Türk Telekom Kalan Kullanım Hakları Sorgulama

Türk Telekom kalan kullanım için internet, dakika ve sms detaylarınızı öğrenme ve bakiye sorgulamak için başvurabileceğiniz yöntemler şunlardır;

 1. Türk Telekom online işlemlere giriş yaparak hattınızda kalan kullanım tutarını öğrenebilirsiniz.
 2. *123#’yi arayarak kalan kullanım miktarınızı sorgulayabilirsiniz.
 3. 9333’ü arayarak ya da telefonunuzun mesaj kutusuna TL yazıp 9333’e kısa mesaj göndererek kalan bakiyenizi öğrenirsiniz.
 4. Bilgi mesajı aboneliği ile telefonunuzdan yaptığınız her arama ve işlem için anında bilgi gelmesini sağlayabilirsiniz.

Menüden bakiye sorgulamak için telefonunuzun servis bölümünden asistan kısmından krediyi tıklayıp kalan yazan kısımda hattınızda kalan kullanım hakkınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme

Türk Telekom kalan kullanım bilgilerinizi öğrenmek için müşteri hizmetlerini 444 1 500 numaralı telefon numarası ile arayarak sesli yanıt sisteminden kalan kullanımınızı öğrenebilirsiniz.

 • Türk Telekom hattınızda kalan kullanım öğrenmek için telefonunuzdan 9333’ü arayabilir ya da TL yazıp 9333’e sms gönderebilirsiniz.
 • Türk Telekom tuşlama sistemi ile *123#’yi tuşlayarak kalan kullanımınızı görebilirsiniz.

Türk Telekom cep asistan uygulamasını telefonunuza yükleyerek uygulama içerisinde servis menüsünden asistanı seçip kredi-kalan bölümünden kalan kullanımınızı istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom resmi internet sitesine telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak online işlemler uygulamasından kalan kullanım hakkınızı öğrenirsiniz.

Türk Telekom SMS ile Kalan Kullanım Sorgula

Türk Telekom sms ile kalan kullanım hakkı öğrenmek için telefonunuzun mesaj kutusuna KALAN yazıp 5555’e kısa mesaj göndermelisiniz. Gönderdiğiniz mesaja saniyeler içerisinde cevap gelir. Gelen mesaj ile hattınızda kalan dakika, sms ve internet hakkınız bildirilir. Sms ile kalan kullanım hakkı bildirimi son 2 saatlik kullanımı içermez.

Türk Telekom 9333 ile Kalan Kullanım Öğrenme

Gelen mesajda kalan dakika, sms ve internet hakkınız hakkında bilgi bulunur. Türk Telekom 9333 ile kalan kullanım hakkı öğrenmenin 2 farklı yolu vardır.

 1. Telefonunuzun arama bölümüne gelip 9333 yazıp arayın. Sesli sistem ile kalan kullanım hakkınızı öğrenebilirsiniz.
 2. Telefonunuzun mesaj bölümüne TL yazıp 9333’e kısa mesaj gönderdiğinizde çok kısa bir süre içerisinde telefonunuza kalan kullanım hakkınız ile ilgili mesaj gelecektir.

Türk Telekom Cep Asistanı ile Kalan Kullanım Öğrenme

Türk Telekom cep asistan ile kalan kullanım hakkı öğrenmek için öncelikle cep asistan uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. İndirdiğiniz cep asistan uygulamasından servis menüsüne girip asistanı seçin. Asistan içerisinde yer alan kredi kısmından kalan bölümüne tıklayın. Burada hattınızda kalan dakika, sms ve internet haklarınız görünür.

Türk Telekom Online Kalan Bakiye Sorgulama

Türk Telekom internet sitesi ile kalan kullanım hakkı öğrenmek için Türk Telekom’un resmi internet sitesine telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Eğer internet girişi için şifrenizi bilmiyorsanız telefonunuzun mesaj kısmına SIFRE yazıp 6606’ya kısa mesaj gönderin.

Giriş yaptığınızda faturasız hat sahibi iseniz hattınızda kalan dakika, sms ve internet hakkınızı öğrenebilirsiniz. Eğer Türk Telekom faturalı hat sahibi iseniz fatura kesim tarihiniz ve o tarihe kadar kalan dakika, sms ve internet kullanım haklarınız ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Bildirimi Açma – Kapatma

Türk Telekom kalan kullanım miktarı bilgilendirme servisi ev telefonu ve interneti kullanan kişiler için özel bir uygulamadır. Ev avantaj 100, ev avantaj özgür ve alo paket 100 gibi sınırlı tarife ve kampanyalardan faydalanan Türk Telekom müşterilerine ücretsiz olarak sunulan bilgilendirme servisi kullanım miktarının %80 veya %100’e ulaşması durumunda devreye girer.

Türk Telekom kalan kullanım miktarı sms, e-posta veya sesli yanıt sistemi ile kullanıcıya bildirilir. Kullanım miktarı bildirimleri hat ile birlikte ücretsiz hediye edilerek özel bir işleme gerek kalmadan açılır. Ancak siz bu bilgilendirmeyi almak istemezseniz kapatabilirsiniz;

 • Türk Telekom kalan kullanım iptali için telefonunuzun mesaj bölümüne KULLANIMIPTAL yazıp 6606’ya kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Online işlemler merkezinden kalan kullanım miktarı bildirimin iptalini talep edebilirsiniz.
 • Mobil online işlemler merkezinden iptal edebilirsiniz.
 • 444 1 444 numaralı müşteri hizmetleri hattından iptal isteyebilirsiniz.
 • Türk Telekom mağaza ve ofislerine giderek iptal edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu