Türk Telekom (TTNET) Modem Fiyatları ve Şifre Değiştirme

Türk Telekom TTNET VDSL ve ADSL modem fiyatları 2023 yılında da müşterilerine özel indirimli fiyat kampanyaları ile sunuluyor. Türk Telekom modem fiyatı taahhüde uygun olarak 12 ay veya 24 ay taksit ile ödenir. Evde internet faturasına yansıtılan modem ücreti küçük miktarlar halinde ödenmektedir.

Türk Telekom evde internet kampanyalı paketlerde indirimli model hizmeti sağlanır. İndirimli olarak alınan modem ücretsiz kurulum hizmeti ile sunulur. Ayrıca TTNET modem şifre değiştirme detaylarıda yazımızda mevcut. Türk Telekom 2023 VDSL modem fiyatı 240 TL olup 12 ay taahhüt ile internet satın alan müşterilerin faturasına aylık 20 TL yansıtılır. 24 ay taahhüt veren müşteriler ise aylık 10 TL öderler.

Türk Telekom Modem Kampanyası 2023

Türk Telekom TTNET evde internet kullanmak için modem kampanyası ile taksitli modem kurulumu için şu şartları taşımanız gerekir;

 • TC kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdanı ya da tüzel kişiler için vergi numarası ibraz etmek gerekir.
 • Kampanya başlangıç tarihi ile bitiş tarihi arasındaki günlerde Türk Telekom’a başvuruda bulunulmalıdır.
 • Başvuru Türk Telekom ofislerine, bayilerine ya da mağazalarına yapılmalıdır.
 • Türk Telekom evde internet için sunulan 12 ay ya da 24 ay taahhütlü paketlerden birini satın almış olmak gereklidir.

Türk Telekom Taksitle Alınabilecek Modemler

Türk Telekom evde internet kullanımı için taksitli olarak alınabilecek modemler Airties, Exper, Huawei, Pikatel, TP LİNK, ZTE ve Zyxel markalı kablosuz modemlerdir. Kampanya kapsamında sunulan bu modem markaları stoklarla sınırlı olup bulunduğunuz bölgede bulunan modem markası önerilecektir.

Türk Telekom Harici Başka Bir Yerden Modem Alınsa Olur mu?

Türk Telekom evde internet kullanımı için hattınızın fiber internet mi normal hat mı olduğunu öğrenip buna uygun bir modemi istediğiniz yerden alabilirsiniz. Ancak modem kalite ve donanımına dikkat etmenizde fayda vardır. Türk Telekom modemleri olan Airties, Huawei, Pikatel, Exper, TP LİNK, Zyxel, ZTE markalarını 2. el almayı düşünüyorsanız tüm aksesuarlarını kontrol edip çalıştığından emin olmalısınız.

Türk Telekom’da bu modemlerin 2. eli 100 TL ile 120 TL arası fiyatlar ile sunulur. Türk Telekom modem ürünlerini Vatan Bilgisayar, Türk Telekom mağazaları, Teknosa ve online internet satış noktalarında sıfır olarak da bulabilirsiniz. Ancak Türk Telekom’un faturaya yansıtılan taksitli seçeneklerinden yararlanmak isterseniz TP LİNK modeme 240 TL fiyat ile 12 ay taahhütte ayda 20 TL’ye 24 ay taahhüde 10 TL taksit ile satın alabilirsiniz.

Zyxel VDSL Modem Özellikleri Nelerdir?

Türk Telekom’un sunduğu tarifenize ek kampanyalı modemlerden biri olan Zyxel VDSL modem özellikleri şunlardır:

 • Wal Arayüzü: VDSL bağlantısı için RJ-11 bağlantı noktası bulunur. Giga Ethernet WAN bağlantısı için RJ 45 portu yer alır.
 • Lan Arayüzü: Dört Ethernet RJ-45 bağlantı noktası vardır.
 • Anten: Anten 5 dâhili özelliktedir.
 • Durum LED göstergesi: Güç, DSL, WAN, Ethernet, LAN1, LAN2, LAN3, LAN4,WLAN2, 4G,WLAN5G, WPS, USB özelliğindedir.
 • Güç girişi: 12 V DC şeklindedir.
 • Ağırlığı: 624 gramdır.
 • Boyutları: 129mm 54mm 85mm boyutlarındadır.

Türk Telekom faturanıza ek kampanyalı modemlerinden biri olan TP-Link AC750 Repeater modem özellikleri şunlardır;

 • Arayüz: 10/100 Mbps Ethernet Port özelliğindedir.
 • Standart: IEEE 802.11 ac/b/g/n özelliktedir.
 • Frekans: 2,4 GHz ile 5 GHz şeklindedir.
 • Veri hızı: 300 Mbps(2,4 GHz) ile 433 Mbps (5 GHz) hızındadır.
 • Güvenlik: 64/128/152, Bit WEP WPA- PSK/WPA2 –PSK özelliğine sahiptir.
 • Boyutları: 110mm 65mm 75mm ölçülerindedir.
 • Türk Telekom tarafından en çok önerilen modemdir.
 • TP-Link AC750 Repeater fiyatı 252 TL olup 12 ay taahhüt ile aylık 22 TL faturaya ek olarak ödeme yapılarak alınabilir.

Türk Telekom Modem Arayüz Ayarları

Türk Telekom modem arayüz ayarları için öncelikle modem kurulumunun yapılması gerekir. Arayüz ayarları için şu adımları izleyiniz;

 1. Bilgisayarınızın internet tarayıcısını açın. Adres satırına http://192.168.0.254 veya http://192.168.1.1/ yazın ve enter tuşuna basın.
 2. Açılan Windows güvenliği penceresinde adı ve şifre yazar. Buraya adı: admin ve şifre: admin yazın.
 3. Açılan sayfada kuruluma devam etmek için Next’e basın.
 4. Karşınıza çıkan sayfada Region: United States seçili olacak şekilde Next’e tıklayın.
 5. Bu sayfada kablosuz ağları bulmak için tarama başlayacaktır. Tarama bitinceye kadar bekleyin.
 6. Burada kablosuz ağların listesini göreceksiniz. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçip Next’e basın.
 7. Seçtiğiniz ağın ismi Maun Rauter/AP Wifi Network Name(SSID) satırının karşısında yer alacaktır. Burada bağlandığınız internet ağının Wifi şifresini yazmalısınız.
 8. Son olarak karşınıza girdiğiniz bilgilerin listesi açılır. Kontrol ettikten sonra Fnish’e tıklayarak işlemi sonlandırın. Modem arayüzü bağlantınız tamamlanmış olacaktır.

Türk Telekom Modem Şifre İşlemleri

Türk Telekom modem şifre işlemleri birkaç adımda tamamlanan işlemler ile yapılır. Şifre belirleme ya da şifre değişikliği için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Öncelikle Wifi bağlantınızın açık olduğundan emin olun.
 • Bilgisayarınızdan internet tarayıcınızı açın. Ve adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp enter tuna basın.
 • Açılan sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapmalısınız. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız modem arkasında yazar veya TTNET servis sağlayıcısını arayarak yeni şifre talep etmelisiniz.
 • Açılan menüden kablosuz ağ ayarları seçeneğini tıklayın.
 • Burada ağ şifreleme kısmına gelin.
 • Karşınıza çıkan sayfada Wifi kullanıcı adı ve şifrenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Türk Telekom Modem Şifre İşlemlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler;

 • Belirleyeceğiniz şifre en az 8 harf olup küçük ve büyük harfler içermelidir.
 • Kolay bulunamayacak, akılda kalmayacak bir şifre seçmeniz güvenliğiniz için iyi olacaktır.
 • Sembol ve rakamları akıllıca karıştırarak mantıklı bir yerleşim sağlayın.

Türk Telekom Yeni Modem Şifresi Nasıl Alınır?

Modemin arkasındaki şifre ile giriş yapamıyorsanız. Yeni bir şifre almak için Türk Telekom modem hizmetleri birimine ulaşarak yeni şifre talep etmeniz gerekir. www.turktelekom.com.tr resmi internet sitesine giriş yapıp servisler bölümünden yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Modem şifreniz isteğinize göre e-posta ya da sms ile gönderilecektir.

Türk Telekom modem şifreniz için TTNET müşteri hizmetlerini arayarak da yeni şifre alabilirsiniz. Bunun için 444 1 444 numaralı telefonu aramanız gerekir. Müşteri hizmetleri görevlisi TTNET bilgilerinizi isteyerek doğrulama yaptıktan sonra yeni bir modem şifrenizi tarafınıza iletecektir.

Türk Telekom Modem Arıza Çözümleri

Türk Telekom modem arıza çözümleri için TTNET müşteri hizmetleri numarası olan 444 5 444 numaralı telefonu aramalısınız. Türk Telekom’dan kampanya kapsamında satın aldığınız modeminizde bir arıza söz konusu ise müşteri hizmetleri görevlisi siz telefonda iken anlık olarak kontrolünü sağlayacaktır. Modeminizin teknik kontrolü yapılarak giderilebilecek bir arıza ise teknik servis görevlisi tarafında gerekli ayarlamalar yapılacaktır.

Yaşanan sorun müşteri hizmetleri tarafından giderilemeyecek büyük bir problem ise ilgili teknik ekiplere aktarılırsınız. Modem sorunu ADSL hattınızdan değil de cihazdan kaynaklanıyor ise tedarikçi firma ile görüşmeniz gerekir. Sahip olduğunuz modemi firmanın anlaşmalı olduğu kargo yolu ile gönderebilirsiniz.

Firmanın arıza takip sayfasında onarım sürecini takip edebilirsiniz. Arızalanan modeminiz ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için modem markanıza ait internet sayfasının destek bölümüne bakın. Firma modeminizde meydana gelen sorun ve yapılacak tamir işlemi konusunda sizi en iyi şekilde bilgilendirecektir.

2 Kişi Katıldı

 1. meraba türk telekom internet kulanıyorum ama modemde bi sorum var internet gelmiyo ve fatora üzerinde bir modem istiyorum

 2. Türktelekomdan modem aldim bozuk cikdi 3 ay önce almişdım surekli arza verdi bende sanediyorum internet baglantısından baglantılarını konturol ettirdim modemden kaynakli oldugunu söyledıler ve aradım kargoya verin gönderin dediler bende gönderdim neise uztmiyalim bizden kaynaklanan bir sorum deil dediler uzun lafin kısası elimde kaldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu