Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Turkcell Taahhüt Sorgulama 2023, Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme 2023 gibi sorulara cevap bulabileceğiniz yazımızda, Turkcell Cayma Bedeli İtirazı ve Turkcell Taahhüt Dondurma işlemine de göz atabileceksiniz. Turkcell’den kullandığınız Faturalı tüm abonelikleriniz için uygulanan Taahhüt işlemi, daha uygun fiyatlı paketler kullanabilmeniz ve avantajlı kampanyalardan yararlanabilmeniz için yapılmaktadır.

Turkcell Faturalı Tarife Paketleri’nin birçoğunda 12 aylık taahhüt süresinin bulunması, bu süre içerisinde indirimli tarife fiyatlarından faydalanmanızı kolaylaştırmaktadır. Şimdi Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama işlemlerine ve detaylarına yakından bakalım:

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme 2023

Turkcell Evde İnternet Tarife Paketi’nizin veya Turkcell Faturalı Tarife Paketi’nizin taahhüt süresi, Turkcell Cayma Bedeli Hesaplama işlemi için en önemli kriterdir. Taahhütünüzün bitmesine kalan süre göz önüne alınarak hesaplanan cayma bedeli, taahhüt süreniz ne kadar uzunsa cayma bedeli tutarı da o kadar fazla olmaktadır. Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme 2023 işleminiz için 4 yöntem şunlardır;

 1. Size en yakın Turkcell Mağazası’ndan sorgulama yaptırabilir,
 2. 532” veya “0532 532 0000” numaralı hatlar üzerinden Turkcell Müşteri Temsilcisi aracılığıyla sorgulama başlatabilir,
 3. Turkcell Resmi Web Sitesi’ni kullanarak “Destek” bölümünden ilgili formu doldurarak gönderebilirsiniz.
 4. Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden Taahhüt cayma bedelinizi öğrenebilirsiniz.

Turkcell Destek üzerinden doldurduğunuz formda yer alan bilgilerinizin doğruluğunu teyit etmeyi unutmayın. Uyuşmayan bilgi girişi sonuç alamamanıza neden olabilir.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama 2023

Turkcell Cayma Bedeli Hesaplama işlemi, kullanmakta olduğunuz tarife paketinizin ne kadar taahhüt süresinin kaldığına ve tarife paketi ücretinize göre hesaplanmaktadır. Buna ek olarak eğer Turkcell Evde İnternet Hizmeti için cayma bedeli hesaplamak isterseniz, cihaz bedelini de toplam tutarın üzerine eklemeniz gerekir. Size uygulanmış olan indirimlerin tamamı cayma bedeli olarak geri istenecektir. Turkcell Cayma bedeli işleminde geçerli olan şartlar şu şekildedir;

 • İndirimli olarak kullanılan sürenin miktarı
 • Bu süre içerisinde devlete ödenen vergiler
 • Cihaz satın alınırsa cihaz bedeli
 • Turkcell tarafından verilen hizmet bedeli
 • Turkcell kağıt fatura bedeli

Bu şartların tamamı taahhüt süreniz boyunca size uygulanan indirimlerdir. Cayma bedeli hesaplandığında size gönderilecek toplu faturada bu kalemlerin miktarları ayrı ayrı faturanızda yer alacaktır.

Ancak tüm bu işlemleri hâlihazırda Turkcell’den birkaç adımla öğrenebilir, daha verimli ve net tutar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Turkcell üzerinden sorgulama yapmak için: “532” veya “0532 532 0000” numaralı hattı aramanız yeterlidir.

Örnek olarak hesaplamak gerekirse: Turkcell fatura cayma bedeli 2023 yılında kullanmış olduğunuz faturaya göre değişiklik göstermektedir. Asgari sözleşme süresi dolmadan sözleşmenizi iptal ederseniz, erken cayma ücreti ödemeniz için gereken hesaplama şu şekildedir;

 1. Örnek; 18 aylık bir sözleşme imzaladıysanız ve 2. ayda iptal etmek istiyorsanız, 16 aylık kalan ücreti ödemeniz gerekir.
 2. Örnek; Aylık 60 TL ödediğiniz fatura ile sahip olduğunuz tarifenin kampanya paketi 90 TL’dir. Yıl boyunca vermiş olduğunuz taahhüt bitiş tarihi yerine 6. ayda tarifeden çıkmak isterseniz her ay ödememiş olduğunuz 40 TL indirim kullandığınız süre 6 ile çarpılarak cayma bedeli hesaplanacaktır.

40 TL x 6= 240 TL Turkcell cayma bedeli 2023 yılı içerisinde bu şekilde hesaplanmaktadır. Cayma bedeli içerisine indirime tabi olan vergiler, hizmet bedelleri ve fatura kağıt bedeli gibi bedeller de eklenecektir. Bu nedenle cayma bedelinizi öğrenirken tamamını öğrenmek avantajınıza olacaktır.

Turkcell Cayma Bedeli Ödüyor Mu?

Turkcell Cayma Bedeli’ni sadece Turkcell Evde İnternet Hizmeti için ödemektedir. Belirli tarife paketleri ile sınırlı olan cayma bedeli ödeme işlemi, 500₺’ye kadar yapılmakta olup; 500₺’nin üzerindeki ceza tutarını sizin ödemeniz gerekir. İsterseniz, 500₺’nin üzerindeki tutarı ödeyerek; isterseniz de bir süre daha bekleyerek Turkcell Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Paketleri’ne geçebilirsiniz.

Turkcell taahhüt bozma durumunda ödemeniz gereken ceza tutarını öğrenerek tarife değişikliği için: Cep telefonunuzdan “532”’yi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli İtirazı Nasıl Yapılır?

Turkcell Cayma Bedeli İtirazı; Turkcell Genel Merkezi’ne göndereceğiniz dilekçe ile mümkün olmaktadır. Dilekçeniz de yer alacak itiraz nedenleri içerisinde geçerli olan itiraz nedenini bulundurmanız, itirazınızın kabul edilebilmesi için şarttır. Turkcell Cayma Bedeli İtirazı’nızın kabul edilebilmesi için şu şartları yerine getirdiğinizden emin olun;

 • Turkcell Cayma Bedeli itirazı, taahhüt süreniz bittiği halde tarafınıza cayma bedeli yansıtıldıysa yapılmalıdır.
 • Mevcut tarifenizden daha yüksek bir tarifeye geçtiğiniz halde; eski tarifeniz için cayma bedeli ortaya çıktıysa dilekçe gönderilmelidir.
 • Turkcell Cayma Bedeli tutarına itiraz etmek isterseniz, taahhüt sürenizin ne kadar kaldığına ve tarife paketinizin fiyatına dikkat ederek itiraz etmelisiniz.

Taahhüt süresi dolmadan taahhüt bozma, mevcut tarifeden daha aşağı bir tarifeye geçiş yapmak gibi nedenlerden doğan cayma bedeli itirazlarınız kabul edilmeyecektir.

Turkcell Tarife Değişikliği Cayma Bedeli Var Mı?

Turkcell tarifeleri 12 aylık taahhüt süreleri ile kullanıcılarına indirimli paket fiyatları sunmaktadır. Turkcell mevcut tarifenizden farklı bir tarifeye geçmek istediğinizde dikkat etmeniz gereken şey; mevcut tarifenizden daha yüksek bir tarifeye geçmek olmalıdır. Mevcut tarifenizden daha aşağı ücretli bir tarifeye geçiş yapmak isterseniz, mutlaka cayma bedeli ile karşılaşırsınız.

Hangi tarife paketi değişikliklerinin cayma bedeli ortaya çıkarmayacağı bilgisini, isterseniz Turkcell Çağrı Merkezi aracılığıyla isterseniz de Turkcell Mağazaları’nı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyaları

Farklı bir operatöre veya kuruma ait Evde İnternet Hizmeti’nizden Turkcell Evde İnternet Hizmeti’ne geçmek isterseniz, Turkcell 500₺’ye kadar olan cayma bedelini karşılamaktadır. 24 ay taahhüt sözünüze indirimli fiyatlardan yararlanabileceğiniz Turkcell Evde İnternet ile fiber hızında internetin keyfini de çıkarabilirsiniz. Uygun fiyat avantajı ile Turkcell Cayma Bedeli Karşılayan Evde İnternet Kampanyaları şunlardır:

 • Turkcell Fibere Giriş Paketi Kampanyası
 • Turkcell Fiber Esnek Kampanya
 • Fibere Hoş Geldin Kampanyası

Turkcell kampanyalarının verdiği fiber hizmetinden yararlanabilmeniz için, binanızdaki altyapının fiber bağlantıyı desteklediğinden emin olun.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Ödenir?

Turkcell Cayma Bedeli tutarı, son dönem faturanıza yansıtılan bir bedeldir ve fatura öder gibi rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Son dönem faturanıza yansıtılan bu tutar için ayrı bir ödeme yapmanıza gerek yoktur. Hem son dönem faturanızı hem de Turkcell Cayma Bedeli’nizi ödemek için şu ödeme yöntemlerine göz atın:

 • Turkcell Müşteri Temsilcisi eşliğinde kredi kartı ile ödeme
 • Turkcell Mağazası’nda nakit veya kredi kartı ile ödeme
 • Kullandığınız bankanın mobil uygulaması üzerinden ödeme
 • ATM’lerden nakit ödeme

Turkcell Taahhüt Süresi Ne Kadar?

Turkcell Faturalı tarife paketi veya Evde İnternet hizmeti paketinize göre değişiklik gösteren taahhüt süresi, 12 ay veya 24 ay’dır. Eğer hizmet almaya başladıktan sonra tarife paketi yükseltmesi yapmadıysanız, taahhüt başlama süresini aboneliğinizin ilk olduğunu varsayabilirsiniz. Taahhüt süresinin ne kadar olduğunu öğrenmek için:

 • İsterseniz Turkcell Dijital Operatör uygulamasını kullanabilir,
 • İsterseniz Turkcell Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilir,
 • İsterseniz de Turkcell İletişim Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Taahhüt süreniz bittiğinde taahhütsüz paket fiyatından ücretlendirileceğiniz için, taahhüt yenileme işlemi yaptırmanızı öneririz.

Turkcell Taahhüt Sorgulama SMS ile Nasıl Yapılır?

Turkcell SMS ile Taahhüt Sorgulama işlemi için telefonunuzun mesaj bölümüne girerek TARİFE yazıp 2222’ye mesaj attığınızda Turkcell tarife sorgulaması sonucunda taahhüt sürenizi öğrenebilirsiniz. Farklı yöntem olarak; Taahhüt sürenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmek için kullanabileceğiniz en kolay ve hızlı olanı, Turkcell Çağrı Merkezi’ni aramaktır. Eğer Turkcell müşterisi iseniz, “532”; değilseniz, “0532 532 0000”’ı arayarak Turkcell Çağrı Merkezi’nden taahhüt sorgulama işlemi başlatabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitmeden Tarife Değişikliği Yapılır Mı?

Taahhütlü Tarife Paketleri, kullanıcıların avantajlı kampanyalardan ve indirimli fiyatlardan yararlanabilmelerini sağlayan özel paketlerdir. İndirim ve avantajlardan yararlanabilmeniz için aranan tek şart olan taahhüt sözünüzü bozup tarife değişikliği yapabilirsiniz ancak cayma bedeli olarak adlandırılan bir ceza tutarı ile karşılaşırsınız.

Mevcut tarife paketi ücretine göre değişen bu ceza tutarı, taahhütünüzün sonuna kadar olan zamanda toplam yapmanız gereken ödeme tutarını da kapsadığından yüksek cayma bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz. Taahhüt bitmeden tarife değişikliği yaptığınızda cayma bedeli ile karşılaşmayacağınız tek durum:

 • Mevcut tarifenizden daha üst bir tarifeye geçiş yapmaktır.
 • Taahhüt süresinin dikkate alınmadığı bu geçiş işlemi için hiçbir ek ücret de ödemezsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitmeden Operatör Değişikliği Yapılır Mı?

Turkcell operatöründe bulunan aboneliklerinizin sözleşme veya bir diğer adıyla taahhüt süreleri devam ederken, operatör değişikliği yapmanız mümkündür. Ancak, taahhüt bozma işlemi yaptığınızdan dolayı Taahhüt bozma bedeli olarak da adlandırılan taahhüt cayma bedelini ödemeniz gerekir. Turkcell taahhüt cayma bedeli tutarınızın ne olacağını ise Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

Eğer geçmek istediğiniz operatör cayma bedeli karşılayan tarife paketleri içeriyorsa, bu tarife paketlerden birisine geçerek cayma bedelini yeni operatörünüze ödetebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt Yenileme işlemi, zorunlu olmayan ancak yapıldığında avantaj sağlayan yeni bir sözleşme işlemidir. Mevcut sözleşmeniz kapsamında devam eden avantajlı fırsatlara devam edebilmeniz için de önemli olan bu işlem, Turkcell Mağazaları veya Turkcell Çağrı Merkezi aracılığıyla kolayca yapılabilmektedir.

Taahhüt yenileme işlemlerinde dikkat etmeniz gereken konu, eski taahhüt süreniz boyunca kullandığınız paket fiyatının artış gösterebileceğidir. Yeni taahhütünüz ile birlikte indirimli fiyattan kullanıma devam edecek olsanız da, bir miktar ücret artışı yaşanabilir.

Turkcell Taahhüt Dondurma Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt Dondurma işlemi sadece taahhüt dondurulmasına izin verilen tarife paketlerinde yapılabilmektedir. Eğer tarife paketiniz bu işlem için müsaitse, 3 aya kadar taahhüt dondurma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Taahhüt süreniz boyunca paketinizin ücreti dondurulduğu gibi kullanımınızın da dondurulacağını unutmayın.

3 ayın sonunda ise otomatik olarak taahhüt dondurma işlemi sona erer ve tarife paketi ücretiniz kaldığı yerden devam eder. 1 yıl içerisinde 1 kez yararlanabileceğiniz bu işlemi, ister tatile çıkacağınız zaman isterseniz de uzun süreli seyahat edeceğiniz zaman yaptırabilirsiniz.   

Turkcell ile Sözleşme Yaptıktan Sonra Fikriniz Değişirse Ne Olur?

Telefonla veya online olarak Turkcell cep telefonu veya faturalı hat sözleşmesi yapmış olabilirsiniz. Bu durumda Tüketici Sözleşmeleri Yönetmeliği uyarınca sözleşme tarihinden itibaren 14 gün boyunca sözleşmenizi iptal edebilirsiniz.  

Telefon hizmetini iptal etmek için bir sebep sunmak zorunda değilsinizdir. Ayrıca Turkcell Taahhüt cayma bedeli ödemek zorunda kalmadan ödediğiniz tüm ücretin iade edilmesi gerekir. Yalnızca, iptal ettiğiniz süreye kadar sunulan hizmetin bedelini ödemelisiniz.

Turkcell Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur?

Turkcell cayma bedelini ödemeyenler taahhüt başlangıcında imzalanan sözleşmede yer alan cezai yaptırım maddeleri işlemeye başlar. Bu maddelerde yer alan kullanıcı sorumlu olduğu ödemeleri yapmadığında Turkcell tüm yasal haklarını kullanabilir.

Turkcell kurumsal olarak sizi icraya verebilir ve icra işlemleri başlatarak fatura bedeli kadar haciz davası açabilir. Bu nedenle taahhüt bozdurmanız durumunda tarafınıza çıkarılmış olan toplu faturayı ve cayma bedelini ödemeniz avantajınıza olacaktır.

4 Kişi Katıldı

 1. söyleşmem bitiği zaman beni arayıp yeni söyleşme yapalım dediler hangi paketi istiyorsunuz dediler bende şuanda 60 70 öduyorum dedim sonradan bu fiyatlara bir paket yapın dedim tamam dediler sonra baktım faturalarım gelmiyor 2 ay geçti gelmedi sonra müşteri hizmetlerini aradım bu müşteri numarasının faturası niye gelmiyor dedim borcu yok dediler sonra 3 ayın sonunda 92 tl geldi sonradan bakım bana tablet kazındınız diye aradılar bende herhalde yanışlık oldu diye inanmadım halbuki benden habersiz beni 24 ay süzgünde kal 3 ay bedeva ayda 109.9 yani 110 tl normalde aylık 70 tl ödemem gerken faturayı 600 lik tablet vereceğiz zaten 24 ay 50 tl fark verirsem tablet bana 750 gelecek bu nasıl bir iştir anlamadım tabletinde daha alamadım siz siz olun telefondan sözleşme yapmayın bende kurumsal ulduğu için turksel guvendim ama hata yaptığımı anladım

 2. Selam Türkcell faturalı hattımı iptal edtım tahattıt dolmadan bir ceza ödermiyim

 3. modemli turkcell internetimiz var alt yapı olmadığı için taşınan modem aldık ekimde taahütümüz bitecek biz daha önce kapatmak istiyoruz cayma bedeli ne kadar öderiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu