FedEx Kargo İletişim Bilgileri ve Müşteri Hizmetleri Numarası

Fedex kargo dünyanın PTT’si diyebileceğimiz kadar çok büyük bir firmadır. Fedex Kargo ile sunulan kargo hizmetinin sunmuş olduğu fırsatlar sayesinde daha güçlü ve de daha iyi kargo hizmetleriyle kargoculuk sektöründe büyük ilerleme kaydedilmiştir. Uluslararası en büyük hava yolu express ağına ve benzersiz kara yolu ağına sahip olan kargo şirketi ülkemizde de önemli oranda ilerleme kaydetmiştir. Kargo gönderimlerinde sunulan kapsamlar ve de daha geniş olan hizmetlerin seçenekleriyle Fedex Kargo hizmet vermeye devam etmektedir. 

2007 yılından beri her sene Forbes-Magazine tarafından düzenlenen rapora göre Most Admired Companies adlı kategoride Fedex Kargo şirketi ikinci sırada istikrarını sürdürmüştür. Fedex Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma yöntemlerine bakarak sektöründe ön plana çıkan kargo şirketinden hizmet alımı ya da alınan hizmetler hakkında detaylı bilgi alımı yapılabilmektedir. 

Fedex Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Fedex Kargo Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanmak için 444 93 39 numaralı hat üzerinden Müşteri Temsilcisine hızlıca bağlantı kurup iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Müşteri Hizmetleri kanalına direk bağlanma sağlanarak;

 • Gönderilerin ilerlemeleri hakkında bilgi alınılabilir
 • Adresten alım ve adresten teslim gönderi siparişleri için başvuruda bulunulabilir
 • FedEx Kargo firmasına dair detaylı bilgi alımı yapılabilmektedir. 
 • Ayrıca FedEx Kargo Müşteri Hizmetleri hattı üzerinden müşteri şikayetlerine yönelik tüm sorunlara çözüm üretilmektedir. 

FedEx Kargo İletişim Bilgileri

Fedex Kargo, kargo sektörünün en önemli parçalarını bir araya getirmeye çalışarak ülkemizdeki hizmet ağını genişletmeye çalışmaktadır. Kargo sektöründe gelişmelerini sunmaya çalışan şirket kara-hava transferleri ve lojistik kargo hizmeti sunan Amerikan kökenli FedEx sosyal medya ve iletişim bilgileri;

 • Kurumsal e-Posta Adresi: turkey@fedex.com
 • Şikayet Hattı ve Müşteri Hizmetleri No: 444 93 39
 • Facebook: facebook.com/FedExEurope
 • Twitter: @FedExEuroper

Ayrıca Fedex Kargo Canlı Destek alımı hizmetleri ilerleyen dönemlerde aktifleştirilecek olup Türkiye ülkesinde yaşayan müşterilerin kullanımına sunulacaktır.

Fedex Kargo Şube Çalışma Saatleri 2023

FedEx kargo ile yapılacak olan gönderilerle ilgili olarak sorunlar ve talepler doğrultusunda hem şube kanalları hem de müşteri hizmetleri kanalları kapsamında Pazartesi gününden Cuma gününe kadar Sabah: 08:30-20:00 saat dilimleri arasında Cumartesi günleri ise 08:30-19:00 saat dilimleri arasında hizmet ve bilgi alınması mümkündür. 

 • FedEx Kargo Merkez Şubesi: TNT Internatıonal Express Taşımacılık TİC. LTD.STİ. Saray Mah. Site Yolu Sk. NO:21 34768 Ümraniye/ İstanbul 
 • Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti ülkesinin bütün illerinde lokasyon çalışmaları devam etmektedir.

Fedex Kargo Gönderi Takip Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Fedex Kargo ile gönderim beklenen ya da gönderim aktarımı sağlanan gönderilerin durumlarını ya da teslimat ilerlemeleri hakkında online bilgi alımı sağlanması için Takip numarası veya referans numarası ile http://www.fedex.com/tr-tr/tracking.html adresi üzerinden bilgi girişi sonrasında detaylı bilgilere sahip olunmaktadır.

Bunun yanında aynı web sitesi üzerinde gönderilen takip listelerine ulaşılarak giriş yapılmasına gerek olmadan ana sayfa üzerinden bilgi alımı sağlanabilmektedir. 

Fedex Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Hizmetler

Kargo gönderilerinde Fedex Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Hizmetler; kapıdan kapıya gönderimler sağlanmaktadır. İster ağır kargolar ister belgeler çeşitli express hizmetlerinden tercih edilen seçimler yardımıyla gönderim sağlanabilmektedir. Ağırlığı aşırı olan yurtiçi ve yurtdışıkargo gönderimleri için hızlı ve de ekonomik kategoriler mevcuttur.

Bağımsız olan tüccarlardan ve de girişimcilerden holdinglere kadar bir çok alanda tercih edilen kargo şirketinden teklif alarak kargo gönderimleri güvenle sağlanmaktadır.  Şayet gönderimleri Türkiye ülkesinden uluslararası herhangi bir ülkeye aktarımları gerçekleştirilmesi istenmesi durumunda 200 üzeri ülkeye teslimat gerçekleşebilmektedir.

Fedex Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Hizmetlere bakıldığında Özel Hizmetler dikkat çekmektedir. Kargo şirketinin müşterilerine sunmuş olduğu Özel Hizmetler hakkında detaylar ise şu şekildedir:

 • Siparişlere Özel Çözümler: Acil ya da ağır, gizli gönderimlerin söz konusu olması durumu mevcut olan müşterilere firma özel çözümler üretmektedir. 
 • Hız Çözümleri: Zamana karşı duyarlı olan gönderimlerde en verimli ve de hızlı gönderim sağlanması için çözümler üretilmektedir.
 • Özel Müşteri Hizmetleri Desteği: Kargo paketlerinin gönderimlerinde 7/24 saat boyunca hizmet imkanı bulunmaktadır. 

Fedex Kargo bünyesinde, gönderim maliyetleri hacimsel ağırlık kapsamına göre değişkenlik göstermektedir. Hacimsel ağırlıklar, gerçek olan ağırlıklarıyla ilgili olarak genel bakımdan kapladığı yerin miktarı ve de paket yoğunluğunu ifade etmektedir. Gönderilerin kapladığı alanın büyüklüğü hacimsel olarak ağırlığıda etkilemektedir. 

Fedex ile Kargo Göndermek İçin Kurye Çağırma

Fedex Kargo ile kapıdan kapıya gönderim yapma işlemi için; http://www.fedex.com.tr adresi üzerinden bireysel gönderimler için “Bireysel”, şirket gönderimleri için ise “Şirket” kategorisi işaretlenerek daha sonrada Fedex Kargo online formda istenilen bilgilerin girilmesiyle kurye çağırma başvurusu yapılarak işlem tamamlanır. 

Fedex Kargo Hasar ve İade için Yapılması Gerekenler

Fedex kargo taşıma koşullarına bakıldığında, FedEx yönetimi ve çalışanları ile acentelerin belirli durumda ortaya çıkan hasar, kayıp ve gecikmelerden sorumludur. Ama hasar, kayıp ya da gecikme gibi durumlarda kısa sürede geri bildirimin yapılması gerekmektedir.

Yapılan gönderimler yerel yere uygun olarak düzenlenen tarifelere ve de FedEx kurumsal iştirakin şubelerine ya da gönderici tarafından şubelere kabul edilen gönderilerin yüklenici koşullarına göre tabi edilmektedir. 

Hasar durumlarına istinaden, kargo hasar tespit tutanakları; gelen kargoların hasarlı olarak alıcıya ulaşması durumunda ürün iadesinin yapılması ve zararın karşılanması için FedEx Kargo görevlisi tarafından düzenlenmesi gereken bir belgedir. İade koşulları ve de hasar tespiti için kurye ile iletişime geçebilir ya da 444 93 39 FedEx Müşteri Hizmetleri hattı üzerinden destek talebinde bulunulabilmektedir. 

Fedex Kargo Şikayet Etme Hattı

444 93 39 FedEx Müşteri Hizmetleri hattı üzerinden kargoyu getiren kuryeyi şikayet edebililirsiniz ve haftanın 5 günü olan Pazartesi gününden Cuma gününe kadar Sabah: 08:30-20:00 saat dilimleri arasında ayrıca hafta sonu Cumartesi günleri ise 08:30-19:00 saat dilimleri arasında hizmetler hakkında bilgi alınması ve de müşteri şikayetlerinin bildiriminin sağlanması mümkündür. 

 • Mevcut sisteme kayıt altına alınmış olan şikayetler hakkında çağrı merkezi hattı üzerinden kargo referans numarası ile ya da şikayet kaydı numarası ile şikayetlerin durumları öğrenilebilmektedir.
 • FedEx Kargo bünyesinde müşteri şikayetlerinin çözümlenebilmesi için; ilave olarak bilgi ya da verilerin toplanması gerekmesi halinde müşteri temsilcileri bütün kapsamlı araştırmayı yapmaktadır. 
 • Şikayetlerin aksiyonlar derecesi kapsamında müşteri şikayetleri çözümlenmeye çalışılır.
 • FedEx Kargo müşterilerinin yasla yollara başvurmaması nedeniyle de ulaşılan çözüme ilişkin onay şikayeti alınan  müşteri tarafından alındıktan sonra şikayet dosyasının kapatılması sağlanarak süreç sonlandırılır.
 • Kargo gönderimleri şikayetleri hakkında çağrı merkezine kayıtlı olan irtibat numarası ile veya kargo takip numarası referans bilgisi ile yapılan geri bildirimler sonrasın da kayıt altına alınan bilgiler kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında FedEx Kargo firmasının sisteminde saklı tutulmaktadır.

Ayrıca, şikayetlere yönelik yapılan çözümler şikayetler kapsamında şeffaf, tarafsız ve de objektif olarak değerlendirmesi sağlanmaktadır. Bunun yanında kargo firması etik kurallar çerçevesinde standartlara uygun olarak yasal ve de diğer şartların uygun olan yükümlülüklerine göre hareket etmeyi müşterilerine taahhüt etmektedir.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu