Özel Gizli Numaradan Arayanı Bulma ve Öğrenme 2023

Sizi gizli veya özelden arayan numaraların kime ait olduğunu bulabilmeniz kolaylaştı. Telefonda özel numara yazısı belirdiğinde herkesin içini bir endişe kaplar. Ancak bu endişeye gerek kalmadan kolayca arayanın kim olduğunu bulabilirsiniz.

Gizli numaradan arayanı bulma servisleri ve uygulamaları da gelişen teknolojiler arasında zirveye ortak olmaktadır. Bu yazımızda size arayan gizli numaralar kapsamında bilgi vereceğiz.

Fatura Detayından Gizli Numara Öğrenme 

Fatura detayından gizli numara öğrenme servisi ile artık sizi rahatsız eden kişileri bulmanız çok kolaylaştı. Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom kullanmakta olduğunuz hattın fatura kısmına giriş yapıp sizi arayan gizli veya özel numaraların fatura detayından kim olduğuna rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kullandığınız hattın mobil uygulamaya giriş şifresini bilmiyor veya unutmuşsanız müşteri temsilcisi aracılığı ya da ŞİFRE AL yöntemini kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Öğrenme Servisi

Eğer Vodafone müşterisi iseniz Vodafone gizli numara öğrenme servisi ile sizi rahatsız eden kişiyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Vodafone bilinmeyen numaraları kolayca öğrenme hizmeti sayesinde rehberinizde kayıtlı olan ve sizi özel numaradan arayan kişiyi tespit edebilirsiniz.

11842 bilinmeyen numara sağlayıcısına ulaşarak ya da 10 haneli telefon numarasının mesaj bölümüne KIM yazıp 7048’e kısa mesaj şeklinde gönderebilirsiniz. (Örnek: 5555555555 KIM)

Bu servis sadece telefon rehberinizde kayıtlı olan fakat sizi gizli numaradan arayan kişileri öğrenmeniz için kullanılmaktadır. Farklı bir numaradan ya da kişiden fazla arama alıyor iseniz savcılığa başvurabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Öğrenme Servisi

Turkcell hat sahibi iseniz Turkcell gizli numara öğrenme servisi sayesinde sizi arayan gizli numaraları rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sadece Turkcell Rehber’ e kayıt yapan kişiler için hizmet vermektedir ancak bu sisteme ücretsiz kolay bir şekilde üye olabilirsiniz.

REHBER AKTİF yazıp 2200’e kısa mesaj gönderin. Sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için sms bölümüne 10 haneli telefon numarasını girerek 2200’a mesaj atabilirsiniz. KIM yazarak mesaj kutusu bölümüne telefon numarasını girerek 2200 hizmet sağlayıcısına mesaj atabilir böylece gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Turkcell gizli numara öğrenme servisten yararlanmak için belirli bir ücret ödemelisiniz. Ayrıca Turkcell UpCall uygulaması ile tüm operatörlere ait olan gizli yani özel numaraların kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numara Öğrenme Servisi

Türk Telekom gizli numara öğrenme servisi sayesinde artık özel numaraları öğrenmek çok kolay. Turk Telekom müşterisi olarak *100# tuşlarını kullanarak menüye geçiş yapabilir ya da TT Mobil WAP ile veya 11855 numarasını kullanarak gizli numara sahibini öğrenebilirsiniz. Ayrıca cia mobil uygulaması ile gizli numaradan arayanıda görebilirsiniz.

Özel Numaradan Arayanı Bulma Servisleri

Özel numaralardan arayanın kim ya da kimler olduğu hep merak edilmiştir. Uygulama indirme yöneticilerinde birçok program gelişmiştir. Üretilen bu programların gerek donanımı gerek alt yapısından dolayı istenileni karşılayamamaktadır. 118 80 numarasını tuşlayarak 60 saniye boyunca 3,48 TL ödeme gerçekleştirerek özel numaranın sahibine ulaşabilirsiniz. Ayrıca diğer 11832 ve 11842 ücretli özel numaradan arayanı bulma servisleride tercih edilebilir.

*#38# Özel Gizli Numara Bulma Kodu

*#38# özel gizli numara bulma kodu sayesinde düzenleme öncesinde sizi arayan telefon numaralarını öğrenebilirsiniz. Ancak yeni getirilen kanun ile beraber bu kodun kullanım süresi geçersiz hale gelmiştir. Sizi gizli numaralardan arayanı bulabilmek için uygulamalara gerek kalmadan savcılığa başvurabilir, net bilgi edinebilirsiniz.

Gizli Numaradan Gelen Aramaları Engelleme Nasıl Yapılır?

Gizli numaralardan yapılan aramalar kişileri oldukça rahatsız edebilmektedir. Gizli numaradan gelen aramaları engelleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bu yazımız ile sizlere anlatacağız.

Türk Telekom ve Turkcell hat sahipleri;

  • Arama kısmına *253# basıp arama tuşuna basarak gizli numaraları engelleyebilirsiniz. 

Vodafone hat kullanıcıları ise;

  • Vodafone de yer alan Self servis sağlayıcısı ya da Sesli yanıt hizmetini kullanarak aramalarınızı gizli numaralara kapatabilirsiniz.
  • SMS kısmına belirtilen 4 haneli numarayı girerek özel numaraları aramaya kapatabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu