Oppo Garanti Sorgulama, Servisler ve Garanti Kapsamı 2023

Oppo garanti sorgulaması 3 farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan biri Oppo’nun internet sayfası, diğeri Oppo Çağrı Merkezi hattı ve sonuncusu da Oppo Müşteri Hizmetleri e-posta adresidir. 

 1. Oppo garanti sorgulama internet üzerinden online olarak çok kolay bir şekilde yapılabilir. Sorgulama yapabilmek için tek ihtiyacınız olan şey cihazınızın IMEI numarasıdır. Telefonunuzun IMEI numarasını öğrendikten sonra support.oppo.com adresinden sorgulama yapabilirsiniz.
 2. Müşteri hizmetlerini aramak için kullanabileceğiniz numara 0 850 433 67 76’dır. Bu numarayı 7/24 saat arayabilirsiniz.
 3. Son olarak firmaya e-posta göndererek de cihazın garanti sorgulamasını yapabilirsiniz. Bunun için support.tr@oppo.com adresine e-mail göndermeniz yeterlidir. Mail atarken cihazın IMEI numarasını yazmayı unutmayın.

Oppo markalı telefonunuzun tamir edilmesini ya da yalnızca kontrol edilmesini istiyorsanız garanti durumunu öğrenmeniz gerekir. Telefonun hala garanti kapsamında olup olmadığından emin değilseniz garanti durumunu kontrol edebilirsiniz. Oppo garanti sorgulamak için yapmanız gerekenler sırayla şu şekildedir;

 • İlk olarak oppo.com.tr adresini açın.
 • Daha sonra “Akıllı Telefonlar”, “Aksesuarlar”, “Oppo Hakkında”, “Destek” ve “I’m Moving” seçeneklerinin bulunduğu üst menüde yer alan “Destek” sekmesine tıklayın.
 • “Self Servis” bölümünün içinden “Garanti Durumu” sekmesine gelin.
 • Sayfayı aşağı kaydırdığınızda minik bir form göreceksiniz. Bu forma sırayla telefonun IMEI numarasını ve 5 haneli doğrulama kodunu yazın.
 • Son olarak “Kontrol” butonuna basın.

Birkaç saniye içinde cihazın garanti durumu ekranınızda görünecektir. Kontrol işlemi sonucunda cihazın modelini, IMEI numarasını, garanti kapsamı müddetini ve geçerli bölgeyi öğreneceksiniz.

Oppo IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

Oppo cihazın IMEI numarasını bulmak için kullanacağınız kod *#06# şeklindedir. Başka bir yol ise telefonun ayarlarına bakmaktır. Ayarlar sekmesine geldiğinizde “Telefon Hakkında” kısmına girmeli ve oradan da “Durum – IMEI” bölümlerine bakmalısınız.

Son seçenek ise Oppo telefonun altına bakmaktır. Bazı telefonlarda cihazın alt kısmında cihazın IMEI numarası yazmaktadır. Bu durum büyük bir kolaylık sağlar.

Oppo Türkiye Garanti Yetkili Servisleri

Oppo Türkiye garanti yetkili servisleri 7 ilde bulunmaktadır. Bu iller Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Trabzon, İstanbul ve İzmir’dir. Telefon tamiri, yedek parça ya da diğer tüm ihtiyaçlarınız için bölgenizde bulunan servis merkezlerini öğrenmek için oppo.com/sercvice-center adresine girebilirsiniz.

 • Buradan “Destek” bölümüne girin ve “Servis Merkezi” bağlantısına tıklayın.
 • Açılan listeden bulunduğunuz ili seçin.
 • Sistem size en yakın yetkili servisin yerini gösterecektir.
 • Yetkili servisin açık adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini de Servis Merkezi bölümünden görebilirsiniz.

Oppo teknik ekibi, telefonunuzla ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde size yardımcı olmaya ve telefonunuzu kusursuz bir şekilde tamir etmeye çalışır. Dilerseniz yetkili servise gidip yüz yüze destek alabilir ya da telefonla arayarak sesli destekten faydalanabilirsiniz.

Oppo Garanti Kullanıcı Yorumları

Oppo garantisi hakkında en sık dile getirilen konu pil ömrüdür. Pil kapasitesinin aynı özellikteki telefonlara göre düşük olması, kullanıcılara en çok sıkıntı çıkaran durumdur. İlk çıktığı dönemde oldukça uygun fiyatlara satılan telefon modelleri sonradan yüksek fiyatlara satılmaya başlanmıştır. Markanın fiyat artışındaki en büyük etkenin, fabrikasını Türkiye’ye taşıması olarak gösteriliyor. 

 • Oppo cihazların garantisi ile ilgili olarak oldukça hızlı ve ilgili oldukları söylenebilir.
 • Gerek müşteri hizmetleri gerekse teknik servis ekibi, aranılan her saatte ulaşılabilir konumdadır. 
 • Cihazla ilgili tüm sorunları dikkatle dinleyip soruna uygun çözümler geliştiriyorlar.
 • Üstelik bunu çok kısa bir sürede yapıp telefonu da kısa bir vakitte teslim ediyorlar.

Oppo Garanti Kapsamı Nedir?

Oppo cep telefonlarının garanti kapsamı şu şekildedir;

 • Ürünler normal koşullarda malzeme işçilik kusurları içermez.
 • Garanti süresi içinde Kullanım Kılavuzu’na uygun bir şekilde kullanılan ürünler garanti kapsamına girer.
 • Malzeme ve işçilik nedeniyle üretimde oluşan kusurların olması durumunda Oppo ya da Yetkili Servis Merkezleri, ürünü ya da ilgili kusurlu parçaları onarmakla ve gerektiği durumda değiştirmekle yükümlüdür.
 • Cihaz kutusu, kullanım kılavuzu ve garanti kartı gibi aksesuarlar garanti kapsamına girmez.

Oppo Telefonlarda bazı kusur ve zararlar garanti kapsamında değildir. Bunlar şu şekildedir;

 • Zamana ve kullanıma bağlı olarak ürünün aşınması ve yıpranması ya da parçaların ve ürünün eskimesi.
 • Hatalı kullanım, hor kullanma, ihmal ya da kaza sebebiyle ürünün ya da parçalarının zarar görmesi, düşmesi, bükülmesi, ezilmesi, sıkışması, baskı altında kalması, sıvıdan hasar görmesi veya kullanım kılavuzundaki sıcaklık aralığının dışında kullanılması.
 • Ürünün Oppo Yetkili Servis Merkezi dışında herhangi bir yerde tamiratının yapılması, sökülmesi, yazılımında ya da parçalarında değişiklik yapılması.
 • Ürünün üzerine sıvı ya da gıda dökülmesi, aşınma, pas ya da hatalı voltaj kullanılması.
 • Normal kullanımdan sonra plastik yüzeylerin ve çevresel etkilere maruz kalan diğer parçaların sürtünmeye bağlı çizilmeleri ve hasar görmeleri.
 • Kullanım kılavuzuna uyulmadan ürünün kullanılması.

Bazı durumlarda garanti geçerli olmamaktadır. Bu durumlar şunlardır:

 • Ürünün üstündeki IMEI / Seri numarası ya da garanti mührünün okunamaz hale gelmesi, hasar görmesi ya da üründen çıkarılması.
 • Ürünün satın alma belgesinin olmaması.

Oppo garanti kapsamı, ürün ve parçalarına aittir. Üçüncü taraflara ait olan yazılımlar ve diğer ekipmanlara garanti uygulanmaz. Son kullanıcı mutlaka lisans sözleşmesini, garanti bildirimlerini, garanti açıklamalarını ya da ürüne özel olarak öngörülmüş olan istisnaları kontrol etmelidir.

Oppo Garanti Kargo İşlemleri

Tüm Oppo cihazlarınızı Yurtiçi Kargo ile Oppo teknik servislerine gönderebilirsiniz. Oppo cihazlar resmi distribütör garantili olarak ya da resmi üretici garantili olarak satılırlar. Özellikle internetten alınan cihazlarda “Oppo Türkiye Garantili” ibaresi görülür. Bunun anlamı ürünün Oppo Türkiye firmasının garantisi altında olmasıdır. 

Oppo Türkiye yani üretici/resmi distribütör garantili ürünler, 2 yıl boyunca ülke geneline yayılmış KVK, Genpa ve Ouno yetkili teknik servislerin garanti kapsamında ücretsiz olarak tamir edilir. 2 yıl sonra KVK, Genpa ve Ouno servislerine ücretli olarak tamir ettirilebilir.

Telefonda meydana gelen tüm arıza durumlarında KVK, Genpa ve Ouno Türkiye servis noktalarından hizmet almanız mümkündür. KVK, Genpa ve Ouno teknik servislerine göndereceğiniz cihazları Yurtiçi Kargo ile garanti şartlarında belirtilen hususlara dikkat ederek teslim edebilirsiniz.

Oppo Telefon Garantiden Kaç Günde Gelir?

Bozulan Oppo cep telefonlarının serviste tamir edilme süresi ve düzgün bir şekilde gelmesi son derece önemlidir. Telefonun tamir süresi serviste bekleyen cihaz sırasına ve yedek parçanın olup olmamasına göre değişebilir. Ortalama bir cep telefonunun garanti süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.

Ancak yine de cihazın durumuna bu zaman artabilir. Cihazda kendiliğinden bir hata oluştuysa, cihaz tamir edilene kadar müşterinin mağdur olmaması için müşteriye cihaz temin edilebilir. Oppo cihazın garantiden gelme süresi en fazla 20 iş günü olarak belirtilir.

Oppo Garantiden Üst Model Telefon Alma

Piyasada pek çok Oppo markalı cep telefonu satılmaktadır. Ancak bazıları garantili bir şekilde satılmıyor. Cihazda çıkabilecek arızaları sorunsuz bir şekilde tamir ettirebilmek için garantili bir telefon almak gerekir. İnternetten sipariş verirken mutlaka ürünün “resmi distribütör garantili” ya da “resmi üretici garantili” ibaresi taşımasına dikkat edin.

Bazı modeller çok uygun fiyatlara satılabilir. Bu modellerin garantisi olup olmadığına bakmayı ihmal etmeyin. Garantili bir şekilde satılmayan cihazlar diğer modellere göre uygun fiyatlara satılırlar. Garantili üst model telefonları Hepsiburada, N11, Trendyol ve GittiGidiyor gibi sitelerde bulabilirsiniz. 

Oppo Garanti Cihaz Değişimi Taktikleri

Oppo cihazların tamiri yapılamadığında parça değişimi yapılır. Onarımla çözülemeyen arıza durumlarında genellikle parça değişimi daha faydalı sonuçlar verir. Özellikle ekran ya da hoparlör gibi önemli parçaların tamiri zor olabilir. Bu durumda Oppo garanti servisinden cihaz değişimi talebinde bulunmanız olumlu sonuçlanabilir.

Telefonun tek bir parçası değil de birden çok parçasında arıza olması durumunda ve tamirat işlemlerinin çok uzun sürmesi halinde mağdur olunmaması için yine cihaz değişimi talep edilebilir. Özellikle kullanım hatasından değil de üretimden kaynaklı sorunlarda cihaz değişimi mantıklı bir tercih olacaktır. Garanti koşullarına uyulduğu halde satın alındığında arızalı gelen telefonlar için cihaz değişimi gereklidir.

Oppo Garanti Süresi Ne Kadar?

Oppo cihazların garanti süresi, Türkiye Cumhuriyeti’nde sadece Oppo firmasının direkt ithal ettiği ya da ürettiği ürünler için şu şekildedir;

 • Satış paketinde bulunan dahili pil, kulaklık, USB kablo, şarj cihazı ve benzeri ürünler için; 24 ay (2 yıl).
 • Satış paketinde yer almayan ve harici olarak satışa çıkarılan dahili pil, kulaklık, USB kablo, şarj cihazı ve benzeri ürünler için; 24 ay (2 yıl).

Oppo yurtdışında bazı yerlerde tüketici hukuku, garanti kapsamındaki ya da garanti süresindeki parçaların türünde sınırlama yapılmasına müsaade etmez. Bu yüzden bu tür yasalara uygun olmayan parçalar için, satış paketi dışında satılan ürünlerde sınırlamalar geçerli olmaz.

Servise garanti süresi içinde ve garanti şartlarına uygun olarak getirilen, üretim kaynaklı kusurları ya da arızaları olan bir cihazın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi durumunda tüketiciye bir maliyet yüklenmez. Müşteriden hiçbir şekilde parça, işçilik ya da başka bir sebeple ücret talep edilmez. Üretimden kaynaklı tüm kusurları firma karşılar. Ücretsiz olarak değişimi yapılan hasarlı ürünlerin, kusurlu parçaların, arızalı parçaların ya da ekipmanların tüm masrafları Oppo firmasına aittir. 

Müşteriden ücret istenmeden tamir edilen ya da değiştirilen bir parçanın garanti süresi, kalan garanti süresi kadar ya da tamir edilme tarihinden itibaren 3 ay boyunca, hangi süre daha uzunsa bahsi geçen süre kadar devam ettirilir.

Oppo Garanti Ekran Değişimi Fiyatları Nedir?

Garanti kapsamında kalmayan Oppo telefonların ekran değişimi fiyatları modele göre değişmektedir. Buna göre bazı modellerin ekran değişim ücretleri şu şekildedir;

 • One Plus 5T ekran değişimi fiyatı 600₺
 • Oppo Ax7 ekran değişimi fiyatı 450₺
 • Oppo A5 2020 ekran değişimi fiyatı 450₺
 • Oppo Reno Z ekran değişimi fiyatı 500₺
 • Oppo A9 2020 ekran değişimi fiyatı 450₺
 • Oppo RX17 Neo ekran değişimi fiyatı 1100₺
 • Oppo RX17 ekran değişimi fiyatı 450₺

Oppo ekran değişimi gibi tamiratlarda ekranın ilk alındığı günkü gibi düzgün bir şekilde çalışması amaçlanır. Düşme veya darbe sonrasında kırılan ekranlarda kaliteli işçilik son derece önemlidir. Garanti kapsamına giren durumlarda yetkili servisin ekran değişimi yapması en iyi sonucu verecektir.

Bazı modellerde ekran koruma garantisi ücretsiz olarak verilmektedir. Bu garanti, fatura tarihinden itibaren 6 ay boyunca geçerli olacak şekilde sunulur. Garanti dahilindeki ürünlerde 6 aylık süre içinde ekran kırılması olursa, bir kereye mahsus olmak üzere cihazın ekran değişimi ücretsiz olarak yapılır.

Eğer cihazınızı ne zaman aldığınızı hatırlamıyorsanız ve ekran koruma garantisi kapsamında olup olmadığını bilmiyorsanız bu durumda 0 850 433 67 76 numaralı Oppo çağrı merkezini arayabilir veya support.tr@oppo.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. 

Oppo Ekran Garanti Kapsamına Girer mi?

Telefon ekranının kırılması halinde Oppo yetkili servisler, sadece ekran koruma garantisi kapsamındaki ürünleri tamir ederler. Garanti dahilindeki ürünün tamir edilebilmesi için faturanın ibraz edilmesi şarttır. Garanti kapsamına giren ürünlerde bir kereye mahsus olmak üzere cihazın ekran değişimi ücretsiz olarak yapılır.

Ekran koruma garantisi içine giren durumlar şu şekildedir;

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aylık sürenin dolmamış olması gerekir.
 • Ekran sadece 1 kez kırılmış olmalıdır.
 • Ücretsiz tamirat veya değişim hizmeti sadece yetkili servislerden birinden talep edilmelidir.

Ekran koruma garantisi kapsamına girmeyen konular şu şekildedir;

 • Fatura tarihinin üzerinden 6 aydan fazla süre geçmiş olması.
 • Teşhir cihazının satın alınması.
 • Ekranın sıvı ile temas etmesi veya ekranın çizilmesi.
 • Ekran dışında başka parçaların da kırılması ya da hasar görmesi.
 • Ürünün gördüğü hasar nedeniyle ekran değiştiği halde tekrar açılamaması ya da kullanılamaması. Böyle bir durumda tamirat maliyeti tüketiciden istenir, ancak tüketici bu bedeli kabul etmezse onarım yapılmaz.
 • Cihazın hasar gören ekranının orijinal Oppo ekranı olmaması.

Oppo Şarj Aleti ve Soketi Garanti Kapsamına Girer mi?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi satış paketi içinde yer alan ya da satış paketi içinde yer almayan şarj aleti ve soketi gibi ekipmanlar Oppo garanti kapsamındadır. Bu ekipmanların garanti süresi 24 ay olarak belirtilmiştir. Ürünlerin garanti kapsamında kalmaları için gereken şartlara uyulması gerekmektedir.

Oppo Kulaklık Garanti Kapsamında mı?

Oppp kulaklık için de durum aynı şekildedir. Satın aldığınız ürünle birlikte gelen kulaklık veya sonradan aldığınız kulaklık için garanti bulunmaktadır. Bu garantinin süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir.

Oppo Ekran Yanması Garanti Kapsamında mı?

Üretim kaynaklı sorunlar nedeniyle ortaya çıkan ekran yanmalarında, tüm masrafı Oppo firması karşılamaktadır. Müşterinin mağdur edilmemesi için ekran değişimi ücretsiz olarak yapılır. Ancak garanti koşullarında belirtilen durumlara uygun olacak şekilde tamamen tüketici hatasından kaynaklı ekran yanmalarında Oppo sorumluluk kabul etmez ve ürünü garanti kapsamına almaz. Bu yüzden onarım ve değişim bedelleri müşteriden alınır.

Oppo Arka Kapak Garanti Kapsamında mı?

Oppo markalı tüm cihazların tüm parçalarında olduğu gibi, kullanıcıdan kaynaklı arızalar garanti kapsamında tutulmazlar ve tamir edilmeleri karşılığında tüketiciden belli bir miktar ücret talep edilir. Tüketici hatasından kaynaklanmayan, fabrika kaynaklı tüm sorunlarda ise arka kapak garanti kapsamına dahil edilir ve tamir edilemediği durumlarda değişimi yapılır. Bu durumda tüketiciden herhangi bir ücret istenmez.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu