Türk Telekom Arama Bekletme ve Yönlendirme Servisleri 2023

Türk Telekom arama bekletme kodu ile açma, kapatma ve arama yönlendirme aktif etme ve iptal etme servislerinin tüm detaylarını incelediğimiz bu yazımızda tüm detaylarlar yer alıcaktır. Türk Telekom kullanıcıları için özel olarak hazırlanan ve kullanımlarına ücretsiz sunulan bu servisler, Türk Telekom müşterilerinin iletişimlerine kesintisiz devam ederken aynı zamanda rahatsız edici aramalarında önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Türk Telekom Arama Bekletme Açma 2023

Türk Telekom Arama Bekletme Servisi, cep telefonunuzla sesli görüşme yaptığınız esnada bir başkası tarafından aranırsanız; size bu aramanın uyarısını sunan ücretsiz bir servistir. Cihaz ayarları bölümünden birkaç adımlık bir işlem ile aktif hale getirilebilen bu özellik, sadece sizi arayan Türk Telekom’lular için değil; diğer operatörler için de geçerlidir.

Türk Telekom Arama Bekletme Açma 2023 işlemi için takip etmeniz gereken işlem adımları şöyledir:

 • Mobil cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gelin.
 • Ardından “Arama” kısmına tıklayarak, arama ayarlarının içerisine girin.
 • Ekranınızı biraz aşağı kaydırdığınızda göreceğiniz “Arama Bekletme” kısmına tıklayıp içine girdikten sonra servisi aktif hale getirin.

Her Türk Telekom cihaz modeli için geçerli olmasa da, ayarların kayıt olması için cihazınızı kapatıp açmanız gerekmektedir. Dilerseniz, kayıt işleminin sorunsuz olabilmesi için bu işlemi yapın.

Türk Telekom Arama Bekletme Kapatma 2023

Cep telefonunuzla sesli görüşme yaptığınız esnada sizi arayanın kim olduğunu görebilmek için aktif duruma getirdiğiniz Türk Telekom Arama Bekletme Servisi’ni, konuşma esnasında rahatsız edilmemek için pasif hale getirebilir; sesli veya görüntülü görüşmelerinizi kesintisiz sürdürebilirsiniz. Türk Telekom Arama Bekletme Kapatma 2023 işlemi için:

 • Cihazınızın “Ayarlar” bölümüne gelin.
 • Ardından “Arama” kısmına tıklayıp, arama ayarları kısmına ilerleyin.
 • Sonra olarak ekranda karşınıza çıkan “Arama Bekletme” bölümüne giriş yaparak servisi pasif konuma getirin.

Türk Telekom Arama Bekletme Servisi’ni dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz ve bu işlemler için hiçbir ücret ödemezsiniz.

Türk Telekom Arama Bekletme Kodu Nasıl Kullanılır?

Türk Telekom Arama Bekletme Kodu 2023, cihazınızın ayarlar sekmesinden yaptığınız işlemi arama ekranı ile yapmanıza yarayan bir koddur. Cihazınızın ekran tuşları ile yapabileceğiniz bu işlem için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur ve diğerine göre daha hızlıdır.

 • Türk Telekom Arama Bekletme Kodu ile Arama Bekletme özelliğini açmak için: Cihazınızın arama ekranına “*43#” yazarak arama tuşuna basabilirsiniz.
 • Türk Telekom Arama Bekletme Kodu ile Arama Bekletme özelliğini kapatmak için: Yine arama ekranına gelerek “#43#”’yi tuşlamanız yeterlidir.

Türk Telekom Arama Bekletme Servisi Ücretli mi?

Türk Telekom Arama Bekletme Servisi, hattınız ile değil doğrudan cihazınız ile alakalı olduğundan herhangi bir ücrete tabi tutulmamaktadır. Cep telefonunuzun diğer fonksiyonları gibi çalışan arama bekletme servisini istediğiniz an açıp, istediğiniz an kapatabilirsiniz. Sesli görüşmeleriniz sırasında sizi arayan kişileri de görebilmeniz açısından, arama bekletme servisini açık tutmanızı önermekteyiz.

Türk Telekom Arama Bekletme Servisi Neden Kapanıyor

Manuel olarak açma-kapama işlemi gerektiren Türk Telekom Arama Bekletme Servisi, bazı durumlarda sizin müdahaleniz dışında servisini otomatik olarak kapatabilir. Bu durumların başlıca neden olan “Ayar Sıfırlama” işlemi, cihazınızın eski ayarlarına dönmesine neden olur.

Fabrika Ayarlarına Geri Dön” olarak da bilinen bu işlemin ardından Türk Telekom Arama Bekletme Servisi’nin pasif konuma gelmesi normaldir. Arama Bekletme Servisi’ni aktif olarak kullanabilmeniz için önerilerimiz şunlardır:

 • Cihazınızı fabrika ayalarına geri döndürdüğünüzde Türk Telekom Arama Bekletme Servisi’ni tekrar aktif edin.
 • Türk Telekom Online İşlemler menüsünden de yapılan bu ayar için, belirli zamanlarda aktif olup olmadığını kontrol edin.
 • Türk Telekom Online İşlemler uygulamasında yer alan veri veya ayar değişikliklerinde hangi ayarın hangi seçeneği etkileyeceğine dikkat edin.

Türk Telekom Arama Bekletme Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom hattı takılı olan cep telefonunuzun ayarlar kısmından Arama Bekletme Servisi’ni aktifleştirmenize rağmen aktifleşmiyor ve sesli görüşme yaptığınız esnada telefonunuz hala meşgul çalıyorsa, hattınızın izin verilen özelliklerine göz atmanız gerekir. Cihazınızdan kaynaklanmayan bu sorunun çözümü için; isterseniz Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden yardım alabilir, isterseniz de Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Abonelik ve Hat İşlemleri” bölümüne gelin.
 • Buradan “Çağrı Hizmetleri” kısmına ilerleyin.
 • Ardından “Çağrı Bekletme” kısmına girin ve “Pasif(Deaktif)” olan kısmı “Aktif” olarak değiştirin.

İşleminizi tamamladıktan sonra Türk Telekom Online İşlemler uygulamasından çıkış yapıp, cihazınızın ayarları kaydetmesi için kapatıp tekrar açın.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Arama Yönlendirme 2023, eğer iki veya daha fazla hatta sahipseniz ve tek bir cep telefonundan iletişim kurmak istiyorsanız yapabileceğiniz pratik ve kolay bir işlemdir. Sık kullandığınız hattınız dışındaki hatlarınızı, sık kullandığınız hattınıza yönlendirme yaparak; gelen tüm SMS ve sesli aramaları hattınıza aktarabilirsiniz. Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi’nden yararlanabilmek için şu adımları izleyin:

 • Hattınıza gelen tüm aramaları yönlendirme yapmak isterseniz:
  • Cep telefonunuzun arama ekranına “**21*YönlendirilecekNo#” yazarak arama tuşuna basabilirsin.
  • Bu işlemi kısa mesaj ile yapmak isterseniz, “UY YönlendirilecekNo” yazıp “9244”’e kısa mesaj atmanız yeterlidir.
 • Cep telefonunuz meşgulken yönlendirme yapmak isterseniz:
  • Arama ekranına “**67*YönlendirilecekNo” yazmanız yeterlidir.
 • Cep telefonunuzdan aramaya cevap vermediğinizde yönlendirme yapmak isterseniz:
  • Telefonunuzun arama kısmına “**62*YönlendirilecekNo” yazıp, arama tuşuna basmalısınız.
 • Cep telefonunuza ulaşılamadığında yönlendirme yapmak isterseniz:
  • Arama ekranına gelerek, “**61*YönlendirilecekNo” yazmanız ve arama tuşuna basmanız yeterlidir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi’ni kullanmanıza rağmen, örneğin her iki cihazınızda kapalı ise yönlendirme işlemi gerçekleşse de karşı tarafa “Ulaşılamıyor” uyarısı verecektir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme İptal Etme 2023

Mevcut hatlarınızın yönlendirmesini yaptığınız numarayı artık kullanmayacaksanız veya yönlendirme değişikliği yapacaksanız, bu işlem için Türk Telekom Arama Yönlendirme İptal Etme seçeneğinden yararlanabilirsiniz. İster Türk Telekom Çağrı Merkezi aracılığıyla ister kodlama ile isterseniz de arama yöntemi ile yönlendirme yapmış olun; bu basit kodlamalar ile Türk Telekom arama yönlendirmelerinizi iptal edebilirsiniz:

 • Telefonunuz meşgulken yönlendirme iptali için:
  • ##67#’yi,
 • Telefonunuza ulaşılamıyorken yönlendirme iptali için:
  • ##62#’yi,
 • Telefonunuz cevapsız kaldığında yönlendirme iptali için:
  • ##61#’yi,
 • Tüm yönlendirmelerin iptali için:
  • ##21#’yi tuşlamanız yeterlidir.

Türk Telekom Arama Yönlendirme İptal işleminin cihazınıza uygulanabilir duruma gelmesi için, cihazınızı kapatıp açmanızı öneririz.  

Türk Telekom Arama Yönlendirme Ücretli Mi?

Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi, cihazınıza ait ayarların düzenlenmesi ile yapılan bir işlemdir. Cihazınızın “Ayarlar” bölümünden değiştirdiğiniz seçeneklere nasıl ki bir ücret ödemiyorsanız, Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi için de bir ücret ödemezsiniz.

Ayrıca hem operatör hizmeti açısından hem de cihaz kullanım kolaylığı açısından kullanıcılara ücretsiz sunulmuş Arama Yönlendirme Özelliği’ni istediğinizde pasif istediğinizde aktif konuma getirebilirsiniz; bu işlem için bir bekleme süresi bulunmamaktadır.

Türk Telekom Arama Yönlendirmeyi Kapalı Gösterme

Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi, sahip olduğunuz hatlar arasında iletişim kurabilmeleri için sunulan bir servistir. 2 veya daha fazla cihaz taşıma derdinden kurtaran arama yönlendirme hizmeti, manuel olarak girdiğiniz cep telefonu numarasına yönlendirme yapmaktadır. Eğer Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi’ni kullanarak hattınızın kapalı gösterilmesini istiyorsanız:

 • Yönlendirme yapacağınız hattınızı, size ait olmayan ancak kapanmış veya size ait olan ve kullanmadığınız bir hatta yönlendirmelisiniz.

Örneğin, A hattınızı kapalı göstermek istiyorsanız; size ait ve kapalı durumda olan C hattına yönlendirebilirsiniz.

Bu işlemin ardından gelen tüm aramalar için “Ulaşılamıyor” uyarısı vereceğini, hattınızı arayanların size bu hat üzerinden ulaşamayacağını unutmayın.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Ulaşılamıyor Hatası (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom hattınız için Arama Yönlendirme Servisi’nden yararlandığınızda Ulaşılamıyor Hatası alıyorsanız, yönlendirme yaptığınız telefon numarasında veya yönlendirme yönteminde yanlışlık yapmış olabilirsiniz. Bunun haricinde yönlendirme yaptığınız hattında yönlendirme kabul ediyor olmasının önemli olduğu Ulaşılamıyor Hatası Çözümü için:

 • Yönlendirdiğiniz hat üzerinden “444 1 444” numaralı hattı kullanarak Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilir,
 • Yönlendirdiğiniz hattın yönlendirme kabul edip etmediğini Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden kontrol edebilir,
 • Yönlendirmenin cihazınız ve hattınıza uygulanabilmesi için cep telefonunuzu kapatıp açabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi, 1 hat için en fazla 5 hattan yönlendirme alabilmektedir. Eğer daha fazla hattı yönlendirmeye çalışıyorsanız, Ulaşılamıyor Hatası almanız doğaldır. Dilerseniz, farklı bir hat alıp aldığınız yeni hatta yönlendirme yapabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

Türk Telekom Arama Yönlendirme Servisi 2023 ile hatlarınız arasında yönlendirme yapmanıza rağmen çalışmayan yönlendirmelerin birden fazla sebebi olabilmektedir. Servisi kullanım izninin olmaması, yönlendirmelerin doğru yapılmaması gibi nedenlerden kaynaklanan Arama Yönlendirme Çalışmama sorunu için kontrol etmenizi tavsiye ettiğimiz bazı noktalar şunlardır:

 • Yönlendirme yapılan hat, yönlendirme işlemi için gerekli izinleri sağlamıyor olabilir. Türk Telekom Online İşlemler’e girerek “Hat İşlemlerim” bölümün gerekli izinleri kontrol edin.
 • Yönlendirme yapılacak hat ile yönlendirilen hat birbirine karıştırılmış olabilir; hangi hattı yönlendirecekseniz, o hat üzerinden işlem yaptığınızdan emin olun.
 • Yönlendirme numarası yanlış girilmiş olabilir. İsterseniz tüm yönlendirmeleri iptal ederek yeniden yönlendirme sağlayabilir; isterseniz de yönlendirme numarasını kontrol ederek düzenleme yapabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Çalışmıyor hatası için gerekli çözüm adımlarını uygulamanıza rağmen sonuç değişmiyorsa, Türk Telekom Çağrı Merkezi’nden destek alabilirsiniz.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Etkin Ne Demek?

Türk Telekom hattınıza farklı bir numaranızı yönlendirdiğinizde, yönlendirme işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeniz kesintisiz iletişime devam edebilmeniz açısından önemlidir. Bu kontrol işlemi, Türk Telekom Arama Yönlendirme Etkin yazısını görmeniz ile mümkün olmaktadır.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Etkin kısaca, yönlendirme işlemini başarıyla gerçekleştirdiğiniz anlamına gelmektedir.

Bir Kişi Katıldı

 1. Böyle rezil kepaze Nalet bi sistem hiç bir kurumda yok verdiginiz tüm numaralar hizmet değil ıskence veriyor engeli numaraniza bile ulasilmiyor bir faturayı yatiramadımak verdiğiniz rezil hizmetten dolayı ve faturamin günü geçti telefon görüşmeye kapandı ben %70 engelli bir bireyin sizi verdiğiniz rezil hizmetten dolayı kınıyor ve alkisliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu