Para Kazandıran Siteler ve Anketler 2023 (50+ Yöntem)

İnternet üzerinden online para kazanmak 2023 yılında hiç de zor değil. Yeteneklerinize uygun işler veren sitelere girebilir, anket doldurabilir, reklam izleyebilir ya da kripto para alıp satabilirsiniz. Yabancı diliniz varsa kazanma şansınız çok daha fazladır. Yatırımlı ya da yatırımsız olarak kazanç elde edebileceğiniz toplam yerli, yabancı 50 adet online para kazandıran site ve anket firmaları vardır. Bu yazımızda bu siteleri ve anketleri sizlere bol kazançlı imkanlar ile sunuyoruz;

Fiverr

Biraz İngilizceniz varsa rahatlıkla para kazanabileceğiniz bir site. Site İngilizce dışında Almanca, İspanyolca, Fransızca, Portekizce, İtalyanca ve Flemenkçe dillerinde de destek vermektedir. Grafik tasarım, dijital pazarlama, içerik yazma, çeviri, video düzenleme, animasyon, seslendirme, programlama ve yazılım konularında yeteneklerinize uygun olarak iş alabileceğiniz çok sayıda işverenle çalışabilirsiniz.

Siteye kaydolduktan sonra hizmet vereceğiniz alanı belirleyip bir portfolyo oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra bu portfolyo üzerinden satış paketlerini oluşturmalı ve sitedeki ilanlara başvurunuzu yapabilirsiniz. Fiverr 20 dolar altı satışlarınızdan 1 dolar, 20 doları geçen satışlarınızdan ise %5 kesinti yapar.

Freelancer

Bu sitenin Türkçe versiyonuna tr.freelancer.com adresinden ulaşabilirsiniz. Freelancer’da web sitesi geliştirme, grafik tasarım, logo tasarımı, pazarlama, yazı yazma, 3B modelleme, ürün tasarımı, ambalaj tasarımı ve mobil uygulamalar, veri girişi, lojistik, metin düzenleme, çeviri ve internet pazarlamacılığı dahil olmak üzere 1800’den fazla kategoride iş imkanı bulabilirsiniz. Üye olduktan sonra ilgi ve becerinize uygun kategorileri seçerek hemen iş almaya başlayabilirsiniz.

Upwork

İngilizce bilenlerin rahatlıkla iş bulabileceği başka bir sitedir. Veri girişi, video düzenleme, grafik tasarım, içerik yazarlığı, web tasarım ve sosyal medya yönetimi gibi birçok alanda kazanç sağlayabilirsiniz. Arayüzü oldukça basit olan siteye üye olduktan sonra işverenlere teklifte bulunabilirsiniz. Ancak son dönemde katılımcı sayısı çok arttığı için kendinizi çok iyi tanıtan bir portfolyo oluşturmanız çok önemlidir. Aksi halde üyeliğiniz kabul edilmeyebilir.

Udemy

Eren Bali’nin kurduğu Udemy, online eğitimlerin yer aldığı bir platformdur. Video yükleyerek para kazandıran siteler arasında ilk sıralarda yer alan Udemy ile siz de uzman olduğunuz alanlarda kendi eğitim videonuzu çekerek bu platforma yükleyebilir ve indirme başına para kazanabilirsiniz.

Bionluk

Türkçe para kazandıran sitelerden biri de Bionluk’tur. Arayüzü tamamen Türkçe olan Bionluk’ta yeteneklerinizi göstereceğiniz bir portfolyo oluşturabilir ve iş tekliflerine başvuru yapabilirsiniz. Seslendirme, yazılım, tasarım, çeviri, video, animasyon, reklamcılık ve daha pek çok kategoride iş imkanı vardır. Sistem tamamladığınız işlere göre belli bir oranda komisyon almaktadır. 

R10

Türkçe olarak hizmet veren para kazandıran sitelerden biri de R10’dur. Davetiye usulü üyelik kabul eden site ülkemizin en büyük webmaster bloğudur. Yazılım, tasarım, reklam alış – satış, program uygulama ve geliştirme, sosyal medya hesapları alımı ve satımı, web geliştirme, seo paketleri, çeviri ve içerik yazarlığı gibi çok sayıda kategoride iş imkanı sunmaktadır. Üye olduktan sonra verilen ilanlara başvuru yaparak ya da kendi ilan konunuzu açarak ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

Binance

Kripto para alıp satmakla ilgilenenler için oldukça güvenilir bir site olan Binance ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Eğer işi öğrenir, Bitcoin piyasasına hakim olur ve piyasaları sıkı takip ederseniz Binance ile kazancınızı katlayabilirsiniz. Türk markaları olarak alternatifleri ise; btctürk, paribu ve koinim siteleride mevcuttur.

Youtube

Özellikle son birkaç yıldır Youtube üzerinden para kazananların sayısı hayli arttı. Farklı konularda videolar çekerek pek çok takipçiye videolarını izleten Youtuberler, bu sayede iyi bir gelir elde edebiliyor. Oyun, ürün tanıtımı, makyaj, gezi ya da çok daha çeşitli konularda videolar çekerek siz de bu sayede kazanabilirsiniz. Ancak Youtube üzerinden bir gelir elde etmek için orijinal içerikler üretmek gerektiğini de unutmayın.

Qmee

Google gibi arama motorlarını kullanarak para kazanabileceğiniz sitelerin başında Qmee gelmektedir. Bu sitenin amacı, gezindiğiniz arama motorlarındaki aramaları izlemektir. Sisteme üye olduktan sonra bir eklentiyi bilgisayarınıza kurmanız istenir. Bu eklenti sayesinde Amazon, Google, Bing ve Tesco gibi aramalarınız takip edilir ve arama başına ücret almaya başlarsınız. Yaptığınız aramalar sırasında tıkladığınız reklamlar sayesinde de ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Surveytime

Eski ismi Gift Hulk olan siteden anket doldurarak, video izleyerek ya da görevler yaparak para kazanabilirsiniz. Bakiyeyi nakit olarak alabilir veya Amazon tarzı yerlerden alışveriş yaparak harcayabilirsiniz. Ayrıca: Yeni iş fikirleri kategorimizden çok sayıda para kazanma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Shutterstock

Dünyada en çok kullanılan fotoğraf sitelerinden biri olan Shutterstock ile çektiğiniz fotoğrafları paraya dönüştürebilirsiniz. Yalnız buradan kazanç elde etmek için çok kaliteli fotoğraflar çekmeniz gerekir. Ne kadar çok kişi fotoğrafınızı satın alırsa o kadar çok kazanırsınız. Bu sitede fotoğraflarınız otomatik olarak lisanslanacağı için satın alma haricinde kimse o fotoğrafları indirip kullanamaz.

Field Agent

Akıllı telefonlara yüklenen ücretsiz bir uygulama yoluyla kazanmanızı sağlayan Field Agent sitesinde belli ürünler için saha incelemesi yapmanız istenir. Örneğin sizden yakınınızdaki bir marketlere gitmeniz ve oralardaki bir ürünün fiyatını karşılaştırmanız istenebilir. Bunu yaptığınızı kanıtlamanız için ürünün ve marketin fotoğrafını çekmeniz ve kısa bir yorum yazmanız gerekebilir. 

BeMeEye

Field Agent sitesiyle çok benzer olan BeMeEye sitede daha kapsamlı işler vardır. Verilen görevler içinde istenen ürünü satın alıp test etmek ve ürünün satıldığı reyonun fotoğrafını çekmek gibi şeyler olabilir. Bu tip görevlerde harcama yapmanız gerektiği için görevlere verilen ödüller de daha yüksektir. Görevlerin kazançları çok yüksek olduğu için kısa sürede tükenebilirler. Bu yüzden siteye girdiğinizde hızlı davranmanız gerekir.

Shepper

Akıllı telefonunuza uygulama indirerek para kazanabileceğiniz bir başka site de Shepper’dır. BeMyEye sitesindeki görevlere benzeyen görevlerin olduğu sitede çok çeşitli işler bulabilirsiniz. Reklam panosu kontrolleri ya da Airbnb evlerini teyit görevleri gibi çok farklı işleri yapabilirsiniz. Siteye kayıt olurken görevleri yapmaya uygun olup olmadığınızı öğrenmek için kısa bir teste tabi tutulursunuz. Ödemeler bu sitede ay sonunda yapılmaktadır.

Job Spotter

Job Spotter sitesinde verilen görevlerin kazançları hediye çeki şeklindedir. Android ya da iOS telefonunuza indireceğiniz bir uygulamayla çalışan sistemde dükkan camlarına, elektrik direklerine ya da duvarlara yapıştırılan iş ilanlarının fotoğrafını çekmeniz istenir. Fotoğraf çekerken yalnızca ilanı çekmeniz gerekir, fotoğrafta kesinlikle ilan dışında bir şey olmamalıdır.

Bazen sizden konum bilgisi de istenebilir, böylece siteye yüklediğiniz fotoğrafı çektiğiniz yerde olup olmadığınız da anlaşılabilir. Job Spotter sitesinde kazancınızı almak için herhangi bir limit bulunmaz. Görevleri yaptıkça aldığınız hediye çeklerini anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

YouSpotProperty

Sistem, satılan eski evlerin satışından %1 pay almanız mantığına dayanır. Bu siteden kazanmak için harap ve eski haldeki evleri bulup onların fotoğraflarını siteye yüklemeniz gerekir. Evin satılığa çıkarılmamış olması ve kullanılamayacak halde olması istenen şartlar arasında.

Bu şekilde bir ev bulduğunuzda onun fotoğrafını çekmeniz ve istenen formu doldurmanız gerekir. Eğer o evi bulan ve fotoğraflayan ilk kişi siz olursanız evin satış bedelinin yüzde 1’ini kazanırsınız. Kazançlar Amazon ve Marks&Spencer hediye çekleri şeklinde alınır.

Roamler

Field Agent benzeri sitelerden biri olan Roamler’da restoranlardaki menülerin fotoğraflarını çekmek ve marketlerdeki ürünlerin incelemesini yapmak gibi görevler vardır. Uygulamanın Facebook sayfasını takip ederek daha çok görev alabilirsiniz. İsteyenler internetten para kazanma yazımızdan daha farklı kazanç yöntemlerine göz atabilir.

Task 360

Yalnızca iPhone kullanıcılarının yapabileceği görevleri veren Task 360 ile reklam panolarının ya da yol tabelalarının fotoğraflarını çekerek para kazanabilirsiniz. Kazanç elde etmek için en uygun saatlerin Pazartesi sabahı 9:00’dan önceki saatler olduğu söyleniyor.

Text Broker

Yazı yazmak konusunda yeteneğiniz varsa bu uygulama tam size göre olabilir. Daha çok reklam firmalarından ve basın kuruluşlarından gelen müşterilere Text Broker yoluyla ulaşabilirsiniz. Bu sitede sattığınız metinler üzerinden kazanç elde edersiniz. Düzenli yazdığınız takdirde yüksek meblağlar alabilirsiniz.

Trendyol

Bir bloğunuz ya da internet siteniz varsa Trendyol’dan para kazanabilirsiniz. Bunun için sitenize Trendyol reklamları almanız yeterlidir. Sitenize gelen ziyaretçiler sitenizdeki Trendyol reklamlarına tıklayarak Trendyol’a gider ve oradan ürün satın alırsa, Trendyol size belli bir komisyon öder.

İlginizi Çekebilir; Bedava internet sitesi kurma yöntemleri

Take Note

Ses kayıtlarını yazıya çevirme işlerinin olduğu Take Note sitesinden kazanabilmek için İngilizce ve Word bilginizin çok yüksek seviyede olması gerekir. Kullanıcıların dakikada 65 kelime yazabilmesi gerekir. İş alabilmek için siteye girdiğinizde size verilen hız ve İngilizce testlerini geçebilmeniz gerekir. 

Survey Pago

Siteye üye olduktan sonra anketleri doldurarak kazanç elde edebilirsiniz. Anketler genellikle bir ürün ya da reklam hakkındaki düşüncelerinizi ölçmeye dayalıdır. Verilen ödüller ise nakit para yerine alışveriş çeki şeklindedir. Anketleri doldurmak için hiçbir özel yeteneğe ihtiyaç yoktur. Sorulara dürüstçe cevap vermeniz yeterlidir.

Market Agent

Yatırımsız para kazandıran sitelerden biri de Market Agent’tir. Türkçe olarak kullanabileceğiniz sitede anket doldurarak para kazanırsınız. Bazı anketlerden 5 – 10 kuruş, bazı anketlerdense 8 – 10 TL gibi rakamlar kazanılabilir. Kazanılan miktar anketin türüne ve uzunluğuna göre değişir. 

Mobrog

Para kazandıran anket sitelerinden biri olan Mobrog, Türkçe bir arayüze sahiptir. Anketlerin uzunluğuna göre kazancınız anket başına 1 TL ile 10 TL arasındadır. Mobrog sadece Türkiye’de değil pek çok ülkede faaliyet gösteren bir sitedir. Anketleri tutarlı ve dürüst bir şekilde doldurduğunuz takdirde hatırı sayılır bir miktar kazanabilirsiniz.

Myiyo

Para kazandıran güvenilir anket siteleri arasında ilk sıralarda yer alan Myiyo, merkezi Almanya olan bir sitedir. Siteye üye olduktan sonra bir form doldurmanız gerekir. Bu formu doldururken ilgi alanlarınıza göre gerekli işaretlemeleri yapmalısınız.

Bu ilgi alanlarına, yaşınıza, eğitim durumunuza ya da yaşadığınız konuma göre size sunulacak anketler belirlenir. Anketler mailinize düştüğünde onları vakit kaybetmeden tamamlarsanız kazancınız daha yüksek olur. Anket başına verilen ücret 1 Euro ile 5 Euro arasında değişmektedir. Bakiyeniz 20 Euro olduğunda çekim yapabilirsiniz.

Napolyon

1 milyona yakın üyesi olan Napolyon, anket doldurma sitelerinden biridir. Üye olduktan sonra ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize göre size sunulan anketleri doldurabilirsiniz. Profilinizi %100 tamamladıysanız daha fazla anket almanız kolaylaşacaktır. Tamamen güvenli olan bu sistemde bilgileriniz hiçbir şekilde üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Kazancınızı firma indirimleri, etkinliklere katılım hakkı ya da nakit şeklinde alabilirsiniz.

Joinhiving

Türkçe anket sitelerinden biri olan Joinhiving bir anket doldurma sitesidir. Anket başına alacağınız tutar 1 Euro ile 5 Euro arasındadır. Anket doldurmak dışında siteye getirdiğiniz kişilerden de komisyon alırsınız. Alacağınız referans kodunu kullanarak bu kodla üye olan kişiler yoluyla kazancınızı artırabilirsiniz. 

LinkTL

Link kısaltma yoluyla para kazanabileceğiniz bir site olan LinkTL, tamamen Türkçe arayüze sahiptir. Kısalttığınız linkleri sosyal medya platformlarında ya da web sitelerinde paylaşabilirsiniz. Bu linklere bağlı reklamların gösterilmesi ve tıklanması yoluyla kazanç elde edebilirsiniz.

Swagbucks

Anket doldurarak para kazanmanızı sağlayan sitelerden biri olan Swagbucks, İngilizce bir arayüze sahiptir. Kazançlar sanal para şeklindedir. Sanal para istenilirse nakit paraya çevrilebilir ya da hediye çekine çevrilip alışveriş yapılabilir. Anket doldurmak dışında video izleyerek ya da önerilen web sitelerini ziyaret ederek de para kazanmanız mümkündür.

InBoxDollars

InBoxDollars Sitesinde anket doldurarak, mail okuyarak, oyun oynayarak ya da video izleyerek para kazanabilirsiniz. Siteye üye olduğunuzda 5 dolar hesabınıza eklenir. İŞKUR evden para kazanma konumuza göz atmanızıda tavsiye ederiz. Evde paketleme iş ilanları ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

You Cubez

Farklı ülkelerde 600 binden fazla kullanıcısı olan You Cubez’de ücretli anketlere katılabilir, görevleri tamamladıkça paranızı nakit olarak alabilirsiniz. Siteyi arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde ve onların da siteye kayıt olmasını sağladığınızda, siteye getirdiğiniz kişi başına %15 komisyon alırsınız.

Bunun dışında reklamları izleyerek, web sitelerini görüntüleyerek ve video izleyerek de kazanç sağlayabilirsiniz. You Cubez aracılığıyla işletmenizi tanıtabilir ve daha görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

Yandex Toloka

Yandex Toloka, günlük olarak çeşitli görevler veren ve bu görevler sonunda kişilere ödeme yapan bir sistemdir. Ödemeleri Papara yoluyla alabilirsiniz. Görevlerin ücreti dolar üzerinden hesaplanır, Papara hesabınıza ise TL olarak aktarılır. Görevler dil bilgisi yanlışlarını kontrol etme, site karşılaştırması yapma, haritala karşılaştırmaları, adres doğrulama ve kurum doğrulama gibi farklı kategorilerde sunulur.

Eğer İngilizceyi ya da başka bir dili biliyorsanız alacağınız görev sayısı çok daha fazladır. Sistemde seviyenizi yükselttikçe profilinizde daha çok görev görüntülenir. Ödemeleri çekerken bakiye şartı yoktur, 1 dolarınız varken de çekim yapabilirsiniz 100 dolarınız varken de.

Slide Joy

Akıllı telefonunuza indireceğiniz bir uygulamayla size gösterilen reklamları izlemeniz gerekir. Reklamları izledikçe para kazanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama sadece Android cihazlarda çalışır, uygulamanın iOS versiyonu yoktur. Farklı konu olarak evden para kazanma sayfamızdanda değişik yöntemlere göz atabilirsiniz.

App Trailers

Para kazandıran oyunlar arasında yer ala App Trailers, puan toplama mantığıyla çalışan bir sistemdir. Uygulamadaki müzikleri, oyunları ve film tanıtımlarını izleyerek ve reklam tıklamaları yaparak puanınızı artırabilirsiniz. Topladığınız puanları paraya dönüştürerek kullanabilirsiniz. Dilerseniz oyunları indirdikten sonra istenen görevleri yaparak da kazanç sağlayabilirsiniz.

Kazancınız değişiklik göstermekle birlikte her izleme başına yaklaşık 50 cent olarak belirlenmiştir. Demo oyunları denediğinizde bu miktar 1 dolara kadar çıkabilir. Bir arkadaşınıza referans olarak onu üye yaptığınızda kişi başına 50 puan alırsınız. Her 150 puan 0,5 dolara tekabül eder. Uygulama hem Android cihazlarda hem de iOS cihazlarda kullanılabilir.

Rotate4all

Reklam izleyerek para kazandıran sitelerden biri de Rotate4all sitesidir. Size verilen site linklerini diğer sitelerde yayınladığınızda, tıklama başına para kazanabileceğiniz bir sistemdir. Linklere kendiniz tıkladığınızda da tıklama başına 0,16 dolar para kazanabilirsiniz. Başkasına referans olduğunuzda ise %20 komisyon alırsınız. Sistemde ödeme limiti bulunmuyor.

AdBTC

AdBTC izlediğiniz reklamların karşılığı olarak size Bitcoin veren bir sitedir. Sisteme bir kişiyi üye yaptığınızda %10 kazanırsınız. Reklam izleme dışında verilen web sitelerini ziyaret ederek de kazancınızı artırabilirsiniz. Kripto para konuların daha çok yer aldığı Telegram ile para kazanma yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Çevirim Var

İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca, Arapça ya da İspanyolca bilginiz iyi düzeydeyse bu siteden çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Tıptan mühendisliğe, sosyal bilimlerden hukuka kadar pek çok alanda çeviri yaparak gelirinizi katlayabilirsiniz. Kategoriler akademik, hukuk, teknik, tıbbi, pazarlama ve web sitesi şeklindedir.

Sitede talep edilen işler genellikle; nüfus cüzdanı, şartname, taahhüt, katalog, transkript, pasaport, vekaletname, mezuniyet belgesi, diploma, sözleşme, boşanma kararı, doğum belgesi, yönetmelik, sağlık raporu, dilekçe, staj defteri ve uzmanlık belgesi tercümesi şeklindedir.

Proz.com

Çeviri yaparak para kazanabileceğiniz bir başka site de Proz’dur. Bu site tamamen Türkçe bir arayüze sahiptir, üyelik diğer siteler gibi ücretsiz olup farklı alanlarda tercüme yapmanızı ve bu yolla para kazanmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sosyal medya üzerinden para kazanmayı merak edenler TikTok para kazanma yöntemlerine göz atabilir.

SadeceOn

SadeceOn online pazarlama, grafik tasarım, video düzenleme, animasyon, içerik yazma, çeviri, ödev, tez, web programlama, mobil programlama ve ses düzenleme başta olmak üzere pek çok alanda yeteneklerinize göre kazanç sağlayabileceğiniz harika bir platformdur. Satış yapabilmek için üye olmalı ve kendinizi en iyi anlatacak şekilde bir portfolyo oluştumalısınız.

Wmaracı

Webmaster portallarından biri olan WM Aracı’nda programlama, grafik tasarım, makale yazma, çeviri yapma, link kısaltma, sosyal medya reklamları alıp satma ya da e-ticaret yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Instagram

Instagram’da reklam vererek ve verdiğiniz reklamlardan elde edilen satışlardan komisyon alarak kazancınızı artırabilirsiniz. Eğer çok fazla takipçiniz varsa reklam veren şirketlerle anlaşarak günlük ya da aylık olarak onların tanıtım görsellerini ya da videolarını hesabınızda paylaşabilir ve bu sayede para kazanabilirsiniz.

Google Adsense

Blog yazarak para kazandıran sitelerin başında Google Adsense gelmektedir. Blog sayfalarınıza Adsense reklamları ekleyebilir, sitenize gelen ziyaretçilerin bu reklamlara tıklaması yoluyla gelirinizi artırabilirsiniz. Bu konuda hiç bilginiz yoksa internette teknik destek alabileceğiniz onlarca forum ve web sayfası vardır. 

Armut.com

Uzman olduğunuz bir ya da birkaç alanda ilan vererek, müşterilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Temizlik, tadilat, nakliyat, tamir, özel ders, sağlık, eşya taşıma, evden eve nakliyat, ilaçlama, mantolama, koltuk döşeme, petek temizliği ve tasarım gibi çok sayıda kategoride hizmet verebilirsiniz. Telefonunuza yükleyeceğiniz uygulama ile size uygun bir ilan düştüğü anda teklif verebilirsiniz.

Facebook

Yüksek takipçili bir Facebook hesabınız varsa ve etkileşimi yüksekse bu hesabınızda satış ortaklığı yapabilir, reklam alabilir ya da hesabı satabilirsiniz. Popüler bir fan sayfası her zaman için nakit para kazandırabilir. 

Hepsi Burada

Hepsi Burada gibi platformlar çok fazla tanındıkları için bu tip siteleri kullanarak ürünlerinizi satışa çıkarabilirsiniz. Ürününüz yeni kurduğunuz ve henüz hiç tanınmayan web sitenizde hiç ilgi görmezken Hepsi Burada’da yüzlerce kişi tarafından görüntülenebilir ve satılabilir. Elektronikten modaya, kırtasiyeden kozmetiğe kadar farklı kategorilerde ürününüzü pazarlayabilirsiniz.

Dolap

Dolap sitesinde ikinci el eşyalarınızı, giyim, çanta, ayakkabı ve aksesuar gibi ürünleri satabilirsiniz. Yüzlerce kişinin kullandığı uygulama sayesinde kısa sürede gelir elde etmeniz mümkündür.

LetGo

Elektronik, spor, eğlence, oyun, araba, motosiklet, ev, bahçe, moda, aksesuar, bebek ve çocuk ürünleri, film, kitap ve müzik gibi çok sayıda kategoride kullanmadığınız ürünleri satabileceğiniz harika bir uygulamadır. 

N11

Online alışveriş sitelerinden biri olan N11’de ürünleriniz için sanal mağaza oluşturabilir ve satış yaparak daha çok para kazanabilirsiniz. Eğer İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ya da Antalya’da yaşıyorsanız firmanın ücretsiz fotoğraf çekimi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizin kaliteli görsellerini hazırlayabilir ve daha geniş kitlelere ulaşma imkanını yakalayabilirsiniz.

Sahibinden.com

Satış yaparak kazanabileceğiniz bol para kazandıran bir başka site de Sahibinden.com’dur. Günlük ziyaretçi sayısının çok fazla olması nedeniyle daha çok kişiye ulaşıp, ürününüzü kolayca satabilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra satacağınız ürünün detaylarını girmeli ve fotoğraflarını eklemelisiniz. İlanız kontrol edildikten ve onaylandıktan sonra yayına alınacak ve müşteriler size ulaşmaya başlayacaktır.

Gitti Gidiyor

İnternet üzerinden ücretsiz satış yapabileceğiniz ciddi para kazandıran sitelerden biri olan Gitti Gidiyor’da ürünlerinizi 1 ay, 2 ay, 6 ay ay da 1 yıl süreyle satışta tutabilirsiniz. Bu sanal mağaza aracılığıyla müşterilerle direk iletişim kurabilir ve ürününüzü en iyi şekilde pazarlayabilirsiniz.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu