Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2023

Devletin finans kuruluşları arasında en iyi bankacılık işlemlerinin yönetildiği Ziraat bankası Abdülhamit döneminde temel adımlarını atmıştır. Gelişen çağ ve çığ gibi büyüyen teknolojik sürümler ile hızlıca internet üzerinden işlemler tamamlanmaktadır. Bu sayede insanlar maddi işlemlerini, alışverişlerini taksite böldürme kolaylığı ile yürütebilmektedir. 

Ziraat bankası müşterilerin işlemlerini daha hızlı ve güvenli yapılması adına müşteri hizmetleri doğrultusunda daha kapsamlı hale getirmiştir. İletişim numaraları olan 0850 220 00 00 ve 444 00 00 nolu hatlar ziraat bankasının iletişim numaralarıdır. Bu 2 numaradan her zaman ulaşım sağlayacağınız ziraat bankası sesli yanıt sistemi ile evinizden çıkmadan işleminizi halledebilirsiniz. 

Ziraat Bankası Mobil Uygulama İndirme

Akıllı telefonların, uygulama indirme kolaylığı sayesinde istenen işlemin gerçekleşme süresi 5 dakikaya kadar düşmüştür. Ziraat bankası mobil bankacılık işlemleri için şubeye gerek kalmadan mobil uygulamları indirip kullanabilirsiniz.

Telefonunuz iPhone ise; apple store akıllı cep telefonu ise; Google play store aracılığı ile indirme işlemi yaparsınız. İndirme kısmına bank kart mobil yazmanız sonrası ziraat mobil bankacılık hizmetini kullanmaya başlamanız mümkündür. İsteyenler direk aşağıdan indirebilir;

Google Play İndirApple Store İndir

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemleri 2023

Ziraat Bank Müşteri hizmetlerine bağlanma kapsamında işlemlerin hızla yürütüldüğü pandemi süreci, müşterilerin sorunsuz işlem halletmesini sağlamaktadır. Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direk ulaşmak amacıyla kullanılan 2023 yöntem şöyledir. 444 00 00 veya 0850 220 00 00 nolu numarayı arayarak sesli yanıt sisteminde; söylenen menü içinden 1’i tuşlamanız gerekir.

Ardından yönlendirilen menü sonrası 6’yı tuşlamanız gerekir. En son kısımda 0 tuşlamasını yaparak ziraat bankası müşteri temsilcilerine ulaşım sağlamanız kolaylaşmış olacaktır. 2023 yılı ile birlikte güncellenen çalışma sistemi ile ziraat bankası son hızda çalışmalarına kapsamlı şekilde devam etmektedir. 

Ziraat Bankası Kayıp ve Çalıntı İhbar Hattı

Ziraat Bank kartınızın kaybolması, çalınması ya da endişeli durumlarda yapmanız gereken şey 0850 258 00 00 nolu numarayı arayıp kartınızın iptal edilmesini sağlamaktır. İzniniz dışında bir kullanım ve maddi zarara uğramamak amaçlı bu konuda dikkatli davranmanız gerekir.

Zaten müşteri gizliliği kalitesini ilk sırada tutan ziraat bankası personeli de bu duruma dikkat çekmektedir. Aynı anda kartınız kullanıma kapatılmış olacaktır. Belirtilen numara haricinde aynı durum söz konusu olduğu an 444 00 00 nolu numarayı da arayıp kart iptali yaptırmanız mümkündür. 

Ziraat Bankası Sesli Yanıt Tuşlama İle Yapılan İşlemler

Özellikle orta yaş kesimin çok sık kullandığı Ziraat Bank sesli yanıt sisteminden hesabınızı kontrol edip, ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 444 00 00 nolu numarayı aramanız sonrası sırasıyla söylenen çağrı merkezi menüsünden istediğiniz işleme ait durum belirtildiğinde o rakama tuşlama yapabilirsiniz.

Ayrıca sesli yanıt kısmına yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelime ile ifade ederek işleminizi tamamlamak adına müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Ortalama 7 rakamdan oluşan bu sistem içinde; havale, EFT, borsa, kredi kartı ödeme, kart borcu öğrenme gibi birçok işlem bulunur. 

Ziraat Bankası Mail Adresleri ve Fax Numaraları

Ziraat bankası mail adresi olarak ziraatbank@hs01.kep.tr kullanmaktadır. Ayrıca kurumsal ve bireysel müşterilerin sorunlarına çözüm getirme odaklı iletişim formu kısmı da vardır. İletişim formundaki bilgileri doğru bir şekilde girerek iletmek istediğiniz sorunu yazıp, yollayabilirsiniz.

Ziraat Bank Fax numarası olarak; 0312 424 08 79 nolu numarayı kullanarak işleminizi halletmeniz mümkündür. Bankanıza ulaştırmak istediğiniz belgenizi fax yoluyla da göndermek oldukça kolaydır. Fakat daha hızlı yapmak adına müşteri hizmetlerini de kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Ziraat Bankası Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Ziraat Bank şubeye gitmeden başvuru işlemlerinizi görüntülü konuşma şeklinde yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ulaşımı hızlandıran 444 00 00 ile 0850 220 00 00 nolu hatlar canlı destek işleminizi sağlamak amaçlı yapılan hizmetlerdir. İşlemlerinizi hızlı ve kolayca gerçekleştirmek adına bu bölüm çok yoğun kullanılmaya başlanmıştır. Oluşan pandemi süreci ile birlikte; evinizden çıkmanıza gerek kalmadan halledeceğiniz işlemler canlı destek sayesinde yapılmaktadır. 

Ziraat Bankası Şikâyet Hattı

Ziraat bankası şikâyet hattı numarası 0850 258 00 00 nolu hattır. Bu hattan kayıp, çalıntı veya sorun yaşadığınız konu ile ilgili hızlı yardım almanız mümkündür. Ayrıca kişisel işlemlerinizi gerçekleştireceğiniz bu bölümün müşteri gizliliği kapsamında işlemlerinizi yaptığını unutmayın. Kartınız veya hesabınızla ilgili yaşanan problem her ne ise hızlıca çözüleceğine emin olabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Sosyal Medya Hesapları

Başta Instagram olmak üzere; facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarına sahip olan ziraat bankası dolandırıcılık türlerinde insanların zor duruma düşmemesi açısından çok yoğun sosyal medya hesabı kullanılmasını tercih etmiyor. Aslında geniş açıdan incelendiği zaman bu durum müşteriler açısından son derece iyi bir şeydir.

Dolandırıcılık konularına müsamaha göstermeyen yapısı ile bankacılık işlemleri daha sistemli ve üst düzey yöneticilik kanunları ile yönetilmektir. Ziraat Bank mavi tık onaylı sosyal medya adresleri aşağıdadır;

Ziraat Bankası Şube Çalışma Saatleri 2023

Ziraat Bank müşteri hizmetlerine 7/24 günün her saati ulaşabilmeniz mümkünken, 2023 yılında çalışma saatleri 12.30-17.00 olarak belirlenmiştir. Şube çalışma saatleri son dönemdeki gelişen pandemi olaylarının insan sağlığını olumsuz etkilemesi nedeniyle çalışmalar bu saatler içinde sürdürülmektedir. Fakat canlı destek hattı 7/24 ulaşılabilir durumdadır. Çalışmalarını titiz şekilde sürdürmeyi başaran ziraat bankası müşterilerinin sağlığını önemseyen bir bankadır. 

Ziraat Bankası Banka veya Kredi Kartı İptal Etme

Ziraat Bank banka veya kredi kartı iptal işlemleri kolaylaştırmak ve ödeme zorluğu çeken kişilerin kredi kartı kullanım durumunu düzene sokma amacıyla kart kapatma işlemi şöyledir; Öncelikle ziraat bankası müşteri hizmetlerini aramalısınız.

0850 220 00 00 nolu numaradan sesli yanıt sistemine kredi kartı iptal etme deyip müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmanız mümkündür. Ayrıca 444 00 00 nolu hattı da arayıp tuşlama sistemi ile de işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. 

Ziraat Bankası Sms ile Banka ve Kredi Kartı Şifre Alma

Ziraat Bankası banka kartı için; şifre yazılarak şifrenizi alabilirsiniz. Kredi kartınız için şifre almak şu şekildedir: Kredi kartı şifresi; KKSIFRE yazı aralarında boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini, anne kızlık soyadı ya da doğum yerinizi yazıp, kartın arkasındaki güvenlik kodunu da ekleyerek 4757’ye kısa mesaj atmanız sonrası şifre almanız mümkündür.

Bu işlem sonrası anında kredi kartınıza şifre oluşturmuş olursunuz. İsteğe bağlı olarak canlı destek, müşteri hizmetleri bölümlerinden de şifrenizi alabilirsiniz. Fakat kısa mesaj yoluyla şifre almak hepsinden daha kolay ve hızlı sonuçlanmaktadır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu