Kurmak İstediğiniz İşi Kurmak İçin 10 Sebep

Teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok alanda yeni iş fikirleri ortaya çıkmaya başladı. Bu nedenle yeni bir iş kurmak istiyorsanız acele davranın bu yazımızda kendi işini kurmanız için on sebebi sıralayacağız.

Kurmak istediğiniz işi kurmak için on sebep olarak sunduğumuz bu yazımızda kendi işini kurmak isteyenlere fakat bir türlü ayıracakları vakti ve sermayeyi bulamayanlar için acele davranmaları gerektiğini belirttik. Çünkü dünya büyük bir değişimin içinde ve bu değişime ayak uyduramayanlar önlerine gelen fırsatı da kaçırmış olacaklar.

Özellikle teknolojinin biz insanlara sunduğu birden fazla faktör var bu faktörleri elde edenler bugün kendi işlerinin patronu olarak hayatlarını sürdürmeye devam ediyor. Biz de bu yazımızda kendi işini kurmak için on sebebi ele aldık.

Büyük Tecrübeler Edinirsiniz

Kendi işini kurmak isteyenler ayrıca büyük bir tecrübe edinirler bu nedenler yeni bir iş kurmak demek yeni tecrübeler ve yeni kazanma yolları demektir. Çünkü burada hem kazanınca hem de kaybedince  büyük bir tecrübeye sahip olmanız olasıdır. Çünkü kazanan kişiler kazandıkları parayı nasıl değerlendirecekleri kaybedenler ise kaybettiklerini nasıl telafi ettiklerini görürler.

Bu da kazanmanın ne kadar zor olduğunu kaybetmenin ise ne kadar kolay olduğunu sizlere gösterecektir.

Sektörün Nabzını Ölçersiniz.

Bir alanda hizmet veriyorsunuz yani bu alanda çalışan birisiniz. Fakat çalıştığınız sektörü tam olarak bilmiyorsunuz. Fakat bir süre sonra kendi çalıştığınız alanda bir iş kurmak istediğinizde bu süre boyunca sektörün nabzını ölçersiniz. Gerçekler karşınıza çıkar. Bu nedenle yeni iş kurmak isteyenler için sebepler bakımından sektörel açıdan sizlere büyük bir katkı sağlar.

Aynı zamanda sektörünüzde başka firmaları da tanıyarak onlarla iş birliği içinde yükselme şansınız da olur. Böylece sektörün büyük firmalarına karşı iş birliği içinde dimdik ayakta kalırsınız. Aynı zamanda sektörünüzde popüler bir hava da edinirsiniz.

Devlet Teşviği Alırsınız

Bugün ülkemizde girişimciler için birden fazla teşvik bulunmaktadır. Bu teşviklerden yararlanmak için mutlaka bir iş kurma şansı olması gerekmektedir. Bu nedenle vergi teşvikleriden yararlanarak sizde birden fazla avantajdan kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bu teşvikler daha çok Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sunulan teşvikler olup birçok açıdan kazançlı olmanızı sağlayacaktır.

Vergi Muafiyeti Olur

Çoğu girişimci yaptıkları harcamaları gider olarak kaydederek bazen vergilerinde azalma ya da muafiyet görülmektedir. Bu sayede yüksek miktarlarda vergi ödemenin de önüne geçmiş olursunuz.

Gelecek Kuşaklar Emin Ellerde Olur

Bugün büyük çaptaki firmaların çoğu ya da dededen toruna ya da babadan oğula kalmadır. İşte bugün sizde bir iş kurduğunuz zaman gelecek kuşakların iş yaşamını da teminat altına alırsınız. Yani bugünün ekmeğini yarın sizin çocuklarınız veyahut torunlarınız da yemiş olur.

İş Güvenliğiniz Olur

Birçok insan çok iyi çalıştığı işlerden atılma gibi durumlar yaşamaktadır. Olmaz demeyin sizin de başınıza gelebilir. Özellikle zarar ettikleri zaman birçok işçinin iş akdine son veren firma vardır. Bu nedenle daha güvenli bir iş için kendi işinizin patronu olmak en doğrusudur.

Hayır İşleri Yapabilirsiniz.

Biraz da manevi yönden bakacak olursak iş kurduğunuz zaman aynı zamanda hayır işlerine de daha çok vakit ayırma şansınız da olur.

Uzman Olursunuz

İnsanlar kendi işlerini kurduğu zaman aynı zaman da işinin de uzmanı olurlar bu nedenle çalıştığınız işin uzmanı olursunuz.

Tanınırsınız

Kendi işinizi kurduğunuz zaman aynı zamanda da tanınma şansınız da daha çok artacak ve zamanla bu size avantaj olarak geri dönecektir.

 Yüksek Kazançlar Elde Edersiniz

Ayda sabit bir kazanç elde etmek yerine kendi işinizi kurduğunuz zaman para kazanma şansınız da yüksek olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu