Huawei Garanti Sorgulama – Takip & Uzatma Yöntemi

Huawei Garanti Sorgulama, Huawei Garanti Cihaz Değişimi ve Huawei Garanti Süresi gibi sorularınıza cevap bulacağınız bu yazımızda, Huawei Garanti Kapsamına Giren Durumlar 2023’e de göz atabileceksiniz. Huawei marka cep telefonunuzda meydana gelen hasar veya teknik sorunlar karşısında doğrudan yardım alabileceğiniz Huawei Teknik Servisi ile rahatlıkla tamir veya cihaz değişimleri yapabilirsiniz.

Müşterilerine 7/24 Teknik Destek sağlayan Huawei, cihazları için verdiği garanti şartları ve sürelerinin de arkasında durmakta; gerekli görülmesi durumunda sorunsuz cihaz değişimi de gerçekleştirmektedir. Huawei marka cep telefonlarınız için aklınıza takılan diğer soruları cevaplayalım:

Huawei Garanti Sorgulama ve Takip Etme

Huawei marka telefonlarınız için yetkili servise gerek duyduğunuzda, ücretsiz olarak hizmet alabilmeniz adına garanti sürenizin devam ediyor olması gerekir. Eğer cihazınıza ait garanti süresi dolduysa, cihazınızı yine garantiye gönderebilirsiniz ancak teknik serviste yapılacak işlem için bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Huawei cihazınız için garanti sürecini takip etme ve Huawei Garanti Sorgulama 2023 işlemini şu adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 • İlk olarak Huawei Resmi Web Sitesi’ni ziyaret edebilir, “Destek” bölümünden cihaz bilgilerinizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.
 • İsterseniz Huawei Yardım Hattı olan “444 79 88” numaralı hattı arayabilir ve garanti süresini uzatmayı isteyebilirsiniz.
 • İsterseniz de “Huawei Çevrimiçi Yardım” ile yine garanti sorgulama, süre uzatma ve teknik servis takibini yapabilirsiniz.
 • Son Olarak; HiCare Uygulaması ile garanti detaylarına ulaşabilirsiniz.

Huawei Teknik Servisleri’ne ulaşmak istediğiniz en hızlı ulaşım sağlayabileceğiniz yol Çevrimiçi Yardım almak veya Yardım Hattı’nı aramaktır. Bu yöntemler ile Huawei garanti takip ve uzatma işleminide yapabilirsiniz.

2. Yöntem Huawei marka cihazınızın garanti süresini sorgulamak için;

Huawei Telefon cihazın IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. Ardından https://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query/ adresine Giriş yaparak doğrudan garanti sorgulama ekranına erişim sağlayabilirsiniz.

Karşınıza çıkan “Garanti Süresi ve Destek Hizmeti Sorgulama” sayfasında “Cihaz IMEI/MEID/SN/MAC” yazan alana IMEI numaranızı girin. Ardından alt sütunda yer alan doğrulama kodunu girecek Huawei garanti sorgulama işlemini aratabilirsiniz.

Karşımıza çıkan yeni sayfada cihazınızın garanti detaylarını görüntüleyebilir ve garanti kapsamı içerisinde herhangi bir sorun yaşadığınızda teknik destek hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Şu durumlarda Huawei müşteri hizmetlerini aramanız önerilmektedir;

 • Garanti sorgulama ekranında cihazınızı görüntüleyemiyorsanız.
 • Cep telefonunuzun faturasında garanti süresinin devam ettiği görülürken, garanti devam etmiyor uyarısı alıyorsanız.
 • Son olarak cihaz garanti dışı yazıyorsa Huawei müşteri hizmetlerini aramanız önerilmektedir.

Huawei Teknik Servis Onarım Durumu Sorgulama

Huawei servisine gönderilen cep telefonunuzun durumunu öğrenmek için Huawei resmi sitesinden destek menüsüne girip, oradan da teknik servis onarım durumu kısmına tıklayınız. Doğrudan teknik servis onarım durumu sayfasına girmek istiyorsanız, https://consumer.huawei.com/tr/support/inquiry/ adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Karşınıza çıkan ekranda yer alan “cihaz seri, kayıt veya IMEI numarasını giriniz” kısmını doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında onay kodu alanını doldurarak sorgulama işlemini başlatabilirsiniz. Açılan sorgu ekranında Huawei cihazınıza ait tüm teknik servis bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Huawei KVK, Genpa ve Fixsmart ile Garanti Sorgulama

Huawei telefon ve diğer cihazlarınız için KVK, Genpa ve fixsmart üzerinden Huawei teknik servis ve garanti sorgulamak isteyenler için adresler şunlardır;

Huawei IMEI Sorgulama

Gerek cihazınızın garanti süresini gerekse tamir durumunu sorgulamak için cihazınıza IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. Huawei marka cep telefonunuzun IMEI numarasına öğrenmek için cihazınızdan *#60# tuşlama yaparak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca cihaz kutusunda veya cihaz kutusundan cep telefonunuzun IMEI numarasını öğrenebilirsiniz. IMEI numaranızı öğrenmenizin ardından cihazınız ile alakalı tüm sorgulama işlemlerini Huawei’nin resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. 

Huawei Garantiye Nasıl Gönderilir?

Cihazınızda meydana gelen bir arızadan veya teknik problemden dolayı Huawei Teknik Servisi’ni kullanmak istediğinizde, birbirinden farklı birkaç yol ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti süreniz ister dolmuş ister dolmamış olsun; Huawei Teknik Servisi’nden hizmet alabilmeniz mümkündür. Garantiye göndermek istediğiniz cep telefonunuz veya cihazlarınız için izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:

 • Huawei Ana Satış Mağazası’na giderek direkt cihazınızı bırakabilir,
 • Cihazınızı satın aldığınız bayii üzerinden teslim edebilirsiniz.

Cihazınızı garantiye gönderirken size sunulan şikâyet formunu eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Huawei Teknik Servisi’nin sizinle iletişim kurmak istediğinde ulaşabileceği bilgileri iletmiş olmanız, sorunlarınız daha erken çözümü için önemlidir.

Huawei Garanti Kapsamına Giren Durumlar Nelerdir?

Huawei marka cihazlarınız, teknik bir nedenden dolayı arızalandığında Huawei Yetkili Servisleri sorununuza çözüm bulmaktadır. Garanti süreniz kapsamında hiçbir ücret almadan teknik hizmet sağlayan Huawei Yetkili Servisi, garanti kapsamında bozulan cihazlarınızı arıza durumuna göre ücretsiz olarak değiştirmekte; kullandığınız cihazın yenisini temin etmektedir. Huawei Garanti Kapsamına Giren Durumlar 2023 ise şu şekildedir:

 • Dışarıdan hasar almadığı halde bataryada meydana gelen bozulmalar
 • Hasar almadığı halde cihazın açılmaması
 • Dokunmatik özelliğinin çalışmaması
 • Cihaz kameralarından meydana gelen teknik arızalar

Cihazınızı teknik servise göndermeden önce cihazınızın kasasından hasar olmadığına dikkat edin. Yetkili Servis, cihazınızda meydana gelen problemin bu hasardan dolayı kaynaklandığını düşünebilir.

Huawei Garanti Cihaz Değişimi Taktikleri

Huawei Garanti Cihaz Değişimi Taktikleri 2023 ile cihazınızda meydana gelen arızalardan dolayı cihazlarınızı rahatlıkla değişime gönderebilirsiniz. Huawei Teknik Servisleri’nde giden cihazınız önce tamir edilmeye çalışılır ve ardından tamir işlemi gerçekleşmezse yenisi ile değiştirilir. Ancak burada size sayacağımız taktikler ile hiç tamire gitmeden direkt değişim alabileceksiniz. Huawei Garanti Cihaz Değişimi Taktikleri 2023 şöyle:

 • Kameranın renk ayarlarının bozulması teknik bir neden olduğundan dolayı değişime gitmesi çok sık rastlanılan bir durumdur.
 • Eğer cihazınızda birden fazla sorun varsa ve sorunlardan birisi kameranın renk ayarları bozukluğu ise, garantiye gönderim sebebi olarak sadece bu arızayı yazın.
 • Ekranınızın hasar almamasına rağmen bozulan dokunmatik ekran yine direkt değişim nedenidir.
 • Cihazınızın ekranında kırılma, çatlama yoksa ve dokunmatiği bozuksa garantiye gönderim nedeni olarak mutlaka bu sorunu girin.
 • Kullanıma bağlı olmayan veya hasar almamış ancak yine de bozulmuş olan bataryalarınızda bir başka cihaz değişimi taktiği için iyi bir nedendir.
 • Bataryalarda meydana gelen sorunlar, dışarıdan darbe alınmadığında teknik bir sorun olarak görülecek ve cihazınız direkt değişime gidecektir.

Huawei Teknik Servisi’ne cihazınızı gönderirken, cihaz sahibinin göndermesi daha iyi bir seçenek olabilir. Size verilen arıza bildiri formuna mutlaka ana arızanın ne olduğunu ekleyin; Birden fazla sorun varsa bile tamamını forma yazın.

Huawei Garanti Süresi Ne Kadar?

Huawei cihazlarınızın garanti süresi 24 aydır. Ancak bu 24 aylık garanti süresi belirli şartlar altında geçerlidir ve bu şartların dışında bir işlem gerçekleştirilirse cihazınız garanti kapsamından çıkar. Cihazınızı garanti kapsamından çıkaracak en önemli şey, cihazınızı kendiniz açmanızdır. Bir arıza durumunda, hiçbir eylemde bulunmadan cihazınızı Huawei Teknik Servisi’ne göndermeniz gerekir.

İçi açılmış, kapak kilitleri zorlanmış, iç etiketleri sökülmüş Huawei cihazlarınızın otomatik olarak garanti dışında kalacağını unutmayın. Garanti süreniz dolmasa bile gerekli şartları yerine getirmediğiniz için, ücretsiz teknik servis hizmetinden yararlanamazsınız.

Huawei Garanti Ekran Değişimi Fiyatı Nedir?

Herhangi bir düşme veya çarpma gibi durumlarda meydana gelebilecek olan ekran kırılmalarında Huawei Teknik Servisi’ni kullanarak indirimli ve uygun fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Piyasada ortalama 600₺ – 800₺ aralığında değişen rakamlara yapılan ekran değişimi Huawei Teknik Servisi ile yapıldığında sadece 350₺ ücret ödenmektedir.

Huawei Teknik Servisi ile ekran değişimi yaptırmanız daha uygun ücretli olsa da değişim yaklaşık 3 – 5 iş günü sürmektedir. Eğer işiniz acilse birkaç saat içerisinde değişim yapabileceğiniz telefon alıp satan mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Yedek telefonunuz veya bekleyecek zamanınız varsa, uygun fiyatlı olan Huawei Teknik Servisi’ni kullanmanızı öneririz.

Huawei Ekran Garanti Kapsamına Girer Mi?

Huawei cihazlarınızın ekranında meydana gelen ve düşmeye veya çarpmaya bağlı kırılmalar garanti kapsamında değerlendirilmez. Huawei cihazlarınızın ekranlarının garanti kapsamına girebilmesi için, teknik bir sorun oluşması gerekir. Huawei cep telefonlarında meydana gelen şu sorunlar garanti kapsamına girer:

 • Ekranda renk değişikliği
 • Ekranda pikselleşmeler
 • Ekran dokunmatiğinin bir kısmının veya tamamının çalışmaması
 • Ekranda meydana gelen ve gitmeyen renk tonları

Garanti kapsamı dışında ekran değişimi isterseniz, yine Huawei Teknik Servisi’ni kullanabilirsiniz. Garanti kapsamına girmediğinden belirli bir ücret karşılığında hizmet almanız mümkündür.

Huawei Şarj Aleti Garanti Kapsamına Girer Mi?

Huawei cihazlarınızın bataryalarını doldurmak için kullandığınız şarj cihazları, belirli bir çalışma süresinden sonra bozulabilir. Eğer şarj cihazınız dışarıdan herhangi bir zarar görmediyse ve bozulduysa, Huawei Teknik Servisi’ne gönderebilir; garanti süreniz bitmediyse ücretsiz garanti seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Prizden kaynaklanan sorunlar nedeniyle meydana gelen şarj cihazı hasarlarının garanti kapsamında yer almadığını unutmayın.

Tıpkı cep telefonunuzu garantiye gönderir gibi ister doğrudan yetkili servise giderek isterseniz de cep telefonunuzu satın aldığınız mağazayı ziyaret ederek, garantiye gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Şarj Soketi Garanti Kapsamında Mı?

Huawei Şarj Soketi, arızalanan ve en sık kullanılan bir cihaz parçasıdır. Telefonunuzun şarj almasına yarayan bu bölüm, şarj cihazın ucunun aşındırmasıyla zamanla hasar alabilir. Şarj cihazı ucunu tutmama sorunlarıyla da karşılaşabileceğiniz gibi zamanla temassızlıktan doğan sorunlarda yaşayabilirsiniz.

Huawei cihazlarınızın şarj soketleri bu anlamda garanti kapsamına dahildir. Garanti kapsamını bozacak birkaç durum ise şöyledir:

 • Şarj soketini yabancı cisim ile karıştırarak zarar vermek
 • Sıvı gitmesi sonucu oluşan elektronik hasar
 • Şarj cihazından kaynaklanan voltaj yükselmesi sebebi ile oluşan hasarlar

Huawei Ekran Yanması Garanti Kapsamında Mı?

Huawei cihazlarınız bazen batarya kaynaklı bazen de kendiliğinden ekran yanması problemi ortaya çıkarabilir. Kullanıcı tarafından bir zarar verilerek oluşturulmamış her ekran yanması problemi garanti kapsamındadır ve cihaz değişimi hakkı doğurur. Eğer Huawei cep telefonunuzda ekran yanması meydana geldiyse ve tamamen teknik nedenli ise, mutlaka tamir edilmesini değil cihaz değişimi yapılmasını isteyin.

Huawei Ekran Yanması 2023 kapsamında, kullanıcı kaynaklı oluşan ekran yanmalarında cihazlarınızın garanti kapsamında olmayacağını ve tamir ettirmek isterseniz ek bir ücret ödemeniz gerekeceğini unutmayın.

Huawei Arka Kapak Garanti Kapsamında Mı?

Huawei, kullanıcılarına benzersiz deneyimler sunarken; cihazlarına ait aksesuarları da garanti kapsamında saymaktadır. Ancak arka kapak gibi aksesuarlar veya parçalar garanti kapsamında değerlendirilmemektedir. Bir aksesuar veya cihazın Huawei garanti kapsamına girebilmesi için “Teknik Sorunlar” çıkarıyor olması gerekir.

Huawei arka kapağı teknik bir sorun teşkil edemeyeceğinden, Huawei Teknik Servisi’nden ücretsiz değiştirme hakkı da talep edemezsiniz. Ancak isterseniz, uygun fiyatlarla yeni bir arka kapak satın alabilirsiniz.

Huawei Türkiye Garantisi Nasıl Anlaşılır?

Huawei dünya çapında tanınan ve bilinen bir şirket olması nedeniyle birçok ülkede teknik servis hizmeti vermektedir. Huawei cihazlarının herhangi bir arıza durumunda ücretsiz tamir edilebilmesi için o ülkede garanti hizmeti de veriyor olması gerekir. Eğer aldığınız cihazın Türkiye garantisi yoksa, cihazınız arızalandığında cihazınız hangi ülke için kaydedilmişse o ülkenin garanti servisine göndermeniz gerekir ki bu, istenmeyen bir durumdur.

Huawei Türkiye Garantisi Sorgulama 2023 için atmanız gereken adımlar şöyledir:

 • Cihazınızın arama ekranına gelerek, “*#06#” tuşlayın ve arama tuşuna basın.
 • Karşınıza çıkan ekranda IMEI numarasını görüntüleyeceksiniz.
 • Bu numarayı kopyalayın ve Huawei Resmi Web Sitesi’ne gelin.
 • Buradan “Garanti” bölümüne ardından “Garanti Sorgulama” bölümüne gelerek IMEI numaranızı yazın.

Cihazınıza ait tüm garanti bilgilerini bu ekran üzerinden görüntüleyebilirsiniz. “Ülke” kısmında yer alan bilgide “Türkiye” yazıyor olmasına dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu