Türk Telekom Mobil Wifi: Taşınabilir İnternet Paketleri 2023

Türk Telekom Taşınabilir Ev İnterneti fiyatları, 4.5G kalitesinde hizmet veren ve mobil Wi-Fi özelliği bulanan modemlerle interneti evinize taşıyan bir internet hizmetidir. 2023 yılı için Türk Telekom Mobil Wi-Fi ile kablosuz olarak ev interneti hizmeti alabilir, dizi ve filmlerinizi yüksek hızlarda ve donma sorunu yaşamadan izleyebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom Taşınabilir Ev İnterneti ile tanışmak istediğinizde size 2 çeşit paket seçeneği sunulmaktadır.

Bu ev interneti paketlerinden birisi modemli diğeri modemsiz olarak hizmet vermektedir. Eğer evinizde taşınabilir modem varsa, modemsiz paket seçeneklerinden; evinizde taşınabilir modem yoksa, modemli paket seçeneklerinden yararlanarak ek masraflardan kurtulabilirsiniz. Türk Telekom Taşınabilir Ev İnterneti hakkında daha fazla bilgi almak için, yazımızı okumaya devam edebilir, size en uygun paket seçeneklerini karşılaştırabilirsiniz.

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Kampanyaları 2023

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Ev İnterneti Paketleri 4.5G hızında hizmet sunarken, 2 farklı Mobil Wi-Fi Ev İnterneti seçeneğini de sınırsız erişiminize açıyor. Ev internetiniz için hizmet almaya başlamadan önce deneyin diye 19₺’den başlayan ve en kapsamlı paket seçeneği için 154₺ uygun ücret talep eden tarife paketlerinden dilediğiniz an yararlanmaya başlayabilirsiniz. İşte Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi 2023 Kampanya başlıkları ve detayları:

Türk Telekom Evimde Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri 2023

24 Ay Taahhütlü ve Taahhütsüz paket seçenekleri bulunan Türk Telekom Evimde Mobil Wi-Fi Tarife Paketi, Türk Telekom’un Faturalı hizmet verdiği bir tarife paketidir. Evimde Mobil Wi-Fi bağlantısı için başvurular Türk Telekom Mağazaları’ndan yapılmakta olup, yine bu tarife için internet limiti bittiğinde ek data paketi satın alımı yapılabilmektedir. Türk Telekom Evimde Taşınabilir Wi-Fi Tarife Paketi 2023 fiyat ayrıntılarına göz atalım:

Mobil Wi-Fi Paket AdıMobil Wi-Fi Data BilgisiMobil Wi-Fi BağlantıMobil Wi-Fi TaahhütlüMobil Wi-Fi Taahhütsüz
Evimde 1010GB İnternet4.5G24 Ay Boyunca 19,00₺ / Ay29,00₺ / Ay
Evimde 2020GB İnternet4.5G24 Ay
29,00₺ / Ay
39,00₺ / Ay
Evimde 5050GB İnternet4.5G24 Ay
64,00₺ / Ay
84,00₺ / Ay
Evimde 100100GB İnternet4.5G24 Ay
135,00₺ / Ay
165,00₺ / Ay
Modemli Evimde 1010GB İnternet4.5G24 Ay
46,00₺ / Ay
49,00₺ / Ay
Modemli Evimde 2020GB İnternet4.5G24 Ay
60,00₺ / Ay
63,00₺ / Ay
Modemli Evimde 5050GB İnternet4.5G24 Ay
99,00₺ / Ay
102,00₺ / Ay
Modemli Evimde 100100GB İnternet4.5G24 Ay 154,00₺ / Ay167,00₺ / Ay
Türk Telekom Evimde Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri

Türk Telekom Faturasız Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri 2023

En fazla 180 gün kullanıma ve 50GB internet limitine izin veren Türk Telekom Faturasız Taşınabilir Wi-Fi Tarifesi, bir kısa mesaj ile rahatlıkla satın alınabiliyor. Süresi dolan tarife paketiniz için yeniden satın alım yapabileceğiniz Türk Telekom Faturasız Taşınabilir Wi-Fi Tarife Paketleri 2023 şunlardır:

Mobil Wi-Fi Paket AdıMobil Wi-Fi Paket SüresiMobil Wi-Fi Paket İçeriğiMobil Wi-Fi Paket ÜcretiMobil Wi-Fi Paketi Alma
Mobil 2030 Gün20GB59₺ / AyMOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 3090 Gün30GB79₺ / AyMOBIL 30GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 50180 Gün50GB109₺ / AyMOBIL 50GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Türk Telekom Faturasız Mobil Wi-Fi Tarife Paketleri

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taşınabilir İnternet, 4.5G hızında ve kablosuz olarak internet bağlantısı sağlayan tarife paketlerinin bulunduğu bir hizmettir. Farklı internet hızı seçenekleri ve farklı taahhüt süreleri bulunan Türk Telekom Taşınabilir İnternet Paketleri’ne 3 farklı şekilde başvurabilir, 48 saat içerisinde hizmet almaya başlayabilirsiniz. Başvuru işlemleriniz için kullanabileceğiniz başvuru yolları ve gerekli evraklar şunlardır:

 • İsterseniz başvurularınızı Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni ziyaret ederek yetkili kişi ile birlikte,
 • İsterseniz Türk Telekom Müşteri Temsilcisi ile telefonda görüşerek,
 • İsterseniz de Türk Telekom Resmi Web Sitesi üzerinden Online Başvuru Formu doldurarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli Evraklar:

 • T.C. Kimlik Kartı yoksa Nüfus Cüzdanı
 • Türk Telekom Taşınabilir İnternet için başvuran kişinin adına sabit herhangi bir fatura
 • Kurumsal başvuruları için Vekâletname

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Tarifeleri’nden birini kullanan müşterilerin yararlanabileceği bu kota sorgulama tipi ile kota aşımı yapmanızın önüne geçerek yüksek faturaların tarafınıza yansıtılmasını engelleyebilirsiniz. İnternet kota işleminin Türk Telekom kullanıcılarına ücretsiz olduğu servisten şu şekilde hizmet alabilirsiniz:

Mobil Wi-Fi Paket AdıMobil Wi-Fi Kota SorgulamaMobil Wi-Fi Paket İptali
Mobil 20KALAN MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.IPTAL MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 30KALAN MOBIL 30GB” yazarak “5555”’e gönderin.IPTAL MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Mobil 50KALAN MOBIL 50GB” yazarak “5555”’e gönderin.IPTAL MOBIL 20GB” yazarak “5555”’e gönderin.
Türk Telekom İnternet Kota Sorgulama ve Paket İptali

Türk Telekom Taşınabilir Altyapı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi hizmetinden yararlanmak istediğinizde ilk yapmanız gereken işlem, bulunduğunuz bölgede Türk Telekom altyapısının olup olmadığını sorgulamaktır. Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Tarifeleri’ni satın alsanız bile altyapı olmazsa internet hizmeti alamazsınız. Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi için altyapı sorgulama işlemi yapmak isterseniz,

 • Türk Telekom Kapsama Haritası sitesine giderek, üst panelde gördüğünüz seçeneklerden “İnternet Altyapısını” seçerek listenin gelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Ardından ekranınızın sol tarafında yer alan ve sizden istenen “İl, İlçe, Mahalle, Cadde/Sokak, Dış ve İç Kapı No” bilgilerini “EKSİKSİZ VE DOĞRU” olacak şekilde doldurun.
 • Bilgilerinizi girdikten sonra “Altyapı Sorgula” butonuna basın ve bekleyin.
 • Karşınıza görselde gördüğünüz gibi Türk Telekom simgesi çıkıyorsa, bulunduğunuz bölgede Türk Telekom Altyapısı mevcut demektir.

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Cayma Bedeli Ne Kadar?

Türk Telekom Taşınabilir İnternet Paketleri’nde genel olarak yüksek taahhüt süreli bulunmaz ancak yine de işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir ve Mobil Wi-Fi hizmetinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Türk Telekom Taşınabilir İnternet hizmetlerinde standart bir Cayma Bedeli söz konusu olmamakla beraber kullandığınız tarife paketinden kalan taahhüt süresine ve sahip olduğunuz tarife paketine göre değişiklik göstermektedir. Türk Telekom Taşınabilir İnternet Cayma Bedeli’nizin ne olduğunu “444 1 444”’ü arayarak veya Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi hizmeti için her ay düzenli olarak fatura ödemesi yapmalısınız. Ödemelerinizde gecikme durumu söz konusu olduğunda hizmetinizde kesintilerle karşılaşabilir, 31₺ kapama-açma bedeli ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için ödemelerinizi şu seçeneklerden yararlanarak yapabilirsiniz:

 • Dilerseniz, kullandığınız bankanın mobil uygulamasına girebilir ve ardından “Fatura Ödeme” sekmesinden faturanızı ödeyebilir,
 • Dilerseniz, Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ni kullanabilir,
 • Dilerseniz, Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret edebilir,
 • Dilerseniz de banka veya kredi kartınız üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Arayüz Şifresi Nedir?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi müşterisi olduğunuzda Türk Telekom Servis Ekipleri tarafından modem kurulumlarınız ücretsiz gerçekleştirilir. Mobil Wi-Fi kurulumunuz yapılırken sistem otomatik olarak bir arayüz şifresi atamaktadır. Atanan bu arayüzü değiştirerek internet güvenliğinizi sağlamalısınız.

Otomatik olarak atanan Arayüz Şifresi ise: “turktelekom”’dur. Arayüz şifre değişikliği işleminizi isterseniz, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak dilerseniz de Türk Telekom Arayüzü’nü kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Ek İnternet Paketi Nasıl Alınır?

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Tarife Paketi’nde kullanabileceğiniz internetiniz kalmadığında, Taşınabilir Wi-Fi Ek Paketleri’nden yararlanarak 10GB Ek İnternet satın alabilirsiniz.

Ayrıca ek internet paketleri alımlarınızda herhangi bir sınır bulunmamaktadır ve aynı dönem içerisinde birden fazla alım gerçekleştirebilirsiniz. Ek İnternet Paketi alımlarının sadece tek paket seçeneği olan 10GB paketi üzerinden yapılabileceğini unutmayın. Ek İnternet Paketi satın almak için:

 • Cep telefonunuzdan “MOBIL EK” yazarak “5555”’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.
 • Cep telefonunuza gelen bilgilendirme mesajından hemen sonra ek internet paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Batarya Kapasitesi Ne Kadar?

Türk Telekom Mobil Wi-Fi, içerisinde bulunan batarya ile 8 saate kadar çalışmaktadır. Batarya enerjisinin bitmesi durumunda modeminiz ile birlikte ücretsiz gelen şarj cihazını kullanarak bataryanızı doldurabilirsiniz. Bataryanızın zamanla bozulması durumlarında ise, Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek yeni bir modem satın alabilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Dondurma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi aboneliğinizi dondurmak istediğinizde 1 yıl içerisinde 90 gün süre ile ve 31₺ kapama-açma bedeli ödeyerek dondurma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 90 gün süreli ile dondurulan Türk Telekom Mobil Wi-Fi aboneliğinizin 90 gün sonunda otomatik olarak açılacağını ve faturalandırılmaya başlayacağını unutmayın. Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi dondurma işleminizi:

 • İsterseniz, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak
 • İsterseniz de Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer taahhütlü paket seçeneğinden yararlanıyorsanız, hizmetinizi dondurduğunuz süreler taahhüt süresinden düşmez. Örneğin, 24 ay taahhütlü bir hizmet kullanıyorsanız, taahhüt süresine 3 ay ekleyerek 27 ay olarak düşünebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Wi-Fi Işığı Yanmıyor Sorunu

Türk Telekom Mobil Wi-Fi’den internet hizmeti alabilmeniz için modeminizin sorunsuz olarak çalışması gerekir. Mobil Wi-Fi’de ışıkların yanmaması internet hizmeti alamamanız ve işlerinizin aksaması anlamına gelir. Mobil Wi-Fi’nizin ışığı yanmadığında şu çözüm yollarını deneyerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz:

 • Mobil Wi-Fi, batarya gücüyle çalışan bir modem tipidir. Eğer modemin bataryası bittiyse ışığınız yanmayacaktır. Modeminizle birlikte size ücretsiz olarak verilen şarj cihazı ile Mobil Wi-Fi’nin bataryasını doldurun.
 • Mobil Wi-Fi’de şebeke ile ilgili bir sorun yaşandığında da ışıklarında yanmama durumu görülür. Sorunu ortadan kaldırmak için, cihazınızda takılan SIM Kartın doğru takılıp takılmadığını kontrol edin.
 • Türk Telekom Mobil Wi-Fi Tarife Paketi’nizdeki kullanım haklarınız bittiğinde de ışıklar yanmayabilir. Tarife paketiniz için kota sorgulaması yaparak, kullanım limitinizin olup olmadığını öğrenin. Eğer kotanız bitmişse, ek internet seçeneklerinden yararlanın.

Eğer sorunu hala çözemiyorsanız, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir, sorununuzdan bahsederek çözümü için yardım talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi Açılmıyor Sorunu

Türk Telekom Taşınabilir Wi-Fi’nin açılmama sebebi olarak 2 sebepten bahsedebiliriz. Bunlardan ilki, modemin şarjının bitmiş olmasıdır. Modeme ait şarj cihazıyla modeminizi şarj etmeyi deneyebilirsiniz. Eğer sorun bataryadan kaynaklanmıyorsa, teknik bir arıza var diyebiliriz. Türk Telekom teknik arıza durumlarında modeminizi kendiniz açmaya veya tamir etmeye kalkmamanız cihazınızın garantiden düşmemesi için önemlidir. Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak teknik destek almanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu