Evofone Teknik Servis İletişim ve Garanti Sorgulama

Evofone teknik servis müşteri hizmetleri ve iletişim bilgileri ile beraber Evofone garanti sorgulama yöntemleri. Evofone cihaz garantiye gönderme ve takibi yapabilmek için tüm adımlar öncesince kısa bilgi olarak; Birçok cep telefonu, uzatılabilir 2 yıllık sınırlı garanti ile satışa sunulmaktadır.

Garantiler genellikle üretim hatalarını ve donanım arızalarını kapsar, ancak kazalar ve yanlış kullanımdan kaynaklanan hasarları kapsamaz. Bu durumda çatlakları, su hasarlarını ve diğer arızaları onarmak için sigorta satın almanız gerekir.

Evofone ile 0 veya 2. El olarak satın aldığınız, teknik servise verip tamir ettirdiğiniz telefonunuzun garanti sorgulamasını yapabilirsiniz. Dilerseniz cep telefonlarında garanti neden önemli, Evofone teknik servis müşteri hizmetleri iletişim bilgileri ve garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır ayrıntılı olarak inceleyelim.

Evofone Teknik Servis Müşteri Hizmetleri İletişim

Evofone teknik servis müşteri hizmetleri telefon numarası; 444 21 18 ile müşteriler Xiaomi markalı cep telefonları hakkında arıza bildirimi, teknik servis desteği ve alınan hizmet hakkında bilgi sürecini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Evofone teknik servis çalışma saatleri, haftanın 6 günü hizmetini sürdürmektedir. Hafta içi 09:00 ila 18:00 arasında, Cumartesi 09:00 ila 14:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Pazar günleri belirli haftalık tatil günüdür. 

Evofone Garanti Sorgulama Adımları

Xiaomi model cep telefonlarının garanti sorgulama işlemleri oldukça basit ve kısa sürede halledilebilir düzeydedir. Gerekli olan sadece mobil cihazınızın IMEI ve Seri Numarasıdır. Aşağıda belirtilen adımları takip ederek cihazınızın orijinallik durumunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

 • İlk olarak https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei adresine gitmelisiniz. 
 • Siteye girmenizin ardından sizi karşılayacak ekranda IMEI ve S/N numaralarını istediği alanlar gözükmektedir. 
 • Telefon kutunuzun arkasında veya faturanızdan bu numaraları elde edebilirsiniz. 
 • Ardından belirlenen bölümün başında IMEI numaranızı eksiksiz girmeniz gerekecektir. 
 • S/N numaralarınızı girerken başında bulunan “/” işaretini kesinlikle doldurmalısınız. 
 • Ardından güvenlik kontrolü olarak karşınıza çıkan değerleri kutucuğa girmeli ve ‘Verify’ butonuna tıklamanızın ardından ürün ile ilgili detayları alabilirsiniz. 
 • Garanti süresi, kapsamı, ürün modeli ve markası gibi bilgileri elde edeceksinizdir. 

Evofone Cihaz Gönderme ve Kargo İşlemleri

Evofone cihaz gönderme süreci karşı ödemeli anlaşmalı Yurtiçi kargo aracılığı ile yapılmaktadır. İstanbul için; 479760130, Ankara için; 675896742 kargo kodlarını kullanmanız gereklidir. Arızalı ürünlerin servise getirmeden/göndermeden önce kesinlikle bazı hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle cihaz gönderim formu eksiksiz ve dikkatlice doldurulmalıdır.

Cihazın servise getirilmeden/gönderilmeden önce kesinlikle yedeklenmesi olası durumların önüne geçmek amacıyla önemlidir. Cihaz onarım sırasında veya servis işlemleri sürecinde cihazda bulunan bütün bilgilerin silinme olasılığı vardır. Bundan ötürü servise yedekleri almalı ve şahsınıza ait sim kartını çıkartmalısınız. 

 • Cihaz yedeği alınmalı ve içerisinde bulunan sim kartı çıkarılmalıdır. 
 • Cihaz gönderim formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. 
 • Arızalı Xiaomi cihazınızı teknik servise göndermeden önce kesinlikle Mi hesabınızı ve ekran parolasını pasif hale getirmelisiniz. 
 • Kargo ile gönderilecek cihazların paketlenme sürecine dikkat edilmelidir. 
 • Ardından cihazı alırken teslim edilen faturanın aslı veya fotokopisi hazırlanmalıdır. 
 • Cihaz kutusunun içerisinde bulunan tüm aksesuarların eksiksiz şekilde aynı şekilde hazır edilmesi gerekir. 
 • Cihaz gönderim formu ile beraber paketlenmelidir. Ardından gönderime hazır şekilde kargo firmasına iletmelisiniz. 

Evofone Hangi Marka Telefonlara Servis Veriyor

Evofone, Türkiye Resmi Distribütörü olarak sadece Xiaomi markasına hizmet vermektedir. Tam kapsamlı ve detaylı olarak Mi, Redmi ve Poco modelleri üzerinde yürütmektedir. Cihazlarınız ile ilgili oluşan teknik ve kullanıcı hatalı problemlerin tespitini gerçekleştiriyor.

Ardından işlem için gerekli periyotları izleyerek sonuçları tüketici tarafına paylaşmaktadır. Böylece tanımlanan arıza, süreç ve sonuç kombinasyonundan tüketiciler haberdar oluyor. 

Evofone Garanti Kapsamı Nelerdir?

Evofone garanti kapsamı ve garanti sürecinde bulunan bütün cihazlar üretici firma tarafından geçerlilik altındadır. Garanti koşullarının devamı için kargo tarafından ürün tesliminde tüketicinin kontrollerini mutlaka sağlaması gerekir. Kargo sürecinde deformasyon gören ve hasar alındığı tespit edilmesi durumunda tutanak tutulmalıdır. Buna bağlı Evofone Cihaz kapsamları şunlardır;

 • Ekran bölümü
 • Home tuşları
 • Kasa yenileme
 • Yazılım güncelleme
 • Kamera sorunları
 • Wifi arızaları
 • Sıvı temas onarımı
 • Şarj soket
 • Isınma problemleri

Tutanağı kargo görevlisinin ile beraber tamamlamalı ve ürünü teslim almadan gerekli işlemlerin devreye girmesi açısından firmaya bildirilmelidir. Ürünün deforme olması, orijinal dizaynının kaybedilmesi ve eksik içeriklerin oluşması sonucunda garanti kapsamı dışına çıkacaktır. 

Evofone Garanti Dışı Kapsam Nelerdir? 

Evofone garanti dışı kapsam sürecinde tüketici taraflı ihmallerin oluşmasından ötürü sorumluluk almamaktadır. Teknik servis aracılığı ile onarımı sağlanacak cihazlarda oluşacak kullanıcı kaynaklı problemler ve kargo taraflı yaşanacak sorunlara öncesinden müdahale edilmelidir. 

Teknik servis işlem sürecinde oluşacak garanti dışı kapsam maddelerinde tüketici bilgilendirilir ve durum bildirimi yapılır. Tüketici onayı ile işlemler geçekleşir. Ardından ürün kargo ile tüketiciye geri gönderilir ve bu süreçte oluşacak aracı sorunlarından firma sorumlu değildir. Kargo taraflı oluşan ürün deforme olması, orijinalliğinden ödün vermiş (orijinal dizayn) sorunlarında kesinlikle görevli ile beraber tutanak tutulmalıdır. 

Normalde Cep Telefonu Garantisi Neleri Kapsar?

Birçok cep telefonu ilk satın aldığınızda 2 yıllık sınırlı garantiye sahiptir. Bu genellikle sadece şunları kapsar:

 • Donanım arızası
 • İmalat hataları

Sınırlı garantiler genellikle aşağıdakileri kapsamaz:

 • Kaza sonucu hasar (çatlaklar ve su hasarı dahil)
 • Yanlış kullanımın neden olduğu hasar
 • Telefonun değişikliklerinden kaynaklanan hasarlar
 • Bir üçüncü taraf bileşeninden kaynaklı hasar

Evofone Garantisi Uzatılabilir Mi?

Evofone garantisi uzatmak için bazı kredi kartları, kartla satın alınan cep telefonları için genişletilmiş garanti sunmaktadır. Uzatılmış garanti için ödeme yapmadan önce bankanıza danışmanız iyi bir fikir olabilir.

Çoğu durumda, garantinizi daha uzun bir süre uzatma seçeneğiniz vardır, ancak yine de garanti kaza hasarı ve diğer senaryoları kapsamaz. Telefonunuzu garanti kapsamında tutmanız gerekirse, genellikle telefonunuzu Evofone gibi yetkili bir servise götürmeniz ve satın alma tarihinizin kanıtını göstermeniz gerekir.

Evofone Cep Telefonu Sigortası Nedir?

Sigorta satın almanın amacı, Evofone garanti vermediği şeylere karşı korunmaktır. Garanti, mekanik arızalar ve beklenmedik hasarlar için sizi kapsayacak olsa da cihazınıza yanlışlıkla zarar vermenize bir yardımı olmaz. Aynı şekilde, telefonunuzu kaybetme talihsizliği yaşarsanız ya da daha da kötüsü cihazınız çalınmışsa, garanti bu durumda bir şey yapamaz.

Ek Sigorta Neleri Kapsar?

Ek sigorta genellikle aşağıdakileri kapsayacaktır:

 • Kırık ve su hasarı dahil kazara hasar
 • İmalatçınızın garantisi sona erdiyse, mekanik ve elektronik arızalar
 • Telefonunuzun değiştirilmesi (kaybolması veya çalınması durumunda)

Akıllı telefonu sigortasının maliyetine değeceğine karar verirseniz, ya bir telefon alırken (genellikle satın alma işleminden sonraki 30 gün içinde yapılması gerekir) cep telefonu operatörünüz aracılığıyla veya ilgili olmayan bağımsız bir şirket aracılığıyla poliçe alma gibi iki seçeneğiniz vardır.

Son olarak: Evofone garanti ve iletişim bilgilerini sizlere detaylıca anlattık. Ayrıca telefonlarına sigorta yaptırmak isteyenler operatörlerin benzer sigorta poliçeleri sunuyor, ancak farklı maliyet ve indirimler de mevcuttur. Unutmayın, sadece sigortanız olması, tüm onarımlarınızın ve cihaz değişimlerinin tamamen karşılanacağı anlamına gelmez.

3 Kişi Katıldı

 1. Sayın Sena Hanım,

  Toplatılma kararı alınan telefon modeliniz hakkında sizinle iletime geçmemin üzerinden ve ilgili modele ait telefonu tarafınıza teslim etmemin üzerinden 1 hafta geçmiş olmasına rağmen, firmanızca herhangi bir adım atılmamıştır. Hafta başına kadar çözüm odaklı bir girişiminiz olmaması durumunda konunun yasal yollardan takipçisi olacağımı üzülerek bildiririm.

  Saygılarımla,

  Rüştü UTKAN

 2. IMEI: 861 383 046 524 995 IMEİ NUMARALI TELEFONUMU hepsiburada.com sitesinden CEPPAKET İLETİŞİM HİZMETLERİ TAŞ. LTD.ŞTİ. den XİAOMİ TÜRKİYE GARANTİLİ OLARAK SATIN ALDIM. TELEFONUM EVAFON GARANTİSİ KAPSAMINDAMIDIR.
  XİAOMİ Mİ 9T 128 GB
  CEPPAKET İLETİŞİM HİZ.TAŞ.LTD.ŞTİ nin tic.SİCİLNO:91915-5
  TEŞEKKÜR EDERİM.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu