Genpa Teknik Servis Garanti Sorgulama ve Müşteri Hizmetleri

Türkiye pazarında satılan telefonların büyük bir kısmı Genpa garantisi tarafından güvence altındadır. Genpa hem teknik servis olarak hem de müşteri hizmetleri ile beraber satıcı olarak Türkiye telefon pazarında önemli bir konumdadır. Genpa Garanti Sorgulama işlemleri ve daha birçok hizmetini kendi resmi internet sitesi üzerinden sağlamaktadır.

Genpa Garanti Sorgulama Adımları ve Yöntemleri için siteye girebilir ve buradan işlemleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda size hem sorgulama adımları hakkında hem de Genpa internet sitesi üzerinden neler yapabileceğini anlatacağız. Artık Genpa teknik servis şubelerine gitmeden de birçok işlemi online ortamda yapabiliyorsunuz.

Genpa Garanti Sorgulama Adımları

Genpa online üzerinden hem serviste olan cihazınızın ne durumda olduğuna hem de isterseniz cihazınız ile alakalı garanti işlemlerine anlık olarak bakabilirsiniz. Cihazım garanti kapsamında mı? Yada ne kadar süre daha garantisi devam ediyor? Bunlara bakabilirsiniz.

 • Genpa Garanti Sorgulama için ilk adım olarak BURADAN Genpa sayfasına gidin.
 • Gitmiş olduğunuz sayfada sizlerden IMEI talep edecek. IMEI doğru şekilde yazın.
 • Sonrasında ise robot değilim kısmına tıklayın.
 • En son aşama olarak ise ‘Göster’ kısmına tıklayın. Yapmanız gerekenler sadece bu kadar. 
 • Ekranda Garanti bilgileriniz ile alakalı her şey görünecektir.
 • Not: Eğer telefonunuza ait IMEI no bilmiyorsanız telefonunuzun arama kısmına *#06# yazarak cihazınıza ait IMEI numarası öğrenebilirsiniz.

Genpa müşterilerine sadece IMEI numaraları üzerinden garanti süreleri hakkında bilgiler vermektedir. Cihazların garantisini internet sitelerinden öğrenebiliyorsunuz. Garanti sorgulamak için şubelere gitmek ya da telefon ile aramak zorunda da değilsiniz. Bu şekilde genpa ile cihazlarınızın garanti sürelerini ve garantisinin devam edip etmediğini sorgulayabilirsiniz.

Genpa İletişim Bilgileri ve Müşteri Hizmetleri

Genpa birçok cihazın hem teknik destek hem de satışını üstlenmektedir. Distribütör olarak Samsung, LG, General Mobile, HTC , Sony, Vestel, Casper, Alcatel, Microsoft, Lenovo, Asus, ZTE, Huawei, Nokia ve Turkcell marka cihazların satışı ve teknik desteği firma tarafından sağlanmaktadır.

Genpa iletişim bilgileri ve müşteri hizmetleri için 0212 359 0 359 numarası ile cihazlarınızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz sorular var ise de Genpa Müşteri temsilcisi ile bunları paylaşabilirsiniz.

Genpa Garanti Süresi Sorgulama

Genpa birçok marka telefonun tamiratını üstlendiği için kullanıcılar cihazlarının garanti süresini yakından merak ediyor. Garanti süresi devam ediyorsa Genpa üzerinden ödenecek ücretler gerçekten de çok makul oluyor. Genpa müşteri hizmetleri numarası; 0212 359 0 359 veya mail adresi; info@genpa.com.tr üzerinden garanti süresi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. İsteyenler online genpa sistemi üzerinden de garanti süresini sorgulayabilir.

Genpa Garanti Süresi Sorgulaması ile sizlerde telefonlarınızın ne kadar daha garanti süresi kapsamında olduğunu tespit edebilirsiniz. Garanti kapsamında olan cihazlarda yaşanan sorunlar eğer kullanıcı hatası değilse herhangi bir ücret talep edilmez. Tüm masraflar garanti kapsamında yapılır ve tüketiciden ücret alınmaz.

GENPA Cihaz Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

En önemli garanti sağlayıcı firmalardan biri olan Genpa birçok farklı firma kapsamında garanti ve teknik servis hizmetleri sağlamaktadır. Bu konuda cihaz garanti kapsamı içerisinde bulunan cihazlar göz önüne alınırsa; telefonlar, tabletler, aksesuarlar, bilgisayarlar, yedek parça ürünleri ve oyun konsolu gibi birçok farklı üründe garanti ve servis hizmetleri sunulmaktadır. 

Genpa üzerinden cihazlarınızın takip sürecini yakından takip edebiliyorsunuz. Hemen aşağıda cihaz takip işlemini yakından görebilirsiniz;

 • Genpa sitesini açın ve ilgili sayfaya gidin.
 • Açılan ekranda sizden bazı bilgiler isteyecektir. 
 • Yetkili servisin sizlere verdiği numarayı Servis No kısmına girin.
 • Bir diğer kutuya ise telefonunuzun IMEI numarasını yazın. 
 • Girmiş olduğunuz bilgilerden eminseniz “Ben Robot Değilim” yazan kutuyu işaretleyin ve ardından sorgula sekmesine basın.

Yetkilendirilmiş GENPA servisler ile Garanti Sorgulama İşlemi

Yetkilendirilmiş servislerinde tamamen Genpa bünyesinde hizmet verdiğini söylemekte yarar var. Eğer cihazınız yetkilendirilmiş bir Genpa servisinde ise korkmanıza gerek yok. Garanti sorgulama ya da cihazınızın takip işlemlerini yine resmi site üzerinden yapabiliyorsunuz.

Yetkilendirilmiş GENPA servislerinden birisinde cihazınız varsa telefon ile arayarak, internet sitesi aracılığı ile garanti sorgulaması ya da cihazınızın takip işlemlerini yapabiliyorsunuz.

Genpa Teknik Servis Cihaz Gönderme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar için Genpa resmi sitesinde sorgulama seçenekleri var. Dilediğiniz zaman cihazınızın ne durumda olduğunu görebiliyorsunuz. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde cihazınızın tamire gönderme ve tamirde ise tüm aşamaları görebilirsiniz;

 • Yeni cihaz tamire göndermek için; https://tskayit.genpa.com.tr/
 • Mevcut tamirde olan cihaz için; Buradan giriş yapın.
 • İlk olarak sizlere verilen Servis No yazın. Sonrasında ise IMEI numaranızı hemen aşağıdaki kutucuğa yazın.
 • “Ben robot değilim” kısmını da işaretleyin ve Sorgula kısmına basın.
 • *#06# sorgulaması ile cihazlarınızın IMEI numarasını bulabilirsiniz.

Genpa Teknik Servise Cihaz Kargo İşlemleri

Genpa garantili cihazlarınızı adreslerine kargo olarak gönderebiliyorsunuz. Sistem üzerinden size en yakın adrese cihazınızı karşı ödemeli olarak gönderin.

 • Öncesinde Genpa resmi sitesi üzerinden arıza formunu doldurun. 
 • Teknik servis online kayıt formunu eksiksiz olarak doldurduğunuzdan emin olun.
 • Sonrasında en yakın Genpa servisine cihazınızı karşı taraf öder şeklinde kargo yapın.
 • Tüm işlemler minimum 8-9 gün sürecektir.
 • Sistem üzerinden cihazınızın tamir durumunu kontrol edebilirsiniz.

Genpa Garantisinde Telefon Markaları Nelerdir?

Çok yüksek ücretlerle temin edilmiş olan hobi ürünleri, kulaklıklar, kameralar veya konsollar gibi ürünler, Casper, Hometech ve HP gibi bilgisayar markaları veya tablet bilgisayarlar gibi noktada Genpa markası tarafından güvenilir bir garanti hizmeti sağlanmaktadır. 

Genpa markası tarafından düzenli bir şekilde uzun yıllardır piyasada yer alan birçok akıllı telefon markası için garanti ve teknik servis hizmetleri sağlamaktadır. Bu akıllı telefon markaları arasında;

 • Alcatel, Apple, Casper,
 • General Mobile, Honor, Huawei,
 • Lenovo, LG, Nokia,
 • Oppo, Samsung, TP-Link,
 • Vestel ve Xiaomi markaları bulunmaktadır. 

Genpa Ödeme Yöntemleri Nedir? 

Genpa üzerinden sadece teknik servis hizmetleri alınmıyor. Genpa günümüzde birçok elektronik ürünün satışını da hem şubelerinden hem de internet sitesi üzerinden yapabiliyor. Garanti kapsamında olmayan cihazların ödemelerini sizin yapmanız gerekiyor.

İster yeni bir cihaz alın isterseniz de garanti süresi dolmuş cihazınızın ödemesini kredi kartı ya da banka kartı ile yapabilirsiniz. Online platformdan alınan cihazlarda ya da servis ücretlerinde kapıda ödeme seçeneği henüz yok.

Özellikle sistem tarafından sağlanmış olan güvenli ödeme koşulları sayesinde çok daha sağlıklı bir ödeme sistemi elde edebilirsiniz. Sistem üzerinde 3D Secure ile birlikte tamamen onaylı ve güvenlik sistemi oluşturan bir kapsamda ödeme işlemi avantajları sağlanmaktadır.  

Bunun dışında ise şubelerden teslim alınan ürünlerde nakit ödeme seçeneği bulunuyor. Ayrıca Genpa kredisi almak da mümkün. Çalıştığınız bankalara başvuru yaparak Genpa kredisi alabilirsiniz.

2 Kişi Katıldı

 1. İyi akşamlar ben 4 ay önce Xiaomi cihaz aldım şarz cihazın başlığı şarz etmiyor cihazı aldığım yere götürdüm onlarda size gönderdiler siz telefonunda gelmesi gerekiyor demişsiniz telefonda sorunyok sadece şarzın başlığında sıkıntı ben telefonu göndermem zira benim bütün çalışmalarım ve işlerimi telefondan çalışıyorum şarz cihazı sorunlu sadece şarz değişecek bir şarz için 15 gün bekledim ben şu anda mağdurum benim bu sorunumun giderilmesini rica ediyorum gerekirse tüketici hakem heyetine müracaat edeceğim gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 2. Ben telefonu garantiye vermiştim. bunun faturasını kredi kartı ile ödemek gerekiyor. yoksa nakit olarak ödeme yapılabiliniyormu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu