Ücretsiz Wifi Bulan 14 Uygulama

Ücretsiz wifi bulan uygulamalar, bedava wifi şifre noktaları ve şifresiz wifi olan yerler 2023 yılında güncel olarak değerlendirin. Çevrenizde, Etrafınızda ve Yakınlarda ücretsiz wifi olabilir olacağını unutmayın! Wifi haritası sunan android ve iOS uygulamalar hakkında oldukça uzun tuttuğumuz listemizde yer alan uygulamalardan herhangi birini deneyerek bedava wifi bulabilir ve bağlanabilirsiniz.

Özellikle internetinizin bittiği veya herhangi bir nedenden dolayı kesildiği zaman bu uygulamalar internet sorununuzu basit bir şekilde çözecektir.

Wifi Map (En Popüler)

Bedava wifi bulma uygulamalarından en popüleri olan Wifi Map uygulaması iOS ve Android cihazlarda kullanılan ücretsiz bir uygulamadır. Neredeyse tüm dünya ülkelerinde başarı ile çalışan uygulama yüzlerce farklı wi-fi seçeneği ile kullanıcılarına üst düzey bir performans sergilemektedir.

Uygulama geliştiriciler neredeyse wifi mapı her ay güncellemektedir. Uygulamanın hala aktif olarak geliştirildiğini göstermiştir. 50 milyondan fazla kullanıcı tarafından indirilen uygulama en çok tercih edilen wifi bulma uygulamasıdır.

Avast Wi-fi

Virüs programlarıyla adını oldukça sık duyduğumuz Avast farklı bir sektöre adım atarak GPS üzerinden size yakın olan Wifi noktalarını belirlemekte ve şifre isteyip istemediklerine göre sizlere bildirim göndermektedir. Avast anti-virüs programı ile güvenilirliğini kazandırdığı için birçok kişi ilk olarak Avast Wi-fi uygulamasını tercih etmektedir.

Sunduğu hizmet kalitesi ile de adından sıkça söz etmekte olan uygulama Avast adının daha farklı alanlarda da hizmet vermeye başlayacağının bir göstergesi olduğu birçok kullanıcı tarafından dile getirilmektedir. 

OpenSignal (WifiMapper)

En fazla wifi noktası barındıran OpenSignal uygulaması bedava wifi bulan uygulamalarda bu alanda ilk sıradadır. 500 milyonluk wifi seçeneği sunan uygulama, listedeki diğer uygulamalardan farklı olarak Foursquare bağlantısı ile wifi noktalarının yakınındaki cafe vb. gibi yerleri de göstererek hem bedava wifi kullanabilir hem de keyifle kahvenizi içebilirsiniz.

Wi-Fi Hotspot Scanner

Listemizin önceki sıralarında yer alan diğer uygulamalardan farklı olarak Wi-Fi Hotspot Scanner bir bilgisayar uygulamasıdır. Windows kendi içerisinde Wifi tarayıcısı barındırmaktadır fakat Wi-Fi Hotspot Scanner Windows’un kendi wifi tarayıcısından farklı olarak civardaki wifi adreslerinin güvenlik bilgilerini de kullanıcılara sunmaktadır.

Buda bağlanmak istediğiniz wifi adresini kolaylıkla seçmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca kapsama alanının oldukça geniş olması mevcut konumuza uzak olan yerlerde bulunan wifi noktalarını görmenizi sağlar.

Wi-Fi Space

Listede yer alan diğer uygulamalardan farklı olarak Wi-Fi space uygulaması ile Wi-Fi noktalarını belirlemeniz için internete ihtiyacınız vardır. Bu yüzden evden çıkmadan önce veya mevcut konumuzdan başka bir konumda wifi ihtiyacınız varsa o zaman kullanabileceğiniz bir uygulama olarak listemizde yer almaktadır. Bu yönüyle birçok kullanıcı tarafından kötü yorum alsa da uygulama her geçen gün daha fazla kullanıcıya hizmet etmektedir. 

Facebook Wi-Fi Bul

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından çıkarılan ve ilk olarak birkaç ülkede test edilen Facebook Wi-Fi bul özelliği artık tüm dünya da faaliyete girdi. iOs ve Android tüm cihazlarda sorunsuz olarak kullanılan bu özellik ilk çıktığı andan itibaren binlerce kullanıcının beğenesini aldı.

Uygulamanın tek kötü yanı ise sadece Facebook ile bilgilerini paylaşan Wi-fi ağlarını gösteriyor ve diğer Wi-fi noktalarını göstermiyor. Bu durum haritada yer alan Wi-Fi noktalarının diğer uygulamalara nazaran oldukça az olmasına neden oluyor.  

Facebook Wi-Fi Bul’u etkinleştirmek isteyen kullanıcılar sırası ile şu adımları takip etmelidir;

  • Facebook hesabınıza giriş yapın.
  • Daha fazla sekmesine dokunun.
  • Daha fazla sekmesinde yer alan Wi-Fi Bul seçeneğini aktifleştirin.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra açılan harita üzerinde kullanabileceğiniz Wi-Fi adresleri görüntülenmektedir. 

Instabridge

Yaklaşık olarak 51 milyona yakın indirmeye sahip olan Instabridge içerisinde 10 milyondan fazla açık wifi şifresi barındırmakta ve özellikle havaalanı gibi yerlerde kolaylıkla bedava internete erişmenizi sağlamaktadır. Çevrenizde bulunan Wifi noktalarının şifrelerini de göstererek uzun süreli olarak sizlere ücretsiz wifi kullanmanıza yardımcı olan uygulamanın güncel olarak Google Play üzerinden 4,4 puanı bulunmaktadır.

Wifi Finder

Son zamanlarda popülerleşmeye başlayan ücretsiz wifi uygulaması aktif olarak 500.000 kullanıcı tarafından indirilmiştir ve indirilmeye devam etmektedir. Uygulama içerisinde yer alan botlar civardaki wifi noktalarını sizlere sunmadan önce hız testine sokar ve size en iyi performansı verecek wifi noktasını bulmaya çalışır.

Wifi Finder uygulaması yukarıda yer alan diğer birçok uygulamadan farklı olarak wifi haritasını telefonunuza indirmenizi ve çevrim dışı olarak haritayı kullanarak ücretsiz wifi noktalarını bulmanıza yardımcı olmaktadır. Uygulama yeni olduğu için birçok kullanıcının olumsuz yorum yapmasına neden olsa da yazılım geliştiriciler kısa sürede karşılaştıkları hataların giderileceğinden söz etmektedir. 

Connect Free Wifi Internet

Connect Free Wifi Internet uygulaması listedeki diğer bedava wifi bulan uygulamalardan farklı olarak kullanıcılarına Türkçe dil desteği sunmamaktadır ve bu durum yeterli düzeyde İngilizce bilmeyen pek çok kullanıcı için sorun teşkil etmektedir. Ücretsiz internet bağlantısı için kullanılabilir listesindedir.

WiMAN Free Wifi

Aktif olarak 6 milyona yakın kullanıcı tarafından indirilen wiMAN Free Wifi uygulaması son güncelleme ile birlikte birçok hatasını çözmüş ve kullanıcılarına iyi hizmet etmeye devam etmektedir. Aktif olarak Türkiye’de pek bilinmese de diğer dünya ülkelerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Güncel olarak Google Play üzerinde 4,0 Puanı olan uygulama kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

Swift Wifi

Geçtiğimiz yılların en popüler ücretsiz wifi bulma uygulamalarından birisi olan Swift Wifi 50 milyon kullanıcı tarafından indirilmiştir. Uygulama geliştiricileri son olarak 2018 yılında uygulamayı güncellediği için aktif olan birçok wifi noktasını bizlere sunmamakta ve mevcut kullanıcılarını her geçen gün kaybetmektedir. Listede yer alan üstteki uygulamalardan memnun kalmayan kullanıcıların en son tercihleri arasında yerini almasını istediğimiz uygulamayı bu yüzden alt sıralara koyduk.

Türk Telekom TTNET Wifi

Türk Telekom tarafından geliştirilen uygulama sayesinde çevrenizde bulunan Türk Telekom Wifi noktalarını Arıtılmış Gerçekçilik teknoloji sayesinde görebilirsiniz.

Tek şifre özelliği sayesinde ortak bir şifre ile anlaşmalı pek çok yerden internet kullanma imkânı tanıyan uygulama sizlere ihtiyacınız olduğu zaman yüksek hızda internet sağlayan noktaları göstermektedir. Uygulamanın bir diğer özelliği ise haritada yer alan wifi noktalarına nasıl gideceğinize dair sizlere yol tarifi yapmasıdır. 

Wiffinity

Çevrenizdeki wifi noktalarını bulma ve bazı wifi noktalarının şifrelerini gösterme özelliği olan Wiffinity uygulaması sayesinde özellikle yurt dışı seyahatlerinde internet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Henüz yüksek sayılarda indirme hacmine sahip olmayan uygulama kısa sürede binlerce kişi tarafından keşfedilmeye uygundur ve hem iOS hem de Android cihazlar için mevcuttur.

WifiMapper

Aktif olarak sadece iOS marka cihazlarda kullanılan WifiMapper kullanıcıların ihtiyaçlarını diğer uygulamalara nazaran daha iyi karşılamaktadır. Uygulama içerisinde yer alan sohbet kısmından diğer kullanıcılara “Burada ücretsiz internet var mı?” sorusunu sorabilir ve diğer kullanıcılardan “evet/hayır” yanıtı ile sorunuza cevap alarak mevcut konumuzda kalabilir veya ücretsiz wifi imkânı sunan başka yerlere gidebilirsiniz.

Yukarıda sizler için çeşitli bedava wifi bulma uygulamalarını araştırdık ve edindiğimiz bilgiler sonucunda liste oluşturduk. Listede yer alan uygulamaların dışında sizlerin bildiğiniz ve listede yer almayan uygulamalar varsa bunları yorumlar kısmında hem bizle hem de diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Yukarıda yer alan listelere benzer listelerin gelmesini istiyorsanız listesini hazırlamamızı istediğiniz uygulama türlerini de yorumlar kısmında bizlere yazabilirsiniz.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu