UPS Kargo Müşteri Hizmetleri Bağlanma ve Çalışma Saatleri 2023

UPS kargo müşteri hizmetleri iletişim bilgileri ve telefon numarası ile müşteri temsilcisine direk yani hızlıca bağlanabilirsiniz. Yazımızda UPS kargoya ait tüm iletişim bilgilerine ve çalışma saatlerine yer vermeden önce kısa bilgi; Teknoloji ve hizmet sektöründe meydana gelen büyük gelişmeler sonucu, evden çıkmadan alışveriş yapmak ya da insanların birbirlerine iletmek istedikleri her türlü nesneyi çok daha hızlı ve kolay hale getiren kargo şirketleridir.

Peki, kargo şirketi seçerken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle kişisel bilgilerinizin güvenliğinden emin olmalı sonrasında kargolarınızın zarar görmeden ve hızlı bir şekilde teslim edilmesidir. UPS kargo bünyesi gerek yurt içinde gerekse yurt dışında size bu hizmeti sağlamaktadır.

Hava yastıklı kargo seçeneğiyle kargonuzun zarar görme ihtimalini de ortadan kaldırmış ve anlık araç takip sistemiyle de kargonuzun her an nerede olduğunu bilme hakkını müşterilerine tanımıştır. Bu ve bunun gibi merak ettiğiniz, edinmek istediğiniz bilgileri UPS kargo müşteri hizmetlerine ulaşarak sağlayabileceğiniz gibi internet sitelerinden ya da mail atarak da edinebilirsiniz. 

UPS Kargo İletişim Bilgileri  

 • UPS Kargo Müşteri hizmetleri: 0850 255 00 66
 • UPS Kargo’ya fax numarası: 212 409 06 10 – 409 06 22.
 • UPS Kargo Kurye Çağırmak için WhatsApp numarası: 0530 524 93 33
 • UPS Kargo’ya socialtr@ups.com adresinden mail atabilirsiniz.

UPS Kargo Sosyal Medya Hesapları

 • Instagram’dan takip etmek için instagram.com/ups.turkiye/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Facebook’tan takip etmek için facebook.com/UPS.Turkiye/ adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Twitter’dan takip etmek için twitter.com/UPSTurkiye adresinden ulaşabilirsiniz.

UPS Kargo Şikayet Hattı 

Yaşadığınız herhangi bir aksilik durumunda UPS Kargoya her zaman ulaşabilir, müşteri hizmetlerini arayarak da doğrudan hizmet alabilirsiniz. Şikayetlerinizi ve yaşadığınız sorunlarınızı aynı zamanda nu numaradan da bildirebilirsiniz. 

 • UPS Kargo Şikayet Hattı için 0850 255 00 66 tuşlayabilirsiniz.

UPS Kargo Şube Çalışma Saatleri 2023

UPS Kargo, hafta içi her gün 08.30 ile 18.00 saatleri arasında şubelerinde mesai olarak hizmet sunar. Hafta sonu, cumartesi günleri 09.00 ile 15.00 arası hizmet sunmaya devam edip, pazar günleri hizmet sunmamaktadır. 81 ilde toplamda 213 şube müşterilere hizmet vermektedir.

UPS Kargo Gönderi Takip ve Sorgulama 

UPS Kargo’da da yurt içi ve yurt dışı gönderilerinizi takip etmek için sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için müşteriler, çağrı merkezlerini arayıp sipariş numarasını söyleyerek bilgi alabildikleri gibi online kargo takip ekranı üzerinden de yine aynı numara ile anlık bilgilere ulaşabilirler. Bu işlemi diledikleri her yerden her zaman gerçekleştirebilirler. 

 • UPS Kargo gönderilerini ups.com.tr/gonderi_takip.aspx sitesinden online takip edebilirsiniz. 

UPS Kargo Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Her türlü probleminize, sorularınıza ve merak ettiklerinize birebir cevap veren UPS Kargo, müşterilerinin memnuniyeti için sunabileceği tüm olanağı sağlamıştır. Müşteri hizmetlerini arayarak, WhatsApp üzerinden firmaya yazarak, daha kurumsal gönderileriniz için ise e-mail adresine mail göndererek her türlü yardımdan faydalanabilir, doğrudan ve hızlı bir iletişim kurabilirsiniz. 

UPS Kargo Yurt İçi ve Yurt Dışı Hizmetler 

UPS Kargo, yurt içinde bilindiği ve kullanıldığı kadar yurt dışında da hizmet vermekte. Asıl şubesi yurt dışında olan UPS Kargonun 220’den fazla ülke ve bölgede hizmet vermeye devam ediyor. Bu sayede yurt dışı pazarına rakiplerinizden daha önce ulaşmanızı sağlayarak ticaret ile ilgilenen müşterilerine de büyük fayda sağlıyor.

Yurt dışı gönderilerinizde UPS Kargo sizden ek ücret almadan doğrudan kapıya teslim eder. Alıcı bulunamadığı takdirde üç kez ücret almaksızın tekrar uğrar. Paketi teslim ettiğiniz andan teslim alınan ana kadar ücretsiz ve anlık bilgilendirme sağlar. Sektörden sektöre farklılaşan çok daha fazla ek hizmet seçeneğiyle yurt dışına güvenle kargo gönderiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt içinde ise UPS kargo ile acil olan gönderileriniz için ‘Acil Ekspres’ seçeneğini tıklayarak kargonuzun en geç ertesi gün saat 10.00’da teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle acil gönderilmesi ya da teslim alınması gereken kargolar en fazla 24 saat içerisinde teslim edilmiş olur.

Evde olmadığınız zamanlarda ücret alınmaksızın 2. kez kapıya kargo getirme imkanından faydalanabilirsiniz. Ayrıca teslim alındığı andan teslim edildiği ana kadar internet üzerinden ya da müşteri hizmetlerini arayarak sürekli bilgi edinebilirsiniz.

UPS Kargo Kurye Çağırma 

Kargo göndermek için firmaya gitmek devri artık kapanıyor. Zamanınız yoksa veya müsaitlik durumunuz uymuyorsa UPS Kargodan bir kurye talep edebilirsiniz. Kurye gelip bulunduğunuz yerden kargonuzu özenle teslim alır. İnternet adresinde çıkan sayfayı doldurmanız evinizden ya da iş yerlerinizden de kargo gönderimi yapmanız için yeterli olacaktır.

 • UPS Kargo kurye çağırmak için go.ups.com.tr/kuryecagir adresine girmeniz yeterli.

UPS Kargo Hasar ve İade İçin Yapılması Gerekenler

UPS Kargo oluşabilecek hasar ya da iade işlemlerinizin hızlandırılmasını sağlamak için UPS Returns® hizmet setini kurmuştur. Müşterilerine daha verimli bir iade işlemi sunmayı ve hem kolay hem de ucuz maliyetli bir çözüm sağlamayı hedefler. Bunun için sayfada gözüken gerekli yerleri doldurmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemi tamamladıktan sonra gönderinizi şubelerden birine götürebilirsiniz ya da gönderi bırakma kutularını da kullanabilirsiniz. Sonrasında en yakın şubeyi ya da müşteri hizmetlerini arayarak kargonuzun alınmasını isteyebilirsiniz. Bu oluşum bazı ülkelerle sınırlandırılmıştır. 

 • UPS Returns için ups.com/tr/tr/help-center/package-problem/return/returns-and-commercial-invoices.page? bu sayfayı kullanabilirsiniz.

UPS kargo Yurtiçi taşımacılıkta sigorta prosedüründen bahsetmek gerekirse ise kargoyu gönderen kişi eğer kıymet deklaresi bölümüne ek kıymet beyan etmemişse gönderisinin en fazla kıymet ederinin her 1 kiloluk kargo için 10 USD (TL karşılığı) ve paket başına da yine en fazla 700 USD (TL karşılığı) limitini peşinen kabul etmiş sayılır.

Gönderenin tazmin hakkı için taşıyıcının kanuni adresine 21 gün içerisinde yazılı beyanda bulunması gerekir. 21 günü aştığı takdirde gönderen taşıyıca karşı alacağı tazminat ve zarar bedelinden feragat etmiş sayılır. Gönderen kişi işinin erbabı olduğu kabul edilir ve gerekli kutulama, ambalajlama işlemini yapmakla yükümlüdür.

UPS Kargoyu Getiren Kuryeyi Şikayet Etme Hattı 

UPS Kargo müşteri memnuniyetine oldukça önem veren bir kurumdur. Kargonuz zamanında gelmediyse veya bir kurye tarafından hoş olmayan, kaba bir tavır ya da davranış gördüğünüzde, şikayette bulunmak istemeniz dahilinde 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri ilişkileri hattını arayabilir ve beyanda bulunabilirsiniz.

 • UPS Kargo Müşteri İlişkileri Telefon Hattına 0850 255 00 66 ve 444 00 66 numaralarından ulaşabilirsiniz.

444 ile başlayan numara aracılığıyla gönderinizi son durumu, ücreti, teslimat süresi ile bilgi alabilir ve ayrıca her türlü şikayetlerinizi de direkt olarak UPS kargo müşteri temsilcisine iletebilirsiniz.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu