Pttcell TL Yükleme, Sorgulama ve Gönderme Nasıl Yapılır?

Herhangi bir bayi açmadan PTT şubeleri üzerinden hizmet verdiği için abonelerine çok uygun fiyattan kullanım imkanı sunmaktadır. Kredi kartı ile Pttcell TL (lira) yükleme işlemi, TL gönderme (transfer) ve sorgulama hakkında tüm detaylar mevcut. Ayrıca Pttcell TL ile alınan tarife paket fiyatlarında bilgiler! Kullanıcılarına birçok kolaylıklar sağlayan Pttcell, çok kısa bir sürede müthiş bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Birçok GSM operatörü sizden en az kontör bakiyesi olarak 30 TL yükleme şartı ararken Pttcell kesinlikle böyle bir şart koşmamaktadır.

Her açıdan kullanıcılarına büyük avantajlar ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yine belirli miktarlarda TL yüklemenizle birlikte size dakika ya da hediye internet veriyor. Bunun yanında yine ihtiyaç duyduğunuz anda belirli bir ücret karşılığında SMS, dakika ya da internet paketleri satın alabilmektesiniz. Pttcell’de en az kaç TL yüklenir diye merak ediyorsanız en az 12 TL’lik paket yükleyebilirsiniz. Bunun haricinde 20 TL, 25 TL, 30 TL, 35 TL, 40 TL, 50 TL ve 100 TL’lik yüklemeler yapabilmektesiniz.

Pttcell Hattınıza TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Diğer operatörler gibi GSM bayileri kurma masrafı olmayan Pttcell, TL yükleme de dahil olmak üzere bütün işlemlerini PTT şubelerinden gerçekleştirmektedir. Bu yüzden maliyet yönünden yanına kalan karını abonelerine uygun fiyat politikası şeklinde yansıtmaktadır. Online ve diğer Pttcell TL yükleme yapma yöntemleri;

 • TL yükleme işlemlerinizi PTT şubelerinden
 • Kredi kartınızla 444 6 788 numaralı pttcell müşteri hizmetlerinden
 • pttcell.com.tr adresi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet adresi üzerinden online TL yüklemek için ilk olarak yapmanız gereken pttcell.com.tr adresine girmek olacaktır. Sonrasında;

 • Pttcell TL yükleme ekranına girmelisiniz.
 • Yüklemek istediğiniz TL miktarını seçin.
 • Kredi ya da banka kartı bilgilerinizi giriniz.
 • Kartınızın arka yüzündeki CVC kodunu giriniz.
 • Onay ekranını gördükten sonra güvenli alış veriş şifresi olan 3D Secure şifrenizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Pttcell TL Yükleme

Cep telefonunuzdan 444 6 788 numaralı pttcell müşteri hizmetlerinizi arayarak hattınıza TL yüklemek isteğinizi belirtmelisiniz. Kredi kartı ile Pttcell TL yükleme işleminizi müşteri temsilciniz aracılığı ile kolayca yapabilmektesiniz.

Pttcell TL Yükleme Avantajları

Pttcell abonelerine TL yüklemeleri karşılığında birbirinden avantajlı paketler sunmaktadır. Pttcell tarife paketlerinde kampanyalar şu şekildedir;

 • Aylık 20 TL hesaplı 1 GB paketi; her yöne 500 DK, 500 SMS ve cepten 1 GB internet
 • Aylık 25 TL hesaplı 3 GB paketi; her yöne 500 DK, 500 SMS, 3 GB internet
 • Aylık 29 TL hesaplı 5 GB paketi; her yöne 750 DK, 750 SMS, 5 GB internet ve tüm paketler sizlere bütün Pttcell’lilerle bedava konuşma imkanı sunmaktadır.

Pttcell TL Gönderme (Transfer) Nasıl Yapılır?

Pttcell TL gönderme işlemi için ilk olarak TL gönderilecek olan kişinin SMS bölümüne telefon numarası yazılması gerekmektedir. Telefon numarası yazıldıktan sonra bir adet boşluk bırakılması ve daha sonrasında ne kadar TL miktar gönderileceği yazılmalıdır. Oluşturulmuş olan bu mesaj ise 9235 numarasına gönderilmesi gerekir.

Pttcell TL Sorgulama Nasıl Yapılır?

Pttcell TL sorgulama işlemi için 2 türlü yol bulunmaktadır. Bunlardan biri tuşlama yolu ile biri ise arama yolu ile olmaktadır. İlk sorgulama işlemi için telefon kısmından *123# tuşlanması gerekmektedir. Daha sonrasında ise zaten ekranda kalan TL tutarı görünecektir. 2. sorgulama işlemi ise 9333 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt sistemi tarafından hesabınızda kalan TL tutarını öğrenmektir.

Pttcell TL En Az Yükleme Miktarı Nedir?

Pttcell TL yükleme esnasında internet üzerinden yüklenecek olan tutarlarda minimum miktar 20 TL olarak belirlenmektedir. 20 TL haricinde ise belli katlar ile artan TL miktarları da bulunmaktadır. Böylelikle size en uygun TL miktarını seçme imkânı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ise Azami olarak yüklemesi gereken tutar ise 100 TL olarak belirlenmiştir.

Pttcel TL Yükleme Nerelerden Yapılır?

Pttcell TL yükleme işlemleri için kişilerin birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler Türkiye’nin her yerinde bulunan Ptt işyerlerindeki vezne görevlileri yardımı ile yapılmaktadır. Bunun haricinde ise PTT matikler üzerinden de kişilerin numaralarına TL yükleme işlemleri yapılmaktadır. 

Ptt işyeri veya pttmatik haricinde TL yükleme isteyen kişiler ise 444 6 788 numaralı Pttcell numarasını arayarak veya online bir şekilde yapmak için pttcell.com.tr adlı siteye girerek TL yükleme ve diğer bütün ptt işlemlerini kolaylıkla yapabilmektedir.

Pttcell TL İsteme Nasıl Yapılır?

Pttcell TL isteme işlemleri için SMS bölümüne girilmesi gerekmektedir. SMS bölümünde yeni mesaj oluştur kısmında TL yüklenecek olan kişinin telefon numarası girilmesi gerekmektedir. Telefon numarası yazıldıktan sonra ise araya bir boşluk bırakılarak kişinin numarasına kaç TL miktarının girilmesi gerektiği yazılmalıdır. SMS tamamlandıktan sonra ise işlemin gerçekleştirilmesi için 9235’e mesaj gönderilmesi gerekir. 

SMS yolu haricinde TL yükleme işlemleri için online yollarda bulunmaktadır. Bunun için pttcell.com.tr adresine giriş yapılarak istenilen aşamalar tamamlandıktan sonra TL yükleme işlemi tamamlanır. Böylelikle dakikalar içerisinde işlem tamamlanmaktadır.

Pttcell Hattın Kapanmaması için En Az Kaç TL Yüklenmelidir?

Pttcell TL en az 20 TL olarak numaralara yüklenmektedir. Hattın kapanmaması ve kullanıma devam edilebilmesi için ise belli zamanlar da minimum miktarlarda TL yüklenmesi gerekmektedir. Bu miktar ise 20 TL olmaktadır. Bununla beraberinde ise vergi ödemelerinin de yapılması gerekmektedir.

Vergi tutarı yıllık olarak 34,15 TL aylık olarak ise 2,85 TL olarak geçmektedir. Gelen faturalar her ay düzenli bir şekilde ödenmesi durumunda hattın kapanması gibi bir durum ile karşı karşıya kalınmamaktadır.

Pttcell TL Yükleme Kampanyaları Nelerdir?

Pttcell TL bünyesinde birçok kampanya bulundurmaktadır. Bu kampanyalar ise şunlardan oluşmaktadır;

 • Erişebilir yaşam mobil teklifleri
 • Pttcell işyerim tarifeleri kampanyası
 • BTK akademi hediye internet kampanyası
 • Pttcell faturasız bereket akıl karı internet kampanyası
 • Faturalı 4.5G 30 GB Pttcell hediye internet kampanyası
 • Pttcell EBA kampanyası
 • Pttcell akıl karı kampanyası

Bu kampanyalara katılabilmek için ise Pttcell yeni hat alan abonelere özel olarak verilen 30 gün HEDİYE olan 500 dakika, 500 sms ve 4 gb internet tarifenin hat için aktif bir şekilde olup olmadığı kontrol edilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ise bulunan 30 gün içerisinde PTTCELL BONUS yazarak 1788 numaralı adrese kısa mesaj gönderilmesi gerekir.

Pttcell tarafından hazırlanan bu kampanyanalar her kişi için bir defa kullanma hakkı vermektedir. Verilen 500 dakika ise yurt içi ve yurt dışı gibi her yöne geçerli olmaktadır. Bonus kampanyasından yararlanacak olan kişiler ise süreleri Pttcell faturasız tarifelerinin birinin yeni hat yoluyla gelen müşterilerini kapsar nitelikle olmaktadır. Kampanyaya katılım şartlarına göre ise kullanıcıların sadece SMS yolu ile başvuru yapılması durumunda kabul edilecektir. Farklı bir kampanyaya katılma şekli bulunmamaktadır.

Pttcell Faturasız Paketleri Nedir?

Pttcell faturasız paketler birçok şekilde kullanıcıların isteğine göre bulunmaktadır. Fiyatları ise en düşük 9 TL ile başlamakta ve paketin sunduğu avantajlara göre 50 TL miktarına kadar yükselmektedir. Pttcell faturasız paketleri şunlardır;

 • Hepsi dahil paketler
 • Bereket paketleri
 • SMS paketleri
 • Ses paketleri
 • İnternet paketleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu