Türk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Rehber Yedekleme Servisi, SIM kartınızda kayıtlı numaraların herhangi bir sebepten ötürü silinmesi durumunda mağduriyet yaşamamanız için geliştirilmiş bir bulut sistemidir. Yani Türk Telekom silinen numaraları geri getirmek için Bulut’a rehberinizde bulunan tüm numaraları güvenli bir şekilde atıp, yedekleme işlemi yapabilirsiniz. Üstelik siz silmediğiniz sürece devamlı olarak yedekleme özelliği bulunan Bulut Sistemi’nden tüm faturalı ve faturasız hat sahipleri yararlanabilir. 

Telefon numara rehberi yedeklemesi dışında Türk Telekom bulut sistemine tüm medya dosyalarınızı ve videolarınızı da yedekleyebilir, depolama alanınız kalmadığında 150 GB’lık depolama alanına kadar alan satın alımı yapabilirsiniz.

Türk Telekom Bulut Sistemi ile rehber yedeklemesi yapmak istediğinizde, dilerseniz Türk Telekom resmi web sitesini ziyaret edebilir dilerseniz de Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanabilirsiniz. Rehber yedekleme işlemlerinizi güvenli bir şekilde yapabilmek için şu adımları takip etmelisiniz:

  • Türk Telekom Bulut’a tanımlı hattınızla giriş yapın.
  • Karşınıza çıkan ekranda yer alan “Rehber Yedekle” butonuna basın.
  • Ardından “SIM Kart’tan, Bulut’a” seçeneğine ilerleyin.
  • SIM Kartınız üzerinden yedeklemek istediğiniz numaraları seçip, “Yedekle” butonuna dokunun.

Yedekleme işleminiz internet bağlantınız sağlandığı anda otomatik olarak başlayacaktır.

Türk Telekom Rehber Kapatma

Türk Telekom yedekleme servisi ücret karşılığında hizmet veren bir sistem olduğu için içerisinde paket seçenekleri sunmaktadır. Eğer Türk Telekom Bulut Sistemi’nden aldığınız hizmeti sonlandırmak isterseniz, telefonunuzun mesajlar kısmına girip, “IPTAL PAKET ADI” yazarak “5555”’e gönderebilirsiniz. ÖRN: “IPTAL AYLIK10GB

Türk Telekom Rehber Yedekleme Ücreti Varmı?

Türk Telekom Rehber Yedekleme Servisi, 1 GB depolama alanından daha fazla bir alan istemeniz durumunda sizden belirli oranlarda ücret talep etmektedir. Çok düşük ücretler ödeyerek 150 GB’a kadar satın alabileceğiniz Türk Telekom Depolama Alan ücretlerini ve nasıl satın alabileceğinizi inceleyelim:

Depolama Alanı MiktarıDepolama Alanı ÜcretiNasıl Satın Alınır?
1 GBÜcretsiz
10 GB4 ₺ / AyAYLIK10GB” yazarak “5555”’e gönderebilirsiniz.
20 GB6 ₺ / AyAYLIK20GB” yazarak “5555”’e gönderebilirsiniz.
50 GB8 ₺ / AyAYLIK50GB” yazarak “5555”’e gönderebilirsiniz.
150 GB10 ₺ / AyAYLIK150GB” yazarak “5555”’e gönderebilirsiniz.

Not: 1 GB Depolama Alanı Türk Telekom tarafından ücretsiz verdiği için herhangi bir satın alım işlemi yapmanıza gerek yoktur.

Türk Telekom Rehber (Aktarma) Taşıma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Rehber Yedekleme Servisini kullandığınızda tüm rehberiniz bir Bulut’ta kayıt edilir. Bulut’taki kayıttan SIM kartınıza numaralarınızı taşıma yani aktarma işlemini, Türk Telekom Bulut web sitesini ziyaret ettikten sonra ilgili alandan “SIM Kart’a Taşı” butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Veya numaralarınızı SIM kartınızdan Bulut’a taşımak isterseniz, yine aynı ilgili alandan “Bulut’a Taşı” butonunu kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Rehberinizdeki numaraları Bulut’a alırken ya da tersi işlemi gerçekleştirirken telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olmalısınız. Aksi durumda, rehber taşıma işlemleriniz gerçekleşmez.

Türk Telekom Rehber Dışı Numara Engelleme Nedir?

Rehberinizde olmayan ve sizi sürekli aramalarla rahat eden numaraları engellemek için Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanabilirsiniz. Online İşlemlerde yer alan “Numara Engelleme Servisi”’nin kullanımı Türk Telekom müşterilerine ücretsizdir ve istediğiniz kadar numarayı engelleyebilirsiniz. Google Play ya da IOS App Store’dan Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını indirdikten sonra,

  • Ayarlar” sekmesine ilerleyin ve “Numara Engelleme” butonuna basın.
  • Engellemek istediğiniz numarayı karşınızdan çıkan bölüme yazarak “Ekle” seçeneğini kullanın.

Engellediğiniz numaranın engelini kaldırmadığınız sürece arama gerçekleştirilse bile size bildirimi gelmez. 

Türk Telekom Rehber Kaydı Gizleme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hat numaranızı başka kişilerin görmesini istemediğiniz durumlarda, Türk Telekom Online Self Servis aracılığıyla bu işlemi gerçekleştirebilir, rehber kaydınızı tamamen gizleyebilirsiniz. Rehber gizleme işlemini yapmadan önce cihazınızda Online Self Servis mobil uygulamasının yüklü olduğundan emin olun. Ardından:

  • Online Self Servis uygulamasına giriş yaparak “Hat ve Telefon İşlemleri” bölümüne ilerleyin.
  • Açılan ekrandan “Servis Tercihlerim”’e tıklayarak sekmenin içerisine girin.
  • Son olarak, “Rehbere Kayıt Durumu”’nu devre dışı bırakın.

Türk Telekom Rehber Sarı Sayfalar Nedir?

Türk Telekom Sarı Sayfalar, bilinmeyen numaralar hizmetinin bir yan servisidir. Sarı sayfalar ile ulaşmak istediğiniz tüm firmaların iletişim ve konum bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Türk Telekom resmi web sitesinden sarı sayfalar sekmesine giderek, arama çubuğuna bilgilerine ulaşmak istediğiniz firmanın adını yazmanız yeterlidir. Türk Telekom sarı sayfalar hizmeti, tamamen ücretsizdir ve tüm Türk Telekom müşterileri yararlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu