En İyi Ses Değiştirici Uygulamaları ve PC Programları 2023

Aramalar ve konuşmalar için gerek bilgisayarda gerekse iOS ya da Android işletim sistemlerini kullanan telefonlarda ses değiştirici uygulamaları kullanarak sesinizi değiştirebilirsiniz. Paylaştığımız uygulamaları kullanarak sesinizi ayarlayabilir, arkadaşlarınızla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

2023’in En İyi Ses Değiştirici Uygulamaları ve Programları

Windows, Mac, Android ya da iOS işletim sistemlerinde en çok kullanılan ses değiştirici programlar ve uygulamaların listesi şu şekildedir;

 1. ClownFish Voice Changer
 2. Voxal Voice Changer
 3. Morphvox
 4. Masqvox
 5. Voice Mod
 6. Fake Voice
 7. RoboVox
 8. Changer Plus
 9. Skype Ses Değiştirici Pro
 10. Audio Voice Changer
 11. IV Ses Değiştirici
 12. Voice Changer With Effects
 13. AV Ses Değiştirici
 14. Super Voice Editor
 15. Hero Voicer – Ses Değiştirici
 16. Voice Changer Plus
 17. Rocker Voice Changer
 18. Effect Talk
 19. Allogag Ses Değiştirici
 20. Call Voice Changer
 21. Best Voice Changer
 22. Voice Changer Androbaby

Clownfish Voice Changer

Windows işletim sistemini kullanan cihazlarda çalışan Clownfish Voice Changer, en iyi ses değiştirici programlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu program en çok kadın sesi yapma programı ve robot sesi yapma programı arayanların kullandığı bir programdır. Yazılımda eş zamanlı olarak ses değiştirebilir; Steam, Skype, Hangouts, Ventrilo, TeamSpeak ve Discord gibi popüler uygulamalara dönüştürebilirsiniz.

Çok yönlü bir ses değiştirici olan Clownfish Voice Changer, ücretsiz olarak indirilebilir. Program, metin görüntülü mesajlarla birlikte farklı sohbet uygulamalarıyla da birlikte çalışabilir. Kullandığınız platformun kumandasıyla programı senkronize edebilirsiniz. Arayüzü son derece basittir. Programı hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller rahatça kullanabilir. Programı kullanabilmek için hesap açmak ya da kayıt olmak gerekmez.

Voxal Voice Changer

Windows ve Mac OS ile uyumludur. Programın arayüzü oldukça sadedir, karmaşık menüler ya da sayfalar yoktur. Bu nedenle kullanımı son derece basittir. Eğer podcast gibi ses içerikleri hazırlıyorsanız bu program tam size göredir. Yazılımdaki ekolayzırı kullanarak ses seviyesini, bası ve frekansı ayarlamanız mümkündür.

Programı oyunlarda ya da sohbetlerde kullanabilir, sesinizi değiştirebilir ya da gizleyebilirsiniz. Voksal Voice Changer ile bilgisayarınızdaki ya da telefonunuzdaki dosyalarınıza efektler ekleyebilirsiniz. Çok sayıda ses efektinin yanı sıra programda sesli karakterler için ses oluşturma seçenekleri de vardır. Yaptığınız ses değişikliklerini bir hoparlör yardımıyla gerçek zamanlı duyabilirsiniz.

Uygulamanın ücretsiz deneme sürümünü kullanabileceğiniz gibi tüm özelliklerin açık olduğu ücretli versiyonunu da indirebilirsiniz. Ücretli versiyon için 12,99 dolar ödemeniz yeterlidir.

Morphvox

Hem efektlerle hem de ekolayzırla sesinizi değiştirmeye yarayan Morphvox programını oyunlarda sohbet sırasında eş zamanlı olarak açabilirsiniz. Windows ve Mac OS ile uyumlu olan yazılımdaki ayarlarla yüksek kalitede ses değişikliği yapabilirsiniz. Sunumlarınızda ya da video çekimlerinizde siz konuşurken arpa plan sesi ekleyebilir ya da sessiz bir arka plan oluşturabilirsiniz. Sesinizi oyundaki karakterlere benzetebilir, normal konuşurken onların sesinden konuşuyormuş gibi yapabilirsiniz.

Programın en güzel özelliklerinden biri de sizin sesinizi dinlemesi ve sesinizi kişiliğinizle uyumlu olacak şekilde değiştirebilmesidir. Bu programla sesinizi erkek, kadın ya da çocuk gibi değiştirebilirsiniz. Çok düşük bant genişliği kullandığı için CPU’nuza çok az yük bindirir. Standart sürüm ücretsizdir ancak Premium sürüm için 39,99 dolar ödemeniz gerekir.

Masqvox

Masqvox ile sesinizi gerçek zamanlı olarak değiştirebilir, sesinize yankı ve koro gibi efektler ekleyebilirsiniz. Kurulumu son derece basit olan programın ara yüzü de sade ve minimaldir. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Voice Mod

En iyi ücretsiz ses değiştirici programlar arasında yer alan Voice Mod; Windows 7, 8, 8.1 ve 10’da kullanılabilir. İlerleyen zamanlarda uygulamanın Linux ve Mac OS X ile uyumlu sürümlerinin de çıkacağı biliniyor. 

Voice Mod programını indirerek sesinizi bir robota, kadın ya da erkek sesine, çizgi film karakterlerine ya da bilim kurgu karakterlerine dönüştürebilirsiniz. Yazılımda 80’den fazla ses ve efekt yer alır. Programın en güzel özelliklerinden biri de PUBG, Valorant, Apex Legends ve benzeri çevrimiçi oyunla uyumlu oluşudur. Discord, Skype, VR Chat ve Second Life gibi programları Voice Mod ile senkronize olarak çalıştırabilirsiniz.

Fake Voice

Fake Voice kullanımı kolay ücretsiz ses değiştirme programlarından biridir. Fake Voice Changer’ı indirerek çeşitli sesler üretebilir ya da sesiniz üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Windows ile uyumlu uygulamanın az yer kaplaması, program çalışırken bilgisayarın yavaşlamasını ya da kasılmasını engeller.

RoboVox

RoboVox, Android ya da iOS işletim sistemli cihazlar ile uyumlu ses değiştirme uygulamasıdır. Programı indirdiğinizde 32 farklı ses seçeneğine sahip olursunuz. Bu sesleri kullanarak arkadaşlarınızı korkutabilir ya da onlarla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

RoboVox, değiştirdiğiniz sesinizi otomatik olarak tekrarlar ve bir papağan gibi taklit eder. Programı kullanarak değişmiş sesinizi kaydedebilir ve arkadaşlarınıza gönderirken çeşitli efektler ekleyebilirsiniz. Ya da mikrofonla gerçek zamanlı konuşurken sesinizi efektli hale getirebilirsiniz.

Changer Plus

iOS ya da iPadOS ile uyumlu olan Changer Plus, mobil ses değiştirici uygulamalar arasında en iyilerden bir tanesidir. iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu olan Changer Plus programını kullanarak uzaylı sesi, su altı sesi ya da diğer pek çok sesi sesinize uygulayabilirsiniz.

Skype Ses Değiştirici Pro

Skype çağrıları sırasında sesinizi farklılaştırmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Skype ile senkronize olan diğer uygulamaların aksine Skype Ses Değiştirici Pro ile sesinizi canlı efektlerle ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı çok kolaydır. Önceden kaydettiğiniz sesleri Skype konuşmalarınızda tekrar çalabilirsiniz. Aramalardan önce her efektin ön izlemesini yapabilirsiniz. Konuşma sırasında etki parametrelerini doğrudan değiştirebilirsiniz. Skype çağrılarını WAV, WMA, AAC ya da MP3 formatlarında kaydedebilirsiniz. Uygulamayı aktifleştirerek sesinizi tamamen farklı bir hale getirebilirsiniz.

Audio Voice Changer

iOS işletim sistemini kullanan cihazlarla uyumlu olarak çalışan Audio Voice Changer, ücretsiz bir mobil uygulamadır. Yazılımda çok fazla efekt seçeneği vardır. Changer Plus’a alternatif olarak değerlendirebileceğiniz Audio Voice Changer ile sesinize farklı efektler verebilir ve programdaki seçeneklerle sesinizi değiştirebilirsiniz.

IV Ses Değiştirici

Ses değiştirirken eğlenebileceğiniz bir diğer uygulama IV Ses Değiştirici’dir. Programı indirdikten sonra sesinizi kaydedebilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınıza sesinizi gönderirken çeşitli efektler ekleyerek daha da farklı bir hale getirebilirsiniz. IV Ses Değiştirici uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamada çocuk sesi, canavar sesi, helyum sesi ve daha pek çok efekt vardır. Bu efektleri doğrudan WhatsApp’tan değiştirebilir ve anında istediğiniz kişiye yollayabilirsiniz. Değiştirdiğiniz sesi telefonun zil sesi ya da bildirim sesi olarak da ayarlayabilirsiniz.

IV Ses Değiştirici, oyun içi sohbet odalarıyla ve diğer uygulamalarla uyumlu olarak çalışan bir programdır. Sesinizi gerçek zamanlı ayarlayabilir ve 2 farklı sesi karşılaştırabilirsiniz.

Voice Changer With Effects

Android cihazlar için geliştirilen Voice Changer With Effects ile sesinize çok farklı efektler ekleyebilirsiniz. Bu sayede sesinizi bambaşka bir sese dönüştürebilir ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Uygulamada 40’tan fazla efekt vardır.

AV Ses Değiştirici

Kendi sesinizle ya da başka seslerle çok farklı şeyler yapmaya yarayan bir uygulamadır. AV ses değiştirici ile sesinizi işleyebilir, kaydettiğiniz sesi kırpabilir ya da sesinizi başka seslerle karıştırabilirsiniz. Uygulamada çok fazla modern ses efekti ve filtre vardır, bunları kullanarak sesinizi dönüştürebilirsiniz. 

AV Ses Değiştirici’yi kullanarak mikrofondan ses kaydedebilir, internet radyosundan ya da anlık mesajlaşmalardan ses kaydı yapabilirsiniz. Toplu ses dosyalarını aynı anda düzenleyebilir, yüzden çok NickVoices içinden seçim yapabilir, sesleri analiz edebilir, parodi sesleri karıştırabilir ve başkasının sesini içe aktarabilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz deneme sürümü vardır, ancak tam lisanslı sürümü için 60 dolara yakın bir ödeme yapmanız gerekir.

Super Voice Editor

Android cihazlarla uyumlu olan Super Voice Editor, çok sayıda efekti ve kayıt düzenleme seçenekleriyle dikkat çeken bir uygulamadır. Super Voice Editor uygulamasını indirdikten sonra ses dosyalarına montaj yapabilirsiniz. Montajladığınız dosyaları farklı formatlara dönüştürebilir ve bu formatlarda kaydedebilirsiniz.

Hero Voicer – Ses Değiştirici

Eğlenme amaçlı kullanmak için ideal bir program olan Hero Voicer ile size bir çağrı geldiğinde sesinizi tamamen farklı bir sese dönüştürebilirsiniz. Böylece konuştuğunuz kişiyi şaşırtabilir ve ona eğlenceli şakalar yapabilirsiniz.

Sesinizi bir robota, bir uzaylıya ya da karşı cinse çevirebilirsiniz. Sesinizin perdesini değiştirerek çok kalın ya da çok ince bir sesle konuşabilirsiniz. Arka plan ses efektleri yönünden de zengin olan Hero Voicer ile trafik gürültüsü ya da fırtına gibi sesleri arka plan olarak ayarlayabilirsiniz. Uygulamada 12 çeşit ses ve ses efekti bulunur. Yeni sesleri karıştırabilir ve değişen sesinizi içe aktarabilirsiniz. 

Voice Changer Plus 

iOS cihazlara özel olarak geliştirilen Voice Changer Plus uygulamasının içinde 55 farklı tona sahip ses efekti bulunur. Bu efektleri hem telefon görüşmelerinde kullanabilir hem de MP3 kaydı olarak telefonunuza kaydedebilirsiniz. Reklam içermeyen ve kullanımı basit olan Voice Changer Plus uygulamasını ücretsiz olarak App Store üzerinden cihazınıza yükleyebilirsiniz. 

Rocker Voice Changer

Android cihazlarla uyumlu olacak şekilde geliştirilen Rocker Voice Changer, Türkçe arayüze sahiptir. Bu nedenle İngilizce bilmeyen kişiler bu uygulamayı çok rahat bir şekilde kullanabilir. Kadın, erkek, çocuk, robot ve daha pek çok ses değiştirme seçeneğini sunar.

Effect Talk

iOS cihazlar için geliştirilen Effect Talk, hem eğlenceli hem de kullanımı kolay ses değiştirici uygulamalardan bir tanesidir. Effect Talk uygulamasını kullanarak sesinizi gerçek zamanlı olarak değiştirebilirsiniz. Bunun için program size 8 farklı ses efekti alternatifi sunar. Farklı seslerle arkadaşlarınızı şaşırtmak için ideal bir program olan Effect Talk ile mikrofona konuşabilir ve konuşurken sesinizi anında değiştirebilirsiniz.

Allogag Ses Değiştirici 

Ücretli bir uygulama olan Allogag Ses Değiştirici’de bas ve tizleri ayarlayabilir, böylece sesinizi çok kolay bir şekilde farklı bir sese dönüştürebilirsiniz. Gerçekçi sesler oluşturmanızı sağlayan Allogag ile bir görüşme sırasında bile sesinizi düzenleyebilirsiniz. 

Call Voice Changer

En iyi ses değiştirici uygulamalar listesine girmeyi başaran Call Voice Changer ile sesinizi değiştirebilir, konuşmanıza çeşitli ses efektleri ekleyebilirsiniz. Arka plana yağmur sesi, fırtına sesi, trafik gürültüsü, at sesi, eşek sesi ya da kuş sesi gibi efektler koyabilirsiniz.

Uygulamanın demo sürümü ücretsizdir. Demo sürümünü kullandıktan sonra uygulamayı kullandığınız her dakika için 3,5 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekir. Ancak demo sürümünde de yeterli derecede ses efekti vardır.

Best Voice Changer

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Best Voice Changer, Android cihazlar için geliştirilmiştir. Çok sayıda özellik sunan programda ses geçişlerini kontrol edebilirsiniz. Uygulamayı kullanarak canavar, mağara, robot, çocuk, koro, uzaylı, astronot, arı, helyum ya da yağmur gibi çok sayıda ses efekti vardır. Uygulama WhatsApp, Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarıyla uyumlu olarak çalışır. Böylece oluşturduğunuz sesleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Voice Changer Androbaby

Ücretsiz Android ses değiştirici uygulamalardan biri olan Voice Changer Androbaby, oldukça basit bir uygulamadır. Android 4.0 ve üstü cihazlarda çalışan programın sade bir arayüzü vardır. Yankı, hayvan, robot, canavar, uzay, fırtına ve daha pek çok ses efektinin yer aldığı uygulamada beğendiğiniz sesleri favorilerinize ekleyebilirsiniz. Sesinizi kaydettikten sonra istediğiniz efekti seçerek sesinize uygulayabilir ve Twitter ya da Facebook gibi sosyal medya hesaplarınızda kolayca paylaşabilirsiniz. 

Sonuç olarak ses değiştirici uygulamaları ya da programları kullanarak sesinize farklı efektler uygulayabilir ve bambaşka bir sese dönüştürebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınıza eğlenceli şakalar yapabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu