Ev İnterneti Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama 2023

Sebebiniz ne olursa olsun, ev interneti hizmetini iptal etmeniz gereken zamanlar gelebilir. Bu kılavuz, abonelik sözleşmenizi mümkün olduğunca çabuk ve masrafsız bir şekilde iptal etmek için bilmeniz gereken her şeyi kapsar. Ev İnternetinde Taahhüt Cayma Temel Bilgiler: Başta Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom evde internet ve kablo hizmetini iptal etme sürecine dair bilgileri detaylı olarak yer verilir.

  • Ancak genel işlem birkaç basit adımda halledilebilir.
  • Beklenmedik masraflarla karşılaşmamak için sözleşmenizi erken sonlandırma ücretlerini mutlaka kontrol edin.
  • Bu ücretler muhtemelen taahhüt imzaladığınız zaman sözleşmenizde yazacaktır.
  • Sözleşmenizi kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.  

Online olarak hesabınıza giriş yapın ve taahhüdünüzü dijital olarak iptal edip edemediğinizi görün. Bu bir seçenek değilse, yardım hattını arayın ve müşteri hizmetlerine bağlanın. Evde internet kullandığınız servis sağlayacılarının müşteri hizmetlerine beklemeden hızlı bağlanmak istiyorsanız aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz;

Servis SağlayıcıDirek Bağlan
VodafoneKonuya Git
TurkcellKonuya Git
Türk TelekomKonuya Git

Temsilci size nasıl yardımcı olabileceğini sorduğunda da ev internetinizi iptal ettirmek istediğinizi söyleyin. Muhtemelen, sizi son saniye anlaşmalarıyla kalmaya ikna etmeye çalışacaktır. Sunacağı tekliflerle ilgilenmiyorsanız, iptal konusunda ısrar etmeniz gerekebilir. İptal onaylandıktan sonra, internet hizmetini aldığınız firmaya ait olan herhangi bir ekipmanı iade etmeniz gerekebilir.

Ev İnternetinde Erken Cayma Ücretleri

Bir ev internet firması ile bir sözleşme imzaladığınızda, sözleşmenizde taahhüt cayma bedelini açıklayan bir bölüm bulabilirsiniz. Bu ücretler, hizmetinizi sözleşme bitiminden önce iptal etmek istediğinizde uygulanır. Size potansiyel olarak önemli miktarda paraya mal olabilirler. Öyle ki bazen hizmetinizi aktif tutmak ekonomik açıdan daha mantıklı olur.

Bir sözleşmeyi kabul ettiğinizde, internet veya kablolu yayın sağlayıcınız, uzun vadeli bir taahhüt karşılığında indirimli bir fiyat sağlayacaktır. Sözleşmeyi erken feshettiğinizde taahhüt cayma bedeli, şirketin sunmuş olduğu indirimi telafi etmesine yardımcı olur. Ne yazık ki, cayma bedelini içeren bir sözleşme imzaladıysanız, hizmetinizi erken iptal etmeniz durumunda bu ücreti ödemekten başka şansınız kalmaz.  

Bununla birlikte, birçok ev interneti firması, sağlayıcıları değiştirdiğinizde cayma bedeli ücretlerinizi ödemeyi teklif eder. Çoğu durumda, bu tür anlaşmalar hakkında bilgi firmanın internet sitesinde bulunabilir.

Ev İnternetinde Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama

Evde internet şirketleri sizi müşteri olarak bünyelerinde tutmayı amaçlıyor. Bu yüzden iptal sürecini büyük bir güçlük haline getirmeleri de olasıdır. Sağlayıcınızla ilişkileri kesmek için bir taahhüt cayma bedeli ödemeye istekli olsanız bile, hizmetinizin durdurulması süreci karmaşık ve stresli olabilir.

Abonelik online iptal etme seçeneği olarak e-devlet uygulamasını kullanabilirsiz. Veya bir müşteri hizmetleri yardım hattını aramak zorunda kalırsınız; bu noktada, temsilci sizi abonelik iptalinden vazgeçirmek veya tanıdığınız bir yakınınıza aboneliğinizi devretme durumu hakkında bilgilendirir.

Müşteri temsilcisi ev internetinizi iptal ettirmeniz durumunda ne kadar cayma bedeli ödemeniz gerektiğini size söyleyecektir. Bu tutar genel de 2 ya da 3 aylık fatura kadardır. Ancak unutmamanız gerekir ki, hizmetten yararlanmaya başlarken farklı bir kampanya kapsamında sözleşme imzaladıysanız cayma bedeli tutarı çok daha yüksek de olabilir. O yüzden en net bilgi için taahhüdünüzün detaylarını incelemekte yarar vardır.

Ev İnterneti Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Evinizde veya ofisinizde kullandığınız ev interneti paketleri size taahhütlü olarak hizmet verir. Taahhütlü olmasının nedeni, ev internetinden yararlandığınız süre boyunca daha düşük ücretle hizmet almanızın sağlanmasıdır. Ancak taahhütlü ev interneti paketlerinin de bir kullanım ve taahhüt süresi bulunur.

Taahhütü biten ev internetiniz için taahhüt yenileme işlemi yaparsanız, uygun fiyattan hizmet almaya devam edebilirsiniz. Taahhüt yenileme işlemleriniz için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Ev interneti hizmeti aldığınız sağlayıcınızı arayarak öncelikle taahhüt sürenizin bitip bitmediğini öğrenebilir, ardından taahhütünüz bitmiş ise yeni taahhüt karşılığında uygun ev interneti paketleri sunmasını isteyebilirsiniz.
  • Yüz yüze görüşerek taahhüt yenilemek isterseniz, sağlayıcınızın mağazasını ziyaret edebilir, size en uygun ev interneti paketlerinden birisini seçerek avantajlı fiyattan hizmet almaya devam edebilirsiniz.

Taahhüt süresi dolmadan taahhüt yenileme işlemi yapmak isterseniz, bunu sadece mevcut ev interneti paketiniz için yapabilirsiniz. Taahhüt süreniz devam ederken farklı bir ev interneti paketine geçmek isterseniz ek ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. 

NOT: Taahhüt yenileme işleminizde mevcut ev interneti paketinizden daha yüksek ev interneti paketine geçmek isterseniz, bunun için herhangi bir ek ücret veya ceza ödemezsiniz.

Ev İnterneti Taahhüt Bitince Ne Olur?

Taahhütlü ev interneti size daha avantajlı fiyatlarla hizmet vermeyi vaat eder. Eğer taahhütünüz bittiyse, avantajlı ev interneti fiyatlarından yararlanamazsınız ve artık daha fazla hizmet bedeli ödersiniz. Ancak taahhütünüz bittiğinde yapabileceğiniz bir işlem bulunmaktadır.

Taahhüt yenileme işlemi ile taahhütünüzü yenileyerek uygun fiyatlı kullanımınıza devam edebilirsiniz. Taahhüt yenileme işlemi yapmadığınızda ise ödeyeceğiniz hizmet bedeli, mevcut hizmet bedelinin yaklaşık 2 katı kadardır.

Ev İnterneti Taahhüt Dondurma

Hizmet aldığınız ev interneti sağlayıcınızın “Taahhüt Dondurma” gibi bir servisi varsa, 1 yıl içerisinde 3 ay süreliğine taahhütünüzü dondurabilirsiniz. Taahhüt dondurma işlemleri, evinizden uzun süreli bir yere gittiğinizde yapabileceğiniz bir işlemdir.

Bunun nedeni, siz evde ya da ofisinizde yokken kullanmadığınız internetin faturasını ödememeniz içindir. Taahhüt Dondurma yapıp yapamayacağınızı öğrenmek için, hizmet sağlayıcınızın mağazasını ziyaret edip, böyle bir hakkınız varsa kullanmaya dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Benzer İçerik: Taahhütsüz evde internet firmaları

Ev İnterneti Taahhüt Değişikliği 

Mevcut ev internetiniz için taahhüt süresinde bir değişiklik yapmak isterseniz, tek yapabileceğiniz değişiklik taahhüt süresini uzatmaktır. Mevcut taahhüt süresinizden daha kısa bir süreye taahhüt değişikliği işlemi yapamazsınız.

Kalan taahhüt sürenizi ev interneti hizmeti aldığınız firma aracılığıyla öğrenerek, dilerseniz taahhüt sürenizi uzatıp avantajlı ev interneti paketinizden yararlanmaya uzun süreli devam edebilirsiniz. İsterseniz Turknet taahhütsüz evde internet yazımıza bakabilirsiniz.

Taahhüt Cayma bedeli karşılayan firmaların evde internet kampanyalı fiyatları görmek istersenizde buradan inceleyebilirsiniz.

3 Kişi Katıldı

  1. 24 ay teadüt var ben ıptal etdim zamanında onlar yine onaylamış 20 ay var cayma bedeli ne kadar olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu