Trendyol İletişim Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023

En çok tercih edilen e-ticaret mağazalarından birisi olan Trendyol, hemen herkesin güvenle alışveriş yaptığı adreslerden bir tanesidir. Trendyol müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma kısmına geçmeden önce bir kadın girişimcinin neler başardığına hep birlikte bakalım.

Moda e-ticaret sektöründeki en büyük alışveriş sitelerinden biriside elbette Trendyol olmaktadır. Trendyol grubuna ait markalar arasında Milla bytrendyol, Trendyol.com ve Modagram.com bulunmaktadır. Buradaki büyük markalarda satış platformu olup, sanal Pazar yeri konumunda olmaktadırlar.

Online alışveriş yapan her 4 kadından 3 tanesi Trendyol’u tercih ettiğini belirtmektedir. 16 milyon üyesi bulunan şirkette bazı durumlarda müşteriler Trendyol müşteri hizmetlerine direk bağlanma noktasında sorun yaşayabilmektedir.

Trendyol Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemleri 2023

Trendyol Müşteri Hizmetleri iletişim hattına direk bağlanarak siparişler ve ürünler hakkında bütün bilgileri alabilirsiniz. Trendyol Firması sadece müşteri temsilcilikleriyle değil ayrıca birçok farklı kanaldan hizmet vermeye çalışmaktadır. Trendyol firmasıyla ilgili bütün sorun ve önerileri; canlı yardım ve de online internet sitesi üzerinden de iletilebilir. Trendyol Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Yöntemleri 2023 için izlenilmesi gereken adımlar ise şu şekildedir: 

 • İlk aşamada iletişim numarası olan 0212 332 02 00 Trendyol müşteri hizmetleri çağrı merkezi aranmalıdır.
 • Telesekreter sisteminin devreye girmesiyle sırasıyla 4-7 tuşları basılarak Trendyol Müşteri Hizmetlerine direk bağlantı sağlanması yapılır.

Trendyol sitesi müşteri hizmetleri çağrı merkezi 7/24 saat boyunca hizmet vermektedir. Sadece hafta sonu hizmet saati farklıdır. Trendyol Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Hattı: 0212 331 02 00 üzerinden iletişim kurulumu sağlanmaktadır. 

Trendyol çağrı merkezi hattı üzerinden her türlü şikayet ve öneri merkeze iletilmektedir. Bununla birlikte Trendyol Müşteri Hizmetleri desteğiyle alınabilecek hizmetler şu şekildedir;

 • Sipariş edilen ürünün durumu
 • Sipariş gönderisinin kargo sorgulamasının yapılması
 • Sipariş edilen gönderi veya gönderilerin iade ve iptal işlemleri
 • Teslim alınan sipariş gönderisiyle ilgili diğer sorunlar hakkında bildirimler
 • Sistemden kaynaklı oluşan müşteri memnuniyetsizliğin bildirilmesi

Trendyol Mobil Uygulama İndirme

Android işletim sistemine sahip cihazlarda Play Store üzerinden Trendyol Mobil Uygulaması indirilmektedir. İOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarda Apple Gallery üzerinden Trendyol Mobil Uygulaması indirilmektedir. Huawei marka cihazlarda ise App Gallery üzerinden Trendyol Mobil Uygulaması indirilmektedir. İsteyenler Direk aşağıdan Trendyol uygulamalarını indirebilir;

Google Play İndirApple Store İndir

Trendyol Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri 2023

Trendyol Müşteri Hizmetleri, hafta içi 08:30-24:00 saat dilimleri arası hizmet vermektedir. Trendyol Müşteri Hizmetleri, hafta sonu Cumartesi günleri için mesai 10:00-24:00 Pazar günleri için ise 10:00-17:00 saat dilimleri arasında hizmet vermektedir. Trendyol çağrı merkezi sisteminin hizmette bulunmadığı saatlerde Canlı Yardım Desteği üzerinden hizmet sağlanmaktadır.

Trendyol Bireysel ve Kurumsal İletişim Kanalları

Trendyol Express Kargo İletişim Bilgileri;

 • Çağrı Merkezi: 0850 759 15 15
 • Kurumsal E-Posta: info@trendyolexpress.com.tr

Trendyol Express Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

Müşteri memnuniyeti durumunu en üst seviyelere çıkartmak isteyen Trendyol web sitesi kendi kargo firmasını geliştirerek müşterilerine güvenirli alışveriş ortamına destek olmaya çalışmıştır. Trendyol online alışveriş sitesi kapsamında yapılan alışveriş gönderimlerin Trendyol Express kargosu ile sağlanması durumunda, Trendyol sistemi tarafından alınan sipariş ürün numarası ile kargo takibi yapılmaktadır.

Trendyol online web site üzerinden yapılan alışverişlerde, Trendyol sistemi üzerinden kargo firmasının adı ve de kargo ilerleyiş durumu takip edilmekte ve sorgulama yapılabilmektedir. Trendyol Express Kargo Takibinin yapılması için ilk öncelikle Trendyol sipariş numarasının bilinmesi gerekmektedir. Trendyol sipariş numarasının öğrenilmesi için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir;

 • Trendyol Mobil uygulamaya ya da web sitesine giriş yapılır.
 • Trendyol Hesabım kategorisinde yer alan Siparişlerim kısmına tıklanır.
 • Ekrana gelen sayfa da sorgulama yapılması istenen ürün seçilir.
 • Ürün seçimi yapıldıktan sonra “Kargom Nerede?” butonuna basılır.
 • Daha sonra ekrana gelen sayfa  da alınan ürün veya ürünlerin Trendyol Express kargo üzerinden ilerleyişi takip edilmektedir.

Trendyol Express kargo firmasının henüz müşteri hizmetleri merkezi oluşturulmamıştır. Trendyol Express kargo gönderim sorgulamasının yapılması için online ortamda takip edilir. Kargo takip esnasında teknik sorunların yaşanması durumunda info@trendyolexpress.com iletişim adresi kullanılarak mail yazılması durumunda en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.  

Trendyol Express Şube Çalışma Saatleri

Trendyol Express şubeleri, hafta içi 08:30-24:00 saat dilimleri arasında hizmet vermektedir. Trendyol Express şubeleri, hafta sonu Cumartesi günleri için 10:00-24:00 Pazar günleri için ise 10:00-17:00 saat arasında hizmet vermektedir.

Trendyol Express Kargo Hasar ve İade İşlemleri

Trendyol online sitesinden yapılan alışverişlerde Trendyol Express kargo şirketinden kaynaklı hasar durumlarında ya da diğer nedenlerden ötürü alınan ürünlerin iade isteminin yapılması durumunda aşağıda yer alan adımların yapılması gerekmektedir:

 • Hesabım-Siparişlerim-Detaylar-Kolay İade Talebi Oluştur sıralaması izlenerek iade edilmek istenen ürün veya ürünlerin seçimi yapılarak iade nedeni de belirtilmelidir.
 • Daha sonra da Trendyol Express kargo firması seçilir.
 • Ekrana gelen kargo iade kodu not edilmelidir.
 • İade koduna Siparişlerim ya da Trendyol sisteminde kayıtlı olan E-posta adresine gelen mail üzerinden de ulaşılabilmektedir.
 • Öğrenilen iade kodu paketler ve de fatura ile kargoya verilmelidir.

Şayet faturaların bilinmemesi ya da kaybolması durumlarında boş bir kağıda Ad-Soyad Sipariş Numarası ve İade Nedeni yazılarak gönderimlerin içerisine koyularak kargo şirketine gidilir. İade kodu sistemden alındıktan sonra muhakkak 7 gün içerisinde mevcut kargo firmasına iade edilmelidir.

Trendyol Yardım ile Yapılan İşlemler

Trendyol yardım hizmeti firmanın online sitesinde verilmektedir. Trendyol web sitesi üzerinde yardım sekmesine tıklanarak hizmetten faydalanılır. Trendyol yardım sistemi şu şekilde işlemektedir. Yardım sekmesine tıklanarak soru aratma butonuna basılır. Trendyol yardım desteği sayesin de merak edilen soruların cevabına ulaşılmaktadır. Trendyol Yardım Hizmeti Konu Başlıkları Şu Şekildedir;

 • İade işlemlerinin yapılması
 • Siparişlerin iptal işlemleri
 • Ürün değişikliği talebi
 • Kredi kartı bilgileri kaydetme
 • Siparişlerin takibi

Trendyol Canlı Destek Nasıl Yapılır ?

Trendyol Müşterileri, site üzerinden yapmış oldukları alışverişler için online ortamda Trendyol Canlı Destek hattıyla hizmet almaktadır. Trendyol canlı destek sistemine ulaşmak için ilk önce web sitesi üzerinde Canlı Destek butonuna tıklanması gerekmektedir. Bu şekilde canlı destek hattı açılarak Trendyol müşteri hizmetleri ile online iletişim kurulmaktadır.

Müşteri hizmetlerine bağlantı sağlanması durumunda yazışarak müşteri hizmetlerinden istenilen destek alınabilmektedir. Ama ihtiyaç duyulması halinde ekrana gelen müşteri hizmetlerine bağlan seçeneğine tıklanarak çağrı merkezi üzerinden de destek alınması mümkündür.

2 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu