Turkcell Kalan Kullanım Hakları (Bakiye) Sorgulama

Turkcell her dönem birbirinden avantajlı kampanyalar ve tarifeler yapmaktadır. Bunlara katılan aboneler her dönem fazla olup genellikle katılımcılar öğrenmek istedikleri kalan kullanım haklarını sorgulama konusunda kesintisiz hizmet almak istemektedir.

 • Yapılacak sorgulama işlemi için Turkcell kullanıcılarına çeşitli yöntemler sunmaktadır.
 • Kalan internet, konuşma ve kısa mesaj hakları ücretsiz şekilde sorgulanabilir.
 • Çoğunlukla sorgulama işlemleri kısa mesajla olacak şekilde yapılmaktadır.

Turkcell Kalan İnternet Hakkı Nasıl Sorgulanır?

Turkcell kalan internet hakkı sorgulamak için dijital operatörüm uygulaması kullanılabilir. Bunun için ilk olarak Dijital operatörüm uygulaması APP Store ya da play store üzerinden ücretsiz olarak indirilir.

Daha sonra uygulamaya giriş yapılır ve başta internet hakkı olmak üzere tüm kalan kullanım hakları bu uygulamada detaylı şekilde yer almaktadır. İnternet kullanımları belli bir sınıra ulaştığında kullanıcılar genellikle mesajla bilgilendirilmektedir.

Turkcell Pakette Kalan Kullanım Miktarı Öğrenme

Turkcell pakette kalan kullanım haklarını öğrenmek için operatörün internet sitesinde yer alan işlem merkezine giriş yapılır. Açılan yeni sayfada bulunan hat özetim sekmesine tıklanır ve burada paketten geriye kalan kullanım hakları öğrenilir. Ayrıca telefondan *100# tuşlanarak da Turkcell pakette mevcut kullanım hakları görülebilir. Bunlar tuşlama sonucunda ekrana doğrudan gelecektir.

Turkcell İnternet Sitesinden Kalan Kullanım Hakları Sorgulama

Turkcell internet sitesi üzerinden kalan kullanım hakları sorgulanabilir. Bunun için Turkcell işlem merkezi sayfası açılır ve telefon numarası ile şifre bilgileriyle sisteme giriş yapılır.

 • Eğer sorgulama için sürekli bu yöntem seçilecekse hızlı geriş seçeneği de kullanılabilir. Sadece anlık şifre ile giriş yapılacaktır.
 • Kullanıcılar isterlerse kendileri belirleyebilecekleri bir şifre ile de sisteme giriş yaparak sorgulama ekranına ulaşabilecektir.  

Turkcell Kalan Kullanım Hakları SMS ile Sorgulama

SMS ile Turkcell kalan kullanım hakları sorgulama için tek yapılması gereken KALAN yazıp 2200’a kısa mesaj göndermektir. Mesaj gönderildikten sonra yoğunluk durumuna göre birkaç saniye içerisinde ilgili hatta ait kalan kullanım hakları mesajla gönderilecektir.

Sms ile Turkcell tarife sorgulama da yapılabilir. Bunun için yine aynı şekilde TARIFE yazılıp 2222’ye kısa mesaj gönderilir. Mesaj gönderildikten sonra kullanılan tarife ile ilgili bilgiler yine aynı şekilde mesajla iletilir.

En Çok Tercih Edilen Turkcell Bakiye Sorgulama Yöntemi

Genellikle Turkcell kullanıcıları pratik olması sebebiyle tuşlama ile kullanım hakları sorgulama yapmaktadır. Bunun için telefonun arama ekranı açılır ve *159# tuşlaması yapılır. Bunun ardından kalan paket bilgili ilgili numaraya kısa mesaj ile gönderilecektir.

Buna alternatif olarak Turkcell internet sitesi ve Dijital Operatör uygulamasından da ücretsiz olarak sorgulama da yapılabilir. Hangisinin tercih edileceği isteğe bağlıdır.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinden Bakiye Sorgulama

Turkcell hizmetleri ile ilgili kesintisiz destek veren müşteri hizmetleri kalan dakika, SMS ve internet haklarını sorgulamak için de kullanılabilir. Bunun için 0532 757 2222 numarasını aramak gerekecektir.

 • Yapılan aramalar genellikle ücretsiz olup istenilen bilgiye ulaşabilmek amacıyla yönlendirmeler takip edilmelidir.
 • Telefonun tuşlama özelliğinden yardım alınabilir.
 • Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Turkcell Dijital Operatör ile Kalan Kullanımlara Ulaşma

Turkcell’in en sevilen uygulamalarından olan Dijital Operatör tarife ve paket bilgileri, kalan kullanımlar, operatör tarafından düzenlenen kampanyalar, hediye internet fırsatları ve daha pek çok bilgiye erişmek için kullanılabilir.

 • Operatörde yer alan Salla Kazan fırsatı sayesinde mevcut kalan internet hakkını artırmak mümkün olacaktır.
 • Her hafta internet, dakika ve SMS gibi fırsatlar sunan bu kampanya sayesinde kalan kullanımlar normalden daha fazla olabilir.
 • Uygulama ücretsiz olarak tüm android ve iOS telefonlara indirilebilir.

Turkcell Kalan Dakikalarımı Nasıl Öğrenebilirim?

 • Turkcell kalan dakikaları öğrenmek için cep telefonundan *159# ya da *100# tuşlaması yapılarak öğrenilebilir.
 • *100# tuşlaması sonucunda açılan ekrandan 6 tuşlanır ve kalan kullanımlar telefona gönderilir.

Bu tuşlama kombinasyonu diğer sorgulamaya kıyasla daha aşamalı olup içerisinde bana özel paketler, servisler, TKU borç, TL özet, ayarlar gibi seçenekler de yer almaktadır.

Turkcell Paketin Ne Zaman Biteceği Nasıl Öğrenilir?

Turkcell paket sorgulama işlemleri de kalan kullanım hakkı sorgulama ile benzerdir. Bunun için Turkcell internet sitesinden kullanıcı hesabına giriş yapılır ve kampanyalarım menüsünde aktif kampanyalar listelenir. Burada kullanılan paket ve kalan kullanım hakkı detaylı şekilde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu