Samsung Garanti Servis Sorgulama ve Cihaz Değiştirme 2023

Samsung Garantiden Telefon Değişimi, Samsung Garantiden Ekran Değişimi ve Samsung marka cep telefonunuzla alakalı aklınızda soru işareti bırakan konulara göz atacağımız yazımızda, ayrıca Samsung Garantiye Giden Telefon Sorgulama işlemini de nasıl yapabileceğinize birlikte bakacağız.

Müşteri memnuniyeti açısından ürettiği cihazlarına bir hayli hassas yaklaşan Samsung, teknik bir nedenden dolayı telefonunuzda oluşacak her türlü olumsuz durumlara karşı ücretsiz değişim yapmaktadır. Samsung Yetkili Servisi ve Samsung Yetkili Bayileri aracılığıyla işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz başlık başlık daha yakından inceleyelim:

Samsung Garanti Servis Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung marka tüm cep telefonu modelleriniz standart olarak 24 ay garanti süresi ile size teslim edilmektedir. 24 ay içerisinde cep telefonunuzda meydana gelebilecek tüm teknik arızalarınız için Samsung Yetkili Servisi’ne başvurabilirsiniz. Samsung Yetkili Servisleri, garanti süreniz olsun veya olmasın işlemlerinizle yakından ilgilenmekte ancak garantisi dolan cep telefonlarının tamiri için ücret istemektedir.

*#06# numara tuşlaması ile IMEI numaranızı öğrendikten sonra bir ücret ödeme durumuna maruz kalmadan önce; Samsung Garanti Servis Sorgulama 2023 işlemini yapmanızı tavsiye ederiz. Bu işlem adımları ise şöyledir:

 • 444 77 11” numaralı hattı arayabilir,
 • Size en yakın Samsung Teknik Servis yetkilisiyle görüşebilir,
 • Samsung resmi web sitesini kullanarak “Destek” bölümüne yazabilirsiniz.
 • Son olarak harita üzerinden Samsung garanti servis sorgulamasını online olarak buradan yapabilirsiniz.

Samsung KVK, Delta ve Genpa Garanti Sorgulama Adresleri

 • Satın alınan Samsung cihazlar için KVK üzerinden garanti sorgulama adresine git
 • Delta servis garantili Samsung cihazlar için sorgulama adresine git
 • Genpa servis garantili telefonlar içinde sorgulama ise 0212 359 0 359 iletişim numarasından yapılır.

Samsung Garantiye Gönderme Nasıl Yapılır?

Samsung marka cihazlarınızda bir sorun yaşadığınızda eğer garanti süreniz devam ediyorsa ücretsiz bir şekilde Samsung Garantiye Gönderme 2023 işlemi yapabilirsiniz. Samsung cihazınızı garantiye göndermeden önce verilerinizin kaybolmaması için yedeklerini aldığınızdan ve rehberinizi SIM kartınıza taşıdığınızdan emin olun. Cihazınızın problemine uygun çözümlerden birinin format atılması olması durumunda verileriniz tamamen silinecektir. Samsung Garantiye Gönderme 2023 işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Cihazınızı satın aldığınız bayiye giderek, garantiye gönderilmesini isteyebilirsiniz.
 • 444 77 11” numaralı hat üzerinden destek alarak kargo ile gönderebilirsiniz.
 • Size en yakın Samsung Yetkili Servis noktalarına giderek cihazınızı ilk elden teslim edebilirsiniz.

Samsung Garanti Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung cihazınızda yer alan bataryalar belirli bir kullanım ömrüne sahiptir. Kullanım ömrü biten bataryalar diğer teknik sorunlarda olduğu gibi Samsung Garantiye gönderilebilir. Samsun garantiye göndereceğiniz bataryanız eğer kullanıcı hatasından kaynaklanan bir problem nedeniyle arızalı ise, yetkili servis sizden yeni ile değişim için ücret talep edecektir.

Ancak batarya kendiliğinden arızalı gelmişse veya şarj olmama sorunu yaratıyorsa bu durumda ücretsiz olarak batarya değişim hakkınızı kullanabilirsiniz. Samsung Garanti Batarya Değişimi 2023 için şu maddelere dikkat edin:

 • Bataryanız su ile temas sonucunda arızalandıysa garanti kapsamında değerlendirilmeyecektir.
 • Bataryanız bir delici alet veya benzeri bir şeyle hasar aldıysa garanti kapsamına girmeyecektir.
 • Samsung Garantiden Batarya Değişimi için ön koşul sorunun teknik nedenlerden kaynaklanıyor olmasıdır.

Samsung Şarj Aleti Garanti Kapsamına Girer Mi?

Samsung cihazlarınızı şarj etmeniz için gerekli olan Samsung Şarj Aleti; prize takılı iken yanma, patlama gibi durumlardan dolayı garanti kapsamına girmektedir. Kablosu kopan veya kullanıcıdan kaynaklanan bazı hatalardan dolayı zarar gören bir şarj aleti garanti kapsamına girmemektedir. Samsung garanti kapsamında değerlendirilmeyen diğer durumlar için şunları örnek verebiliriz:

 • Şarj aletinin bir ucunun kopması, kırılması
 • Şarj aletine orijinal olmayan kablonun takılması ve ardından oluşan hasar
 • Şarj kablosunda seyrelme, yırtılma veya kopma

Samsung cihazlarınızın şarjı için mutlaka orijinal şarj aleti kullanmanızı öneririz. Orijinal şarj aletleri; batarya ömrü ve cihaz sağlığı açısından da oldukça önemlidir.  

Samsung Garanti Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır?

Samsung Garanti Cihaz Değişimi 2023, cihazınızda üretim hatlarından ve teknik hatalardan dolayı bir arıza meydana geldiğinde mümkün olmaktadır. Cihazınızda meydana gelen her türlü teknik hata garanti kapsamı dâhilinde cihaz değişimi olarak işlem görür ve ne kadar süre kullanmış olursanız olun yeni cihazınız ücretsiz teslim edilir. Samsung Garanti Cihaz Değişimi için işlem adımlarınız şöyle olmalıdır:

 • Samsung Yetkili Servisi’ne gidin.
 • Cihazınızı garantiye göndermek istediğinizi söyleyin.
 • Size verilen forma, telefonunuzda yer alan bütün teknik hataları ve sorunları yazın.
 • Ardından yazdığınız bu nedenlerden dolayı, “Cihaz Değişimi Hakkı”’nızı kullanmak istediğinizi belirtin.
 • Forma son olarak iletişim bilgilerinizi de doldurarak görevliye cihazınızla birlikte teslim edin.
Samsung Garanti Sorgulama

Yasal olarak Samsung size 15 gün içerisinde dönüş yapmak zorundadır. Teknik hatalardan kaynaklanan mağduriyet söz konusu ise 15 gün içerisinde mutlaka yeni telefonunuzu ücretsiz alacaksınız.

Samsung Garanti Değişim Şartları Nelerdir?

Samsung müşterilerinin memnuniyeti için gerekli bütün imkânları sunmaktadır. Eğer cihazınızda kullanıcı kaynaklı bir sorun yoksa içiniz rahat bir şekilde Samsung Yetkili Servisi’ne giderek yeni telefonunuza ücretsiz kavuşabilirsiniz. Garanti süresi kapsamında yapabileceğiniz bu işlem için, Samsung’un garanti dâhilinde değerlendirdiği seçenekler ise şöyledir:

 • Cihazda herhangi bir çarpma, düşme veya kırılma olmamalıdır.
 • Cihaz ekranı kırıksa düşme olarak değerlendirilir ve hasar buna bağlı olarak kullanıcı hatası kabul edilir.
 • Cihaz varsa tuşları ve soketleri garanti kapsamına girmektedir.
 • Cihaz suya düşmüş ise hiçbir şekilde garanti kapsamına dâhil edilmez.

Kısacası, kullanıcı hatası olarak değerlendirilecek durumlarda hiçbir şekilde garantiden ücretsiz olarak yararlanamazsınız. Ancak ücret karşılığında istediğiniz hizmeti satın almanız mümkündür.

Samsung Ekran Çatlaması Garanti Kapsamında Mı?

Samsung Garanti Şartları 2023 dâhilinde ekran çatlamalarını garanti kapsamında saymamaktadır. Ancak cep telefonunuzu satın alırken ek ücret ödeyip ekran garantisi yaptırdıysanız, garanti kapsamında değerlendirilebilir; ekranınızın yenisi ile değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Eğer ekstra bir koruma paketi satın almadıysanız, sadece ücretli olarak değiştirebilirsiniz.

Piyasa fiyatlarının altında ekran değişimi yapan Samsung Yetkili Servisi’nden yardım talep etmek için:

 • İsterseniz “444 77 11”’i arayabilir,
 • İsterseniz de Samsung resmi web sitesi üzerinde yer alan “Destek” formunu doldurabilirsiniz.

Samsung Garanti İçin Fatura Şart Mı?

Samsung marka cihazınızın garantiye gitmesi gerektiğinde cep telefonunuzla birlikte cihazınıza ait bir takım bilgileri de göndermeniz gerekir. Bu bilgiler faturanız olabileceği gibi tek başına “Samsung Seri Numarası”’da olabilir. Samsung seri numarası, cihazınızın bir çeşit adı olduğundan faturaya gerek kalmamaktadır. Cep telefonunuza ait seri numarayı öğrenmek için:

 • Samsung cihazınızın “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • Ardından “Hakkında” kısmına tıklayın.

Bu kısımdan telefonunuza ait seri numarayı görüntüleyebileceğiniz gibi, telefonunuz hakkında daha birçok bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Samsung Garantiye Giden Telefon Ne Zaman Gelir?

Garantiye gönderdiğiniz Samsung cihazlarınızın geri gelme süresi yasal olarak 15 gündür. Cihazınızın garantiye neden gittiğine bağlı olarak değişiklik gösteren bu süre; bazen 5 günde bazen de 10 güne kadar düşmektedir.

Garantiye gönderdiğiniz telefonunuz yasal süre dolmasına rağmen hala geri gelmediyse, yine yasal olarak yeni bir cep telefonu talep etme hakkınız bulunmaktadır ve bu hakkınızı Samsung Yetkili Servisleri aracılığı ile kullanabilirsiniz.

Samsung Garanti Geçici Telefon Veriyor Mu?

Cevap doğrudan “Evet veriyor” ancak belirli şartlar altında. Samsung garantiye giden cep telefonlarınız tamir görürken telefonsuz kalmamanız için, Samsung Yetkili Servisi’nden yedek telefon temin etme hakkınız bulunuyor. Yedek telefon için bazı şartları sağlamanızı isteyen Samsung’un ön koşulu; “10 günlük tamir süresinin dolması

Eğer cep telefonunuzu Samsung Teknik Servisi’ne 10 gün önce verdiyseniz ve hala telefonunuz servisten gelmediyse, Samsung Yetkili Servisi’ni ziyaret ederek ücretsiz yedek telefonunuzu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu