Türk Telekom (APN, MMS) İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Türk Telekom mobil kullanıcıları, mobil verileri üzerinden internet kullanmak istediklerinde öncelikle operatör tarafından verilen ayarları doğru bir şekilde cihazlarına uygulamaları gerekiyor. Android, iOS ve sms ile Türk Telekom mobil internet ayarları işlemi yapmadan önce mobil tarifenizdeki internet paketlerini kullanıma açık olmayabilir.

Eğer siz de, mevcut bir internet paketiniz olmasına rağmen bu verileri cihazınızda kullanamıyorsanız, aşağıda sizler için verdiğimiz Türk Telekom internet ayarları’nı uygulayarak hemen internet paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom SMS ile İnternet Ayarları Yapma

Türk Telekom SMS ile internet ayarı yapmak oldukça basit ve kullanışlı bir yöntemdir. Telefonunuza uygun SMS, MMS ve Bas Konuş servislerinin hepsinin ayarlarını tek seferde almak isterseniz “AYAR” yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek cihazınıza uygun tüm ayarları saniyeler içerisinde ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ancak sadece internet ayarı almak istiyorsanız “INTERNET AYAR”yazıp 5555’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz bu mesajlardan dolayı sizden herhangi bir ücret kesilmeyecektir.

Türk Telekom Bedava İnternet APN Ayarları 2023

Eğer android kullanıcısıysanız, aşağıdaki Türk Telekom APN ayarlarını cihazınızdaki ilgili yerlere girerek bedava internet kullanabilirsiniz. Sizinle paylaştığımız APN ayarlarını, android cihazınızdaki Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri > Hücresel Ağ Ayarları > Mobil Veri > Mobil Veri Seçenekleri bölümüne girip yeni bir mobil veri seçeneği oluşturarak girebilirsiniz.

 • İsim: Türk Telekom
 • Proxy: 213.161.151.201
 • Bağlantı Noktası: 8080
 • APN: mms
 • Kullanıcı Adı: mms
 • Şifre: mms

Türk Telekom VPN Bedava İnternet 2023

VPN uygulamaları aracılığıyla Türk Telekom bedava internet kullanabilmek için cihazınızda 1 tane VPN uygulamasının bulunması yeterlidir. Ardından aşağıdaki VPN ayarlarını girerek ücretsiz internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Profil: Türk Telekom
 • Sunucu: Server ID
 • Uzak Port: 443
 • Yerel Port: 1080

Bu bilgileri girip kaydettikten sonra VPN uygulamanızı açın ve bağlantıyı başlatın. Bağlantı başladıktan sonra ücretsiz internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak mevcutta herhangi bir mobil data paketiniz varsa öncelikle bu paketiniz kullanılabilir.

Türk Telekom Mobil İnternet Ayarları

Türk Telekom mobil internet ayarlarını sadece SMS’le değil, daha farklı yöntemlerle de alabilirsiniz. *999#’yi aradığınızda mobil internet ayarlarınız kısa bir süre içerisinde cihazınıza SMS ile iletilecektir. Aynı şekilde Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak da mobil internet ayarlarınızı alabilirsiniz. Size verilen ayar bilgilerini, cihazınızın Ayarlar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları > Yeni APN Ekle bölümüne girerek internet kurulumunu tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom 4.5G İnternet Ayarları

Eğer Türk Telekom müşterisiyseniz, cihazınız ve SIM kartınızın 4.5G teknolojisini desteklemesi durumunda 4.5G hızında yüksek ve kaliteli internet hizmetini kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle SMS aracılığıyla 4.5G yazıp 5555’e kısa mesaj göndermelisiniz. Ardından INTERNET AYAR yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek cihazınıza uygun internet ayarlarını almalısınız. Bu iki işlemi tamamladıktan sonra siz de cihazınızda 4.5G hızında interneti kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom iPhone Mobil İnternet Ayarları

Eğer ki iPhone kullanıcısıysanız ve Türk Telekom mobil kullanıcısıysanız, yapacağınız birkaç küçük ayardan sonra internete erişebilirsiniz. Tıpkı yukarıda anlattığımız gibi INTERNET AYAR yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek internet ayarlarınızı cihazınıza alabilirsiniz. Ardından cihazınızdaki Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Ağı bölümüne gelerek cihazınıza ulaşan bilgilerin tamamını eksiksiz olarak girin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hücresel veri seçeneğini aktif hale getirerek mobil internet hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Samsung İnternet Ayarları

Samsung için Türk Telekom internet ayarları, birebir android cihazlar için anlattığımız internet ayarlarıdır. Dolayısıyla AYAR yazıp 5555’e kısa mesaj gönderin ve ardından edindiğiniz internet ayar bilgilerini Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları bölümünden yeni bir seçenek oluşturarak girin. Bu bilgileri girdikten sonra oluşturduğunuz erişim noktasını kaydedin ve erişim noktalarından aktif hale getirin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra, eğer ki internet paketiniz varsa Samsung marka android işletim sistemli cihazınızdan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Xiaomi İnternet Ayarları

Xiaomi kullanıcıları da 5555’e INTERNET AYAR yazıp SMS göndererek Türk Telekom internet ayarlarını alabilirler. Bu bilgiler Ayarlar > SIM Kart & Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları bölümünden yeni bir APN oluşturularak girilmelidir. Oluşturulan bu yeni APN aktif edildiği andan itibaren Xiaomi kullanıcıları Türk Telekom internetlerini kullanmaya başlayabilirler. Eğer ki bu ayarların tamamını uygulamanıza rağmen herhangi bir veri bağlantısı sağlanmadıysa cihazınızı kapatıp açarak tekrar deneyebilirsiniz.

Türk Telekom Huawei İnternet Ayarları Alma

Huawei kullanıcıları da, yukarıda anlattığımız yöntemlerden birisini kullanarak Türk Telekom internet ayarlarını temin edebilirler. SMS yöntemiyle veya müşteri temsilcileri aracılığıyla alacağınız internet ayarlarını cihazınızdaki ilgili yerlere girdikten sonra aktif bir şekilde internet bağlantınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Mevcut olarak bir internet paketiniz bulunmuyorsa, tarifeniz üzerinden kullanım ücretlendirmesi yapılır.

Türk Telekom Bedava İnternet Hilesi 2023

Eğer Türk Telekom kullanıcısıysanız, bazı çeşitli yöntemleri uygulayarak bedava internet paketlerine sahip olabilirsiniz. Bunlardan en temeli sil süpür yöntemidir. Bu yöntem ile haftada bir defa ücretsiz hediyeler kazanabilirsiniz. Sil süpürün vereceği garanti hediye internet değildir ancak bol bol internet hediyesi vermektedir. Ayrıca Türk Telekom bedava internet hilesi yazımızda okuyabilirsiniz.

Bunun yanında, uzun zamanlı Türk Telekom müşterileri de, Türk Telekom’da bulundukları yıl göz önüne alınarak ücretsiz internet kazanabiliyorlar. Örneğin 3 yıl boyunca Türk Telekom müşterisi olan birisi, YILLAR yazıp 5555’e göndererek 3 GB internet kazanabiliyor. Bu kapsamda 5 yıldır müşteriyseniz 5 GB, 10 yıldır müşteriyseniz de 10 GB internet paketi kazanırsınız.

8 Kişi Katıldı

 1. TÜRK TELEKOMUN VIN İNTERNET PAKETİ ALMAK İSTİYORUM NASIL ALABİLİRİZ TEŞWKÜRLER

 2. Ben mobil öğrenci tarifesini kullanıyorum bana olan bir kampanya yok yapıyorum zamanı gecti diyo yeni bi tane kampanya bulun nutfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu