Turkcell Cihaz Puanı Sorgulama, Öğrenme ve Yükseltme 2023

Turkcell Financell, akıllı telefon veya tabletini yenilemek isteyen Turkcell Faturalı hat kullanıcılarına Turkcell Kredi Puanı ile kapılarını aralıyor. Kredi kartı üzerinden yapılan teknolojik cihaz alımlarına getirilen taksit sınırlaması ile birlikte Akıllı Cihaz alımlarının zorlaştığı bu günlerde, Turkcell Kredi Notu ile cihaz satın almak çok daha kolay. Satın almak istediğiniz akıllı cihazlar için yeterli kredi puanınızın bulunması durumunda 12 Ay’a kadar taksit seçeneklerinden yararlanmanıza imkân tanıyan Turkcell Financell’i daha yakından tanıyın:

Turkcell Financell Nedir?

Turkcell Financell, BDDK’dan almış olduğu yetki sayesinde ürün ve hizmetleri için kredi desteği sağlayan ve Turkcell’e bağlı bir finansman şirketidir. Bünyesinde hizmet verdiği Turkcell Faturalı hat kullanıcılarına kredi desteği sağlayarak diledikleri ürün ve hizmete hızlıca erişim kolaylığı sağlayan Turkcell Financell aynı zamanda ürün satışları için sunduğu taksit seçenekleri ile de oldukça avantajlıdır. Akıllı Cep Telefonları’ndan Bilgisayarlar’a kadar birçok ürünü Turkcell Finansman’ın size sunduğu kredi desteği ve uygun taksit seçeneği olanakları ile satın alabilirsiniz.

Turkcell Kredi Puanıyla Nasıl Telefon Alınır?

Turkcell Faturalı müşterisiyseniz, dönem sonu kesilen fatura borçlarınızı son ödeme günü gelmeden düzenli olarak ödediğinizde Turkcell Kredi Puanı kazanırsınız. Her fatura ödeme işlemi gerçekleştikten sonra ödediğiniz fatura bedeli göz önüne alınarak belirli miktarda kredi puanı hattınız üzerine tanımlanır. Zaman içerisinde biriken kredi puanlarınız satın almak istediğiniz ürünün bedeline denk geldiğinde, Turkcell Finansman Ayrıcalıkları’ndan yararlanarak ürünü satın alabilirsiniz.

Ayrıca, Turkcell Kredi Puanı’nızı etkileyen ve dolayısıyla cihaz alımınızı kolaylaştıran veya zorlaştıran bazı durumlar söz konusudur. Uygulandığında kredi puanınızı olumlu etkileyen, uygulanmadığında kredi puanı düşüşüne neden olan bazı durumlar:

 • Turkcell faturalarınızı son ödeme gününden önce ödeyin.
 • Eğer tarife paketi değişikliği yaptıysanız, yeni tarifenizi en az 4 ay kullanın.
 • Sürekli olarak Turkcell Kredi Puanı Sorgulama işlemi gerçekleştirmeyin.

Turkcell Kredi Puanı Nasıl Sorgulanır?

Turkcell Financell aracılığıyla ürün alımı yapmadan önce mutlaka Turkcell Kredi Puanı’nızı sorgulamalısınız. Ancak burada dikkat etmeniz gereken durum, sorgulama işlemini çok kısa zaman dilimleri içerisinde yapmamaktır. Turkcell Kredi Puanı’nızı düşürecek eylemlerden kaçınarak, Turkcell Kredi Puanı Sorgusu yapmak için:

Turkcell Kredi Puanı Sorgulama işlemi Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Turkcell Dijital Operatör uygulamasını cihazınıza uygun mobil mağazadan indirerek, hat bilgileriniz ve şifrenizle giriş yapın.
 • Ardından “Turkcell Pasaj” bölümüne girin.
 • Satın almak istediğiniz Akıllı Telefon’un üzerine tıklayın.
 • Ekranın sağ kısmında göreceğiniz “Tarifene Ek Satın Al” butonuna basın.
 • Karşınıza çıkan ekranda öncelikle kredi sorgusu yapmanız istenecektir. İlgili bölümde yer alan “Kredimi Sorgula” butonuna basın ve kredi puanınızı anında öğrenin.

Turkcell Cihaz Puanı SMS ile Sorgulama Yapılır Mı?

Turkcell Cihaz Puanı’nızı öğrenmek istediğinizde maalesef SMS ile sorgulama yapamazsınız. SMS ile Turkcell Kredi Puanı sorgulama servisi olmayan Turkcell’in kredi puanınızı öğrenebileceğiniz farklı servisleri bulunmaktadır. Dilerseniz Turkcell Cihaz Puanı sorgusunu:

Turkcell Cihaz Puanı ile Alınabilen Cihazlar Nelerdir?

Turkcell Cihaz Puanı’nızın yeterli olması halinde Elektrikli Ev Aletleri’nden, Aksesuarlar’a kadar birçok kategoriden cihaz alımı yapabilirsiniz. 12 Ay’a kadar çıkan taksit seçenekleri ile yararlanabileceğiniz cihaz kategorileri şöyledir:

Cep TelefonlarıAksesuarlar
BilgisayarlarHobi Ürünleri
TabletlerDijital Oyunlar
Elektrikli Ev AletleriTelevizyon ve Aksesuarları
Sağlık ÜrünleriMüzik Araç-Gereçleri
Kişisel Bakım ÜrünleriEv ve Yaşam Ürünleri
Turkcell Cihaz Puanı ile Alanabilecek Cihazlar

Turkcell Kredi Puanı Nasıl Yükselir?

Turkcell Kredi Puanı’nı artırmanızın birçok yolu vardır. Bunlardan en etkili olanı ve kredi puanınızı neredeyse ikiye katlayanı, peşin para ile Turkcell Pasaj’dan cihaz satın almaktır. Yeterli maddi gücünüz varsa, Turkcell Pasaj’ı kullanarak dilediğiniz bir ürünü Turkcell Faturalı hattınız üzerine taksitle alıp hemen ardından tüm taksit tutarlarını tek sefer ödeyebilirseniz; mevcut kredi puanınız büyük ölçüde artacaktır. Eğer maddi durumunuz o kadar yeterli değilse, Turkcell cihaz puanı yükseltmek için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 • Düzenli ödemeniz gereken faturalarınızı geciktirmeden son ödeme gününden önce ödeyin. Eğer faturalarınızı düzenli ödemeyi unutuyorsanız, Otomatik Ödeme Talimatı seçeneğinden yararlanın.
 • İmkânınız varsa, biraz daha yüksek Turkcell Faturalı Tarife Paketleri’nden yararlanın.
 • Turkcell, adınıza kayıtlı birden fazla hattınız varsa kredi puanlarınızı daha hızlı yükseltmektedir. İhtiyacınız varsa, yeni bir Turkcell hat satın alabilirsiniz.

Turkcell Finansman Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Faturalı hattınız üzerine bir cihaz satın aldıysanız, Turkcell Finansman’da borcunuz görünür ve bu borç taksit tutarınıza göre aydan aya sizden tahsil edilir. Ödemelerinizde bir gecikme durumu söz konusu olmadığında Turkcell Kredi Puanı’nızı etkilemeyen bu borç, en ufak bir gecikmeye düşerse Turkcell Kredi Puanı’nızı “0”’a çeker. Kredi puanınız konusunda mağduriyet yaşamamak için Turkcell Finansman borçlarınızı düzenli olarak takip etmeniz gerekir. Turkcell Finansman borç sorgulama işlemleriniz için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Kullanmakta olduğunuz bankanın mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Fatura Ödemesi” bölümüne geçerek “Kurum” kısmına “Turkcell Finansman” yazın.
 • Ardından ekranda çıkan önerilerden ilkine tıklayarak işleminize devam edin.
 • Sizden istenilen bilgileri eksiksiz doldurarak “Fatura Öde” butonuna basın.
 • Ekranda son olarak size işlem özeti gösterilecektir. İşlem özeti kısmından “Kapama Ödemesi”’ni seçerek güncel Turkcell Finansman borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Eğer Turkcell Finansman borcunuzu mobil uygulama üzerinden sorgulamak istemezseniz:

 • Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayabilir,
 • Turkcell İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilir ve sorgulama işlemleri için talepte bulunabilirsiniz.

Turkcell Financell Anlaşmalı Bankalar Hangileridir?

Turkcell Financell Ödemeleri her ay belirli günlerde yapılması gereken taksit ödemelerinizdir. Taksitlerinizi öderken kullanabileceğiniz bir yol olan bankalar, sizden ekstra bir komisyon ücreti almadan işlemlerinizi gerçekleştirebilir. İsterseniz kullandığınız bankanın mobil uygulaması üzerinden isterseniz de banka ATM’lerinden veya Şubelerinden Turkcell Finansman Borç Ödemesi yapabilirsiniz. Turkcell Finansman borcunuzu öderken kullanabileceğiniz anlaşmalı bankalar şunlardır:

AkbankTEB
DenizBankYapı Kredi Bankası
Garanti BankasıZiraat Bankası
ING BankQNB Finansbank
PTTOdeabank
Turkcell Financell Anlaşmalı Bankalar

Turkcell Finansman Ödeme Nasıl Yapılır?

Turkcell Finansman Ödemesi birçok yolla yapılmakta ve hiçbir komisyon ücreti alınmadan işlemleriniz gerçekleştirilmektedir. Aksatmadan ödemeniz gereken Turkcell Finansman borçlarınız için ödemelerinizi gerçekleştirebileceğiniz kanallar ve ödemelerinizi nasıl yapabileceğiniz şu şekildedir:

 • Eğer Turkcell Paycell uygulaması üzerinden Turkcell Finansman Ödemesi yapacaksanız:
  • Cep telefonunuzda yüklü olan Turkcell Paycell uygulamasına giriş yapın.
  • Menüden “Fatura Öde” seçeneğini seçerek ilerleyin.
  • Ödeme yapılacak kurum kısmında bulunan “Turkcell Finansman”’ı seçerek sizden istenilen bilgileri girin.
  • Ardından ekranınızda çıkan borç tutarını kontrol ederek ödemenizi gerçekleştirin.
 • Eğer bankanızın mobil uygulamasını kullanacaksanız:
  • Bankanızın mobil uygulamasına girin.
  • Fatura Ödeme” bölümüne ilerleyin.
  • Kurum” sekmesi altında yer alan “Turkcell Finansman” seçeneğini seçin ve devam edin.
  • T.C. Kimlik Numarası ve telefon numaranızı girerek “Devam” tuşuna basın.
  • Özet ekranından borç bilginizi kontrol ederek ödemenizi yapın.
 • Eğer Turkcell Çağrı Merkezi ile Turkcell Finansman Ödemesi yapmak isterseniz:
  • 532” veya “0532 532 0000” numaralı hattı arayarak kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, Turkcell Finansman Ödemesi için Turkcell Mağazaları’nı da ziyaret edebilirsiniz. İlgili kişiye Finansman borcunuzu ödemek istediğinizi söylemeniz, işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için yeterlidir.

turkcell internet cihaz kampanyaları

Turkcell Cihaz Puanları Ne Zaman Güncellenir?

Turkcell Cihaz Puanları her ayın 15’inde otomatik olarak yenilenmektedir. Ancak, her ayın 15’inden önce yenilendiği durumlarda mevcuttur. Örneğin, Turkcell Finansman borcunuz varsa ve ödeme işlemi gerçekleştirirseniz gün sonunda kazandığınız kredi puanı hattınıza yüklenecektir. Aynı şekilde, Turkcell Faturalı hattınıza ait fatura borcunuz varsa ödeme yapmanız halinde buradan kazanacağınız puan da hattınıza eklenir. Eklenen bu kredi puanlarının görüntülenmesi 2-5 iş gününü bulabilmektedir. Güncellenmesini beklediğiniz kredi puanlarınız ile ilgili bir uyarımız var:

 • Turkcell Kredi Puanlarınızı sık sık sorgulamak, kredi puanlarınızın düşmesine yol açar. Her ne kadar faturalarınızı düzenli ödüyor olsanız da, belirli sıklıklarla yapılan sorgulamalar mutlaka kredi puanınızı düşürecektir.

Bu konudaki tavsiyemiz, Turkcell Kredi Notu’nuzu öğrendikten sonra bir sonraki sorguyu en az 3 ay sonra yapmanızdır. Eğer puanlarınızın yükselmediğine şahit oluyorsanız, yükselmeme sebebi yapılan kredi puanı sorgularınızdır.

Turkcell Kontratlı Cihaz Yenileme Nedir?

Turkcell Kontratlı Cihaz Yenileme, mevcut kontratlı cihazınızın ödemesi devam ederken; yeni bir kontratlı cihaz satın alma işleminizdir. Eğer cihaz taksit ödemelerinizde ve Turkcell Fatura ödemelerinizde bir gecikme söz konusu olmadıysa, kontratlı cihaz ödemeniz devam ederken kredi puanınızın yetmesi durumunda yeni bir cihaz satın alımı yapabilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde, ilk ödeme planınızın bozulacağını ve yeni bir ödeme planı oluşturulacağını unutmayın. Ayrıca Turkcell Kontratlı Cihaz Yenileme işlemleri, sadece Akıllı Telefon Kampanyaları’nda geçerlidir.

Turkcell Kredi Puanım Neden “0” Sorunu

Turkcell Kredi Puanları, sizin düzenli fatura ödemelerinize veya cihaz taksitlerinizi geciktirmeden ödemenize göre artar ya da azalır. Eğer Turkcell Kredi Puanı’nız hep “0” ise, ödemelerinizi geciktiriyorsunuz demektir. Dilerseniz Otomatik Ödeme Talimatı vererek bu sorunu ortadan kaldırabilir, faturalarınızı zamanında ödeyerek kredi puanınızın yükselmesini sağlayabilirsiniz.

16 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu