Türk Telekom Yazlık İnternet Paketleri ve Fiyatları 2023

Türk Telekom Yazlık İnternet kısa ve orta süreli tüm seyahatlerinizde yanınızda götürebileceğiniz en iyi taşınabilir evde internet hizmetidir. Türk Telekom Yazlık İnternet sayesinde tatile gittiğinizde veya iş seyahati gerçekleştirdiğinizde uzun süreli taahhüt ve cayma bedeli problemleriyle karşılaşmazsınız. 2, 3 ve 6 aylık limitsiz ev internet paketi seçenekleri ile 100 Mbps hıza kadar 4.5G hizmet kalitesinden yararlanın.

Türk Telekom Yazlık İnternet, tüm kullanıcılarına Katma Değerli Servisleri’ni de ücretsiz sunuyor. Bağlantı ücretinin kampanya kapsamında ücretsiz olduğu Türk Telekom Yazlık İnternet hizmetinin detaylarını yazımızda bulabilir, avantajlarını ve paket fiyatlarını inceledikten sonra hemen hizmetten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Yazlık İnternet Avantajları Nelerdir?

TT Yazlık İnternet hizmeti kullanımlarında Türk Telekom taahhüt cayma bedeli bulunmaz. Tatil veya seyahat sürenize göre ayarlanabilen paket seçenekleri ile kullandığınız tarife paketi dışında ek bir ücretle karşılaşmazsınız. Bu avantajların yanı sıra diğer Türk Telekom Yazlık İnternet Avantajları ise şöyle:

 • 2, 3 ve 6 aylık internet paketi seçeneği
 • İnternet tarife paketinize ek herhangi bir ücretin yansıtılmaması
 • Ücretsiz Premium Muud aboneliği ile her ay 1.000 şarkı dinleyebilme
 • Binlerce Türk Telekom ücretsiz WiFi noktasından sınırsız yararlanabilme
 • 264₺ değerindeki bağlantı ücretinin ücretsiz olması
 • Kampanyaya sınırsız katılım imkânı

Ayrıca kampanya kapsamında 2 veya 3 aylık indirimli modem seçeneklerinden FTTH (Fiber Altyapı) olarak yararlanabilir, hızlı internetin keyfini tüm tatiliniz veya seyahatiniz boyunca çıkarabilirsiniz.

Türk Telekom Yazlık İnternet Başvuru Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Yazlık İnternet Başvuruları, “yeni Türk Telekom Yazlık İnternet müşterisi” ve “mevcut Türk Telekom Yazlık İnternet müşterisi” olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır. Yeni veya Mevcut Türk Telekom Yazlık İnternet müşterisi olarak ikiye ayrılması, başvuru sırasında istenilen bilgilerin farklı olmasından kaynaklanır. Türk Telekom Yazlık İnternet başvurunuzu online olarak gerçekleştirmek için, izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

Yeni Türk Telekom Yazlık İnternet Müşterisi iseniz:

 • Tarayıcınızı kullanarak Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ne gidin.
 • Yeni Abonelik Başvurusu” kısmına ilerleyin.
 • Cep Telefonu” yazan kısma cep telefonu numaranızı yazın
 • 2. İrtibat Numarası” yazan kısma size ulaşabilecekleri bir tanıdığınızın numarasını yazın.
 • Güvenlik Kodu” bölümünü eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basın.
Türk Telekom Yazlık İnternet Kampanyaları ve Modem Fiyatları

Mevcut Türk Telekom Yazlık İnternet Müşterisi iseniz:

 • Tarayıcınız üzerinden Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ne giriş yapın.
 • Paket Değişikliği veya Kampanya Katılım İşlemleri” kısmına ilerleyin.
 • Cep Telefonu” yazan bölüme cep telefonu numaranızı yazın.
 • Güvenlik Kodu” bölümünü tam ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Gönder” butonuna dokunun.

Yeni Türk Telekom Yazlık İnternet müşterilerinin online formu doldurmaları zorunludur. Ancak mevcut Türk Telekom Yazlık İnternet müşterileri, başvurularını “444 1 444” numaralı hat üzerinden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne bağlanarak da yapabilirler.

Türk Telekom Yazlık İnternet Paket Fiyatları 2023

Türk Telekom Yazlık İnternet taahhüt sorunu olmadığından sabit ev internetine göre biraz daha pahalıdır. Ancak Fiber altyapı ve 100 Mbps’ye kadar hız seçenekleri ile verdiğiniz ücretin karşılığını en iyi şekilde vermektedir. Sağladığı ücretsiz Premium Muud aboneliği ve bağlantı ücretinin olmaması size daha avantajlı kullanım sunmaktadır. İşte 2023 yılı için yüksek hızda kotasız Kampanyalı Türk Telekom Yazlık İnternet Paket Fiyatları ve Kullanım Süreleri;

Paket DetayıPaket Ücreti
16 Mbps Yazlık İnternet2 Aylık 206,90₺
3 Aylık 300,90₺
6 Aylık 564,90₺
24 Mbps Hiper İnternet2 Aylık 228,90₺
3 Aylık 333,90₺
24 Mbps Fiber İnternet2 Aylık 262,90₺
3 Aylık 384,90₺
35 Mbps Hiper İnternet2 Aylık 298,90₺
3 Aylık 438,90₺
35 Mbps Fiber İnternet2 Aylık 322,90₺
3 Aylık 474,90₺
50 Mbps Hiper İnternet2 Aylık 308,90₺
3 Aylık 453,90₺
50 Mbps Fiber İnternet2 Aylık 332,90₺
3 Aylık 489,90₺
100 Mbps Fiber İnternet2 Aylık 320,90₺
3 Aylık 477,90₺
Türk Telekom Yazlık İnternet Fiyatları

NOT: Paket ücretleri kısmında yer alan ücretler toplam kullanım ücretleridir. Aylık faturalandırma ücreti olarak hesaplamak isterseniz, Paket ücretini ay sayısına bölebilirsiniz. (ÖRN: 6 Aylık 564,90₺ 16Mbps paketi aylık 564,90/6 = 94,15₺)

Türk Telekom Yazlık İnternet Kampanyaları

Türk Telekom Yazlık İnternet Modem Fiyatları 2023

Türk Telekom Yazlık İnternet kampanyasından yararlanarak aldığınız internet hizmetinizi kullanabilmeniz için bir Modem’e ihtiyacınız vardır. Modemler, Türk Telekom sunucularından bilgisayarınıza veya cep telefonunuza internet verilerini aktaran cihazlardır. Türk Telekom Yazlık İnternet paketi alsanız bile “Güçlü Fiber Modem” olmadan internet hizmetinden yararlanamazsınız. 6 Ay’a kadar kullanım süresi olan Türk Telekom Yazlık İnternet Modem Fiyatları 2023 yılı için şu şekildedir;

Modem TipiModem Taahhüt SüresiVergiler Dâhil Aylık ÜcretiModem Rayiç BedeliKampanyada Uygulanan İndirim Miktarı
Güçlü Fiber Modem2 Ay96,00₺250,00₺58,00₺
Güçlü Fiber Modem3 Ay64,00₺250,00₺58,00₺
Güçlü Fiber Modem6 Ay32,00₺250,00₺58,00₺
Türk Telekom Yazlık İnternet Modem Fiyatları

Türk Telekom Yazlık İnternet Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Yazlık İnternet hizmetiniz için fatura ödemelerinizi birçok yolla gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir komisyon ücreti ödemeyeceğiniz, dilerseniz otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın kesildiği gün ödenmesini sağlayabileceğiniz ödeme yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 444 1 444”’ü arayarak Türk Telekom Müşteri Hizmetleri ile Kartla Ödeme
 • Türk Telekom Mağazaları’ndan Nakit Ödeme
 • Kullandığınız bankanın mobil uygulaması üzerinden Kredi Kartı veya Banka Kartı ile Ödeme
 • Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden Kartla Ödeme

Kredi kartı veya Banka kartı ile ödediğiniz faturalarınızın “Fatura Ödendi” bilgisi en geç 1 saat içerisinde tarafınıza e-posta veya kısa mesaj yoluyla gönderilmektedir.  

Türk Telekom Yazlık İnternet Taahhütnamesi Nedir?

Türk Telekom Yazlık İnternet Taahhütnamesi, hem Türk Telekom’un ve hem de sizin haklarınızı koruyan bir belgedir. Taahhütnamede yer alan hizmet kalitesinden, hizmet ücretine kadar vaatlerini yerine getirmek zorunda olan Türk Telekom ve taahhütnamede yer alan ücretlerin ödenmesinden sorumlu olan siz arasında imzalanan bu belge, geçerliliğini taahhüt süresi sonuna kadar sürdürmektedir. 5 sayfalık Türk Telekom Yazlık İnternet Taahhütnamesini incelemek isterseniz:

 • Türk Telekom Resmi Web Sitesi’ne gidin.
 • Dokümanlar” sekmesinden “Türk Telekom Yazlık İnternet Taahhütnamesi” kısmına ilerleyin.
 • Ekranın sağ üst kısmında bulunan “İNDİR” butonuna basarak PDF dosyasını indirin.

Türk Telekom Yazlık İnternet Cayma Bedeli Ne Kadar?

Türk Telekom Yazlık İnternet Cayma Bedeli, hizmet aldığınız paketin taahhüt süresine ve ücretine göre değişiklik göstermektedir. Taahhüt sürenizin en başındayken yüksek olan taahhüt ücreti, taahhüt sürenizin sonuna yaklaştıkça düşer.

Türk Telekom Yazlık İnternet Cayma Bedeli’nizin ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya Türk Telekom İletişim Merkezleri’ni ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom Yazlık İnternet Dondurma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Yazlık İnternetinizi yılda 1 kez olmak şartıyla 180 günü aşmayacak şekilde dondurabilirsiniz. Yılda 1 defadan fazla dondurma işlemi yapılmamakta olup, internet dondurma süreniz boyunca aylık 7₺ ücret ödemeye devam edersiniz. 7₺’lik bu ücret modem ücretidir ve dondurma işleminden bağımsız olarak faturanıza yansıtılır.

Türk Telekom Yazlık İnternet Dondurma işleminiz için “444 1 444” numaralı hat üzerinden Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne bağlanabilir, talebiniz üzerine 24 saat içerisinde dondurma işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. İnternet dondurma sürenizin sonuna geldiğinizde internetinizin otomatik olarak açılacağını ve faturalandırma işleminin tekrardan başlayacağını unutmayın.

Türk Telekom Yazlık İnternet Uzatma Nasıl Yapılır?

Hizmet aldığınız Türk Telekom Yazlık İnternet paketinizin son kullanım tarihi yaklaştıysa, hizmet kesintisi yaşamamak ve tekrar başvuru işlemleri ile uğraşmamak için Türk Telekom Yazlık İnternet Uzatma işlemini yaptırmanız gerekir. Türk Telekom Yazlık İnternet hizmetinizi “444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya Türk Telekom Mağazaları’nı ziyaret ederek uzatabilirsiniz.

Türk Telekom Yazlık İnternet paketinizin yenileneceği uzatma işlemi sonrasında hizmet ücretinde değişiklikler olabilir. Yazlık İnternet’inizi uzatmadan önce kampanyalı paket ücretinde değişiklik olup olmayacağını sormayı unutmayın.

Türk Telekom Yazlık İnternet İptali Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Yazlık İnternetinizi iptal etmek istiyorsanız, size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek “Türk Telekom Yazlık İnternet İptal Formu”’nu doldurmanız gerekmektedir. Türk Telekom Yazlık İnternetiniz taahhütnamede de belirtildiği gibi erken kapama yapılması durumunda bir takım ceza tutarlarına neden olabilir.

Bu ceza tutarı Türk Telekom Yazlık İnternet Cayma Bedeli olarak faturalandırılır ve iptal işlemi gerçekleştikten sonraki ay tarafınıza gönderilir. Türk Telekom Yazlık İnternet Cayma Bedeli’ni ödediğinizde Türk Telekom ile aranızda bulunan yasal süreç ortadan kalkmış olur.

Türk Telekom Yazlık İnternet Şikâyet Etme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom internet çekim gücü veya yazlık internet bağlantınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda Türk Telekom Çağrı Merkezi’nden yardım alabilir veya online olarak Türk Telekom Arıza Kaydı oluşturabilirsiniz. Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni aramadan veya online arıza kaydı bırakmadan önce kontrol etmenizi tavsiye ettiğimiz bazı noktalar şunlardır:

 • Elektriğiniz kesildiği için internet bağlantınızı kaybetmiş olabilirsiniz.
 • Evinizde elektrik olduğundan emin olun.
 • Modeminizin elektrikle bağlantısı kesilmiş olabilir.
 • Modem adaptörünün prize bağlı olup olmadığını kontrol edin.

Son olarak; Modeminizin arka kısmında yer alan “Açma-Kapama” tuşu “Kapama” pozisyonunda kalmış olabilir, “Açık” pozisyona getirerek tekrar bağlanmayı deneyin. Eğer sorunu bu adımlarla çözemiyorsanız, Türk Telekom Çağrı Merkezi’nden destek alabilirsiniz. İsteyenler tüm operatörlere ait taşınabilir internet fiyatları yazımızda göz atabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu