PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri Bağlanma 2023

PTT tarafından kargo hizmeti vermek maksadıyla 2008 yılında kurulmuş olan 2023 yılında güncel olarak PTT kargo müşteri hizmetleri telefon numaraları, çalışma saatleri ve iletişim bilgileri ile Türkiye’nin her yerine hizmetini sağlamaktadır. Bu bakımdan her gün binlerce kargo siparişi almakta ve istenilen adreslere teslimatını yapmaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilere çalışmakta olduğunu söylemek gerekir.  

PTT Kargo Çalışma Saatleri 2023: Merkez ve Şubeleri

PTT kargo olarak hizmet vermekte olan tüm şubeler hafta içi her gün 8.30 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir. Bu arada saat 12.30 ile 13.30 arası öğle tatilinde olduklarını bilmekte fayda vardır. Bundan farklı olarak yoğunluğun fazla olduğu bölgelerdeki merkez PTT şubeleri cumartesi günleri de hizmet vermektedir.

PTT kargo şubeleri cumartesi günleri saat 13.30’a kadar olacak şekilde kullanabilirsiniz. Merkez ya da diğer şubeler fark etmeksizin hiçbir PTT kargo şubesi pazar günü çalışmamaktadır. Kargo gönderimlerinizi veya sipariş takiplerinizi bu hususu dikkate alarak gerçekleştirmenizde fayda vardır.

PTT Kargo Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023

Kargo göndermek, şifre almak veya yapılacak olan teslimat ile alakalı olarak müşteriler PTT kargo müşteri temsilciliğine doğrudan yani direkt olarak ulaşmayı isteyebilmektedir. Böyle durumlarda müşteri temsilcisine direkt olarak ulaşabilmek için birkaç yol vardır.

İlk olarak PTT kargonun iletişim numarası olan “444 1 778” numaralı telefon numarası tuşlanmalıdır. Ardından telesekreter sırasıyla “2”, “3” ve “4” numaraları basılarak yönlendirilmelidir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından PTT kargo müşteri hizmetleri temsilcisiyle direkt olarak görüşme şansını yakalayabilirsiniz. Sipariş durumu, teslimat süresi ve diğer işlemlerle ilgili merak ettiklerinizi doğrudan sorabilirsiniz.

PTT Kargo İletişim Bilgileri: Mail ve Faks Numaraları

Siparişlerinizle alakalı merak ettiklerinizi PTT’nin ana iletişim numarası olan 444 1 778’i arayarak öğrenebileceğinizi hatırlatmakta fayda vardır. Ayrıca PTT’nin fax ve mail adresleri de bulunmaktadır. Çağrı merkezinden ayrı olarak isteklerinizi, görüş ve önerilerinizi fax veya mail üzerinden de iletebileceğinizi unutmamalısınız.

PTT’nin fax numarası “+90 312 309 59 13” şeklindedir. Ayrıca mobil telefonlarınıza kaydetmiş olduğunuz görüntüleri, videoları vs. PTT’ye daha rahat bir biçimde iletebilmek için info@ptt.gov.tr adresini kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Günün her saati mailinizi gönderebilirsiniz. Gerekli incelemelerin yapılmasının ardından PTT kargo yetkilileri tarafından talebinize veya şikayetinize yönelik olarak bir geri dönüş sağlanacaktır.

PTT Kargo Sosyal Medya Hesapları

PTT kargo markayla alakalı gelişmelerden müşterilerinin anlık olarak haberdar olabilmesi için ilgili hesaplar aracılığıyla paylaşımlar yapmaktadır. Ayrıca kampanyalar ve diğer promosyonlar için de bu hesapları takip edebileceğinizi bilmelisiniz. PTT firmasını Facebook’tan takip edecekseniz http://www.facebook.com/PTT.Kurumsal linkini tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca PTT kargo Twitter üzerinden de takipçilerine ulaşmaktadır. Twitter kullanıcısıysanız ve PTT’nin kargo markasıyla alakalı bilgilendirmeler almak istiyorsanız http://www.twitter.com/PTT.Kurumsal linkine giriş yaparak takibe alabilirsiniz. Yakın bir zamanda ise kargo müşterilerine özel mail aboneliği sistemi PTT tarafından başlatılacaktır. Gelişmeleri sosyal medya hesaplarından takip ederek mail aboneliği hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

PTT Kargo Şikayet Hattı

Kargo işlemlerinizle alakalı olarak memnun kalmadığınız durumlar oluşabilmektedir. Böyle zamanlarda PTT’ye geri bildirimde bulunabilirsiniz. Bu sayede firmanın size daha iyi bir hizmet vermesi için kendisini geliştirmesine katkı sağlayabilirsiniz. Şikayetleriniz için PTT şikayet hattı servisini kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

  • İlk adım olarak ise 444 1 778 çağrı merkezi numarasını tuşlamalısınız.
  • Sonrasında müşteri hizmetlerine bağlanarak sorununuzu veya şikayetinizi ayrıntılı olarak anlatabilirsiniz.
  • Gerekli düzenlemelerin lehinize olacak şekilde en kısa zamanda halledileceğini bilmelisiniz.

PTT Kargo Gönderi Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kargo siparişinin verilmesiyle birlikte müşteriler kargolama sürecini anlık olarak takip etmeyi istemektedir. Konu ile alakalı olarak kargo firmalarının da müşterilerini bilgilendirmek adına internet ve mobil uygulamaları üzerinden bu desteği sağladığı görülmektedir. PTT kargo firması da bu hizmeti vermektedir.

Kargolarının nerede olduğunu görmek isteyen kullanıcılar https://gonderitakip.ptt.gov.tr/ linkini tıklayarak işlemlerini halledebilmektedir. Burada karşınıza çıkan kutucuğa kargolama işleminiz esnasında size verilen barkod numarasını girmelisiniz.

Bu sayede kargonuzun durumuyla ilgili olarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Bundan farklı olarak kargonuzun durumunu öğrenmek için çağrı merkezi numarasını da kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda size verilen kargo numarasını söyleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

PTT Kargo Canlı Destek Hattı

Kargo siparişi ve diğer sorunlar ile ilgili olarak müşteriler bazen direkt olarak bir yetkiliyle görüşmek isteyebilir. Böyle durumlarda anlık olarak yardımcı olabilmek adına PTT tarafından Web Chat algoritması geliştirilmiştir. Bu sayede kargo, sipariş ve takip işlemleriyle ilgili merak edilen her şeyi rahat bir biçimde sorulabilmektedir. Ayrıca çağrı merkezi arama ve bekleme gibi durumlar da söz konusu olmamaktadır.

Öncelikli olarak https://webchat.aloptt.gov.tr/ linki tıklanarak sisteme giriş yapılmalıdır. Karşınıza çıkan ekranda adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı, mail adresinizi ve neden görüşmek istediğinizi belirtmelisiniz. Ardından “Görüşmeyi Başlat” butonuna tıklayarak Ptt kargo müşteri temsilcisi ile canlı sohbet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede sorunlarınızı daha rahat şekilde iletebileceksiniz. Ayrıca sorunlarınızın daha hızlı bir biçimde çözüleceğini de unutmamalısınız.

PTT Kargo Yurt İçi ve Yurtdışı Hizmetleri

Hem ülkemizde hem de dünyada geniş bir hizmet ağı bulunan PTT kargo ile yurtiçine ve yurtdışına kargolarınızı gönderebilirsiniz. Kargo şirketinin yurtiçi hizmetine özel “posta kargosu” ve “kargo” şeklinde hizmeti mevcuttur. Bunun detaylarını ptt yurt içi adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. Yurtdışında da bu hizmetlere ek olarak acil gönderilmesini istediğiniz kargolarınıza özel “APG” sistemi de vardır. Ayrıntıları ise PTT yurt dışı sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Göndermek için Kurye Çağırma Hizmeti

PTT kargo üzerinden sipariş oluşturarak teslimat işlemlerinize başlayabilirsiniz. Talep formunuzda eve kurye çağır hizmetini de işaretlemeniz gerekmektedir. Kargo talep formunuzu doldurarak sisteme yüklediğiniz zaman en kısa zaman içerisinde PTT tarafından evinize ya da iş yerinize bir kurye gönderilmektedir.

Göndereceğiniz eşyanın ağırlığına ya da sayısına bağlı olarak ücretini ödediğiniz takdirde araç da tahsis edilmektedir. Araçlı kurye kapınıza kadar gelmekte ve kargonuzu teslim alarak istediğiniz yere götürmektedir. Yakın bir zaman içerisinde bu hizmetin şehirlerarası ağı kapsayacak şekilde genişletileceği de söylenmektedir. Gelişmeleri takip etmenizde yarar vardır.

PTT Kargo Hasar ve İade İçin Yapılması Gerekenler

Kargonuzu hasarlı ya da eksik bir biçimde teslim almanız halinde yapmanız gereken bazı işlemler vardır. İlk olarak durumu müşteri hizmetleri numarasını ya da Web Chat uygulamasını kullanarak PTT kargo’ya bildirmelisiniz. İnceleme aşamalarının tamamlanmasının ardından müşteri hizmetleri tarafından size bir bilgilendirme yapılmakta ve iade ile tazmin süreci başlamaktadır. Kargonuzun değeri hesaplanmakta ve hasar tespit tutanağı tutularak bedeli en kısa süre içerisinde anlaşmalı bankalara havale edilmektedir.

İade durumunda ise kargonuzu teslim almadan bildirimde bulunmalısınız. Kargonuzu getiren kuryeye ilgili kargoyu kabul etmediğinizi söyleyerek iade sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca web sitesi ve telefon numarası üzerinden de bu bildiriminizi gerçekleştirebilirsiniz.  

PTT Kargoyu Getiren Kuryeyi Şikayet Etme Hattı

Kargo, kargo teslimatı ve kargoyu getiren kurye hakkında şikayetlerinizi 2 türlü şekilde iletebilirsiniz. Bunlardan birincisi çağrı merkezini arama yöntemidir. 2. ise kargonuzun teslim işlemlerinin tamamlanmasının ardından cep telefonunuz üzerinden dolduracağını memnuniyet anketidir. Bu memnuniyet anketi üzerinden puanlama yaparak şikayette bulunabilirsiniz. Ayrıca puanınıza ek olarak yorum kısmı aracılığıyla kargonuzu getiren kurye hakkında düşündüklerinizi yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu