Xiaomi Garanti Sorgulama KVK, Genpa, Ouno, Evofone ve Delta

Xiaomi Garanti Sorgulama 2023 ve Xiaomi Garantiden Cihaz Değişimi 2023 konularının ayrıntılarından bahsettiğimiz yazımızda, Xiaomi Global Garanti ve Xiaomi Garanti Müşteri Hizmetleri Hattı’na da değineceğiz. KVK, Genpa, Ouno, Evofone ve Delta Xiaomi marka cihazlarınızın garanti ve teknik servisi ile ilgili konularına hâkim olmak isterseniz, bu yazımızı sonuna kadar okumayı ihmal etmeyin.

Hem cihaz hem de aksesuarlarını garanti kapsamında değerlendiren Xiaomi marka cihazlarınız, müşteri memnuniyeti açısından garanti süreniz boyunca teknik nedenlerden kaynaklanan her sorun için ücretsiz teknik servis hizmet vermektedir. Konuyu detaylı incelediğimiz kısımlardan başlık başlık devam edelim:

Xiaomi IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

Xiaomi telefon modellerinde IMEI numaranızı kolaylıkla telefonunuzun orijinal kutusu, faturası veya cihazın arka kapak kısmında bulmanız mümkün olacaktır. Ayrıca telefonunuzda IMEI numarası sorgulamak için arama bölümüne girdikten sonra *#06# tuşlanarak sorgulama gerçekleştirilir. Son bir yöntem olarak ise ayarlar>hakkında>ayrıntılar bölümü içerisinde IMEI bilgisi yer almaktadır. 

Xiaomi Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kutusundan yeni çıkardığınız Xiaomi cihazlarınız 24 ay garanti süresi ile size hizmet vermeye başlar ve ek garanti süresi satın almadıysanız 24 ay sonrasında otomatik olarak garanti kapsamından çıkar. Xiaomi marka cihazlarınızda bir sorun oluştuğunda garanti süresinin devam edip etmediği ücretsiz teknik servisten yararlanabilmeniz için bilmeniz gereken bir husustur.

Xiaomi Garanti Sorgulama 2023 işlemi ile bu konuyu hızlıca netliğe kavuşturabilir, ücretsiz teknik servisten kapsamına bakabilirsiniz. Xiaomi Garanti Sorgulama işlemi için:

  • İsterseniz “0850 305 1923” numaralı hat üzerinden Xiaomi Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilir,
  • İsterseniz Xiaomi Resmi Web Sitesi üzerinde yer alan “İrtibatta Kalalım” bölümünden destek formu gönderebilir,
  • İsterseniz de yine web sitesi üzerinde bulunan “Garanti” kısmından, cihazınıza ait IMEI numarası ile sorgulama gerçekleştirebilirsiniz.
  • Son Olarak; Global garanti sorgulama yöntemi olarak mi.com/global/verify/#/en/tab/imei sayfasından yapabilirsiniz.

Garanti sorgulama işlemleriniz sırasında bilgilerinizi doğru bir şekilde iletmeniz önemlidir. Aksi durumda yapmak istediğiniz işlem için sonuç alamayabilirsiniz.

Genpa Xiaomi Garanti Sorgulama

Türkiye’de satın aldığınız Xiaomi akıllı telefonlarınız için garanti sorgulama işlemlerini https://www.genpateknikservis.com.tr/imei-sorgulama üzerinden gerçekleştirerek, kaç yıllık bir garanti süresi bulunduğunu tespit edebilirsiniz. Xiaomi, Türkiye distribütörü ile ve teknik servis anlaşması gerçekleştirmesi ile birlikte Türkiye’de güvenilir bir kapsamda cihaz satışı ve teknik servis konusunda çözümlere yer verilmiştir.

KVK ile Xiaomi Garanti Sorgulama

KVK ile Xiaomi garanti ve teknik servis sorgulama için IMEI kodu için belirtilen satıra IMEI kodunu giriş yapın. Sonrasında alt kısmında bulunan güvenlik kodu alanına ise belirtilen güvenlik kodunu aynı şekilde girerek, sorgulama ile telefonunuzu satın aldığınızı doğrulayabilir yani ürün doğrulama işlemi yapabilirsiniz. KVK ile Xiaomi garanti ve teknik servis sorgulama adresleri;

Delta Teknik Servis ile Xiaomi Garanti Sorgulama

Elde edilen IMEI numarası ile birlikte doğrulama yapıp ve delta teknik servis ile Xiaomi Garanti Sorgulama için delta servis sayfasına giriş yapmanız gereklidir. Ayrıca cihazının orijinal yani güvenilir olup olmadığını sorgulamak içinde aynı sayfa üzerinde satın alma doğrulama işlemi yanında bulunan ürün doğrulama sekmesini kullanabilirsiniz.

Ouno ile Xiaomi Garanti Sorgulama

Türkiye’de Xiaomi markası ile anlaşmalı olarak garanti hizmetlerini Ouno firması ile Xiaomi Garanti Sorgulama işlemi gerçekleştirmek için https://ounoservice.com/cihaz-sorgulama ekranında cep telefonu ve IMEI numarası bilgilerini girerek ürün kimlik doğrulaması ve garanti sorgulama yapabilirsiniz.

Evofone ile Xiaomi Garanti Öğrenme

Xiaomi Türkiye Resmi Distribütörü olan Evofone ile Xiaomi garanti bilgisini öğrenmek için müşteri hizmetleri numarası 444 21 18 üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Müşteri Temsilcisi sizden IMEI talep edip garanti sorgulama işlemi yapılabilir. Sorgulama sonucunda telefonunuzun modeli, özellikleri, tedarikçi firma, garanti süresi ve garanti durumu öğrenilebilir. 

Xiaomi Garanti Süresi Ne Kadar?

Xiaomi, yasal standartlar gereği tüm cihaz ve marka seçenekleri için müşterilerine en az 24 ay garanti süresi tanımak zorundadır. Ancak standart garanti süresinin dışında ek garanti süresi de satın alabileceğiniz Xiaomi cihazlarınızı, 5 yıla kadar garantili bir şekilde kullanabilir; teknik nedenlerden kaynaklanan her sorun için ücretsiz teknik servis desteği alabilirsiniz.

Xiaomi marka cihazlarınızın marka ve modeline göre değişiklik gösteren ek garanti süresi ücretini, Xiaomi sitesi üzerinden veya Xiaomi Teknik Servisi’nden öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Garantiden Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Garantiden Cihaz Değişimi 2023, cihazınızda meydana gelen ve kullanıcı kaynaklı olmayan bazı hasar durumları için yapılmaktadır. Cihazınızda ortaya çıkabilecek ve teknik servis tarafından onarılacak hasarların dışındaki tüm hasar durumlarında Xiaomi size yeni bir telefon temin edecektir. Xiaomi Garantiden Cihaz Değişimi için şu adımlara dikkat edin:

  • Garantiden cihaz değişimi talep ederken, teknik sorun meydana gelen tüm durumları raporlayın.
  • Cihazınızda kullanıcı kaynaklı sorun olmadığına ve değişim nedeninin teknik nedenler olduğuna dikkat çekin.
  • Size sunulan Garantiye Gönderme Formu’na bilgilerinizi doğru girin ve hasarları en ince detayına kadar yazın.

Xiaomi cihazlarınız için cihaz değişimi sadece teknik sorunlar sonucunda yapılır. Teknik servis tarafından düzeltilemeyen sorunlarınız için Cihaz Değişimi istemeyi unutmayın.

Xiaomi Garantiden Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Garantiden Batarya Değişimi 2023, bataryanızda meydana gelen bozulmalar neticesinde yapılan bir işlemdir. Eğer cihazınıza ait batarya yüksek geriliminden veya dış nedenlerden dolayı hasar almadıysa, Xiaomi Teknik Servisi’ne göndererek yeni batarya ile değişimini sağlayabilirsiniz.

Garanti süreniz bitmiş olsa bile yine Xiaomi Teknik Servisi’ni kullanabileceğinizi ve bir miktar ücret ödeyeceğinizi unutmayın.

Xiaomi Ekran Kırılması Garanti Kapsamında Mı?

Xiaomi cihazlarınızda meydana gelen ekran kırılması, kullanıcı kaynaklı çarpma veya düşürme durumlardan meydana geldiği için garanti kapsamında değerlendirilmez. Ancak özel olarak ekran kırılması garantisi yaptırdıysanız, ücretsiz bir şekilde ekran değişimi talebinizi Xiaomi Yetkisi Servisi’ne iletebilirsiniz.

Cihazınızı ister yeni almış olun ister eskiden, Xiaomi Yetkili Servisleri’ne giderek ekran kırılması garantisi yaptırabilirsiniz. Uygun bir fiyat karşılığında yaptırabileceğiniz bu işlem için ek başka bir ücret ödemezsiniz.

Xiaomi Şarj Aleti Garanti Kapsamında Mı?

Xiaomi cihazlarınızı kullanabilmeniz için gerekli olan enerjiyi sağlayan Xiaomi şarj aleti, belirli bir kullanım süresi sonunda arıza gösterebilir. Çarpma veya bilerek kırma durumları dışında kalan teknik nedenlerden dolayı oluşan arızaların tamamı için Xiaomi Teknik Servisi ücretsiz şarj aleti temin etmektedir. Kablosu kopan veya sıyırılan şarj aletlerinin kullanıcı hatası olarak değerlendirileceğini ve garanti kapsamına alınmayacağını hatırlatmak isteriz.

Prize takılı haldeyken yanan veya kullanılmıyorken bozulan şarj aletleri için rahatlıkla ücretsiz değişim yapabileceğinizi ve en geç 5 iş günü içerisinde şarj aletinizin tarafınıza gönderileceğini unutmayın.

Xiaomi Kulaklık Garanti Kapsamında Mı?

Xiaomi Kulaklık Garanti 2023 kapsamında ilk açıldığında çalışan kulaklıklarınız daha sonrasında bozulduğunda ne yazık ki kullanıcı hatası olarak değerlendirilmekte ve garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Aynı şekilde kulaklık hoparlöründe ve kablosunda meydana gelen kırılma veya soyulmalarda da ücretsiz garanti imkânından yararlanamazsınız.

Xiaomi Resmi Web Sitesi’ni kullanarak orijinal bir Xiaomi kulaklık satın almanızı, orijinal olmayan kulaklık kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi Kamera Kırılması Garanti Kapsamında Mı?

Xiaomi cihazınıza ait kamerada bir kırılma meydana geldiğinde, bu kırılma ya çarpmaya ya da düşmeye bağlı olduğundan Xiaomi garanti kapsamında değildir. Ancak kameranızda meydana gelen renk bozuklukları, fotoğraf çekmeme veya video kaydetmeme sorunları Xiaomi garanti kapsamındadır. Cihazınızla alakalı yaşadığınız sorunu ilgili form üzerine aktardıktan sonra cihazınızı Xiaomi Teknik Servisi’ne gönderirseniz, ücretsiz kamera değişimi imkanından yararlanabilirsiniz.

Xiaomi Global Garanti 2023 Nedir?

Xiaomi Global Garanti 2023, Xiaomi cihazlarınız arızalandığında dilediğiniz ülkede garantiye gönderebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örneğin, Xiaomi Türkiye Garantili bir cihaz sadece Türkiye’de bulunan Xiaomi garanti servislerine gönderilirken; Xiaomi Global Garantili bir cihaz isterseniz Amerika’da isterseniz de Hollanda’da garantiye teslim edilebilir.

Xiaomi’nin sağladığı fırsatların en önemlilerinden olan Global Garanti için ek bir ücret ödemenize gerek yoktur. Xiaomi Global Garanti’ye sahip bir cihazı satın almanız, bu hakları kullanabilmeniz için yeterlidir.

Xiaomi Garantiye Gönderme Nasıl Yapılır?

Xiaomi marka cihazlarınızda meydana gelen problemler ile alakalı olarak Xiaomi Yetkili Servisi 7/24 destek sunmakta ve sorunlarınıza hızlıca çözüm bulmaktadır. Birkaç işlem adımı ile rahatlıkla sorununuzu çözebileceğiniz yöntemler ile ek bir masrafa girmeden garantiye gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Arızalanan cihazlarınızı ücretsiz garanti servisine göndermek için şu yöntemleri izleyin:

  • Dilerseniz Xiaomi cihazınızı satın aldığınız yere giderek garantiye göndermelerini isteyebilir,
  • Dilerseniz de size en yakın Xiaomi Teknik Servisi’ne uğrayarak cihazınızı ilk elden teslim edebilirsiniz.

Cihazınızı garantiye göndermek için gittiğinizde, cihazınıza ait garanti belgesini de yanınıza almayı unutmayın.

Türkiye Xiaomi Yetkili Servis İletişim Bilgileri

Pazar Günleri kapalı olan Türkiye’de bulunan Xiaomi Yetkili Servislerin adresleri ve iletişim bilgileri;

Yetkili ServisAdresHaftaiçi CumartesiServis Numarası
Genpa EtilerNispetiye Cd. No:101 Etiler / İstanbul08:00-17:1509:30-16:452123590359
Genpa KadıköyFahrettin Kerim Gökay Cd. No:39-41/B Baycanhan Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul08:00-17:1509:30-16:452123590359
Genpa Ankara Kızılay Mah. Necatibey Cad. 51/2 Kızılay Ankara08:30-17:4509:30-16:452123590359
Genpa İzmirŞair Eşref Bulvarı, Yorsan İş Merkezi, No:26B Çankaya / İzmir08:30-17:4509:30-16:452123590359
Genpa AdanaCemalpaşa Mah. 63005 Sk. Aydınoğlu İş Merkezi No:27/A Seyhan/Adana08:30-17:4509:30-16:452123590359
Genpa BursaKırcaali Mah.Kayalı Sok. Ortaklar İş Merkezi No:34/42-43 Osmangazi / Bursa08:30-17:4509:30-16:452123590359
Evofone İstanbulHacımimi Mh. Necatibey Cd. Alarko İşhanı No:66 Kat:1 Karaköy-Beyoğlu / İSTANBUL09:00-18:0009:00-14:002124442118
OUNO İstAtilla İlhan Cd. No:20, 34750 Ataşehir/İstanbul08:00-17:0008:00-12:308505020800
Evofone Ankara KızılayKorkutreis Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 32/B Demirtepe Çankaya Ankara09:00-18:0009:00-14:003122299891

Xiaomi Yetkili Servise Kargo ile Cihaz Gönderme

Servis FirmasıİlAnlaşmalı KargoGönderi No
OUNOAnkara/KızılayYurtiçi460186877
OUNOAnkara/KızılayMNG357002145
OUNOIstanbul/AtaşehirYurtiçi399789646
OUNOIstanbul/AtaşehirMNG342641353
GenpaIstanbul/EtilerYurtiçi226011388
GenpaIstanbul/KadıköyYurtiçi229962556
GenpaAnkara/KızılayYurtiçi229962392
Genpaİzmir/ÇankayaYurtiçi1003727
GenpaAdana/SeyhanYurtiçi1146685
GenpaBursa/OsmangaziYurtiçi211686550
GenpaBursa/OsmangaziYurtiçi211686550
EVOFONEİstanbul/KaraköyYurtiçi479760130

Xiaomi Garanti Müşteri Hizmetleri Hattı Nedir?

Xiaomi Garanti Müşteri Hizmetleri 2023, cihazlarınızda oluşabilecek sorunlara ve aklınıza takılanlara karşı yardım alabileceğiniz bir garanti destek hattıdır. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu hat üzerinden; cihazınıza ait tüm detayları, garanti sorgulamayı ve cihazınıza ait IMEI gibi bilgileri rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Xiaomi Garanti Müşteri Hizmetleri’ne: Cep telefonunuzdan “0850 305 1923” numaralı hattı tuşlayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Xiaomi Garanti Belgesi Çıkmadı Sorunu Çözümü

Yeni satın aldığınız ve henüz kullanılmamış Xiaomi cihazınıza ait garanti belgesini kutu içerisinde bulamamanız durumunda, hemen yetkili birime veya cihazınızı satın aldığınız yere bu durumu bildirmeli; cihaz değişimi veya ilgili sorunun çözümünü talep etmelisiniz. Xiaomi cihazlarınızın garanti kapsamında ücretsiz olarak onarılmasına olanak tanıyan garanti belgesi, her cihazda olması gereken bir belge olduğu için ayrıca önem arz etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu