Wifi Sinyal Güçlendirici Tavsiye Cihazlar ve Uygulamalar 2023

WiFi Sinyal güçlendiricileri, yükseltici ve arttırma için tavsiye olarak; program, uygulama ve en iyi wifi artıcı cihazlar ile uzak mesafeye internet aktarımı hakkında 2023 güncel bilgiler. Özellikle de evi geniş olan internet kullanıcılarının ya da komşu ve akrabasıyla paylaşımlı internet kullananların yoğun bir şekilde araştırma yaptığı bir yöntem.

İnternette gezerken yavaşlamalar yaşamak ya da video & film izlerken bağlantı hızı kaynaklı yaşanan donmalar hepimizin keyfini kaçırıyor. Fakat hiç keyfiniz kaçmasın, her şeyin olduğu gibi bu işin de bir çözümü var. Bağlantı hızınızı güçlendirmek için öncelik bağlantı hızınızı bir kontrol edelim. İnternet bağlantınız hızlı olduğu halde uzak mesafe dolayısıyla mı bir yavaşlama yaşıyorsunuz, yoksa bağlantınız düşük olduğu için mi?

Network Master – Speed Test ile Wifi İnternet Hızınızı Ölçün

Network Master – Speed Test uygulaması yardımıyla internet yükleme ve indirme hızınızı ölçümleyebilirsiniz. Programın bu özelliği dışında farklı birçok özelliği daha var. Ama bizim için en önemli yanı internet hızımızı ölçümleyen yapısı. Bu neden diğer özelliklere değinmedik. Uygulamayı indirdikten sonra sayısız birçok kolaylıklardan faydalanmanız mümkün.

 • Eğer ölçümlediğiniz internet hızınız düşükse wifi sinyal artıcılarından bağımsız olarak internet hızınızı yükselmeniz gerekebilir.
 • Komşunuzla paylaşımlı internet kullanıyorsanız ve hızınız 8 MPS gibi düşük bir rakamsa her ne yaparsanız yapın bütün çabalarınız sonuçsuz kalacaktır.
 • Ölçüm yapılan internet hızı yüksek ve internete bağlandığınız alan modemin uzağında kaldığı için bir yavaşlama sorunu yaşıyorsanız bu durumu wifi sinyal arttırıcı cihazlar yardımıyla çözebilirsiniz.

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici Cihazları 2023

Wifi Sinyal güçlendirici cihazların sayısı oldukça fazla. En çok tercih edilip en yüksek performans alacağınız cihazları belirleyerek uzak mesafelere internet aktarımı yapabilirsiniz. İşte 2023 yılı için en iyi wifi sinyal güçlendirici ve yükselticiler;

 • TP-Link TL-WR940N Access Point/Router
 • Ubnt UniFi Ac Long Range Access Point
 • TP-Link AC750 Wi-Fi Mesafe Arttırıcı Access Point
 • Tenda A9 Wireless N300 Alan Genişletici
 • Keenetic Air AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 5xFE Fiber Mesh
 • TP-Link RE650 2600 Mbps
 • TP-Link Touch Dokunmatik Ekran P5 1900Mbps

TP-Link TL-WR940N Access Point/Router

TP-Link TL-WR940N Access Point/Router özellikle de ev kullanıcılarına yönelik tasarlanmış ve yüksek performans alabileceğiniz wifi güçlendirici bir cihaz.

Sağlamış olduğu HD yayın akışı dışında tam 450 Mbps hıza kadar ulaşabiliyor ve bunu da 3 farklı anten yardımıyla saplıyor. Özelikle online oyun oynamayı seven ve oldukça büyük dosyaları indiren internet kullanıcılarının seçebileceği ilk alternatif TP-Link TL-WR940N Access Point/Router olabilir.

Ubnt UniFi

Ubnt UniFi Ac Long Range Access Point wifi sinyal güçlendirici işletme bazlı tasarlanmıştır. Kullanım alanları genelde oteller, yurtlar, büyük işletmeler gibi daha kapsamlı bir alan.

Tam 187 Metreye kadar çekim gücü bulunuyor. Aynı anda 200 kullanıcı birden sorunsuz bir şekilde internete girip vakit geçirebilir. 2.4 Ghz ve 450 Mpbs internet 5GHz-300Mbps hız elde edilebiliyor.

TP-Link AC750 Wi-Fi Mesafe Arttırıcı Access Point

TP-Link AC750 Wi-Fi Mesafe Arttırıcı Access Point‘in kendisini en ön plana çıkartmayı başaran özelliği, kullanım pratikliği. Duvarınızdaki prize takarak basit bir şekilde çalıştırıp, rahat bir şekilde wifi internet bağlantınızı ve hızınını yükseltebilirsiniz.

Ulaşabildiğini 750 Mbps bağlantı hızıyla kullanıcılarını ciddi anlamda tatmin ediyor. Ayrıca eğer sık ve sabit kullandığınız Smart TV gibi cihazlarınız varsa kablolu bir şekilde Ethernet portuna bağlayarak bağlantı hızınızı daha da yükseltebilirsiniz.

Tenda A9 Wireless N300 Alan Genişletici

Tenda A9 Wireless N300 Alan Genişletici yani uzak mesafe internet kullanımı için minimal ve duvara monte edilebilen yapısıyla oldukça şık ve yüksek oranda tercih ediliyor. 300Mbps 802.11n hızı kullanım amacına göre gayet yeterli. 

İçinde 2 adet 3 dBi harici anten bulunmaktadır. Wifi sinyalinizi güçlendirip WiFi çekim alanınızı tam 200m2 uzağa taşıyabilirsiniz. 

Bir diğer avantajı da üzerinde bulunan LED göstergesi. Bu led göstergesi sayesinde cihazın kurulumunu yaparken wifi sinyalinin en yoğun olduğu bölgeyi net bir şekilde belirleyebilir ve cihazdan en yüksek performansı alabilirsiniz. 

Keenetic Air AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 5xFE Fiber Mesh

Keenetic Air AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 5xFE Fiber Mesh ofis ve evlerde yaygın bir şekilde tercih ediliyor. İçinde 64 GB DDR2 Ram ve 16 GB flash hafıza bulunmaktadır. Barındırdığı flash hafıza sayesinde cihaz kendini ikiye bölmüş.

 • Bu sayede herhangi bir güncelleme olduğu zaman diğer bölüme taşıyıp sorun yaşama riskinizi ortadan kaldırıyor.
 • İçinde tam 4 tane 5dbi gücünde anten mevcut.
 • Antenleri dilediğiniz yöne çevirebilir ve wifi çekim gücünüzü arttırabilirsiniz.

TP-Link RE650 2600 Mbps Uzak Mesafeye İnternet

TP-Link RE650 2600 Mbps 4 adet sabit harici anten yardımıyla kablosuz internet çekim alanınızı 1300 m2’ye kadar yükseltebiliyor. Uzak mesafe internet kullanımları için ayrı önemi vardır. Ayrıca 2.4GHz’de 800 Mb/s ve 5GHz’de 1733 Mb/s hız yükseltmeniz mümkün.

Akıllı led ışığı yardımıyla cihazı konumlandırabileceğiniz en ideal noktayı kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Barındırdığı mobil uygulaması hizmetiyle de pratik bir şekilde telefonunuza yükleyeceğiniz aplikasyonla cihazı yönetmeniz mümkün.

TP-Link Touch Dokunmatik Ekran P5 1900Mbps

TP-Link Touch Dokunmatik Ekran P5 1900Mbps estetik yapısıyla dikkat çekmenin dışında cihazın bütün özelliklerini telefonunuza kuracağınız uygulama sayesinde yönetmeniz teknolojik bir yatırımın olduğu göstergesi.

TP-Link wifi güçlendirici cihazın kurulumunu tek tuşla kolay bir şekilde yapıp, ayarlamalarını telefondaki uygulamadan yapabildiğiniz gibi, üzerinde bulunan led ekran üzerinden de yapabiliyorsunuz.

 • Mod seçimi, ebeveyn denetimi gibi sıra dışı çok sayıda özellikleri bünyesinde barındırır.
 • 1GHz Çift çekirdekli işlemcisi sayesinde birden çok işlemi donma olmadan aynı anda yapabilirsiniz.
 • 2.4GHz bandı üstünden 600Mbps, 5GHz bandı üstünden 1300Mbps elde edilebiliyor.
 • Bu saye de 1900Mbps kadar veri aktarım hızına çıkabilirsiniz.
 • İçerisindeki 3 anten hızlı oyun oynamayı seven ve devamlı donma olmadan film izlemek isteyen kullanıcılar için ideal.

Yukarıda size kısa tanıtımlarla yoğun bir şekilde 7 tane çok tercih edilen wifi sinyal güçlendirici cihazın bilgisini aktardık. Bunlar arasından dilediğiniz cihazın seçimini yapıp, kendi bütçeniz kapsamında uygun bir tanesini alabilirsiniz. Tabi, cihazı sadece satın almak bütün sorunları çözmüyor. Onu en ideal noktaya kurup ondan en yüksek verimi almamız gerekli. İsteyenler; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerin yapmış olduğu kampanyalı taşınabilir wifi internet fiyatlarına göz atabilir.

Modem veya WiFi Sinyal Güçlendirici Kurarken Dikkat!

Modem veya Wifi sinyal güçlendirici kurarken kurulum aşamasında bazı cihazlar bize yardımcı olabiliyor. Özellikle uzak mesafeye internet için yukarıda 2 model özelliğinde belirttiğimiz gibi cihaz üzerinde bulunan led ışıklar yardımıyla en ideal noktayı belirleyip sinyal güçlendiriciyi o noktada bırakma şansımız mevcut. Fakat bu özellik ne yazık ki tüm cihazlarda bulunmuyor. Bu nedenle bu özelliğin bulunmadığı cihazlarda neler yapılabilir, onu aktaralım.

Wifi Sinyalin Yayılacağı En Doğru Yeri Bulun

Ev ya da ofisinize kurduğunuz modemden yayılan sinyaller bütün evinize homojen bir şekilde dağılmıyor. Örnek; modeminiz salonda ve evin en ücra köşesinde yatak odanız bulunuyorsa bu durumda salonda ki internet hızınızla yatak odanızdaki internet hızınız arasında çok büyük farklılık ortaya çıkacaktır.

 • Seçmiş olduğunuz wifi sinyal güçlendiricisini kurarken bu aşamada çok dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Salona kurmanız sinyali daha güçlü kırlar fakat odada ki hızınızı istenen seviye çıkaramazsınız.
 • Odaya kurarsanız kısmen yükselir ama bu sefer de modemden çok uzak kalacağı için mesafe performansı düşer.
 • Bu kapsamda tam da ortada bir yerde bütün bölümlere yakın bir yere konumlandırın ki evinizin tüm alanlarına hükmedebilsin.

Çok Katlı Evlerde Modem ve Wifi Sinyal Güçlendirici Ayarları

Aynı apartman, bina veya çok katlı evlerde evin genişliği ve büyüklüğü nedeniyle internet bağlantı sorunu devamlı yaşanıyor. Genelde modemler görünmeyecek alanlara kuruluyor. Çok katlı evlerde bu alan çoğunlukla çatı katı ya da bodrum katı gibi daha kör noktalar olduğu için bağlantı zayıflığı da sıklıkla karşımıza çıkıyor. 

 • Modem veya Wifi sinyal güçlendirici kurarken modemle paralel bir nokta olmasına özen gösterin.
 • Arada duvar olsa da yakınlık önemli bir etken. Diyelim ki çatı katının köşesinde yer alıyorsa, siz de bir alt katın köşe kısmını tercih edin.
 • Bu sayede hem mesafeyi modeme kısaltmış hem de diğer alanlara uzatmış olursunuz.
 • Eğer kat sayınız çok fazla ve buna rağmen bağlantı sorunu yaşıyorsanız Wi-Fi sinyal güçlendirici sayısını arttırmanız gerekebilir.
 • Hatta mümkünse her kata bir tane Wi-Fi sinyal güçlendirici kurmanız, size harika bir internet deneyimi yaşamanız için ideal bir ortam hazırlayacaktır.

Sinyali Engelleyecek Durumlardan Kaçının!

Wifi sinyal güçlendirici kurarken çevresinde sinyal geçişini zorlaştıracak, onun kalitesini düşürecek işe yaramaz eşya sayısını minimize etme çabasında olun. Sinyaller de ışık ve sesle oldukça benzer bir yapıda bulunuyor. Nasıl koltuklar, dolaplar, sesi ve ışığı emiyorsa; sinyal güçlendiricisinin çevresinde bulunacak gereksiz eşyalar ve onu orada sıkıştırmanız sinyal kalitesini derinden etkileyecektir. Etrafında mümkün olduğunca bir şey bulunmasın ve düz bir ortamda olsun.

WiFi Sinyal Gücü için En Doğru İsmi Seçin

Wifi sinyal güçlendirici kurulum aşamasında belirlenen bağlantı ismi ve şifre çoğunlukla yapılan normal internet bağlantısıyla aynı oluyor. Bu bizler için büyük bir pratiklik olsa da bağlanan cihazlar için aynı şeyi söylememiz çok mümkün değil. Kurdukları bağlantı aşamasında karşılaştıkları mükerrer datalar zaman zaman onlar için sorun oluşturabiliyor. Bu yüzden de mümkün olduğunca isimleri ve şifreleri ayırma çabası içinde olun.

En doğru cihaz seçimini yaparak en olması gereken yere sinyal yükselticisi kurduğumuza göre internet bağlantısını yoğun şekilde kullandığımız cep telefonunun özelinde de bir inceleme yapalım. Teknoloji onlar için apayrı değişikliklerde sunuyor. Çünkü karşımıza Wifi dışında mobil operatörlerin bağlantı kalitesi de çıkıyor. Onlar içinde yapabileceğimiz bazı ince detaylar mevcut.

Telefonun Wifi Çekim Gücünü Arttırma Yolları

Her ne kadar cep telefonumuzun bağlantı hızı, bağlantı kurduğumuz ağla sınırlı olsa da bazen düşen kalite nedeniyle bağlantı zayıflığı yaşayabiliyoruz. Bu gibi sorunları ortadan kaldırmak ve telefon wifi çekim gücünü arttırmak için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz;

Telefon Kılıfınızın Wifi Çekim Gücünü Etkilemesin

Telefon kılıfları özellikle de darbelerden korumak için olmazsa olmazımız. Şık, estetik duruşu ve telefona farklı bir hava katmasının dışında ne yazık ki zaman zaman wifi sinyal kalitesinin düşmesine neden olabiliyor. Böyle bir duruma neden olup olmadığını kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Kılıf varken ayrı bir test ve kılıf yokken farklı bir test yapın. İkisi arasındaki bağlantı hızında ciddi farklılıklar söz konusuysa bu durumda kendinize yeni bir kılıf almanız gerekecektir.

OpenSignal 3G WiFi Haritalarıyla Hızınızı Ölçün

Hız testini telefonunuzda uygulayabileceğiniz gibi, mobil cihazlara yönelik aplikasyonla OpenSignal 3G WiFi Haritalarını tercih edebilirsiniz. OpenSignal 3G WiFi Haritaları internet bağlantı hızınızı ölçmenin dışında birçok bilgi panelini bir arada barındıran geniş bir ekrana yapısına sahiptir. Hızınızı arttırmaya yönelik içinde bir pusula bile mevcut, pusulayı takip ederseniz hızınızda gözle görülür bir yükseliş olduğunu fark edeceksiniz.

Pusula dışında adından da anlaşılacağı üzere bunu bir harita şeklinde size sunabiliyor. Bu harita sayesinde Etrafınızda hangi cep telefonu firmasının en iyi hizmeti sunduğunu bilmek istemez miydiniz? Önceden bunu ölçümleyip daha sonra tercihinizi o firmaya yönelik yapabilirsiniz.

Modeminizi En İyi Noktaya Konumlandırın

Modemler genellikle tüm evlerde telefon prizine en yakın noktaya konumlandırıyorlar. Aslına bakacak olursanız bu oldukça yanlış bir uygulama. Modemi tüm evi ya da ofisi hükmedecek şekilde konumlandırmanız gerekli. Modemle priz arasında zaten kablolu bir bağlantı kuruluyor, bu nedenle de hız kaybı yaşamıyorsunuz. En fazla kabloyu biraz daha uzatırsınız ama diğer alanlarda yaşayacağınız bağlantı hızında ciddi yükselişler olacaktır.

Telefonunu Zayıf Sinyallerden Koruyun

Cep telefonunuzu internete bağlamadan hemen önce sinyal gücünü aktif olarak görebilirsiniz. Özellikle işletmelerde birden fazla internete bağlantı kurma seçeneğiniz bulunur. Seçiminizi yaparken bunlar arasından çekim gücü en yüksek olanı seçin ki sizin de kuracağınız bağlantının hızı oldukça yüksek olsun. Çekim gücü zayıfladıkça sizin de internet bağlantınız paralel bir şekilde düşecektir.

Wifi Frekansını 5 GHz Olarak Ayarlayın

Cep telefonların hemen hepsi hem 5 GHz hem de 2.4 GHz bandını kullanmaktadır. 2.4 GHz bandını 9 kanal varken, 5 GHz frekansı içinde her biri 20 MHz hızdan 23 tane kanal bulunmaktadır. Bu da kanalların çakışmadığı sürece Wifi‘den çok daha kuvvetli bir bağlantı almanıza neden olacaktır.

Android 6 sürümünün altından bulunan cihazlarda bu ayarlar telefondan yapılabilirken, şu an ki güncel yazılımlı telefonlarda bu ayarı Wifi Analyzer yardımıyla yapabiliyorsunuz. Oldukça önemli olduğu için kısa bir şekilde ona da değinelim.

WiFi Sinyal Güçlendirici Uygulamaları 2023

WiFi sinyal güçlendirici uygulamaları gerek kurulum sorunlu bağlantı hatalarını tespit etmek gerekse de sinyal gücünü arttırmaya yönelik girişimleri nedeni ile oldukça yoğun tercih edilen uygulamaların başında yer alıyor. 2023 yılında en çok indirilen wifi sinyal güçlendirici uygulamaları şunlardır;

 • WiFi Manager
 • Internet Booster & Optimizer
 • Wifi Analyzer
 • OpenSignal 3G WiFi Haritaları
 • Network Master -Speed Test
 • Wifi Boost Ağ Sinyali Wifi Arttırıcısı
 • Wifi Signal

Wifi Analyzer Nedir, Ne İşe Yarar?

İnternetimizin ilk kurulum aşamasında modem üzerinde yapacağınız küçük bir hata, siz internete bağlanabilseniz de bağlantı hızınızı ciddi bir şekilde etkileyecektir. Genelde kurulumda seçeceğimiz en ideal frekansı bilmediğimiz için ileri ileri der ve bir şekilde kurulumu hızlı bir şekilde tamamlama yöntemini izleriz.

 • Wi-Fi Analyzer tüm bu hataları, ideal bant bağlantısını otomatik bir şekilde tespit eder.
 • Tespit sonucunu size detaylı bir şekilde rapor ediyor ve size yalnızca modem ayarlarına girip Wi-Fi Analyzer’in söylediklerini uygulamak kalıyor.

WiFi Manager

WiFi Manager, kurduğunuz WiFi bağlantılarınızı yönetmek amacıyla tasarlanan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde çevrenizde yer alan internet bağlantılarını bulup aynı zamanda uygulamaların tavsiyeleri doğrultusunda bağlantı hızınızı yükseltebilirsiniz. Renkli yapısı ve kolay kullanım ara yüzü sayesinde en çok tercih edilen uygulamaların başında yer alıyor.

Internet Booster & Optimizer

Internet Booster & Optimizer bulunduğunuz ortamda bağlantı ağınıza göre en hızlı şekilde DNS sunucusunu bağlar. Hiçbir şekilde IP çakışması yaşamazsınız. Bütün bağlantı değişikliklerini otomatik bir şekilde optimize ediyor. Tüm DNS sunularını desteklediği için üst düzey bir performans alabilirsiniz.

Wifi Boost Ağ Sinyali Wifi Arttırıcısı

Wifi Boost Ağ Sinyali Wifi Arttırıcısı telefonunuzda mutlaka bulundurmanız gereken uygulamaların başında yer alıyor. Performansı eminiz ki sizi de hayretler içine düşürecek. Sinyal seviyenizde ciddi bir iyileşmeye neden olup bağlantı hızında yükseltmeler yaşatıyor.

Tüm bunların dışında telefonunuzun fiziki durumu da çok önemli. Dış yüzeydeki darbeler, kırıklar çekim gücünüzü etkileyen diğer unsurlar olarak kendisini ön plana çıkartıyorlar. 

Bonus: InstaBridge, akıllı telefonunuz için nerede olursanız olun size Wifi şifreleri sağlayan ücretsiz bir internet uygulamasıdır. Başlangıçta daha farklı bir uygulama olarak kurulmuştu. Yalnızca sosyal medya için internet sağlıyordu. Ancak hızla daha büyük bir Wifi paylaşım şirketi olmak olarak zaman içinde değişti.

Uygulama ücretsiz Wifi ile en yakın yerleri göstermenin yanı sıra yürüyüş mesafesi ve performans gösterecektir. Uygulama ayrıca hangi ağların işe yaradığını bilir ve sizi çalışan ağlara otomatik olarak bağlar ve çalışmayanlardan uzak tutar. Daha fazlası için ücretsiz wifi bulan uygulamalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu