Faturasız Hat Taşıma Kampanyaları ve Paketleri 2023

Faturasız hatlar faturalı hat gibi çok fazla evrak gerektirmez. Pratik bir şekilde kullanmak istediğiniz operatörün mağazasını ziyaret ederek hattınızı kendi üzerinize alabilir, bakiye yüklemesinin ardından kullanıma 24 saat içerisinde başlayabilirsiniz. Faturasız hat satın alırken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar ise şöyledir:

 • T.C. Kimlik Kartı
 • Müşterisi olacağınız operatörün Mobil Sözleşmesi

Operatör fark etmeksizin Mobil Sözleşmeleri, müşterisi olmak istediğiniz operatörün resmi web sitesinden indirebilir ardından çıktı alabilirsiniz.

Faturasız Hattımı Turkcell’e Nasıl Taşırım?

Faturasız hattınızı Turkcell’e taşımak isterseniz, işleminizi ister online başvuru formu yardımıyla ister Turkcell Müşteri Hizmetleri eşliğinde isterseniz de Turkcell Mağazaları’nı ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz. Faturasız hattınızı taşımadan önce içerisinde eksi bakiye olmadığından emin olun; aksi durumda hat taşıma işleminiz esnasında eksi bakiye kadar ücret tarafınızdan tahsil edilecektir. Hat taşıma işleminiz için:

 • Turkcell Mağazalarını kullanacaksanız, size en yakın mağazayı T.C. Kimlik Kartınız ile birlikte ziyaret edin.
 • Turkcell Çağrı Merkezi’ni kullanacaksanız, “532” veya “0532 532 0000”’numaralı hattı arayın.
 • Turkcell Online Başvuru Formu’nu kullanacaksanız, Turkcell Resmi Web Sitesi üzerinden “Hat İşlemleri” sekmesine gidin ve “Numaramı Taşımak İstiyorum” butonuna basın.

Faturasız Hattımı Vodafone’a Nasıl Taşırım?

Faturasız hattınızı Vodafone’a taşımak istediğinizde, Vodafone size taşıma işleminiz için birçok seçenek sunmaktadır. Ayrıca numara taşıyarak gelen müşterileri özel hazırlanan paketlerden de yararlanabileceğiniz bu işlem için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Faturasız hattınızı Vodafone’a taşımak istediğinizde kullanabileceğiniz işlemler şunlardır:

 • Vodafone Müşteri Hizmetlerinden “542” veya “0542 542 0000”’ı arayarak yardım alabilirsiniz.
 • Vodafone İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Yanınızda T.C. Kimlik Kartınızı bulundurmayı unutmayın.
 • Vodafone Resmi Web Sitesini ziyaret ettikten sonra “Numaramı Taşımak İstiyorum” bölümüne gelebilir ve sizden istenilen bilgileri girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Faturasız Hattımı Türk Telekom’a Nasıl Taşırım?

Faturasız hatlarını Türk Telekom’a taşımak isteyen kullanıcılar için hazırlanmış özel tarife paketlerine sahip olan Türk Telekom’a numaranızı taşımak isterseniz, işinizi kolaylaştıracak işlem olan online başvuruyu kullanabilirsiniz. Online başvurunun yanı sıra dilerseniz Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini dilerseniz de Türk Telekom Mağazalarını kullanabilirsiniz. Hat taşıma işleminiz için:

 • Türk Telekom Mağazalarını sahibi olduğunuz hat ve T.C. Kimlik Kartınız ile ziyaret edebilirsiniz.
 • 444 1 444” numaralı hattı arayarak Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne bağlanabilir ve yardım alabilirsiniz.
 • Türk Telekom Kurumsal Web Sitesini ziyaret ettikten sonra arama çubuğuna “Numara Taşıma” yazarak ilgili sayfadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Faturasız Hattımı Kendi Üzerime Nasıl Alırım?

Hâli hazırda kullandığınız ancak sizin üzerinize kayıtlı olmayan Faturasız hattınız için kullandığınız operatörün iletişim merkezini ziyaret etmeniz gerekir. Ziyaretiniz esnasında yanınızda T.C. Kimlik Kartınızı ve hattın yasal sahibinin yanınızda bulunması gerekir. Faturasız hat devir işlemleri için gerekli olan yasal hat sahibi ve bilgileri olmadan devir işlemi yapılmamaktadır. Faturasız hattınızı üzerinize alırken:

 • Yeni bir hat ücreti kadar ücret ödeyeceğinizi unutmamalısınız.
 • Hattınızın içerisinde yer alan bakiyeler taşıma işleminden etkilenmez ve aynı şekilde hattınıza yüklü olarak kalırlar.

Faturasız Hattımı Nasıl Kapatırım?

Kapatmak istediğiniz bir Faturasız hattınız varsa, bu işlemi ister hattınızın zaman aşımına uğramasını bekleyerek isterseniz de operatörünüzün mağazasını ya da çağrı merkezini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Hattınızın zaman aşımına uğraması, belirli bir süre bakiye yüklemesi yapmadığınızda hattınızın kendiliğinden kapanacağı anlamına gelir. İlk 3 ay bakiye yüklemesi yapılmayan hattınız önce aramalara kapatılır ardından son 3 ay içerisinde tamamen kapatılır. Kapanan hattınızla ilgili bilmeniz gereken:

 • Faturasız hattınız kapandığında tekrar kullanmak isterseniz, bakiye yüklemesi yapmanız yeterli olmayacaktır. Yeni bir hat satın alır gibi hattınızı tekrar almanız gerekir. Bu süre içerisinde hattınız bir başkası tarafından satın alınırsa, hattınızı yeniden alamazsınız.

Faturasız Hat Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Faturasız hattınıza yaptığınız bakiye yüklemesi sonrasında yüklediğiniz TL miktarı kadar kullanıma izin veren Faturasız hatlar için arada sırada bakiye kontrolü yapmanız gerekir. Kontrolleriniz sırasından bakiyenizin azaldığını fark ederseniz, hemen TL yüklemesi yaparak iletişimlerinize kesintisiz devam edebilirsiniz. Faturasız hattınızda kalan bakiye sorgusu için:

 • Tüm operatörler için geçerli olan “*123#”’yi tuşladıktan sonra arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Ek olarak Türk Telekom müşterisi iseniz, “9333”’ü tuşlayabilir; Turkcell müşterisi iseniz, “KALAN” yazarak “2222”’ye; Vodafone müşterisi iseniz, “BAKIYE” yazarak “7501”’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Faturasız Hat Dokümanımı Nasıl Çıkarırım?

Faturasız hatlarınızın konuşma, kısa mesaj gibi detaylı dokümanlarına ulaşmak isterseniz, bu işleminizi operatörünüzün resmi web sitesi üzerinden yapmalısınız. Operatörünüzün resmi web sitesi üzerinden dokümanlarınıza ulaşmak için hat bilgilerinize ve şifrenize ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Hat dokümanınız için:

 • Operatörünüzün resmi web sitesine gidin.
 • İşlem Merkezi” kısmına giriş yaptıktan sonra sayfanın en altında yer alan “Hat İşlemlerim” bölümüne girin.
 • Ardından “Hat Dokümanlarım” kısmına girin ve bilgilerinize ulaşın.

Eğer isterseniz, bilgilerinizi PDF olarak bilgisayarınıza indirebilir ardından çıktı alabilirsiniz. Yapacağınız tüm bu işlemlerden hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Turkcell Faturasız Hat Ek İnternet Paketleri Nelerdir?

Faturasız hattınızda kullandığınız tarife paketinizde yer alan internet kullanım hakları yetmediğinde Turkcell Ek İnternet Paketleri’nden hemen yararlanabilirsiniz. Satın alır almaz anında hesabınıza tanımlanan ek internet paketleri kullanım süreniz içerisinde dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Satın alabileceğiniz Turkcell Ek İnternet Paketleri ve detayları şöyledir:

Turkcell Ek Paket AdıTurkcell Ek Paket İçeriğiTurkcell Ek Paket ÜcretiNasıl Alırım?
Yeni 11GB İnternet30.00₺YENI 1GB” yazarak “2222”’ye gönderin.
Yeni 22GB İnternet34.00₺YENI 2GB” yazarak “2222”’ye gönderin.
Yeni 44GB İnternet39.00₺YENI 4GB” yazarak “2222”’ye gönderin.
Yeni 66GB İnternet44.00₺YENI 6GB” yazarak “2222”’ye gönderin.
Yeni 88GB İnternet50.00₺YENI 8GB” yazarak “2222”’ye gönderin.
Turkcell Faturasız Ek İnternet Paketleri

NOT: Turkcell Ek İnternet Paketleri’nin kullanım süresi 30 gündür.

Vodafone Faturasız Hat Ek İnternet Paketleri Nelerdir?

Vodafone Faturasız hattınızda internet kotanız kalmadığında Vodafone’un uygun fiyatlı ek internet paketlerinden hızlıca yararlanabilirsiniz. Kısa bir SMS işleminin ardından hattınıza tanımlanacak olan ek internet paketinizi dilediğiniz yöne kullanabilirsiniz. Vodafone Ek İnternet Paketlerine bakalım:

Vodafone Ek Paket AdıVodafone Ek Paket İçeriğiVodafone Ek Paket ÜcretiNasıl Alırım?
Aylık 22GB İnternet19.00₺AYLIK 2GB” yazarak “7000”’e gönderin.
Aylık 33GB İnternet29.00₺AYLIK 3GB” yazarak “7000”’e gönderin.
Aylık 44GB İnternet39.00₺AYLIK 4GB” yazarak “7000”’e gönderin.
Günlük 22GB İnternet19.00₺GUNLUK 2GB” yazarak “7000”’e gönderin.
Günlük 44GB İnternet29.00₺GUNLUK 4GB” yazarak “7000”’e gönderin.
Vodafone Faturasız Ek İnternet Paketleri

NOT: Ek İnternet Paketi’nde yer alan kullanım haklarınız 30 gün boyunca geçerlidir. Siz yenileme yapmadığınız sürece kendiliğinden yenilenmezler.

Türk Telekom Faturasız Hat Ek İnternet Paketleri Nelerdir?

Türk Telekom Faturasız hat kullanıcıları için geniş ek internet paketleri sunuyor. 3 Günlük, Haftalık ve 2 Haftalık Ek İnternet Paketleri’nden birisini seçerek her yöne kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bir kısa mesaj işlemi ile hızlıca satın alabileceğiniz Türk Telekom Faturasız Hat Ek İnternet Paketleri şunlardır:

Türk Telekom Ek Paket AdıTürk Telekom Ek Paket İçeriğiTürk Telekom Ek Paket ÜcretiNasıl Alırım?
3 Gün 1GB1GB İnternet7.00₺3GUN 1GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
3 Gün 2GB2GB İnternet9.00₺3GUN 2GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
Haftalık 1GB1GB İnternet9.00₺HAFTALIK 1GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
Haftalık 2GB2GB İnternet12.00₺HAFTALIK 2GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
2 Haftalık 1GB1GB İnternet8.00₺2HAFTA 1GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
2 Haftalık 2GB2GB İnternet16.00₺2HAFTA 2GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
2 Haftalık 4GB4GB İnternet19.00₺2HAFTA 4GB” yazın ve “5555”’e gönderin.
Türk Telekom Ek İnternet Paketleri

Faturasız Hattımı Faturalıya Nasıl Çeviririm?

Faturasız hattınızı Faturalı hatta çevirmek isterseniz, öncelikle operatörlerin sağladığı bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Operatörler numarasını Faturalıya taşımak isteyenlerden veya yeni Faturalı hat satın alanlardan evrak istemektedir. Bu evraklar:

 • T.C. Kimlik Kartı
 • Sabit bir fatura(Elektrik, Su gibi)
 • 18 Yaşından büyük olmak

Eğer şartları sağlıyorsanız, evraklarınızla birlikte operatörünüzün mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Faturasız hatlardan faturalı hatlara geçiş işlemlerinde 2-3 günlük bir hat geçiş süresi olduğunu unutmayın.

Turkcell Faturasız Hat Lira Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell Faturasız hattınızdan diğer bir Turkcell Faturasız hatta TL göndermek isterseniz, bu işlemi SMS ile hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. TL transferi işlemlerinde dikkat edilmesi gereken kısım, TL transferi için TL gönderim hakkınızın olup olmadığıdır. Gönderebileceğiniz maksimum TL limitinizi öğrenmek için:

 • KREDI” yazarak “2200”’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Turkcell Faturasız TL transferi işleminiz için ise:

 • Telefonunuzun mesajlar bölümüne girin ve TL göndermek istediğiniz telefon numarasını yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak göndermek istediğiniz TL miktarını yazın ve “2200”’a gönderin. ÖRN: 53X XXX XXXX 10

Transfer işleminizin son adımında ise sizden onay istenecektir. Cep telefonunuza gelen onay mesajına “EVET” yazarak “2064”’e gönderin.

Vodafone Faturasız Hat Lira Transferi Nasıl Yapılır?

Vodafone’a tanımlı Faturasız hattınız üzerinden bir başka Vodafone Faturasız hat numarasına TL transferi yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz basit iki yöntem bulunmaktadır. Vodafone Faturasız hattınızda yüklü olan bakiyenizin göndermek istediğiniz tutardan daha fazla olduğundan emin olduktan sonra şu işlemleri takip edin:

 • 7000’i arayarak TL transferi yapabilirsiniz. Telesekreter’in yönlendirmelerini dinleyerek ve gerekli tuşlamaları yaparak TL transferini hemen sağlayabilirsiniz.
 • Vodafone Yanımda uygulamasını kullanarak TL transferi gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulamasına tanımlı hattınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Lira İşlemlerim” sekmesine ilerlemeniz yeterlidir. Karşınıza çıkan ekranda istenilen bilgileri doldurun ve TL transferinizi yapın.

Vodafone Faturasız hattınızdan en az 1₺ ve en çok 20₺ lira transferi yapabileceğinizi unutmayın. Bir ay içerisinde gönderebileceğiniz toplam TL transfer limitiniz ise 100₺’dir.

Türk Telekom Faturasız Hat Lira Transferi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom operatörüne ait Faturasız hattınızla yine Türk Telekom müşterisi olan farklı bir Türk Telekom Faturasız hatta TL transferi yapmak isterseniz, basit bir kısa mesaj ile transfer işleminizi başlatabilirsiniz. Türk Telekom Faturasız Hat Lira Transferi için:

 • Lira transferi yapmak istediğiniz telefon numarasını yazıp boşluk bıraktıktan sonra “9235”’e kısa mesaj atmalısınız. ÖRN: 050X XXX XXXX 20

Kısa mesaj ile lira transferi yapmak istemezseniz “9235”’i arayabilir, telesekreter eşliğinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Faturasız Cihaz Kampanyaları

Turkcell Faturalı ve Faturasız olarak ayırmadan tüm müşterilerinin yararlanabileceği cihaz kampanyalarına ara vermeden devam ediyor. Turkcell Faturasız hat kullanıcısı olarak sadece peşin satın alım gerçekleştirebileceğinizi ve Tarifeye Ek satın alım yapamayacağınızı unutmayın. Turkcell Faturasız Cihaz Kampanyaları ve detayları şöyle:

Turkcell Cihaz AdıTurkcell Cihaz ÖzellikleriTurkcell Cihaz Ek ÖzelliklerTurkcell Cihaz Peşin Ücreti
iPhone 12 Pro Max 512GB512GB Hafıza 6GB RAM 6.7 Inc 12MP Kamera IOS İşletim SistemiKablosuz Şarj OLED Ekran19.999₺
Samsung Galaxy S20 FE128GB Hafıza 6GB RAM 6.5 Inc 12MP Kamera Android İşletim SistemiNFC Super AMOLED5.263₺
Samsung Galaxy Z Fold2256GB Hafıza 12GB RAM 7.6 Inc 12MP Kamera Android İşletim SistemiDynamic AMOLED 8 Çekirdek19.999₺
Samsung Galaxy Note 20 Ultra1TB Hafıza 8GB RAM 6.9 Inc 108MP Kamera Android İşletim Sistemi8K Video Kaydı Dynamic AMOLED11.599₺
Reeder P13 Blue Max64GB Hafıza 4GB RAM 6.49 Inc 13MP Kamera Android İşletim SistemiSaniyede 30 Kare Video Kaydı Yüz Tanıma Sistemi2.049₺
Samsung Galaxy A21s64GB Hafıza 4GB RAM 6.5 Inc 48MP Kamera Android İşletim SistemiSaniyede 60 Kare Video Kaydı TFT LCD2.404₺
iPhone SE 128GB128GB Hafıza 6GB RAM 4.7 Inc 12MP Kamera IOS İşletim SistemiSaniyede 60 Kare Video Kaydı Multi-Touch5.749₺
iPhone SE 64GB64GB Hafıza 6GB RAM 4.7 Inc 12MP Kamera IOS İşletim SistemiSaniyede 60 Kare Video Kaydı Multi-Touch5.299₺
Samsung Galaxy S20 Ultra128GB Hafıza 12GB RAM 6.9 Inc 108MP Kamera Android İşletim Sistemi2.000Mbps’ye Kadar İndirme Hızı12.499₺
Turkcell Faturasız Cihaz Kampanyaları

Vodafone Faturasız Cihaz Kampanyaları

Vodafone Faturasız hat kullanıcıları, Vodafone’un cihaz kampanyalarından dilediği kadar yararlanabiliyor. Tarifeye Ek olarak satın alınan cihazları sadece peşin olarak alabilecekleri cihazlar için ek indirim seçeneklerinden de faydalanabiliyor. Vodafone Faturasız Cihaz Kampanyaları ve cihaz özellikleri şunlardır:

Vodafone Cihaz AdıVodafone Cihaz ÖzellikleriVodafone Cihaz Ek ÖzelliklerVodafone Cihaz Peşin Ücreti
Samsung Galaxy S21 5G128GB Hafıza 8GB RAM 6.7 Inc 64MP Kamera Android İşletim Sistemi8K Video Çekimi AMOLED Ekran13.650₺
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G128GB Hafıza 12GB RAM 6.8 Inc 108MP Kamera Android İşletim Sistemi8K Video Çekimi Dynamic AMOLED17.010₺
Samsung Galaxy A1132GB Hafıza 2GB RAM 6.4 Inc 5MP Kamera Android İşletim SistemiTFT LCD Ekran 8 Çekirdek2.820₺
Xiaomi POCO X364GB Hafıza 6GB RAM 6.67 Inc 13MP Kamera Android İşletim SistemiIPS LCD Ekran 1080P 30FPS4.260₺
OPPO A5264GB Hafıza 4GB RAM 6.5 Inc 8MP Kamera Android İşletim SistemiParmak İzi Okuyucu TFT LCD3.600₺
Samsung Galaxy A21s64GB Hafıza 4GB RAM 6.5 Inc 48MP Kamera Android İşletim SistemiSaniyede 60 Kare Video Kaydı TFT LCD2.404₺
Huawei Y6p64GB Hafıza 3GB RAM 6.3 Inc 13MP Kamera Android İşletim Sistemi1080P 5.000mAh Pil3.180₺
Xiaomi Redmi Note9S64GB Hafıza 4GB RAM 6.67 Inc 8MP Kamera IOS İşletim SistemiHızlı Şarj Özelliği4.200₺
iPhone SE64GB Hafıza 6GB RAM 4.7 Inc 12MP Kamera IOS İşletim SistemiMulti-Touch5.310₺
Vodafone Faturasız Cihaz Kampanyaları

Türk Telekom Faturasız Cihaz Kampanyaları

Türk Telekom tarife ve hat ayrımı yapmadan tüm kullanıcılarına benzersiz indirimlerle cihaz kampanyaları düzenlemektedir. Türk Telekom Faturasız hat kullanıcısıysanız, özel ve ek indirim seçeneklerinden ve kredi kartına taksit seçeneklerinden dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Tarifeye Ek satın alım yapamayacağınızı ancak kredi kartınız üzerinden 12 Ay’a kadar taksitlendirebileceğinizi unutmayın. Türk Telekom Faturasız Cihaz Kampanyaları’na göz atalım:

Türk Telekom Cihaz AdıTürk Telekom Cihaz ÖzellikleriTürk Telekom Cihaz Ek ÖzelliklerTürk Telekom Cihaz Peşin Ücreti
iPhone 12 mini 64GB64GB Hafıza 4GB RAM 5.4 Inc 12MP Kamera IOS İşletim SistemiNFC Çift SIM Kart9.999₺
LG K41s32GB Hafıza 3GB RAM 6.55 Inc 13MP Kamera Android İşletim SistemiDörtlü Kamera2.799₺
OPPO A72128GB Hafıza 4GB RAM 6.5 Inc 48MP Kamera Android İşletim SistemiTFT LCD3.499₺
Samsung Galaxy Note 10 Lite128GB Hafıza 8GB RAM 6.7 Inc 12MP Kamera Android İşletim SistemiSuper AMOLED FHD5.299₺
Xiaomi Redmi Note 9 128GB128GB Hafıza 4GB RAM 6.53 Inc 48MP Kamera Android İşletim SistemiFHD+3.199₺
iPhone 11 64GB64GB Hafıza 4GB RAM 6.1 Inc 12MP Kamera IOS İşletim Sistemi6 Çekirdek IPS Ekran7.999₺
Samsung Galaxy A21s64GB Hafıza 4GB RAM 6.5 Inc 48MP Kamera Android İşletim SistemiHD+ Display Ekran3.399₺
Samsung Galaxy A31128GB Hafıza 4GB RAM 6.4 Inc 48MP Kamera Android İşletim SistemiFHD+ Sonsuz U-Ekran3.499₺
Samsung Galaxy A0116GB Hafıza 2GB RAM 5.7 Inc 13MP Kamera Android İşletim SistemiHD+ Ekran2.199₺
Türk Telekom Faturasız Cihaz Kampanyaları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu