Telefonda Ses Yükseltme ve Ses Yükseltici Uygulamalar 2023

Telefonda Ses Yükseltme, Android ve iOS Ses Yükseltici Uygulamaları; Akıllı telefonların sesinin yeterli gelmediği durumlarda cihazın sesini açmak gerekebilir. Ancak sesi ne kadar açarsanız açın yine de ses seviyesi istediğiniz düzeye gelmeyebilir. Bu durumda ses yükseltici uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Android ve iOS işletim sistemleri ile uyumlu en iyi ses arttırma programlarını paylaşacağız.

Android ve iOS Telefonlar için Ses Arttırıcı Uygulamalar 2023

 1. VLC For Android
 2. Equalizer
 3. Equalizer FX
 4. Precise Volume
 5. Viper4Android
 6. MX Player
 7. Podcast Addict
 8. Volume Ekstral Boost
 9. Super Volume Booster
 10. Volume Increase
 11. Sound Booster
 12. Bass Booster
 13. Sound Amplifier
 14. Ultimate Volume Booster
 15. Loudly
 16. Dolby
 17. Music Volum EQ
 18. Volume Booster Goodev
 19. FX Sound
 20. Ses Yükseltici

VLC For Android

Uygulama, adından da anlaşılacağı üzere Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilmiştir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çokça kullanılan VLC ses yükseltme programının mobil versiyonu olan VLC for Android, sesi 2 katına kadar artırabilmektedir.

Yüksek ses artırma özelliği sayesinde dinlediğiniz müziklerden ve izlediğiniz programlardan daha çok keyif almanızı sağlar. Uygulamayı Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İstediğiniz ayarları manuel olarak yapabilir ve kulak hassasiyetinize bağlı olarak sesi uygun ayara getirebilirsiniz.

Equalizer

Android ve iOS işletim sistemli cihazlarla uyumlu olarak çalışan Equalizer, 11 farklı ses profiline sahiptir. Uygulamada kulaklık ses yükseltici ayarı da bulunmaktadır. Böylece telefona kulaklık takılıyken de daha fazla ses verimi alabilirsiniz. Equalizer programının bas artırıcı özelliği de vardır. Ücretli ve ücretsiz sürümleri olan Equalizer’ı App Store’dan ya da Play Store’dan indirebilirsiniz.

Equalizer FX

Uygulama Google Play Müzik ile birlikte çalışır. Ses yükseltmenin yanı sıra ses kanallarını sanallaştırması ve mono hoparlöre bile stereo efekt katması uygulamanın en önemli özellikleridir. Equalizer FX’te 12 hazır ayar bulunur. Bu ayarları kullanabilir ya da kendi ayarlarınızı manuel olarak yapabilirsiniz.

Precise Volume

Film, dizi, müzik ya da video uygulamalarında farklı ses profilleri oluşturmanızı sağlayan Precise Volume, son derece kaliteli bir programdır. Kulaklığı taktığınız anda ayarlarınız aktif olur. Ayrıca kulaklığı takmadan da yaptığınız manuel ayarlar beklentilerinizi fazlasıyla karşılar. Uygulamada 15 farklı ses seviyesi vardır. 

Viper4Android

Android cihazlar için geliştirilen Viper4Android ile sesin ekolayzır ayarlarıyla oynayabilirsiniz. Bazı ayarları kullanarak ses çıkışını yükseltebilirsiniz. Uygulama için root izni gerekir. Viper4Android Cyanogenmod12’de çalışmayabilir ama Cyanogenmod12.1’de çalışabilir. Eğer telefonunuzda Audio Fix gibi bir uygulama varsa Viper4Android’in düzgün çalışabilmesi için onu devre dışı bırakmanız gerekir.

Viper4Android’i kurduktan sonra programı kullanabilmek için bazı sürücülerin güncellenmesi gerekir. Bunun için onay vermeniz gerekir. Güncelleme izni verdikten sonra hangi efekt modunu seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Süper ses kalitesi, yüksek kalitesi ya da güç tasarrufu modlarından birini seçin. Uygulama işlemcinin iki çekirdeğini de kullandığı için pil ömrü kısa sürede bitebilir.

MX Player

MX Player, AC-3 formatı dahil olmak üzere çok sayıda dosya türündeki ses ve video için ses yükseltme özelliğine sahiptir. Uygulamanın arayüzü sade ve şıktır. Videolarda ses ayarını iki katına kadar çıkarabilirsiniz. Kullanımı son derece basit olan MX Player uygulamasını Android cihazlar için Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Podcast Addict

Ses yükseltme uygulamaları arasında en çok kullanılan programlardan biri olan Podcast Addict uygulamasının Podcast’ler için özel ayarları vardır. Karmaşık menüler içermeyen arayüzü çok kullanışlıdır. Profesyonel olarak ses yükseltmek için gereken tüm ayarlara sahiptir. Hassas ayar sekmesi sayesinde gelişmiş ayarlar yapabilir, sesi istediğiniz düzeye rahatça getirebilirsiniz.

Podcast Addict hem Android cihazlarda hem de iOS cihazlarda kullanılabilir. Uygulamanın ücretsiz sürümünü indirebileceğiniz gibi ücretli olan Pro sürümünü de indirebilirsiniz.

Volume Ekstral Boost

Mobile_V5 firmasının geliştirdiği uygulama Android işletim sistemini kullanan telefon ve tablet gibi cihazlara özel olarak geliştirilmiştir. Volume Ekstral Boost uygulamasında bas güçlendirici, ses değiştirici ve amplifikatör gibi özellikler sayesinde cihazın ses kalitesini artırabilirsiniz. Telefondaki varsayılan sistem ayarlarından daha yüksek bir ses istiyorsanız Volume Ekstral Boost’u kullanarak cihazın tüm seslerini daha yüksek bir seviyeye çıkarabilirsiniz. Sesler artarken ses kalitesinde bozulma olmaz, aksine daha net ve daha güçlü çıkar.

Volume Ekstral Boost’u indirdiğinizde oyunlarda, müziklerde, filmlerde ya da videolarda daha yüksek sese sahip olabilirsiniz. Kulaklık, harici hoparlör ve Blootooth için uygulamanın bas güçlendirici özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulamada 20’den fazla ses efekti bulunur. Arayüzü son derece basittir, tek dokunuşla kullanılabilir. Root gerektirmeyen Volume Ekstral Boost, son derece iyi bir ses yükselticidir. Son güncellemesi 14 Mayıs’ta yapılan uygulama kapladığı 6,8 megabaytlık alanla telefondaki diğer programların çalışmasını sekteye uğratmaz.

Super Volume Booster

Android için ücretsiz ses yükseltici uygulamalardan bir diğeri de Super Volume Booster programıdır. Uygulamada 3D sanallaştırıcı efektler, canlı ses spektrumu, stereo surround ses efektleri, bas güçlendirici ve müzik çalar kontrolü gibi özellikler vardır. Super Volume Booster uygulamasını kullanarak zil sesini, bildirim seslerini, alarm seslerini ve diğer tüm sesleri 2 katına kadar çıkarabilirsiniz.

Volume Increase

Android işletim sistemli cihazlara özel olarak geliştirilen Volume Increase, telefonunun yeterli ses seviyesine sahip olmamasından şikayetçi olanlar için iyi bir çözümdür. Müzik, oyun, video, film ya da dizilerdeki ses kalitesini artırmak için kullanabileceğiniz Volume Increase, basit bir arayüze sahiptir. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamayla sesi %40’a, %60’a, %80’e ya da %100’e ayarlayabilirsiniz.

Sound Booster

Telefonun sesi yetersiz geliyorsa Sound Booster indirerek oyunlarda ya da diğer uygulamalarda daha yüksek ses elde edebilirsiniz. Sound Booster telefonun ses sınırlarını aşar ve yüksek ses çıkışı sağlar. Kulaklık ya da hoparlörden sesin şiddetini artırabilir, küçük boyutu sayesinde diğer programların çalışmasını engellemez. Uygulamanın deneme sürümünü 14 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 14 günlük deneme süresinin ardından lisans almanız gerekir.

Bass Booster

Bass Booster, iOS işletim sistemli cihazlar için geliştirilen ses arttırıcı uygulamalardan bir tanesidir. Yüksek kaliteli ses için dinlemek istediğiniz müziği iTunes kitaplığından çalabilir, kulaklıkla ya da hoparlörler ile ses seviyesini ayarlayabilirsiniz. Bas yükseltici ile güçlü ve net bir bas sesi duyabilirsiniz. 

Bass Booster ile sesinize çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. Uygulamayı kullananlar en iyi verimin hoparlör ile çıktığını söylüyor. Bas seviyesini maksimuma çıkarabilmek için hoparlör simgesine tıklamanız yeterlidir. Uygulamanın Premium versiyonunda Wave flanger ve Dooper pitch gibi efektler vardır.

Sound Amplifier

Sound Amplifier, Android cihazlarda çalışan bir uygulamadır. Sesin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için kullanabileceğiniz Sound Amplifier ile arka planda çalışan sesleri azaltabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırmak oldukça basittir. Kaydırma çubuğunu kullanarak sesi özelleştirmeniz mümkündür. Sound Amplifier uygulamasını kullanabilmek için kulaklığı bağlayıp, ayarlar sekmesini açın. Erişilebilirlik kısmından Sound Amplifier’in ayarlarını yapabilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü sadedir, bu sayede ses ya da mikrofon ayarlarını kolayca yapabilirsiniz. Uygulama Play Store üzerinden ücret ödemeden indirilebilir.

Ultimate Volume Booster

Chrome tarayıcısı ile ses arttırmayı sağlayan Ultimate Volume Booster, en güvenilir ve en kullanışlı ses yükselticilerden biridir. Hoparlörle ya da kulaklıkla daha yüksek sesli müzik dinlemek ya da video izlemek için telefonunuzun sesi yeterli gelmiyorsa, Ultimate Volume Booster uzantısını aktifleştirerek hoparlörünüzü amplifikatör olarak kullanabilirsiniz. Ultimate Volume Booster ile ses seviyesini yüzde 600’ün üstüne çıkarabilirsiniz.

Uzantının tasarımı son derece basittir. Normal modda otomatik olarak kapanmaktadır. Tek tıklama ile ses çalan bir sekmeye geçiş yapabilirsiniz. Uzantı aktifken tam ekran moduna geçmezsiniz, bunun yerine adres çubuğunda dikdörtgen şeklinde bir ikon görünür. Ses ikonu göründüğünde uzantının aktif olduğunu anlayabilirsiniz.

Loudly

Android telefonlar için özel olarak geliştirilen Loudly uygulaması ücretsiz olarak Play Store üzerinden indirilebilir. Loudly ile cihazın ses seviyesini istediğiniz düzeye çıkarabilirsiniz. Video izlerken, oyun oynarken, telefonla konuşurken ya da mesaj sesi gibi bildirimler gelirken sesin şiddetini artırabilirsiniz.

Cihazın sesinin az olması sebebiyle kulaklarınız zorlanabilir. Bu durumda ekstra uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Loudly uygulamasını indirdiğinizde bas ayarlarını kullanarak daha yüksek ve daha canlı seslere sahip olabilirsiniz.

Dolby

Android cihazlarda kullanabileceğiniz Dolby uygulamasını indirerek inanılmaz bir ses kalitesine sahip olabilirsiniz. Dolby ile arka plandaki rahatsız edici sesleri azaltabilirsiniz. Uygulamada çok sayıda efekt ve ayar bulunmaktadır. Bu efekt ve ayarları kullanarak sesi özelleştirmeniz mümkündür.

Music Volume EQ

Uygulamanın 5 bantlı ekolayzır özelliği, Android cihazlarda ses kalitesinin artırılmasını sağlar. Music Volume EQ uygulamasının 9 özel ön ayarı ile ses sisteminizi ayarlayabilirsiniz. Ses ayarlarını yapabilmek için programı indirdikten sonra ekolayzırı özelleştirebilir ve Save Preset yoluyla ayarları kaydedebilirsiniz. Ayarları silmek için Preset butonuna birkaç saniye basmanız yeterlidir.

Music Volume EQ uygulamasının dili İngilizcedir. Bu nedenle İngilizce bilmiyorsanız bir miktar zorlanabilirsiniz. Uygulama Android 2.3 ve üzeri cihazlarda sorunsuz çalışmaktadır. Boyutu 9 megabayt kadar olan yazılım, telefonda çok yer kaplamaz. Ücretsiz olarak indirilebilen uygulamanın tek sorunu alt kısımda reklam gösterilmesidir.

Volume Booster Goodev

Kulaklığın ve hoparlörün sesini arttırmak için kullanabileceğiniz Volume Booster Goodev, GOODEV firması tarafından geliştirilmiştir. 3,5 megabayt boyutundaki uygulama ücretsiz olarak Play Store’dan indirilebilir. Çalışırken çok az pil tüketen uygulamayı kullanırken sesi maksimum düzeye çıkarabilirsiniz.

FX Sound (DFX Audio Enhancer)

Telefonunuzda ya da tabletinizde çalan müziği, oyunun sesini, videonun sesini, film ya da dizilerin sesini, bildirim seslerini ya da zil seslerini yükseltmek için FX Sound uygulamasını indirebilirsiniz. Ses kalitesini yükseltirken seste bozulmalar meydana gelmez. Uygulamayı indirerek derin ve zengin bir bas sesi elde edebilirsiniz. 

Ses Yükseltici

Google LLC’nin geliştirdiği Ses Yükseltici uygulama Android cihazlarda çalışan ses kalitesi arttırma programlarından biridir. Kulaklığı kullanarak sesi yükseltmeyi sağlayan uygulamada arka plandaki sesleri filtreleyebilir, gürültüyü azaltabilir, cihazın sesini güçlendirebilir ve artırabilirsiniz. Yazılımda iki basit kaydırma çubuğu vardır. Bunlar sayesinde hızlı bir şekilde sesi iyileştirebilirsiniz.

10 milyondan fazla kişinin indirdiği uygulamanın kullanımı son derece kolaydır. Mikrofon ayarlarını rahatça yapabilirsiniz. Ses Yükseltici ile cihazdaki istenmeyen ve dikkat dağıtan seslerden kurtulabilirsiniz. Bluetooth kulaklık kullanarak cihazdaki sesleri daha rahat duyabilirsiniz. 

Uygulamasız ve Programsız Telefon Sesi Yükseltme Kodu

Samsung telefonlarda uygulama veya program kullanmadan da telefonun sesini artırmanız mümkündür. Programsız ses yükseltme kodu için *#0283# karakterlerini tuşlayabilirsiniz. Bu karakterlere basarak arama tuşunu kullandığınızda Loopback Test penceresi açılır. Bu pencerede sırayla Start: SPK – MIC ve Start: RCV – MIC butonlarına basarsanız telefonun sesi yükselecektir. 

Yukarıda paylaştığımız kod iPhone ya da diğer telefonlarda çalışmamaktadır. Bu kod cihazın yapılandırmasını değiştir, bu nedenle gereksiz yere kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Sonuç olarak telefon sesini arttırmak için kullanabileceğiniz pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaların avantajlarına ve dezavantajlarına bakarak ihtiyacınıza uygun olan yazılımı indirebilirsiniz.

2 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu