Faturalı Hatta Kredi 2023: Hızlı 20.000₺ Nakit Çekme

Faturalı hatta 2023 yılında 20.000 TL kadar kredi alabilmek için Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom GSM operatörlerinden birine ait faturalı hattınızın olması gerekir. En az 6 aydır faturalı hat kullanıyor ve faturalarınızı düzenli ödüyorsanız GSM operatörlerinden kredi alabilirsiniz.

Ayrıca Kredi notunuz düşük olmasıda kredi çekmenizi etkilemez. Bunun için her GSM operatörünün kendine özel uyguladığı sistemler ve aradığı şartlar vardır. Bunları yerine getirerek faturalı hatta kredi çekebilirsiniz.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Nedir?

Faturalı hatlara kredi Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM operatörlerinin faturalı hat kullanıcıları için sunduğu özel bir fırsattır. Bankalardan kredi çekmekte zorlanan ihtiyaç sahipleri için bir avantajdır. GSM operatörü faturalı hattınız üzerine cihaz aldığınızı göstererek size nakit kredi verir. Faturalı hattınız ile aldığınız bu krediyi her ay telefon faturanız ile birlikte taksitli olarak ödersiniz.

Faturalı Hatlara Kredi Şartları 2023 Nedir?

Faturalı hatta kredi şartları faturalı cep telefonu, sabit telefon ve internet kullanıcıları için belirtilmiştir.

 • Kredi alacak kişinin kendi adına kayıtlı faturalı hattı olması şarttır.
 • Kişinin en az 6 ay süre ile aynı faturalı hattı kullanıyor olması gerekir.
 • Sabit hatlar için en az 2 yıl aynı faturanın kullanılması.
 • 2 yıl süreyle ev ve iş telefon aboneliği bulunması şarttır.
 • 2 yıl ve üzeri bir süre internet aboneliği olması gerekir.

Faturalı Hatlara Krediye Nasıl Başvurulur?

Faturalı hatlara krediye başvurmak için Vodafone, Turkcell, Türk Telekom GSM operatörlerinden hangisini kullanıyorsanız o operatörün bayilerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca operatörlerin resmi internet sitelerine giriş yaparak menüden kredi bölümüne giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Faturalı hat kredisi telefon alıp satma şeklinde olacağından 2. El telefon satışı yapan bayilerden başvuru yapmak işinizi kolaylaştırabilir.

Turkcell Financell ile Faturalı Hatta Kredi Çekme

Turkcell Financell, Turkcell grup şirketlerine bağlı olup, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK)’dan aldığı yetki ile müşterilerine her türlü finansman hizmetleri sağlayan bir şirket olmaktadır. Kendi bayilerinden kontrat karşılığı ürün almak isteyen müşterilerine Financell üzerinden kampanyalı cihaz ile kredi imkânı sunmaktadır.

Faturalı Hatlara Ne Kadar Kredi Veriyor?

Faturalı hatlara ne kadar kredi verildiği hat sahibinin kredi puanına ve alınıp satılacak cihazın satış fiyatına göre değişiyor. Faturalı hattınız için her ay düzenli yaptığınız ödemeler ile yükselen kredi puanınız önemlidir. Eğer puanınız yüksek ise 20.000 TL’lik bir cihaz alımı yaparak bu miktarda kredi alabilirsiniz.

Faturalı Hat Kredide Faiz Oranı Nedir?

Faturalı hat kredide faiz oranı olmayıp cihaz alım satımında ortaya çıkan fark ve GSM operatörünün kestiği sigorta ve masraf tutarları bulunur. Örneğin; 7000 TL’lik bir cihaz almışsanız GSM operatör bayii sizden 500 TL’sini masraf olarak keser. 7000 TL’ye satın aldığınız telefonu 2. El olarak satıp nakit paraya çevireceğinizde mutlaka daha düşük bir para ile satabilirsiniz. Bu farklar faturalı hatta kredi çekmenin giderleridir. Ancak ayrıca faiz alınmaz.

Faturalı Hat Kredide Taksitler Nedir?

Faturalı hat kredi taksitleriniz Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell ve GSM operatörlerinde farklı olmak ile birlikte 12 aydan 36 aya kadar taksit yapılır. Kredi notunuza ve satın aldığınız cihazın markasına göre de taksit tutarı değişebilir.

Örneğin; Akıllı telefon ve Notebooklarda 12 ay taksit yapılırken tabletlerde 6 ay taksit yapılabilir. Aksesuar ürünlerinde ise 36 aya kadar taksit olabiliyor.

Bankalar Faturalı Hatta Kredi Veriyor mu?

Bankalar faturalı hatta kredi vermezler. Bankaların kredi için uyguladıkları şartlar çok daha farklıdır. Faturalı hatta kredi ancak GSM operatörlerin bayilerinden cihaz alıp satarak yapılabilir.

Faturasız Hatlara Kredi Veriliyor mu?

Faturasız hatlara kredi verilmiyor. GSM operatörlerinin uyguladığı kredi yalnızca faturalı hatlar için geçerlidir. Bu da cihaz alım satımı şeklinde uygulanır.

Faturalı Hatta Kredi Veren Firmalar 2023

Faturalı hatta kredi veren firmalar bulunur. Ancak ne kadar güvenli olabilecekleri tartışılabilir bir konudur. Bu nedenle faturalı hatta kredi için hangi GSM operatörünün hattını kullanıyorsa o operatörün bayiine bizzat giderek kredi kullanmanız daha güvenli olacaktır. Yinede aracı firmaları kullanarak faturalı hatta kredi kullanmak isterseniz 2023 yılında bu firmalar;

 • Konya Vekil Danışmanlık
 • İstanbul Tuğyan Finans Emlak Oto Ldt. Şirketi
 • İstanbul Renasans
 • Ankara Kredi Jet
 • Ankara Kredin Burada Finans Danışmanlık

Danışmanlık Firmaları Faturalı Hatlara Özel Kredi Veriyor mu?

Danışmanlık firmaları faturalı hatlara özel kredi verir. Ancak güvenli bir danışmanlık firması bularak dikkatli davranmanız gerekir. Zira faturalı hattınıza kullandığınız kredi size katlanan bir borç olarak geri dönebilir.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekmek Yasal mı?

Faturalı hat üzerine kredi çekme işlemi cihaz alım satım işlemi olarak yapıldığından tamamen yasaldır. GSM operatörü size cihaz alım satımı için yasal prosedüre uygun bir form doldurup imzalatacaktır. Bu belge ile faturalı hatta krediniz yasal olacaktır.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekmek için Kefil Şartı Varmı?

Faturalı hat üzerine kredi almak için kefil gerekmiyor. Kefilsiz ve faizsiz olarak kredi çekebiliyorsunuz. Yalnızca kredi notunuza bakılıyor ve cihaz alıp satabilmeniz için belli bir kredi notunuzun olması gerekiyor.

Hat Üzerinden Kredi Çekme

Hat üzerinden kredi çekme işlemi için GSM operatörlerinin şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Bunun için en az 6 aydır faturalı hat sahibi olmanız ve faturalarınızı düzenli ödüyor olmanız şartı aranır. Kredi notunuz yüksek ise hat üzerine kredi çekebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Yapmak İstiyorum

Faturalı hatta kredi başvurusu yapmak istiyorsanız en güvenli ve net cevaplar için hangi GSM operatörünün hattını kullanıyorsanız o operatörün bayisine giderek kredi başvurusu yapmalısınız. Operatörünüz size kredi ile ilgili gerekli bilgiyi vererek başvurunuzu alacaktır.

GSM operatörlerinin resmi internet siteleri üzerinden de cihaz satın alarak kredi kullanabilirsiniz. Ancak satın aldığınız cihazı satmanız zor olabileceğinden 2. El satış yapan bir bayiden faydalanmanız sizin için kolaylık sağlayacaktır.

Faturalı Hatlara Ne Kadar Kredi Çıkar

Faturalı hatlara kredi notuna uygun olarak kredi çıkar. Kredi notunuz çok yüksek ise en pahalı cihazı satın alarak 20 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Ancak kredi notunuz düşük ise 1000 TL kredi kullanmak durumunda kalabilirsiniz.

Cihaz Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

 • Cihaz almak için kredi notu en az 700 ve 1300 üzeri olmalıdır.
 • Alt sınır olan 700 kredi notu ile düşük fiyatlı sıradan bir cihaz alabilirsiniz.
 • Ancak puanınız 1300’ün üzerinde ise kaliteli ve iyi bir cihaz alma şansınız olacaktır.

Not: Faturalı hatta kredi çekmek isteyenler abone oldukları operatörden cihaz almaları gereklidir! Eğer cihaz almak için puanınız merak ediyorsanız aşağıdaki puan sorgulama işleminizi seçebilirsiniz;

Faturalı Hatlara Kredi Dolandırıcılığına Dikkat

Faturalı hatlara kredi dolandırıcılığı ile aracı danışmanlık firmaları sizin üzerinizden yüksek kazançlar elde ederler. GSM operatörleri ile anlaşmalı ya da anlaşmasız olarak çalışan gelir vergisine tabi olmayan sahte danışmanlık firmaları bayide 3000 TL’ye satılan bir cihazı 2600’e satın alıp size 2200 TL ödeyebilir. Bu durumda siz faturalı hattınız üzerinden 3000 TL ödemek zorunda kalırsınız.

6 Kişi Katıldı

 1. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım 0536 815 39 44

 2. Merhaba ben 5000 kıredi kullanmak istiyorum nasıl yardımcı olabilrsiniz teşekkürler

 3. Finacell kredi başvuru yaptım sorgulandı 445,0 TL limit verildi kullanmak istiyorum nereden başvurup alabilirim yardımcı olabilirmisiniz acill

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu