Akbank Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri Bağlanma 2023

Akbank çalışma saatleri ve müşteri hizmetlerine direk bağlanma 2023 yöntemleri ve Akbank telefon numaraları ile müşteri temsilcisine hızlı yani doğrudan iletişim kurma öncesinde kısa bilgi; İlk zamanlar adı Adana-Kayseri Bankası olarak biliniyordu.

Daha sonra adını bu şehirlerin baş harflerinden alarak tasarlanmıştır. 2008 yılındaki kriz sebebiyle bankanın işten işçi çıkarması büyük protestolara sebep olmuştur. Bu şekilde daha fazla akıllarda kalan bir bankadır. Akbank markasının %41 hissesi Sabancı Holdinge, %10 Citibank (Bu banka Amerika da bulunmaktadır.) ve geri kalan %49 luk hisse halka açık bulunmaktadır.

Akbank Şube Çalışma Saatleri 2023

Akbank müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat hizmet vermekteyken Akbank şubelerinin çalıma saatleri sabah 9.00 ile 12.30 mesai saatleri arasındadır. 12.30 ile 13.30 saatleri arasında öğlen arası bulunmaktadır ve sonrasında 13.30 ile 17.30 saatleri arasında çalışmaktadır.

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Yöntemleri 2023

Bankaların müşteri hizmetlerinde birçok işleminizi halledebilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri de 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Akbank müşteri hizmetleriyle iletişim için 444 25 25 telefon numarasını kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcilerine ulaşmak oldukça uzun sürmektedir. Akbank Müşteri hizmetlerine hızlı bir şekilde ulaşmanız için 2023 yılı için yapmanız gereken tuşlamalar;

 • Akbank çağrı merkezine 0850 222 25 25 telefon numarasını tuşlayarak arayınız.
 • Eğer sesli yanıt servisini kullanıyorsanız Kampanyalar demeniz gereklidir.
 • Tuşlamalı servisi kullanıyorsanız menüde 2 tuşuna basmalısınız.
 • Sizden istedikleri kişisel bilgilerinizi giriniz. TC Kimlik numaranız ve NEO Kart şifrenizi tuşlamanız gerekmektedir.
 • Ve sırasıyla 2 -> 2 -> 0 tuşlarını kodlayın.
 • Bu tuşlamalar sayesinde telesekreter menüsünden kurtulmuş olacaksınız.

Akbank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Kayıp ve çalıntı durumları başımıza her an gelebilir. Eğer kartınızı kayıp ettiyseniz veya çalındığı kuşkusu içinizde varsa telefon bankacılığı böyle durumda önemli bir rol oynamaktadır. Bildiriminizi kısa sürede Akbank telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Çalınmış bulunan ya da kaybettiğiniz kredi veya banka kartı için Akbank müşteri hizmetlerini aramalısınız.

 • Akbank müşteri hizmetlerine 0850 222 25 25 telefon numarasından Akbank kayıp çalıntı ve kart bildirimi yapabilirsiniz.
 • Kartınız bu bildirimi yaptıktan sonra en hızlı şekilde iptal edilecektir. Kullanılmaz haline getirecektir.
 • Banka sonrasında size yeni kart numaranızı ve kartınızı 10 gün içerisinde gönderecektir.

Eğer kartınız elinizdeyse ancak güvenliğinden şüphe ediyorsanız bu işlemi tekrarlayarak banka kartınızın veya kredi kartınızın numarasının yenilenmesi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Bireysel, Kurumsal İletişim Numaraları

Akbank müşteri hizmetlerinden şubeye gitmeden bireysel veya kurumsal birçok işleminizi gerçekleştirin. Akbank Bireysel iletişim için 444 25 25/ 0850 222 25 25 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. 

 • Akbank kurumsal telefon numarası 444 25 25’dir. Bu telefon numarası üzerinden kartınızla ilgili birçok işlemi buradan halledebilirsiniz.
 • Akbank genel merkezine 0850 222 25 25 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Akbank Sesli Yanıt Tuşlama ile Yapılan İşlemler

Akbank müşteri hizmetlerini arayarak birçok işleminizi sesli yanıt sisteminden gerçekleştirebilirsiniz. 444 25 25 ve 050 222 25 25 numaraları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem sayesinde  hızlı hizmeti şubelere gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmadan, sesli yanıt tuşlama ile yapabileceğiniz işlemler;

 • Kredi kartı limitinizi öğrenme
 • Kredi kartı limitinizi artırma
 • Kredi kartı şifre işlemleriniz
 • Kredi kartı hesap kesim tarihinizi öğrenmek veya hesap kesim tarihinizi değiştirmek
 • Kredi kartı dönem içi harcamalarınızın kontrolü 
 • Kredi kartınızın borcunu ödeme
 • Mevduat Hesap bakiyenizi öğrenme
 • Akbank şifre işlemleriniz
 • Virman
 • Kredi ödeme planınızın gönderilmesi
 • Yatırım Fonu Alım ve Satım (Para piyasası fonunuz)
 • Döviz alım ve satım işlemlerinizi sesli yanıt tuşlama üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Mail Adresleri ve Fax Numaraları

Akbank, Türkiye de hizmet vermekte olan yerli bankalar arasındadır. Akbank ile türlü iletişim yollarından iletişime geçerek kayıp veya çalıntı bildirimlerinizi yapabilir, kullandığınız hesapları ve yatırımlarınızı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca şikayet ve önerilerinizi Akbank mail adresi veya fax hizmetleriyle gönderebilirsiniz. 

Akbank internet veya mobil şubesini kullanabilir aynı zamanda son olarak Akbank mail gönderme yollarını tercih edebilirsiniz. Şikâyet, öneri veya isteklerinizi bildirmek amacıyla Akbank’a mail gönderebilirsiniz. Yanıtını Akbank mail adresi üzerinden alabilirsiniz. Akbank gelen mailleri inceleme yönünden oldukça hassastır.

Şikayet ve önerilerinizi dikkatli bir biçimde incelemektedir ve şikayet, öneri ve isteklerinizi değerlendirmektedir. Akbank bankasına bizeulasin@akbank.com mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ya da Akbank sistemi üzerinden https://www.akbank.com/tr-tr/genel/Sayfalar/Iletisim-Formu.aspx iletişim formunu doldurarak ta iletişime geçebilirsiniz. Akbank kurumsal mail adresi ise akbank@akbank.hs03.kep.tr’dir. Bu mail adresi üzerinden de istek öneri ve şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz. 

Akbank şubelerine fax yoluyla da ulaşabilirsiniz. Akbank Ankara 0312 324 57 41 fax numarası üzerinden de ulaşabilirsiniz. 

Akbank Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Akbank bankası her zaman kaliteli hizmet vermek için çalışmaktadır. Bu yüzden görüş ve önerilerinize oldukça çok önem vermektedir. Akbank mobil ve internette avantajlı hizmetlerden faydalanmak için ihtiyacınız olduğu an da müşteri hizmetleriyle görüntülü görüşebilirsiniz. Canlı destek ile yardım alabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için Akbank Plus a üye olmanız gerekmektedir. 

Akbank Plus üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra Akbank canlı destek; Akbank müşterilerine özel müşteri temsilcilerinizle görüşme ve canlı destek gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ajandanıza bankacılık işlemlerinizi ekleyebilir ve ajandanızdan işlemlerinizi takip edebilirsiniz. 

 • Akbank Plus a üye olmanız için Akbank’ta 1 ay boyunca en az 200.000 TL veya muadili para hesabınızın bulunması gereklidir.
 • Aynı zamanda son bir yılda her ay Akbank İnternet üzerinden en az 1 kez ve Akbank Mobil üzerinden en az 1 kez kullanmış olmalısınız.
 • Son 1 yıl içerisinde bu kanallar aracılığıyla toplam 25 sefer para transferi yapmış olmalısınız. Bu şekilde Akbank Plus üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Şikâyet Hattı Numarası

Akbank sistemine ait şikâyetlerini Akbank iletişim numaraları, mail adresi veya fax adresleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Akbank şikâyet hattına 444 25 25 numaralı telefondan veya 0850 222 25 25 telefon numarası üzerinden şikâyetlerinizi bildirebilirsiniz.

Akbank Sosyal Medya Hesapları

Akbank’ın birçok sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Twitter, Facebook, İnstagram, Youtube ve Linkedin sosyal medyalarda bulunmaktadır. Facebook kullanıcı adı @Akbank dır. İnstagram da linkin.bio/akbank üzerinden ulaşabilirsiniz. Ve diğer sosyal medya adreslerinde @Akbank kullanıcı adıyla bulabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı iptal etme işlemlerinizi 7 gün 24 saat Akbank müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Akbank müşteri hizmetlerine 0850 2222525 ve 444 2525 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Akbank SMS ile Banka ve Kredi Kartı Şifresi Alma

Akbank banka kartı veya kredi kartına sahip olan müşteriler şifre alma işlemi için KKSIFRE yazdıktan sonra şifresini almak istedi kartın son 4 rakamını da ekleyip 4425’e SMS göndermesi gerekmektedir. Akbank İnternet sistemi üzerinden de banka veya kredi kartı şifre alabilirsiniz. Şifreniz otomatik olarak cep telefonunuza gönderilir.

Kişisel bilgilerinizi güncelleme ve güvenlik tanımlarını gerçekleştirme işlemlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı şifrenizi Akbank Müşteri hizmetlerinden de alabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetlerine 0850 2222525 ve 444 2525 telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu