KVK Cihaz Faturası ve Teknik Servis Garanti Sorgulama 2023

KVK cihaz fatura ve garanti sorgulama işlemlerinde imei numarasına ihtiyaç vardır. KVK cihaz durumu ve süresi öğrenme yöntemleri ile beraber KVK müşteri hizmetleri bilgileri öncesinde kısa detay; Türkiye’nin en güçlü distribütörlerinden birisi olan KVK Teknik Servis, marka ayırt etmeksizin telefon kullanıcılarının tüm şikayetlerine çözüm bulmayı amaçlamaktadır.

Cep telefonu kullanımının da oldukça yüksek olduğu düşünüldüğünde KVK cihaz sorgulama ve garanti sorgulama büyük bir önem taşımaktadır. 1993’te kurulan KVK, mobil iletişim ürünlerinin Türkiye’de tanıtımını ve satışını sağlamakla yetkili dağıtıcı bir firmadır. Çukurova Holding ve MV Holding ortaklığında kurulan KVK, şu anda MV Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

KVK Nedir?

Özellikle cep telefonu sektöründe 30 yıla yakın süredir yer alan KVK, ülke genelinde 5.000 noktada faaliyet gösterir. KVK kısaltması; Mehmet Emin Karamehmet, Murat Vargı ve Osman Kavala’nın soyadlarının baş harflerinden oluşur. Türkiye’nin en güçlü distribütörü olan kurum, 1997’den bu yana satış sonrası hizmetler alanında da çalışmaya başlamıştır. Satış sonrası hizmetler, 2007 yılının Haziran ayında KVK Teknik Servis Hizmetleri adıyla farklı bir şirket olarak kuruldu.

KVK Telefon Nedir?

Cep telefonları neredeyse özdeşleşen KVK ile ilgili olarak anlam karmaşası yaşanabilir. KVK telefon ile anlatılmak istenen KVK garantili telefondur. Kurumun distribütörlüğünü yaptığı cep telefonu markalarından birini satın aldığınızda KVK garantili bir telefon almış olursunuz.

KVK garantili telefonunuzda herhangi bir arıza meydana geldiğinde ücretsiz olarak tamir ettirebilirsiniz. Ancak servis dışında cihazın içini açarsanız, cihaz garanti kapsamından çıkar. İşbirliği yaptığı markalara garanti veren KVK, tüketicilerin problemsiz bir şekilde cep telefonu kullanması için hizmet verir.

KVK Hizmet Verdiği Markalar

KVK; Kurulduğundan bu yana 30 milyona yakın cep telefonu, milyonlarca SİM kart, milyarlarca kontör kartı ve operatör ürünlerinin satışını yapan firmanın ana iş kolu cep telefonu distribütörlüğüdür. 2011’de “Bilişim 500” araştırmasında 6. sıraya girmiştir. 2012’de ise “İnsana Saygı” ödülünü aldı. Güçlü markalarla anlaşması vardır ve aşağıdaki markalı cep telefonlara garanti vermektedir;

AppleAlcatelAsus
BlackberryCasperFluo
General MobileHPHTC
HuaweiLGMotorola
NokiaReederSamsung
SonyTom TomVestel
ViewSonic ZTEXiaomi

KVK IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK garanti sorgulamak için cihazın İMEİ numarasının bilinmesi gerekir. İMEİ numarasının bilinmesi halinde cep telefonunun garanti durumu sorgulanabilir. Cihazın İMEİ numarasını öğrenmeniz çok kolaydır. Bu numarayı bir yere kaydetmenize ya da ezberlemenize gerek yoktur. Dilediğiniz her an birkaç numarayı tuşlayarak öğrenebilirsiniz. İMEİ numarasını öğrenmek için telefonunuzdan “*#06#” (yıldız – kare – 0 (sıfır) – 6 – kare) kodlamasını tuşlamanız yeterlidir. 

IMEI numarası (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) her cihaz için ayrı verilerek mobil cihazları tanımlamayı amaçlamaktadır. İhtiyacınız olan IMEI numarası cihazınızın garanti belgesinde ya da kutusunda bulunmaktadır.

Ancak herhangi bir şekilde her 2 seçenekle ulaşamıyorsanız, cihazınızdan *#06# tuşlayarak IMEI Numaranızı öğrenebilirsiniz. Sonrasında öğrendiğiniz 15 haneli IMEI numarası ile cihazınızın kalan garanti süresi ve durumu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

KVK Fatura ve Garanti Sorgulama

Cihazın İMEİ numarasını öğrendikten sonra KVK Teknik Servis’in ya da KVK’nın resmi web sitelerine girerek fatura ve garanti sorgulaması yapabilirsiniz. 

KVK Teknik Servis fatura ve garanti sorgulama:

 • “Kvkteknikservis.com” adresine girin.
 • Menüden “Cihaz Takip” sekmesini açın.
 • Karşınıza çıkan sayfada bir form göreceksiniz. Bu forma İMEİ numarası, form numarası ve 5 haneli güvenlik kodunu girin.
 • Son olarak “Ara” butonuna basmanız gerekir.

KVK cihaz fatura ve garanti sorgulama:

 • Kurumun resmi web sitesi olan “kvk.com” adresine girin.
 • Menüden “Hakkımızda” sekmesini açın.
 • Daha sonra “E-Hizmetler” bölümüne gelin ve “Fatura ve Garanti Sorgulama” sekmesine tıklayın. 
 • Karşınıza çıkan sayfadaki forma İMEİ numarasını ve 6 haneli güvenlik kodunu girin.
 • Son olarak “Sorgula” butonuna basmanız gerekir.

KVK Cihaz Durumunu Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK Teknik Servise cihazınızı teslim ettikten sonra online telefonunuzun durumunu kontrol etmeniz mümkündür. Cihazın teslimatından yapım aşamasına kadar her detayı görebildiğiniz KVK cihaz durumu sorgulama ekranında telefonunuzun onarılıp, onarılamayacağı bilgisine de erişebilirsiniz.

KVK cihaz durumu sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle cihaz faturasına ihtiyacınız vardır. Cihaz faturasına sahip olmayan kullanıcılar ise sorgulama yapabilmek için IMEI numarasını mutlaka öğrenmelidir. KVK cihaz durumu sorgulama işlemleri adım adım şu şekilde yapılmaktadır;

 • İlk olarak KVK cihaz takip sistemine giriş yapın.
 • Açılan sayfada sizden istenen cihazınızın IMEI numarası ve Form numarasını alanlarını doldurun.
 • Bilgileri doğru bir şekilde girmenizin ardından alt tarafta yer alan güvenlik kodunu girerek arama işlemini başlatabilirsiniz. 
 • Tüm bilgileri doğru gerdiğinizde açılacak yeni sayfayla KVK cihaz takip sistemini görüntüleyebilirsiniz. 

KVK Garanti Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Satın aldığınız 0 ya da 2. el cihazın garanti süresini öğrenmeniz mümkündür. Cihazınızın garanti süresinin ne zaman biteceğini öğrenmek için KVK fatura ve garanti sorguma sayfasına girmeniz gerekmektedir.

Açılan sayfada yapmanız gereken tek şey 15 haneli IMEI numarasını istenen yere yazarak sorgula butonuna tıklamak.  Ancak cihazınızın IMEI numarasını bilmiyorsanız, tüm bu sorgulama işlemlerinden önce IMEI numaranızı öğrenmeniz gerekecektir. 

KVK Teknik Servis Müşteri Hizmetleri Numarası

KVK müşteri hizmetleri telefon numarası 0 216 665 40 00’dır. KVK Teknik Servis’in telefon numarası ise 0 850 222 15 85’tir. Kuruma mail yoluyla ulaşmak isteyenler kvk.com adresine girdikten sonra sayfayı aşağı kaydırmalı ve e-Hizmetler bölümünden İletişim sekmesine tıklamalıdırlar. Açılan sayfadaki iletişim formuna konu, isim soy isim, e-mail adresi, telefon numarası ve mesajınızı yazabilirsiniz. 

Türkiye’de 14 noktada bulunan KVK teknik servis listesini inceleyerek size en yakın adrese ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca KVK’nın 0530 150 15 85 numaralı WhatsApp hattı üzerinden de soru, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca bildirimlerinizi musteridestek@kvkteknikservis.com mail adresi üzerinden de yapabilirsiniz. 

Sonuç olarak KVK, daha çok cep telefonu gibi mobil cihazların ülkemizdeki satışını, dağıtımını ve satış sonrası teknik desteğini veren bir distribütördür. Uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren firmanın anlaştığı markalardan bir ürün aldıysanız garanti ve fatura sorgulamalarını kolayca yapabilir, teknik servis desteğinden faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu