Türk Telekom Faturalı ve Faturasız Ek Paketleri 2023

Türk Telekom’un faturalı ve faturasız hat sahipleri için sunduğu internet, dakika ve sms ek paketler vardır. 2023 yılında Sms ile alınabilecek ek paketler veya Online işlemlere özel sunduğu tarifeye özel ek paketler;

 • 4.5G ek konuşma paketi
 • 4.5G ek internet paketleri
 • Standart ek internet paketler
 • Taahhütlü hat ek paketler 

Türk Telekom 4.5G Ek İnternet Paketleri

Türk Telekom kullanıcıları için mevcutta birçok farklı internet paketi bulunuyor. Bu internet paketlerinin ücretleri ise içeriğine göre değişiklik gösteriyor. Ayrıca bazı paketlerden herhangi bir ücret alınmaz. Bu paketlerin belirtilen fiyatlardan satın alımını gerçekleştirmek için online kanalları veya çağrı merkezini tercih edebilirsiniz. 

Türk Telekom 4.5G ek internet paketleri ile paketiniz bitse dahi internete bağlanmaya devam edebilirsiniz. Ek paketler sayesinde faturanıza ek birim başına internet kullanımı da yansımayacaktır. Türk Telekom’un 4.5G’lilere özel olarak sunduğu aylık ve haftalık ek paketler şunlardır;

 • Ayda 1 GB ek internet paketi 19 ₺. AYLIK1GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Aylık 2 GB ek internet paketi 24 ₺. AYLIK2GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Aylık 4 GB ek internet paketi 29 ₺. AYLIK4GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Aylık 6 GB ek internet paketi 35 ₺. AYLIK6GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Aylık 10 GB ek internet paketi 45 ₺. AYLIK10GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Haftalık 1GB ek internet paketi 12 ₺. 1HAFTA1GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Haftalık 2 GB ek internet paketi 15 ₺. 1HAFTA2GB yazıp 5555’e gönderin.
 • Haftalık 4 GB ek internet paketi 19 ₺. 1HAFTA4GB yazıp 5555’e gönderin.

Türk Telekom Online İşlemlere Özel Ek İnternet

Türk Telekom’un dijital internet sayfasından ya da mobil uygulamasından online işlem yapan hat kullanıcılarına özel sunulan paketlerdir. Ayrıca bir işlem yapmanıza gerek kalmadan hattınıza yüklenecektir. 

1 ay için geçerli olan pakette kalan kullanım hakkınız bir sonraki aya devretmez ve ay sonunda silinir. Bu ek paketler bir fatura dönemi için geçerli olup tekrarlanmaz. Bir sonraki ay ihtiyacınız varsa online olarak tekrar talep etmeniz gerekir. Online işlemlere özel paketler şunlardır;

 • 4.5G’lilere özel aylık 3 GB cepten internet paketi 24 ₺’dir.
 • 4.5G aylık 5 GB cepten internet paketi aldığınızda 29 ₺’dir.
 • 4.5G hattınıza aylık 8 GB cepten ek internet paketi 35 ₺’dir.

Türk Telekom Standart Ek İnternet Paketleri

Türk Telekom Standart olarak sunulan bu paketleri online kanaldan veya çağrı merkezinden satın alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli SMS kodları ile tek bir SMS yollayarak da paketlere sahip olmak mümkündür. Her türlü internet ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde tasarlanmış paketlerde haftalık ve aylık seçenekleri bulunuyor.

Kısa süreli kullanımlarınız için haftalık, daha uzun vadeli kullanımlar içinse aylık seçenekleri tercih edebilirsiniz. Türk Telekom standart ek internet paketleri ile tüm hat kullanıcı tarifelerine fiyatlar şu şekildedir;

Ek PaketFiyatNasıl Yapılır?
Aylık 1 GB19 ₺NET1GB yazıp 5555’e gönder.
Ekstra 2 GB9 ₺2GB EK yazıp 5555’e gönder.
Aylık 2 GB29 ₺NET2GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 3 GB35 ₺NET3GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 4 GB40 ₺NET4GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 5 GB45 ₺NET5GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 6 GB50 ₺NET6GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 10 GB69 ₺NET10GB yazıp 5555’e gönder.
Haftalık 1 GB15 ₺1GBHAFTALIK yazıp 5555’e gönder.
Günlük 1 GB9 ₺GUN1GB yazıp 5555’e gönder.

Türk Telekom Taahhütlü Ek İnternet Paketleri

Türk Telekom taahhütlü ek paketler ise uzun süreli kullanımlar için çeşitli avantajlar sunuyor. Çağrı merkezi veya online işlemler aracılığı ile satın alma yapılabilir. Satın alma işleminin ardından taahhüt onayı vermeniz isteniyor. Onay verdiğiniz taktirde indirimli tutarı ödeyerek paketi kullanabilirsiniz. Taahhüt verilmediği taktirde fiyatlar standart olan fiyatlara çıkıyor.

Aylık ödeme yapsanız da taahhüt vermediğinizi için bunun avantajlarından yararlanmanız mümkün olmuyor. Türk Telekom taahhütlü internet paketleri uzun kullanım için idealdir. Eğer mevcut paketiniz yetmiyor ve her ay ek paket almanız gerekiyor ise bu paketi tercih edebilirsiniz.Türk Telekom 12 ay kalma sözünü taahhüt eden hat sahiplerine özel ek internet paketleri;

Türk Telekom Ekstra 2 GB Ek Paketi

Türk Telekom ekstra 2 GB cepten internet paketi 12 ay taahhüt ile yalnızca 9 ₺’ye 4.5G hızındadır. Bu ek internet paketine sahip olmak için EKSTRA 2GB yazıp 5555’e göndermelisiniz. Bu paket faturalılar için taahhütlü seçeneği ile de sunulmaktadır. Faturasız kullanıcıları içinse aylık olarak belirli ücretler karşılığında sunuluyor.

 • Satın almak için mobil uygulamayı tercih edebilirsiniz.
 • Ek paketler bölümünden mevcut pakete ulaşmanız mümkündür. 
 • Türk Telekom ekstra 2 GB ek paketi geçerlilik süresi 1 aydır.
 • Ay sonunda kalan kullanım hakları bir sonraki aya devredilmez.
 • Eğer yeterli bakiyeniz mevcut ise bu durumda onay mesajı atmanız halinde paket yenilenir.

Türk Telekom Ekstra Aylık 5 GB Ek Paket

Türk Telekom ekstra aylık 5 GB mobil internet paketi 12 ay kalma sözüne 35 ₺ yerine 15 ₺. Üstelik 15 GB cepten internet hediye ediliyor. Bu paketi ilk kez kullanacaksanız EKSTRA 5GB yazıp 5555’e mesaj gönderin. Eğer 12 ay sonra yine bu pakete devam etmek istiyorsanız DEVAM EKSTRA 5GB yazıp 5555’e göndermelisiniz.

Türk Telekom Tamamla 10GB Ek Paket

Türk Telekom 4.5G hat kullanıcılarına özel 12 ay kalma sözüne ayda 15 ₺’ye internetiniz 10 GB’ ye yükseltiliyor. Telefonunuzun mesaj bölümüne TAMAMLA 10GB yazıp 5555’e kısa mesaj gönderin. Bu paketin amacı ise mevcutta devam eden taahhütlü aboneliklerinizle alakalı yetmeyen internet sorununu çözmektir.

Eğer 1 veya 2 sene taahhüt verdiniz fakat internetiniz artık size yetmiyor ise bu durumda Türk Telekom tamamla 10GB ek paket tercih edilebilir. Bu paket kapsamında internet hakkınız 10 GB’a kadar tamamlanmaktadır. Aylık ödeyeceğiniz ücret ile paketinizin sürekli olarak 10GB’a çıkmasını sağlayabilirsiniz. Konuşma ve SMS paketiniz yeterli fakat aynı paketteki internet kullanım hakkınız sınırlı ise bu durumda tamamla paketlerini tercih edebilirsiniz.

Türk Telekom Tamamla 15GB Ek Paket

Türk Telekom 4.5G hat sahipleri 12 ay kalma taahhüdü verdiğinde yalnızca 10 ₺’ye internet kullanımı 15 GB’ye tamamlanıyor. Bu ek paketten faydalanabilmek için TAMAMLA 15GB yazıp 5555’e gönderin. Türk Telekom tamamla 15GB ek paket ise internet kullanımlarınızın 15 GB’a kadar artırılmasını sağlıyor.

Online kanaldan başvuru yaparak taahhüt vermeniz halinde ücretleri bir miktar daha düşüyor. Mevcut kullanım hakkınız 1 ay boyunca 15 GB’a tamamlanmaktadır. Bu yolla siz de paketinizin kapsamını genişletebilirsiniz.

Türk Telekom Kamu Ek İnternet Paketleri

Türk Telekom Kamu ek internet paketi de aylık paketlerden birisidir. Paket tutarı faturaya ek olarak yansıyacaktır. İptal edilmediği sürece paket her ay yenilenir. Paketi iptal etmek için örnek; IPTAL KAMU4GB yazarak 5555’e mesaj gönderebilirsiniz. Paketten her fatura döneminde 1 kez yararlanmak mümkündür. Paketten yararlanmak için satın alacak müşterinin 4.5 G hat sahibi olması gerekmektedir. Türk Telekom hat sahiplerine kullandıkları kamu tarifelerine özel ek internet paketleri;

 1. Aylık kamu 1 GB: Cepten ek internet paketi sadece 9,83 ₺’dir. Bu ek internet paketini hattınıza yüklemek için telefonunuzun mesaj kutusuna KAMU1GB yazıp 5555’e kısa mesaj göndermelisiniz.
 2. Aylık kamu 2 GB: Cepten ek internet paketi ayda 16,38 ₺’dir. Bu paket için KAMU2GB yazıp 5555’e mesaj gönderin.
 3. Aylık kamu 4 GB: Cepten ek internet paketi sadece 18,57 ₺’dir. Bu ek internet paketini almak için KAMU4GB yazıp 5555’e mesaj atın.
 4. Aylık kamu 8 GB: Cepten ek internet paketi ayda 31,67 ₺’dir. Bu internet paketi için KAMU8GB yazıp 5555’e gönderin.
 5. İçişleri Bakanlığı’na özel cepten 1 GB: Ek internet paketi yalnızca 6 ₺’dir. Bu ek internet paketini yükleyebilmek için ICISLERI EK 1GB yazıp 5555’e gönderin.
 6. İçişleri Bakanlığı’na özel olan cepten 4 GB: Aylık ek internet paketi 17 ₺’dir. Bu paket için ICISLERI EK 4GB yazıp 5555’e göndermelisiniz.

Türk Telekom Faturasız İnternet Yükleme Kartları

Türk Telekom faturasız internet yükleme paketler günlük, haftalık veya aylık olabilmektedir. Paket dönemi boyunca aynı paket en fazla 3 kez alınabilmektedir. Farklı paketler ise aynı anda alınabilir. Yükleme yapılan hat sahibi belirtilen kullanım miktarlarını belirtilen süreler zarfında kullanabilir. Hak edilen kullanım miktarlarının başka bir kullanıcıya aktarılması mümkün değildir. 

Türk Telekom faturasız internet yükleme kartları ile yapılan yüklemeler otomatik olarak yenilenmez. Her seferinde tekrar yükleme yapılması gerekmektedir. Türk Telekom internet yükleme kartları ile faturasız hat kullanıcılarına cepten ₺ yükler gibi internet yükleme fırsatı sunuyor. İnternet yükleme kartı ile günlük veya haftalık internet yükleme fiyatları şu şekildedir;

 • Günlük 100 MB internet 1 ₺
 • Günlük 1GB internet 5 ₺
 • Haftalık 1 GB internet 7 ₺
 • Haftalık 2 GB internet 10 ₺

Türk Telekom Saat Bazlı Ek İnternet Paketleri

Eğer internet ihtiyacınız sadece belirli saatlere özgü ise bu durumda Türk Telekom saat bazlı ek internet paketleri tercih edilebilir. Gündüz veya gece şeklinde seçenekleri bulunan bu paketler sadece belirtilen saatlerdeki kullanımları kapsar. Bu saatler dışındaki kullanımlar mevcut paketinizden kesilecektir. İş çıkış saatleri, mesai saatleri, gündüz ve gece saatleri gibi seçenekleri sunan paketler aylık kullanımlar için uygundur.

Türk Telekom günün belli saatlerinde internet kullanan hat sahiplerine özel olarak sunduğu saat bazlı internet paketleri ile istediğiniz saatlerde kullanabileceğiniz internet paketleri sunuyor. Saat bazlı internet fiyatları şunlardır;

08.00-18.00 Saatleri Arası: Gündüz 300 MB internet paketi 5 ₺’dir. Bu paketi hattınıza yüklemek için GUNDUZ 300 MB yazıp 5555’e kısa mesaj göndermelisiniz.

06.00-10.00 Saatleri Arası: Kullanabileceğiniz erken kalkan yol alır paketi 1 GB internet yalnızca 2,9 ₺’dir. Bu paketi yüklemek için ERKEN yazıp 5555’e mesaj gönderin.

Bir Ay Boyunca Her Gün: 07.00-08.30 ile 15.00-16.30 saatleri arası kullanılabilen Selfy’den okul yolu paketi ile 3 GB internet yalnızca 3 ₺’dir. Bu paket 18 yaş altı Selfy kullanıcılarına özeldir. Paketi hattınıza yüklemek için YOL yazıp 4545’e göndermelisiniz.

Gündüz İnternet Paketi: 09.00-17.00 saatleri arasında kullanacağınız 10 GB internet paketi 19 ₺’dir. Bu paketi hattınıza yüklemek için GUNDUZ 10GB yazıp 5555’e mesaj gönderin.

Gece İnternet Paketi: 23.00-06.00 saatleri arasında kullanım için geçerli olan 10 GB internet 19 ₺’dir. Yüklemek için GECE 10GB yazıp 5555’e mesaj göndermelisiniz.

Türk Telekom Pakete Ek Haftalık, Günlük İnternet

Eğer mevcutta paketiniz var fakat bu paket size yeterli gelmiyor ise bu durumda Türk Telekom pakete ek haftalık, günlük internet paketlerini tercih edebilirsiniz. Bu paketler, paket bittiğinde veya azaldığında kullanılabilen, belirli süreli internet paketleridir. Herhangi bir aşım yapmanız halinde tutar TL bakiyenizden gidecektir.

Paketler otomatik olarak yenilenmez. Satın alma işlemi için online kanallar tercih edilebilir. Türk Telekom her şey dâhil paket kullanan hat sahipleri için günlük ve haftalık ek internet paketleri;

Ek PaketFiyatNasıl Yapılır?
3 günlük 1GB7 ₺3GUN 1GB yazıp 5555’e gönder.
3 günlük 2GB9 ₺3GUN 2GB yazıp 5555’e gönder.
Haftalık 1GB9 ₺HAFTA 1GB yazıp 5555’e gönder.
Haftalık 2GB12 ₺HAFTA 2GB yazıp 5555’e gönder.
2 Haftalık 1 GB8 ₺2HAFTA 1GB yazıp 5555’e gönder.
2 Haftalık 2 GB16 ₺2HAFTA 2GB yazıp 5555’e gönder.
2 haftalık 4 GB19 ₺2HAFTA 4GB yazıp 5555’e gönder.

Türk Telekom Pakete Ek Aylık İnternet Paketleri

Paketiniz bitti ve yenilenmesine daha haftalar var ise bu durumda aylık paketleri tercih edebilirsiniz. İnternet paketiniz yenilene kadar kullanmak istediğiniz taktirde 1 aylık paketleri tercih ederek fatura döneminize kadar internet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 2 GB’den 10 GB’ye kadar Türk Telekom pakete ek aylık internet paketleri mevcuttur.

Türk Telekom her şey dahil paket kullanan hat sahiplerine aylık olarak paketlerine yükleyebilecekleri ek internet paketleri;

Ek PaketFiyatNasıl Yapılır?
Selfy 1 GB5 ₺EKINTERNET 1 GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 1 GB12 ₺AYLIK EK 1GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 2 GB19 ₺EK2GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 4 GB23 ₺EK4GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 8 GB35 ₺EK8GB yazıp 5555’e gönder.

Türk Telekom Haftalık, Günlük Kullanımlı Ek İnternet

Paketiniz mevcut değil ve sadece geçici süreliğine internet almak istiyorsanız bu paketleri tercih edebilirsiniz. Türk Telekom haftalık, günlük kullanımlı ek internet paketleri sadece belirtilen günlerde geçerlidir. Sonrasında herhangi bir yenileme yapılmaz.

Bu paketler kısa süreli ve tek sefere mahsus satın alınabilir. Satın alma işlemi yapmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ayrıca bayilerden ve online işlem kanalından da başvuru yapılabilmektedir. Türk Telekom isteğinize göre haftalık veya günlük olarak alabileceğiniz ek internet paketleri;

Ek PaketFiyatNasıl Yapılır?
Günlük 100 MB1,9 ₺GUN yazıp 5555’e gönder.
Günlük 1 GB6 ₺GUN1 yazıp 5555’e gönder.
Haftalık 100 MB5 ₺HAFTA yazıp 5555’e gönder.
Haftalık 1 GB13 ₺HAFTA1 yazıp 5555’e gönder.
Haftalık 10 GB29 ₺HAFTA 10GB yazıp 5555’e gönder.

Türk Telekom Aylık Ek İnternet Paketleri

1 ay boyunca geçerli, devretmeyen internet paketleri için Türk Telekom aylık ek internet paketleri incelenebilir. Bu paketler tarifinize ek bir ücret ile size sunulmaktadır. Alacağınız paket 1 ay sonunda yenilenebilir. Paketinizin durumuna göre bu internet paketlerini tercih edebilirsiniz.

Eğer paketiniz yeterli gelmiyor ve ek internete ihtiyacınız var ise bu durumda ek aylık paketleri satın alabilirsiniz. Türk Telekom’un 1 aylık kullanım için sunduğu ek internet paketleri şunlardır;

Ek PaketFiyatNasıl Yapılır?
100 MB internet9 ₺AYLIK 100MB yazıp 5555’e gönder.
250 MB internet12 ₺AYLIK 250MB yazıp 5555’e gönder.
500 MB internet19 ₺AYLIK 500MB yazıp 5555’e gönder.
Özel 1GB internet23 ₺AYLIK 1GB yazıp 5555’e gönder.
1GB internet29 ₺1GB PAKET yazıp 5555’e gönder.
2GB internet39 ₺AYLIK 2GB yazıp 5555’e gönder.
3GB internet45 ₺AYLIK 3GB yazıp 5555’e gönder.
4GB internet49 ₺AYLIK 4GB yazıp 5555’e gönder.
5GB internet55 ₺AYLIK 5GB yazıp 5555’e gönder.
6GB internet49 ₺AYLIK 6GBT yazıp 5555’e gönder.
3 aylık 10 GB39 ₺3AY10GB yazıp 5555’e gönder.

Türk Telekom Faturasız Ek İnternet Paketleri

Eğer faturasız tarife sahibi iseniz bu durumda yeterli bakiyeniz olması durumunda ek internet paketleri satın alabilirsiniz. Türk Telekom faturasız ek internet paketleri olarak birçok farklı teklifi müşterilerine sunmaktadır. Siz de bunlardan dilediğinizi seçerek aylık, haftalık veya günlük internet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Türk Telekom faturasız hat sahiplerine özel olarak sunduğu ek internet fırsatları ile faturasız kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Faturasızlara özel ek internet paketleri şunlardır;

Ek PaketFiyatNasıl Yapılır?
5 GB ek internet15 ₺EKSTRA 5GB yazıp 5555’e gönder.
Aylık 1 GB5 ₺4.5G 1Gb yazıp 5555’e gönder.
Aylık 4 GB10 ₺4,5G 4Gb yazıp 5555’e gönder.
Yaz ek 1 GBücretsizYAZ EK1GB yazıp 5555’e gönder.
Yaz ek 2 GBücretsizHYAZ EK2GB yazıp 5555’e gönder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu