E-Devlet ile Abonelik İptal Başvuruları 2023 (Tüm Kurumlar)

E-Devlet günden güne sunduğu hizmetlere “Abonelik İptali Başvurusu” ile bir yenisini ekleyerek kullanım kolaylığı bakımından kullanıcılarına daha fazla zaman kazandırmaya başladı. Üzerinize kayıtlı olan bir aboneliği sonlandırmanız için gereken birçok evrak işlerini artık sadece e-Devlet uygulamasını veya Resmi Web Sitesi’ni kullanarak halledebilir, dosya masraflarından ve zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanıp sunulan “Abonelik Fesih Başvurusu” ile aboneliğinizin olduğu kurumu seçtikten sonra “Fesih Başvurusu” yapmanız abonelik iptalinizin gerçekleşmesi için ön şarttır. Toplam 12 firmanın yer aldığı yazımızda, Abonelik İptali Başvuru işlemlerinizi nasıl yapacağınızı göstereceğiz. İşte konunun detayları:

Vodafone Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vodafone Abonelik İptali Başvurusu ile üzerinize kayıtlı Faturalı ve Faturasız Vodafone hatlarınızın iptalini sağlayabilirsiniz. Abonelik İptali işleminizi gerçekleştirmeden önce Faturalı hatlarınızın üzerinden taahhütlü cihaz alımı veya taahhütlü tarife paketi olmadığından emin olun. Aksi durumda, iptal işleminizle birlikte son faturanıza Taahhüt Cayma Bedeli yansıtılır. Vodafone Abonelik İptali Başvurusu için atmanız gereken adımlar sırasıyla şöyledir:

 • T.C. Kimlik Kartı, Mobil İmza, Banka veya Elektronik İmza ve şifreniz ile birlikte e-Devlet’e giriş yapın.
 • Sayfanın üst kısmında yer alan arama çubuğuna “Vodafone Abonelik İptali” yazın ve aratın.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden uygun olanı seçerek işleminize devam edin.
 • Açılan sayfadan Abonelik İptali gerçekleştirmek istediğiniz hat numarasını seçin ve “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

Vodafone Net Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vodafone Net Abonelik İptali Başvurusu ile adınıza daha önceden kaydedilmiş ve Vodafone’a ait olan internet hizmetinizin iptalini sağlayabilirsiniz. Mevcut internet tarifenizde Taahhütlü Tarife Paketi kullanıyorsanız, iptal işlemi gerçekleştirmeden önce Vodafone Çağrı Merkezi ile görüşerek Taahhüt Cayma Bedelini hesaplatın.

Taahhüt Cayma Bedeli tutarını karşılamayı kabul ediyorsanız hemen Vodafone Net Abonelik İptali Başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Taahhütlü Tarife Paketlerinden yararlanmıyorsanız, sorunsuz olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone Net Abonelik İptali Başvurusu için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Mobil İmza, Banka, T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza bilgileriniz ve e-Devlet şifreniz ile e-Devlet’e girin.
 • Sayfanın en üst kısmında bulunan arama yerine “Vodafone Net Abonelik İptali” yazın ve büyüteç ikonuna tıklayın.
 • Listede karşınıza çıkan Vodafone Net internet hizmetinizi seçerek işleminize devam edin.
 • Vodafone Net Abonelik bilgilerinizi okuyup onayladıktan sonra “Fesih Başvurusu Yap” butonuna basın.
E-Devlet ile Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Abonelik İptali Başvurusu ile dilerseniz Faturalı dilerseniz de Faturasız hatlarınızın iptalini gerçekleştirebilir, kullanmadığınız hatlar için ödeme yapma maliyetinden kurtulabilirsiniz. Türk Telekom Abonelik İptali işleminiz için bir hataya sebebiyet vermemek için Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ile görüşerek Taahhüt sorgusu yapmanızı tavsiye ederiz. Türk Telekom Abonelik İptali Başvurusu işlemi için şu adımları izleyin:

 • T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza ile e-Devlet sitesine giriş yapın.
 • Açılan sayfadan “Türk Telekom Abonelik İptali” için arama çubuğundan arama başlatın ve uygun öneriyi seçerek işleme devam edin.
 • Karşınıza çıkan sayfadaki Türk Telekom abonelik kayıtlarınızdan Türk Telekom GSM’i seçerek işleme devam edin.
 • Türk Telekom abone kayıtlarınızı gözden geçirerek, “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın ve işlemi sonlandırın.

TTNet Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

TTNet Abonelik İptali Başvurusu ile hizmet almış olduğunuz Türk Telekom’dan aldığınız internet hizmetini iptal edebilir, tercih ettiğiniz farklı bir sağlayıcıdan hizmet almaya başlayabilirsiniz. TTNet Abonelik İptali yapmadan önce dilerseniz TTNet Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek aboneliğiniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. TTNet’ten aldığınız internet hizmetinde taahhüt söz konusu ise belirli bir miktarda Taahhüt Cayma Bedelini ödemeniz gerekeceğini unutmayın. TTNet Abonelik İptali Başvurusu işlemi için şu adımları takip edin:

 • Mobil İmza, Banka, T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza’nız ile e-Devlet sitesine girin.
 • İlk açılan sayfadan “TTNet Abonelik İptali” işleminiz için sorgulama başlatın ve öneriler arasından ilk sıradaki öneriyi seçerek işleme devam edin.
 • Ardından yeni sayfadaki TTNet aboneliklerinizden TTNet İnternet’i seçerek ilerleyin.
 • TTNet abone bilgilerinizi kontrol edip, “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine basın.

Turkcell Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Turkcell Abonelik İptali Başvurusu ile üzerinize kayıtlı Faturalı ve Faturasız Turkcell hatlarınızdan dilediğinizin aboneliğini iptal ederek, sokağa çıkma derdi olmadan maliyetinden kurtulabilirsiniz. Turkcell Abonelik İptali işleminden önce isterseniz Turkcell Müşteri Hizmetleri ile görüşerek hattınızın üzerinde taahhütlü bir cihazın ya da tarife paketinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Turkcell Abonelik İptali Başvurusu işlemi için:

 • T.C. Kimlik Kartınızda yer alan bilgileri kullanarak e-Devlet sitesine girin.
 • İlk açılan sayfadan “Turkcell Abonelik İptali” işleminiz için arama çubuğunu kullanarak sorgu başlatın. Size önerilerin çıktığınız görecekseniz. Uygun olanı seçerek devam edin.
 • Ardından açılan sayfada bulunan Turkcell’e kayıtlı hatlarınız arasından iptal etmek istediğiniz hattı seçerek ilerleyin.
 • Turkcell hat bilgilerinizi gözden geçirdikten sonra “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine tıklayın.

Superonline Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Superonline Abonelik İptali Başvurusu ile Turkcell’den almış olduğunuz internet hizmetinizi 7/24 sonlandırabilirsiniz. Abonelik iptal işlemi boyunca hiçbir işlemin tarafınıza yansıtılmayacağı işlem için atmanız gereken birkaç basit adım vardır.

Bu adımlara geçmeden önce Superonline Ev İnternetiniz için Taahhüt süresi bulunan bir paketiniz varsa, Superonline Müşteri Temsilcisi ile görüşerek iptal etmeniz durumunda tarafınıza yansıtılacak Taahhüt Cayma Bedelini öğrenebilirsiniz. Superonline Abonelik İptali Başvurusu işlemi için yapmanız gerekenler:

 • T.C. Kimlik Kartınız ile e-Devlet platformuna giriş yapın.
 • Superonline Abonelik İptali” işleminiz için ekranın üst kısmında bulunan arama çubuğundan arama işlemi başlatın ve uygun seçeneği seçerek işleme devam edin.
 • Ardından Superonline aboneliklerinizden Superonline’ı seçerek iptal işlemi için ilerleyin.
 • Son adımda Superonline bilgilerinizi kontrol edin ve “Fesih Başvurusu Yap” butonuna dokunun.

Millenicom Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Millenicom Abonelik İptali Başvurusu ile Millenicom’dan aldığınız internet hizmetinizi sonlandırabilir ve bunun için hiçbir ücret ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Millenicom İnternet Sağlayıcısı, taahhütsüz olarak hizmet veren bir sağlayıcı olduğu için Taahhüt Cayma Bedeli ile karşılaşmayacaksınız ancak yine de Millenicom’da taahhütlü bir hizmet alıp almadığınızı kontrol etmenizde yarar var. Millenicom Abonelik İptali Başvurusu için şu adımları izleyin:

 • E-Devlet Şifresi ile Giriş” seçeneği dışında kalan giriş seçeneklerinden biri ile e-Devlet platformuna giriş yapın.
 • Açılan sayfanın en üst bölümünde yer alan arama kısmına “Millenicom Abonelik İptali” yazarak arama işlemini başlatın.
 • Abone olduğunuz Millenicom hizmetinizi seçip, “Devam Et” butonuna basın.
 • Millenicom Abonelik bilgilerinizi okuduktan sonra doğruluğunu onaylayın ve “Fesih Başvurusu Yap” butonuna basın.

Türksat Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türksat Abonelik İptali Başvurusu ile hâlihazırda hizmet aldığınız aboneliğinizi sokağa çıkmadan iptal edebilir, hiçbir ücret ödemeden yalnızca birkaç dakika içerisinde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Abonelik İptali işleminiz öncesinden Türksat’ta Taahhütlü bir tarife paketi kullanmadığınızdan emin olun. Türksat Abonelik İptali Başvurusu için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza bilgileriniz ile e-Devlet’e giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra açılan ilk sayfadan “Türksat Abonelik İptali”’ni aratarak işlem yapmak istediğiniz bilgilere ulaşın.
 • Ardından karşınıza çıkan abonelik listesinden Türksat İnternet Sağlayıcınızı seçerek Abonelik Fesh İşlemi’ne ilerleyin.
 • Türksat Abonelik bilgilerinizin doğruluğuna göz attıktan sonra “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

D-Smart Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

D-Smart, Türkiye’de sıklıkla tercih edilen TV ve İnternet sağlayıcısıdır. D-Smart Abonelik İptali Başvurusu sayesinde TV veya İnternet hizmeti aldığınız D-Smart ile satıcı-müşteri ilişkinizi dilediğiniz an bitirebilirsiniz. Abonelik İptali işleminiz öncesinde aklınıza takılan sorular varsa D-Smart Müşteri Temsilcileri ile görüşerek aklınızdaki sorulara çözüm bulabilirsiniz. D-Smart Abonelik İptali Başvurusu yapabilmeniz için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

 • T.C. Kimlik Kartı üzerinde yer alan bilgileriniz ve şifreniz ile e-Devlet sitesine giriş yapın.
 • Giriş işleminiz onaylandıktan sonra açılan ilk sayfadan “D-Smart Abonelik İptali” işlemini arama çubuğunu kullanarak aratın ve ilgili sonuca gidin.
 • Ardından açılan sayfadaki abonelik listesinden D-Smart TV ve İnternet’i seçerek Abonelik İptali işlemi için ilerleyin.
 • D-Smart için iptal etmek istediğiniz servisin bilgilerini kontrol ettikten ve doğruluğundan emin olduktan sonra “Fesih Başvurusu Yap” seçeneğine tıklayın.

TurkNet Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

TurkNet Abonelik İptali Başvurusu ile internet hizmeti almış olduğunuz TürkNet’ten satıcı-müşteri ilişkinizi keserek, farklı bir internet sağlayıcısından hizmet almaya hemen başlayabilir; gerek duymanız halinde yeni sağlayıcınızdan da “Abonelik İptali Başvurusu” ile bağınızı koparabilirsiniz. TürkNet aboneliğiniz için iptal sürecini başlatmadan önce isterseniz, TürkNet Şubelerine giderek mevcut aboneliğinizin durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. TürkNet Abonelik İptali Başvurusu işlemi için:

 • T.C. Kimlik Kartı veya Elektronik İmza’nız ile e-Devlet platformuna ücretsiz giriş yapın.
 • Giriş işleminizin ardından açılan sayfadan “TürkNet Abonelik İptali”için sorgu başlatın ve ilk sıradaki öneriyi işaretleyerek iptal adımlarına doğru ilerleyin.
 • Açılan sayfadaki TürkNet aboneliklerinizden iptal etmek istediğiniz aboneliğinizin yanında bulunan kutuyu işaretleyerek devam edin.
 • Son olarak TürkNet abonelik bilgilerinize göz atıp, “Fesih Başvurusu Yap” butonuna basın.

Digitürk Abonelik İptali Başvurusu Nasıl Yapılır?

Digitürk Abonelik İptali Başvurusu ile ister Taahhüt süresi dolan ister Taahhüt süresi olmayan internet aboneliklerinizi birkaç adım işlemi takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Digitürk aboneliğinizi iptal ettikten sonra farklı bir internet sağlayıcısından hizmet alacaksanız, taahhüt bedelini karşılayıp karşılamadığına bakmanızı tavsiye ederiz.

Taahhüt süresi dolmayan hizmetlerinizde Taahhüt Cayma Bedeli ödemeniz gerekeceğinden dolayı önceden sorgulama yapmanız yararınıza olacaktır. Digitürk Abonelik İptali Başvurusu işleminizi gerçekleştirebilmek için şu adımları izleyin:

 • Mobil İmza veya Elektronik İmza bilgileriniz ile e-Devlet’e girin.
 • Ardından karşınıza çıkan sayfanın arama kısmından “Digitürk Abonelik İptali” işleminiz için arama başlatın ve size uygun tercihi işaretleyin.
 • Yeni sayfadaki Digitürk abonelik paketlerinizden iptal etmek istediğiniz paketi seçin.
 • Son olarak kontrollerinizi yapın ve “Fesih Başvurusu Yap” butonuna tıklayın.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu