Faturaya Ek Telefon Alma Şartları Nedir? Hat Üzerine Sorgula

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı hatta yani tarifeye ek taksitli telefon almak için en az 6 ay tarife şartı ve ödemelerinizi sorunsuz yapıyor olmasınız. 6 aylık süre içerisinde faturalarınızı aksatmadan düzenli bir şekilde ödemişseniz, operatörler sizlere faturanıza ek cep telefonu alma hakkı tanımaktadır.

Operatörlerin sizler için sunduğu her bir cihazın farklı kampanyaları olup, puan sorgulamanız sonucu kendiniz için uygun görülen modellerden istediğiniz birini alabilirsiniz. Örnek; Faturanız 35 TL ve alacağınız cihazın faturanıza yansıması da 24 ay taahhüt ile 30 TL olsun. Toplamda her fatura dönemi 65 TL ödemek koşulu ile yeni telefonunuzu alabilmektesiniz.

Faturaya Ek Taksitli Telefon Alma Şartları 2023

Faturaya ek taksitli telefon alabilmek için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerin gene olarak öne sürdüğü bazı şartlar 2023 yılında şunlardır;

  • İlk olarak kullandığınız operatöre ait adınıza kayıtlı bir faturalı hattınız bulunmalıdır.
  • Faturalı hattınızı en az 6 ay kullanıyor olma şartınız ve ödemelerinizi sorunsuz gerçekleştirmeniz gerekir.
  • Cihaz alabilmeniz için operatörlerin yapacağı puan sorgulamada yeterli puanınızın olması gerekmektedir.
  • Puanlar her operatör için değişiklik gösterebilir.
  • Eğer faturasız hat sahibi iseniz faturalı hatta geçtiğiniz takdirde cihaz alailirsiniz.
Faturaya Ek Taksitli Telefon

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Turkcell aboneleri faturaya ek telefon almak için evrak olarak yalnızca kimlik kartınızın bulunması yeterlidir. İşlem yapmadan öne adınıza kayıtlı ödemeleri kontrol edip, güvenilir bir profil oluşturmanız halinde işleminiz sorunsuz halledilecektir. En az 8 ay faturalı hatta sahip olmak ve en fazla 8 cihaz alışverişi yapmak aranan diğer şartlardır.

Ayrıca bankanızdan aldığınız kredi kartı puanının yüksek olması, böylece banka sizin adınıza telefon ücretini ödüyor ve size taksitler halinde ödeme planı çıkartıyor.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Alınır?

Çeşitli markalarla iş birliği yapan ve müşterilerine sunan Turkcell, faturaya ek telefon kampanyası kapsamında sunulan cihaz tekliflerine 6, 9 ve 12 ay taksit seçeneği sunuyor. Ancak bireysel akıllı telefon teklifleri kampanyası 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olmaktadır.

Turkcell Financell şirketler grubu tarafından bankacılık, düzenleme ve denetleme kurumu tarafından alınan yetki ve yöntem ile ürün için hizmet sunmak sebebi ile faaliyete geçmek amaçlı oluşturulan bir finansman şirketi olmaktadır. Bu yöntem sayesinde kredili olarak ürün sunmaktadır. Turkcell’de bu uygulama kredilendirme olarak sizlere limitler sunulmaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Sorgulama

Turkcell faturaya ek telefon borcunu satın aldığınız telefon ücreti faturanıza yansıdığı için normal fatura sorgulama ekranında bilgi edinebilir böylece faturanızda yazan ek ödeme ücretini görebilirsiniz. TC Kimlik No, ad soyadı ya da GSM numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

Ayrıca: Turkcell şubelerinden telefon almak istediğiniz zaman kontratlı olarak müşterilere Financell tarafından kredi sorgulaması yapılır. Bunun sonucunda kampanyalı cihazlardan faydalanabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için ise bir Turkcell mağazasına gidebilirsiniz veya turkcell.com.tr yâda müşteri hizmetlerini arayarak cihaz için kredili başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Sonrasında size limitinizin ne kadar olduğunu veya limit durumunuzun olmadığını sistemden görüp ileteceklerdir. 

Turkcell Taksitli Telefon Alma Şartları

Satın almış olduğunuz akıllı cihazınızın işletim sistemi ve cihazınızın içinde bulunan uygulamalardan bazıları otomatik olarak internet ile bağlantı sağlamaktadır, bu kullanılan datalar data paketiniz varsa data paketinizden düşecektir yoksa Turkcell tarifenizden ücretlendirilir. Turkcell Taksitli Telefon kampanyasına katılmak için aşağıdaki şartlar aranmaktadır;

  • Kampanya stoklar ile sınırlı olduğundan stok durum kontrolü yapılmaktadır.
  • Bireysel olarak kayıtlı müşteriler ve Turkcell Faturasız hat sahibi olan üyeler kampanyadan faydalanabilir.
  • Kampanya Turkcell tarafından seçilmiş Akıllı Cihaz Tekliflerinde geçerlidir.
  • Kampanya başka bir telefon hattına devredilemez, teklif dahi edilemez.
  • TCKN başına yalnızca 1 adet cihaz alınabilir.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Kapatma

Faturanız ek olarak satın aldığınız cihazın borcunu toplu olarak tamamen kapatmak istiyorsanız Turkcell Müşteri Hizmetlerini 532 arayarak ya da kurumsal online işlem merkezinden işleminizi yapabilirsiniz.

Turkcell Cihaz Puanı Sorgulama İçin Tıklayın

Vodafone Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Vodafone kampanyalı cihazları inceleyip, ihtiyacınıza ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Cihaz özellikleri, sistem desteği, yazılım türü gibi bilgilerine dikkat edin. Seçtiğiniz cihaza ait ödeme planını oluşturmak önemlidir. Ödeme aşamasında size uygun taksit seçeneklerini oluşturduktan sonra cihazınız sisteme kaydetmiş olduğunuz adrese kargolanacaktır.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Kaç Ayda Alınır?

Vodafone bütçenize göre 3, 6 ya da 12 ay taksit seçeneğiyle telefon cihazınız alabilirsiniz. Bazı bankalarla anlaşma içerisinde olup olmadığını bankanız veya Vodafone mağazaları aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Borcu Sorgulama

Vodafone fatura bilgileriniz içerisinde ek cihaz alışverişinize ilişkin borç tutarını da öğrenebilirsiniz. TC Kimlik Numarası, doğum yeri ve saati ile sisteme giriş yapabilir ve borç sorgulamasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 9 TL karşılında Vodafone cihaz için kredi notu sorgulamasını SMS ile T.C. kimlik numaranızı ve doğum tarihiniz ile aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye mesaj yollayarak yapabilirsiniz.

Vodafone Taksitli Telefon Alma Şartları

Vodafone faturanıza ek taksit ile cihaz almak için limit puanınızın yüksek olması gerekiyor eğer yüksek ise herhangi bir sorun çıkmadan taksitle telefon alımı yapabilirsiniz. Limit puanınız düşük ise; Findeks kredi notu sorgusu yapılır. Eğer kredi notunuz düşük değil ise yine taksitle telefon alabilirsiniz.

Vodafone Faturaya Ek Telefon Borcu Kapatma

Taahhütnamenizde bulunan koşullara uyarak ödemenizi yapabilir veya Vodafone 546 müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek borcunuzu kapatabilirsiniz.

Vodafone Cihaz Puanı Sorgulama İçin Tıklayın

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır?

Türk Telekom’da faturaya ek cihaz alışverişi için 8 aylık faturalı hatta sahip olmanız, puanınızın yeterli ve kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Düzenli fatura ödeme geçmişiniz olmalıdır. 4000 TL üstü bir telefon almak isterseniz puanınız yeterli olmadığı için o telefonu alamazsınız.

Fakat 4000 TL tutarının üzerini ödediğiniz takdirde istediğiniz telefonu alabilirsiniz. Almak istediğiniz telefonun fiyatı 8000 TL ve sizin kendi puanınız 4000 bunun sonucunda extra 4000 TL ödediğiniz zaman istediğiniz telefonu alabilirsiniz. Türk Telekom Faturaya ek Taksit kampanyalarını aşağıdan seçebilirsiniz;

Türk Telekom Faturaya Ek Telefon Sorgulama

Türk Telekom sms yolu ile puan ve faturaya ek telefon sorgulaması yapılmaz. Faturaya ek telefon için bireysel borç alacak sorgulama ile Türk Telekom müşteri hizmetleri 444 1 444 numarasından borcunuz hakkında bilgi alabilirsiniz aynı zamanda mağazadan yapabilirsiniz.

Ayrıca Türk Telekom online işlemler uygulaması yardımı ile faturaya ek telefon durumunuzu sorgulatıp ne kadar puanınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat bu puan hattı hemen aldığınız zaman 2 veya 3 ay kadar kısa bir süre kullanım sonrası öğrenemezsiniz. İçerisindeki puanın birikmesi için yeni aldığınız hattın üzerinden en az bir 4 veya 5 ay kadar süre geçmektedir. 

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama İçin Tıklayın

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu