Türk Telekom Arıza Kaydı Oluşturma ve Sorgulama

Türk Telekom’dan aldığınız hizmetlerinizde bir aksaklık ya da kesilme söz konusu olduğunda Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ile görüşerek sorunlarınıza hızlıca çözüm bulabilirsiniz. 7/24 rahatlıkla ulaşıp sorunlarınız hakkında arıza kaydı oluşturabileceğiniz Türk Telekom arıza kaydı hattı ile Müşteri Hizmetleri’ne ulaşmak için:

 • Cihazınızın arama ekranını kullanarak “444 1 444” numaralı hattı tuşlayarak arama yapmanız yeterlidir.

Müşteri temsilcisi sorununuzu modeminiz üzerinden birkaç işlem yaparak giderebilir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak için, müşteri hizmetlerini aramadan önce modeminizi bilgisayarınıza kablo yardımıyla bağlamanız işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Türk Telekom Arıza Kaydı Hattı Ücretli Mi?

Türk Telekom Arıza Kaydı Hattı’nı aramak standart ücretlendirmeye tabidir. Eğer hattınız üzerinden tanımlı paketinizde konuşma hakkınız varsa ek ücret ödemeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hat üzerinden tanımlı konuşma hakkı bulunmayan aboneler için, Türk Telekom Arıza Kaydı Hattı ile görüşmenin dakikası 49Kr’dir. Faturalı bir hat kullanıyorsanız, ücretlendirmeniz faturanıza dönem sonunda; Türk Telekom faturasız hat kullanıyorsanız, ücretlendirmeniz bakiyenize anında yansıtılır.

Türk Telekom Arıza Kaydı Oluşturma 2023

Türk Telekom firmasından aldığınız hizmetlerinizde sorun meydana geldiğinde, ister online olarak isterseniz de arama yoluyla yardım talep edebilirsiniz. Arıza kaydını cep telefonu üzerinden oluşturmak isteyen kullanıcıların şu işlem adımlarını takip etmesi gerekir:

 • Cihazınızdan “444 1 444”’ü tuşlayın ve arama tuşuna basın.
 • Asistan’ın yönlendirmelerini dinledikten sonra “4”’e basın.
 • Aldığınız Hizmet için arıza kaydı bırakacağınız bölüme geçtikten sonra “0”’a basarak, müşteri temsilcisine bağlanın.
 • Müşteri temsilcisine gerekli bilgileri vererek, arıza kaydınızın oluşturulmasına yardımcı olun.

Eğer işlemlerinizi online olarak yapmak isterseniz, Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ni ziyaret ettikten sonra:

Arıza Kaydı Oluşturma
 • Ürünlerim” kısmına hizmet aldığınız servisi girin.
 • Arıza Tipi” kısmına arıza tipinizi seçin. ÖRN: İnternet Kesintisi
 • Arıza Durum Bildirimi” bölümüne kaydınızla ilgili bilgilendirilip bilgilendirilmeyeceğinizi seçerek, “Ek Açıklamalar” kısmına devam edin.
 • Ek Açıklamalar” kısmına arızanız ile ilgili detaylı bilgileri girin ve diğer bilgileri de doldurduktan sonra “Devam” tuşuna basarak ilerleyin.
 • İşlemlerinizi ve bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Arıza Kaydı Oluştur” butonuna tıklayarak kaydınızı oluşturun.

Arıza kayıt işlemlerinizde bilgilerinizi ve arıza nedeninizi doğru girmeye özen gösterin. Arıza nedeni olarak seçtiğiniz arıza tipinde bir arıza bulamayan yetkililer arıza kaydınızı kapatacaktır. Sorunlarınızın hızlıca çözülmesi için sorunu ve iletişim bilgilerinizi yanlış girmemeniz önemlidir.

Türk Telekom Arıza Kaydı İptal Etme

Türk Telekom hizmetleri için arıza kaydı oluşturduğunuzda, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri arıza kaydınızı anında görüntüler. Eğer arıza kaydı oluşturduktan hemen sonra sorununuz çözüldüyse ve arızanız giderildiği için oluşturduğunuz arıza kaydını iptal etmek istiyorsanız, “444 1 444” numaralı hattı aradıktan sonra yetkili kişiye sorunun çözüldüğünü bildirerek arıza kaydını iptal edebilirsiniz.

Ancak 15 dakikadan daha uzun süren arıza ve ardından sorunun çözülmüş olması durumunda, arıza kaydı iptal işlemi yapmanıza gerek yoktur. Arızanızı Türk Telekom Yetkilileri çözdüğü için kendileri “Arıza Çözüldü” olarak kaydı güncelleyecektir. Yani, bir nevi kaydınız kendiliğinden iptal olmuş olacaktır.

Türk Telekom Arıza Kaydı Sorgulama

Türk Telekom hizmetiniz için bıraktığınız arıza kaydınızın durumunu sorgulamak isterseniz, bu işleminizi ister müşteri temsilcisi eşliğinde isterseniz de online olarak yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisi eşliğinde arıza kaydı durumu sorgulama için “444 1 444”’ü aramanız yeterlidir. Online olarak sorgulama yapmak isterseniz, işlem adımlarınız şu şekilde olmalıdır:

 • Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ne giriş yapın.
 • Arıza Sorgulama” bölümünde yer alan, “Referans Numarası” veya “Hizmet Numarası” kısımlarını doldurarak “Devam” tuşuna basın.

Eğer girdiğiniz bilgiler doğruysa, karşınıza arıza kaydınızın son durumu çıkacaktır. İsterseniz bu ekrandan canlı olarak arıza kaydı takibinizi yapabilirsiniz.

Türk Telekom Arıza Haritası Nedir?

Türk Telekom cihazınız çekmiyor ise ve TT hizmetlerinde planlı bir bakım çalışması yapacaksa bunu resmi web sitesi üzerinden duyurur. Aldığınız hizmet için bağlantınızda bir sorun yaşıyorsanız, arıza kaydı oluşturmadan önce “Planlı Çalışma Duyuruları” bölümüne göz atabilirsiniz. Türk Telekom Arıza Haritası’na ulaşmak için:

 • Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ne giriş yapın.
 • Arama çubuğuna “Planlı Çalışma Duyuruları” yazın ve büyüteç işaretine tıklayın.

Karşınıza çıkan ekranda Türkiye genelindeki tüm Planlı Çalışmaları görüntüleyebilirsiniz. Eğer listede bulunduğunuz yere yer verilmişse, yaşadığınız arızanın nedeni bölgenizde planlı bakım çalışmasının yapılıyor olmasıdır.

Türk Telekom Arıza Çalışma Saatleri

Türk Telekom Arıza Giderme Çalışmaları 09:00 – 18:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ancak sorunların çoğunun çözümü modeminiz üzerinden giderilebilir. Bu yüzden çalışma saatlerini dikkate almadan 7/24 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir, modeminiz üzerinden işlem yapılmasına izin vererek sorunu birkaç dakika içerisinde çözebilirsiniz. Eğer sorununuz modeminizden çözülemiyorsa, altyapıdan kaynaklanan bir sorun var demektir. Arızaların giderilmesi için görev yapan Türk Telekom Arıza Ekipleri sorununuzu en kısa sürede çözecektir.

Türk Telekom Arıza Giderme Süresi Nedir?

Türk Telekom hizmetinizde oluşan sorunlarınızın giderilmesi süresi, yaklaşık 24 saattir ancak bu süre her arıza için geçerli değildir. Teknik olarak çözülebilecek arızalarınızın giderilmesi süresi 10 dakikanın üzerine çıkmamaktadır. Türk Telekom altyapısı ile ilgili bir sorun varsa bu süre 24 saati bulabilir. Konuyla alakalı en doğru cevabı almak için, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Arıza Cumartesi Çalışıyor Mu?

Türk Telekom Arıza Servisi, her zaman müşterilerinin sorunlarına yanıt vermektedir. Haftanın 7 günü ve 24 saati ulaşabileceğiniz Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ile sorunlarınızı hızlıca çözerek, gecikmelerden doğacak problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Türk Telekom Arıza Teyit Aşamasında Ne Demek?

Türk Telekom Servisleri kullanırken yaşadığınız arızalarınız için oluşturduğunuz arıza kayıtları, Türk Telekom Müşteri Hizmetleri tarafından görüntülenerek arızanın doğruluğu anlaşılmaya çalışılır. Arıza kaydı oluştururken verdiğiniz bilgilerin kontrol edildiği bu aşamada kullanıcı olarak sadece beklemeniz gerekir.

Bu adımla ilgili kullanıcıların yapabileceği bir işlem bulunmadığından, bu aşamayı hızlandırmak gibi bir seçeneğiniz de bulunmamaktadır. Arıza sebeplerinden dolayı internet kesintisininden etkilenenler Türk Telekom hediye internet kategorimize giderek ücretsiz kampanyalara göz atabilir.

3 Kişi Katıldı

 1. Evimdeki televizyona bağlı olan türk telekom tele dünya cihazı 24.08.2023 tarihi ititbariyle 3 günden beri arızalı ve 6 kez aramama ve kayıt vermeme rağmen teknik ekip gelmedi ve halen televizyon seyredemiyorum.Güya özelleşti ve de 24 saat hizmet veriliyormuş.Reklamdan başka bir şey değil………..26.08.2023

 2. türk telekom internet kullanıyorum
  15 gündür inter hizmeti alamıyoru her gün arayıp soruyorum arıza kaydınız alınmıştır deyip mesaj atıyorlar çözüm yok türk telekoma yakışmıyor sorsanız arıza 24 saatte çözülecek diyorlar

 3. Türk Telekom alt yapı arızası bildirmek istedim. İnternet sayfanızda “Arıza Tipi” bölümüne girilemediği için bildirim yapamadım. Lütfen web sayfanızı düzeltin, Türk Telekom’a yakışmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu