışında gerçekleştirilen her eylem mobil ödeme servisi kullanımızı kısıtlamaya yönelik olmaktadır. Vodafone mobil ödeme servisi için uygun değildir mesajıyla karşılaşmanız 2 farklı şekilde cevaplanabilir.

 • Vodafone fatura ödemelerinizde çok fazla gecikmeler yapıyorsanız, bir süre sonra hattınız mobil ödemeye kapanmaktadır ve uygun değildir mesajı gönderilir.
 • Bir diğeri ise, yeni bir Vodafone hat satın aldıysanız en az 3 boyunca hattınızı aktif olarak kullanmanız gerekir. 3 aylık bu süre dolmadan Vodafone mobil ödeme servisinden yararlanamazsınız.

Vodafone mobil ödemeyi neden kullanamadığınız hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, Vodafone Çağrı Merkezi ile görüşebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nedir?

Türk Telekom Mobil Ödeme servisi, online veya POS cihazları üzerinden rahatlıkla alışveriş yapmanıza olanak tanıyan gelişmiş bir ödeme sistemidir. Türk Telekom mobil ödeme ile yaptığınız harcamaların dönem sonu faturanıza yansıtılması mantığı ile çalışan mobil ödeme servisi, sizden herhangi bir ek ücret almadan alışverişinizi veya fatura ödemelerinizi yapmanıza imkân verir.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisinin aylık kullanım ücreti ise 2₺’dir. Kullanım ücreti otomatik olarak faturanıza yansıtılır; bu işlemi kullanım detaylarınızda görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kullanmaya başladığınız anda aylık kullanım bedeli olan 2₺ kesilerek hattınıza yansıtılır ve ilk 3 ay boyunca kullanabileceğiniz limit 50₺ ile sınırlıdır. Mobil ödeme servisini aktif duruma getirdikten sonraki 3 ay boyunca bu limiti artırmanız mümkün değildir. Türk Telekom Mobil Ödeme servisini açmak için:

 • Cep telefonunuzdan “MOBILODEME KAYIT” yazarak “5555”’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Kısa mesaj işlemini tercih etmezseniz, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir veya Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Hâlihazırda aktif durumda olan Türk Telekom Mobil Ödeme servisinden yararlanmayı sonlandırmak isterseniz, basit bir kısa mesaj işlemiyle işleminizi tamamlayabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kapatmadan önce bilmeniz gerekenler:

 • Türk Telekom Mobil Ödeme servisi üzerinden bir otomatik ödeme tanımlaması yaptıysanız, Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kapatmanızla birlikte otomatik ödeme iptal olacaktır.
 • Mobil Ödeme servisini kullanarak bir ödeme yaptıysanız, bu tutar kapatma işleminin hemen ardından faturanıza yansıtılacaktır.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kapatmak için:

 • Cihazınızın mesajlar bölümünden “MOBILODEME IPTAL” yazarak “5555”’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Nasıl Artırılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme limiti sadece Türk Telekom Faturalı hatların karşılaşabileceği bir sınırlamadır. Türk Telekom mobil ödeme servisinde bulunan kredi limitinizi artırmak için, Türk Telekom müşterilerinin yapabileceği bir işlem bulunmamaktadır.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisindeki limitiniz, Türk Telekom’a olan fatura borcunuzu zamanın ödeyip ödemediğinize bakılarak artırılmakta veya azaltılmaktadır. Eğer faturalarınızı düzenli ödeyen bir Türk Telekom müşterisi iseniz, aylık periyotlarda limitlerinizde artışlar görebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme limitinizin artış göstermesi için en az 3 aylık bir dönemi aşmanız gerektiğini unutmayın. İlk 3 ay boyunca hiçbir artış olmaz ve limitiniz sabit 50₺’dir.

Türk Telekom Mobil Ödeme Limiti Düşürme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme kullanıcısı olarak mobil ödeme limitinizin düşmesini istiyorsanız, bu işleminiz için Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak talep oluşturabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Ödeme limiti düşürmenin yanı sıra kullanabileceğiniz “Limit Sınırlama” işlemi bulunmaktadır. Limit sınırlama talebinde de bulunarak harcamalarınız üzerinde kontrol sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Türk Telekom Mobil Ödeme limiti düşme işlemi, Türk Telekom faturalarınızı düzenli ödemediğiniz durumlarda otomatik olarak gerçekleşmektedir. Ancak yine de Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden yardım alarak daha sağlıklı bir şekilde düşürme işlemi yapmanızı öneririz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme bakiyenizi takip etmek alışverişlerinizi daha sağlıklı gerçekleştirmek için önemlidir. Türk Telekom Mobil Ödeme bakiye sorgunuzu ücretsiz olarak yapabileceğiniz yollar şunlardır:

 • Dilerseniz Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanabilir,
 • Dilerseniz Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilir,
 • Dilerseniz de Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanacaksanız:

 • Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Fatura Bilgileri” bölümünden “Hazır Limit” sekmesine ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme ile Fatura Nasıl Ödenir?

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kullanarak fatura ödemelerinizi ek ücret ödemeden anında gerçekleştirebilirsiniz. Türk Telekom’un anlaşmalı olduğu kurumlarda geçerli olacak ödemeleriniz için Türk Telekom Online İşlemler uygulamasının cep telefonunuzda yüklü olması gerekir. Eğer Türk Telekom Online İşlemler uygulaması cihazınızda yüklü değilse:

 • Google Play veya IOS App Store’u kullanarak Online İşlemler uygulamasını indirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini kullanarak fatura ödemelerinizi gerçekleştirmek için:

 • Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Fatura Ödeme” bölümüne gelin.
 • Ardından ödemek istediğiniz fatura tipini seçerek devam edin ve sizden istenilen bilgileri ilgili yerlere yazın.
 • Son olarak karşınıza çıkan ekrandan bilgilerinizi kontrol ederek işleminizi onaylayın.

Türk Telekom Mobil Ödeme Ne Zaman Açılır?

Türk Telekom Mobil Ödeme servisini ne zaman kullanabileceğinize dair 2 farklı şey söyleyebilirsiniz. Yeni bir Türk Telekom hattı aldıysanız, en az 3 ay boyunca hattınızı aktif olarak kullanmanız gerekir. 3 aylık bir kullanımdan sonra:

 • MOBILODEME KAYIT” yazıp “5555”’e kısa mesaj gönderirseniz, hattınız mobil ödemeye açılacaktır.

Bir diğeri ise, hâlihazırda uzun süreli müşteri iseniz, kayıt işlemi yaptırdığınız an mobil ödeme servisi kullanımınıza açılmaktadır. İlk olarak 50₺ ile başlayan kullanım limitiniz, faturalarınızı zamanında ödediğiniz takdirde otomatik olarak yükselecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu