İnternetsiz Çevrimdışı Müzik Dinlemek için En İyi 15 Uygulama

İnternetsiz çevrimdışı müzik dinleme platformları günden güne çoğalıyor. Müzikle bağdaşık yaşayan insanlar, bulundukları her ortamda ya da gece yattıklarında kulaklıkları kulaklarına takarak müzik dinlemenin keyfini yaşıyorlar. Spor yaparken bile kullandığımız bu harika aktivitenin ruhu dinlendirdiğine dair bilimsel bir gerçekliliği olmakla birlikte, eğer hattımızın internet paketi düşükse faturayı kabartması nedeniyle dönem dönem can sıkıcı bir yapıya büründürebiliyor.

Bizler de sizin hem sınırsız bir şekilde müzik dinleyebileceğiniz hem de bu zevki yaşarken internet paketinizden yemeyen uygulama ve siteleri listeledik. İşte birbirinden değerli Çevrim dışı müzik dinleme uygulama ve yöntemleri.

iPhone İnternetsiz Müzik Dinleme Uygulamaları 2023

iPhone internetsiz müzik dinleme uygulamalarını tanıtırken şunun altını çizmemiz gerekiyor. Sağlamış olduğu bütün servislerin bazıları tamamen ücretsiz olduğu gibi bazılarının da istemiş olduğu bazı şartlarda mevcut. Çevrim içi olmadan müzik dinleme veya Spotify gibi düşük miktarda ücret ödeyerek bu hizmetten faydalanabileceğiniz ortamla var. Sözü fazla uzatmadan iPhone özelinde İnternetsiz Müzik Dinleme uygulamalarına değinelim.

iPhone akıllı telefonlarda, çevrimdışı müzik dinlemek için yaygın yöntem hemen her zaman olduğu gibi uygulamalardan yararlanmaktan geçiyor. Bu uygulamalarla hem internetsiz müzik dinleyebilir hem de oluşturduğunuz listeler yardımıyla ruh halinize göre otomatik seçim yapabilirsiniz.

Noon Pacific

 • Program Boyutu: 28.2 MB
 • Yıldız Sayısı: 4.4
 • Son Güncelleme: 19 Nisan 2019

Noon Pacific Uygulaması SoundCloud sistemi kullanma şekliyle ön plana çıkıyor. Kullanım paneli ve ara yüzü oldukça sade ve basit. Tüm bunların dışında çok kullanışlı olması ve ücretsiz bir şekilde indirilebilen uygulama, yeni çalma listeleriyle uygulamayı kullananlara farklı öneriler sunması da onu ön plana çıkartan farklı bir özelliği.

Dilerseniz Spotify uygulamasıyla da kolay bir şekilde entegre edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi yaparsanız müzikleri dinlemenin dışında indirme şansınız da bulunuyor. Fakat bunu yapabilmeniz için Spotify Premium hesabına üye olmanız gerekmektedir.

Bravo Music Play

 • Program Boyutu: 38.6 MB
 • Yıldız Sayısı: 4.5
 • Son Güncelleme: 29 Mayıs 2020

Bravo Music Play müzik dinlemenin dışında Video klipleri de izlemek isteyenler için belki de 1 numaralı alternatif. Ayrıca hem müzikleri hem de video klipleri ücretsiz bir şekilde indirebiliyorsunuz. Bravo Music Play tarafından kullanıcılarına sağlanan bu özellik sayesinde kendini diğerlerinden daha ön plana çıkardığını söyleyebiliriz.

iPlay

 • Program Boyutu: 43.2 MB
 • Yıldız Sayısı: 4.4
 • Son Güncelleme: 14 Nisan 2020

iPay yazılımı sayesinde de çevirim dışı müzik keyfini yaşayabilirsiniz. Fakat sistem bu uygulamada biraz daha farklı bir şekilde tasarlanmış. Onlar gibi müzik ya da videoları ücretsiz bir şekilde indirim daha sonra internetten yemeden müzik dinleme şansınız yok. Bunun yerine müzik aktarma sistemi kullanılmıştır.

Farklı bulut sistemlerine entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu sistemler içinde en yaygın kullanılanıysa en bilindik sanal hafıza sistemi olan Google Drive. Drive ya da benzeri bir bulut depolama sistemine ücretsiz bir şekilde müzikleri aktarıp daha sonra da dilediğiniz zaman internet kotanızdan eksilmeden dinleyebiliyorsunuz.

GO Müzik

 • Program Boyutu: 28.3 MB
 • Yıldız Sayısı: 4.2
 • Son Güncelleme: 19 Şubat 2019

iPhone’da İnternetsiz bir şekilde Müzik Dinleme uygulamalarından en bilindiklerinden birisi de GO Müzik uygulamasıdır. Bu uygulama da iPlay uygulamasına benzer bir sistemle çalışıyor. One Drive, Dropbox ya da Google Drive gibi servislere müzikleri yükleyip, daha sonra ücretsiz bir şekilde dinleyebiliyorsunuz

Spotify Premium

 • Program Boyutu: 159 MB
 • Yıldız Sayısı: 4.8
 • Son Güncelleme: 19 Mart 2023

Spotify Premium yukarıda saydıklarımızı bir kenara itecek türde, alanının en iyisi müzik dinleme uygulamasıdır. Hemen her platformda yerini alır ve milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Fakat tek farkı tamamen ücretsiz bir şekilde karşımıza çıkmıyor oluşu. Aslında ücretsiz bir şekilde indirip birçok özelliğinden faydalanmanız mümkün.

Fakat ben illa ki çevirim dışı bir şekilde müzik dinleyeceğim diyorsanız da küçük bir meblağı gözden çıkartmanız gerekmekte. Sporify uygulamanın sunmuş olduğu Premium aboneliğe abone olduğunuz zaman, çevirim dışı dinlemenin dışında uygulama üzerindeki tüm müziklere erişim şansınız bulunaktadır. Ayrıca dilediğinizi indirip, daha sonra da dinleme şansınız bulunuyor.

Tiubidy

 • Program Boyutu: 16.1 MB
 • Yıldız Sayısı: 2.3
 • Son Güncelleme: 9 Haziran 2023

Tiubidy, ses değil de video olarak indirip çevirim dışı dinlemek istemeniz durumunda başvurabileceğiniz bir uygulama. Ara yüzü oldukça kullanışlı ve pratik. Her ne kadar geçmişteki popülaritesini devam ettiremese de günümüzdeki kullanıcı sayısı da azımsanamayacak türde. Kim bilir belki de yapacağı güncellemeler sayesinde belki tekrar eski günlerine dönebiliriz

Music Cloud Offline

 • Program Boyutu: 67.1 MB
 • Yıldız Sayısı: 4.2
 • Son Güncelleme: 15 Mayıs 2023

Hem çevirim içi hem de çevirim dışı hizmet sunan bir yazlım. Cloud tabanlı uygulamalardan en önde gelenlerinden birisi olarak kendisini ön plana çıkartmayı başarıyor. Spotify ve Apple Music‘i zorlayabilecek derecede iyi bir alt yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Reklam politikası nedeniyle bilinirliği biraz düşük, bu konuda yatırım yaparlarsa sektördeki dinamitlerden birisinin olacağına hiç şüphe yok.

İnternet olmadan müzik dinleme hususunda sık sık yeni yazılımlar çıkarak piyasada kendisine yer edinmeye çabalıyor. Günümüz itibariyle iPhone kullanıcılarına yönelik önerebileceğimiz başlıca programlar bu şekilde olsa da kendi kullanım tarzınıza göre diğer alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Eğer 3. Bileşen yazılımlar yerine mevcut Apple sistemi olan iTunes üzerinden çevirim dışı müzik dinlemek isterseniz de yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Apple iTunes

 • Cihazınızı ellinize alın ve Apple Music’i açın. Daha sonra oynatma listesi, favori parça ya da albümlerinizden herhangi birisini açarak görüntüleyin.
 • Ardından da sağ alt bölümde yer alan ve 3 tane noktadan oluşan simgeye tıklayın.
 • Karşınıza yeni bir menü açılacaktır. Bu menüde alternatif birçok seçenek karşınıza çıkacak. Bu seçenekler arasında “Make available offline” butonunu buluyoruz.
 • Butona bastıktan sonra görüntülemesini yaptığınız müziğin indirildiğini fark edeceksiniz.
 • Çevrimdışı dinleme için kaydedilen müzik ya da müzik albümün ön izleme resminin sağ üst bölümünde bir akıllı telefon simgesi çıkacaktır.
 • Bu simgenin oradaki varlığı parça ya da albümün cihazınıza indirilip, depolandığını ifade eder.
 • Artık işlemimiz tamamlandı. Görüntüleyip işlem yaptığımız albüm ya da şarkıyı Çevrimdışı dinleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Apple Music uygulamasını açmanız ve “For You” bölümüne doğru ilerlemeniz.

Artık şarkıları açtığınızda internetiniz olmasa bile dinleyebileceksiniz. Bu bölümde daha önce işlem yaptıklarınıza erişebileceğinizi unutmayın. Farklı şarkıları burada görmek istiyorsanız yukarıdaki işlemi baştan alıp o şarkı özelinde tekrar uygulamanız gereklidir.

iPhone için seçenekleriniz bu şekildeyken, Android yazılımlı cihaz kullanıcılarını da atlamayarak içeriğimize devam edelim.

Android İnternetsiz Müzik Dinleme Uygulamaları 2023

Android internetsiz müzik dinleme uygulamaları IOS’a göre oldukça fazla. IOS‘ta yer alan hemen her uygulamanız karşılığını Android Market’te de bulabilirsiniz. Fakat durumun tam tersini IOS için söyleyemeyeceğiz.

Bu nedenle de yukarıdaki programlardan bağımsız olarak Android opsiyonlarını listeliyoruz. Üstte yer alan seçenekler dışında android kullanıcılarının en yoğun kullandığı programla şu şekilde.

Deezer

 • Yıldız Sayısı: 4.2
 • Program İndirilme Sayısı: 100.000.000+
 • Son Güncelleme: 17 Mayıs 2023

Deezer’ın IOS kullanıcılarına yönelik uygulaması olsa da o listede kendine en favori uygulamalarda yer bulamadı. Bunun sebebi belki de yazılım, kullanım ara yüz kaynağıdır. Her ne kadar IOS kullanıcıları sevmese de Android kullanıcıların favorisi konumunda. Aktarmış olduğumuz indirilme sayısı da bunu aleni bir şekilde doğrulamaktadır. 

Favori şarkılarınızı bir araya getirip, gönlünüzde dinleyebileceğiniz uygulamalardan birisi olan Deezer sağladığı çevirim dışı dinleme opsiyonuyla veri tasarrufuna neden oluyor. Bu yöntemle dinleyebileceğiniz 56 Milyon şarkı bulunmaktadır. Ayrıca Premium seçeneğine geçmeniz durumunda sizleri farklı sürprizlerde bekliyor.

FiZy

 • Yıldız Sayısı: 4.2
 • Program İndirilme Sayısı: 10.000.000+
 • Son Güncelleme: 10 Mayıs 2023

FiZy’de tıpkı Deezer gibi popüler bir program olsa da IOS alanında yer bulamayıp Android kullanıcılarının severek kullandığı programların başında yer alıyor. Fizy, diğer çevrimdışı müzik dinleme uygulamalarından farklı olarak kendisini ön plana çıkarttığı bir özellikle piyasadaki yerini aldı. O da dinlenilen şarkının sözlerinin aktif olarak ekranda belirmesi.

Bu özellik Türkçe şarkılar olmasa da özellikle yabancı dil eğitiminde kullanılanın İngilizce şarkılarda büyük beğeni topladı ve kullanılmasına neden oldu. Üstelik müzik keyfinizin kesilmemesi için dinlediğiniz müziği arka planda da çaldırabiliyorsunuz. Eğer bundan da rahatsız olursanız ücreti mukabilinde Premium sürüme geçip, reklamlardan kurtulabilir ve uygulamanın kullanıcılarına sunduğu birçok ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

Google Play Music

IOS’un kullanıcılarına sunmuş olduğu müzik uygulamasının benzer yapıdaki evrilmiş halidir Google Play Müzik. Kurulum aşamasında android telefonlarda zaten otomatik bir şekilde kendisine yer buluyor. Yazlım, Google geliştiricileriyle kodlandığı için telefonunuza senkronize bir şekilde çalışmaktadır. Bu sayede ana ekran ve kilit ekranına bile uygulama widgetlerini ekleme yapabiliyorsunuz.

Audiomack

 • Yıldız Sayısı: 4.9
 • Program İndirilme Sayısı: 10.000.000+
 • Son Güncelleme: 17 Mayıs 2023

Audiomack, kullanıcı taleplerini gözetleyerek sürekli kendini güncelleyen ve yenileyen bir uygulama. Bu nedenle de severek kullanılıyor. Bünyesinden 4 milyondan fazla yabacı ve yerli müziği ücretsiz indirip dinleyebileceğiniz kullanışlı müzik uygulamalarının başında yer alıyor. Her ne kadar yazılım dili İngilizce olsa da programda Türkçe şarkıların sayısı da epey yüksek. Premium üye olup reklamları ortadan kaldırarak elverişli birçok özellikten de yararlanabilirsiniz.

SoundCloud

 • Yıldız Sayısı: 4.6
 • Program İndirilme Sayısı: 100.000.000+
 • Son Güncelleme: 18 Mayıs 2023

SoundCloud çevrimdışı müzik dinleme uygulaması kendisini yalnızca müzik alanında ön plana çıkartmıyor. Geniş çaplı bir müzik uygulaması özelliğinin dışında tam bir sosyal ağa dönüşmüş durumda. Ayrıca indirdiğiniz tüm müziklerin kalitesi de oldukça tatminkâr bir düzeyde.

Youtube

Youtube her ne kadar bir video platformu olarak ön plana çıksa da müzik alanında da kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunuyor. Android tabanlı cihazlarda hazır olarak kurulu geldiği için kullanım ağı da oldukça geniş. Müzik indirme, Arka planda oynatma gibi birbirinden avantajlı özelliklerden faydalanmak isterseniz Premium özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu