Ücretsiz Bağlanma Bedava Wifi Olan Yerler 2023

2023 yılında ücretsiz bağlantı ile başta İstanbul, Ankara ve İzmir olarak birçok şehirde bedava wifi olan yerler nasıl bulunur hakkında detaylara geçmeden önce kısa bilgi olarak; Kablosuz internet imkanı, zaman zaman internet kesintilerinin yaşanması gibi durumlarda hayat kurtarırken, etkin nokta uygulamaları kullanılarak bütün cihazlar üzerinden veri paylaşımı sağlanarak internet kullanımı sağlanmaktadır.

Her android yazılımı taşıyan cihazlarda birer hotspot özelliği veya Wifi özelliği bulunması nedeniyle mobil etkin noktalardan faydalanılabilirken, bazı durumlarda stok hotspot özelliği iyi bir seçenek olmamaktadır. Bu durumda da mobil cihazlarda kullanılabilecek bazı hotspot uygulamalarına başvurulmaktadır.

Türk Telekom Wifi Hediye İnternet Kampanyası

turktelekomwifi.com Hediye İnternet Kampanyası, Türk Telekom internet hizmetleri hususunda sınır tanımazken, ev internetleri konusunda da aboneleri için Türk Telekom 100 GB Wifi internet hediye kampanyasıyla dikkat çeken Türk Telekom bir kez daha abonelerini mutlu etmeye başardı.

“Hediye İnternet Festivali” içerik kapsamında düzenlenen kampanyayla, internet kullanımının kalmadığı ev kalmamasını hedefleyen Türk Telekom, mobil internet aşımlarına da son vermeyi hedeflemektedir. Çünkü evlerde geçirilen vakitlerde mobil cihazlarda internet kullanımının fazla olması, mobil aşımlara da neden olmaktadır. 

Türk Telekom evde internet kullanan aboneler, fiber bağlantı kategorisi olan 8 Mbit internet bağlantı hızıyla “Hediye İnternet 100 GB ” kampanyası kapsamından faydalanarak hızlı internet erişiminin keyfine rahatlıkla bakacaklar. turktelekomwifi.com Hediye İnternet Kampanyasından yararlanmak için ise ilk adım, Türk Telekom bayiliklerine gidilerek 24 aylık taahhüt sözleşmesinin imzalanmasıdır. Herhangi bir aktivasyon ücreti bulunmayan turktelekomwifi.com Hediye İnternet Kampanyası her açıdan Türk Telekom abonelerinin memnuniyetini sağlamaya yönelik bir kampanyadır.

turktelekomwifi Hediye İnternet Kampanyası Özellikleri

  • turktelekomwifi.com Hediye İnternet Kampanyasına yönelik detaylar, Türk Telekom evde internet sözleşmesinde yer almakla birlikte, sözleşme içerisinde bulunmayan kampanya içerikleri, taahhütname hükümleri kapsamında geçerli olmaktadır. 
  • Kampanya içeriğinde; 8 Mbps,16 Mbps, 24 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps ve de 100 Mbps hızlarda ki hediye wi-fi  internet paketleri kullanıcılara sunulmuş olup, kullanım ayı kapsamında veri kullanımı aşımda otomatikman durma sağlanmaktadır. Böylelikle aşım ücretleriyle karşılaşma durumu ortadan kalkmaktadır. 

İBB Wifi Hizmetleri Kullanım Kotası ve Kullanım Alanları  Nedir ?

İBB tarafından, yerli vatandaşlara ve turistlerin güvenli olarak erişebilecekleri telekomünikasyon hizmetleri içeriğinde 2014 yılı itibariyle hizmet vermeye başlamıştır. “İBB WİFİ” adıyla verilen bedava internet bağlantı hizmeti, bölgesel kablosuz ağlar konseptiyle bakan internet ihtiyacı karşılanmaya başlanmıştır.

İBB Wifi Hizmeti ağının bulunmuş olduğu bölgelerde yer alan İETT otobüs ya da metrobüs araçları  içerisinde yolculuk yapılırken İBB wifi ağlarına bağlantı sağlanarak kullancı kayıtları yapıldıktan sonra SMS ile gelen şifre ile Wifi hizmeti alınmaya başlanır. İBB İstanbul Uygulaması İle Ücretsiz Wifi Bağlantısı ile bedava internet hizmeti kapsamında günlük olarak 1 GB kotayla 2 MHPS hızla hizmet sunulmaktadır.

İBB İstanbul Uygulaması ile Ücretsiz Wifi Bağlantısı

İstanbul Havaalanı internet altyapısı ile Türk Telekom önderliğinde 1 saat ücretsiz internet erişimi yolcuların hizmetine sunulmaktadır. Bu hizmet kapsamından faydalanabilmek için sms veya pasaport bilgileri ile giriş sağlanarak yararlanılmaktadır.

SMS yoluyla giriş için;

  • Mobil giriş yapılır.
  • Ülke kodu ve bayrak seçimiyle giriş yapılır. 
  • Mobil cihaza gelen Sms bilgisi ile devam butonuna basılır.

Pasaport yoluyla giriş için;

  • Kiosk üzerinden pasaport doğrulamasının ardından kod alımı sağlanır.
  • Pasaport girişi yapılır.
  • Sözleşme onaylanır.

İstanbul’da Ücretsiz Wifi Olan Yerler Listesi

Sultanahmet Meydanı Hidiv Kasrı korusu
Eminönü MeydanıAksaray Meydanı
Beşiktaş MeydanıBakırköy Meydanı
Kadıköy MeydanıBeylikdüzü Meydanı
Üsküdar MeydanıEyüp Meydanı
Sultanbeyli MeydanıKartal Meydanı
Beyazıd MeydanıSarıyer İBB İletişim Noktası
Mecidiyeköy MeydanıAvcılar İBB İletişim Noktası
Cevahir önüŞirinevler Meydanı
MiniatürkPierre Lotti tepesi
İBB Bilgilendirme ÇadırıAnadolu Hisarı iskelesi
Saraçhane ParkıDragos Sosyal Tesisler çevresi
Emirgan korusuGalata Kulesi ve yakın çevresi
Bayrampaşa OtogarAlibeyköy Cep Otogarı

Havalimanı ve Uçaklarda olan Wifi Şifreleri Görme

Wireless Passwords From Aiports (Havalimanı ve Uçaklarda Alan Wifi Şifreleri Görme); bu yöntemle havalimanı wifi şifrelerinin görülmesi kolaydır. Fakat cihazlara uygunluğunun kesinlikle kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Bu konuda detaylı virüs taramasının yapılmasıda önemlidir. Wireless Passwords adresinden wifi şifrelerini paylaşan uçakların haritasını görebilirsiniz.

Ücretsiz Wifi Hizmeti Veren Mağazalar

Ücretsiz Wifi Hizmeti Veren Mağazalar yurt içi ve dışında tüm şehirlerde dolaşırken bedava Wifi kullanmak mümkün. Örneğin büyük zincirleri olan restaurantlar, kafeler, ucuz oteller, pizzacılar, kimi AVM ‘ler ücretsiz wifi imkanı sunuyor. Havaalanlarında da ücretsiz wifi hizmeti var. Beklemeyle geçirilen vakitleri ücretsiz wifi internet kullanımı yapmak isterseniz işte mağazalar;

StarbucksMcDonald’s
Burgerkingpizza pizza
PizzaHutLittle Ceazers
TAVÖZSÜT
İDODunkin Dunots
Aslı BörekKFC

Ankara Ücretsiz Wifi Hizmetleri

Ankara’da toplu taşıma araçlarında ücretsiz wifi kullanımı var. Ayrıca 19 noktada ücretsiz wifi kullanılan adresler şunlardır;

Demet Evler ParkıGökçek Parkı
Keçiören Evcil Hayvanlar ParkıKuzey Yıldızı Parkı
Esentepe Rekreasyon AlanıBotanik Parkı
Çankaya Seğmenler Park50. Yıl Parkı
Öveçler Rekreasyon AlanlarıGöksu Parkı
Gençlik ParkıAltınpark

İzmir Ücretsiz Wifi Noktaları Nerede

WizmirNet bağlantı noktalarına gidip kayıt olarak ücretsiz wifi internete bağlanabilirsiniz. Wifi bağlantısı telefondan açıldıktan sonra sisteme kayıt yapılır. Telefona kişisel şifre yollanır ve bununla wifi bağlantısı sağlanır. İzmir’de Ücretsiz bazı wifi noktaları şunlardır;

Gündoğdu MeydanıKonak Meydanı
Kültürpark Fuar AlanıBuca Hasanağa Spor Kompleksi
Tarihi Havagazı FabrikasıAşık Veysel Rekreasyon Alanı

bestfreewifi.wifihotspot Uygulaması ile Ücretsiz Wifi Bağlantısı

Hotspot uygulamalarından biri olan bu mobil uygulama, piyasada yer alan en iyi android uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu wifi sıcak nokta mobil uygulaması ile wifi bağlantıları kolaylıkla sağlanmaktadır. Bu uygulama içerisinde kullanıcı cihazların wifi GPGS/3G/4G/5G bağlantıları kolaylıkla sağlanmaktadır. Wifi’lere hızlı bir biçimde bağlanarak depolama alanları sağlamaktadır. 

Bestfreewifi.wifihotspot Uygulaması Ücretsiz Wifi Bağlantısı ile birlikte wifi etkin noktalarına şifresiz olarak erişim sağlanmaktadır. Bestfreewifi.wifihotspot mobil yazılım programı uygulaması olan hotspot sayesinde aile, iş, arkadaş ortaklığıyla rastgele miktarda WLAN uyumu bulunan cihazlarda, internet paylaşımına olanak sağlamaktadır.

Instabridge ile Bedava Wifi ve Bağlantı Noktası

Kablosuz internet erişimine sahip olabilmek için birçok kullanıcının tercih etmiş olduğu uygulamalardan biri olan Instabridge mobil cihaz uygulaması wifi internet özelliği mobil cihazlarda bu özelliği bağımsız hale getirerek, internetlerin erişim noktalarına güvenle bağlantı kurulmasını sağlamaktadır.

Akıllı cihazların, yakınlarda yer alan wifi noktalarını görerek, yönetebilme imkanı sağlayan bu uygulama oldukça dikkat çekici bir deneyim sunarak internet erişimini kolaylaştırmaktadır.

Instabridge ile Bedava Wi-fi ve Bağlantı Noktasının en önemli özelliklerinden biri de, bedava kablosuz internet etkin noktaları ile kullanıcılara rahat internet erişimi imkanını sunmaktadır.

Örneğin; Instabridge ile Bedava Wi-fi ve Bağlantı Noktası ile bedava ve şifresiz internet bağlantı kontrolleri sağlanarak bağlanılması mümkündür. Ayrıca çok sayıda wifi şifresi gösteren uygulamalar yazımızıda okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu