PTT Bank Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri Bağlanma 2023

PTT Bank çalışma saatleri ve müşteri hizmetlerine direk bağlanma yani müşteri temsilsine hızlı bağlanma 2023 yöntemleri öncesinde kısa bilgi: PTT; banka, kargo ve internet alışverişleri alanlarında hizmet verilmektedir. PTT Posta Teşkilatı olarak hizmet veren kurum varlığını sürdürürken, devletin vatandaşlarıyla olan ekonomik ilişkilerinde de aracı bir resmi kurum olarak hizmet anlayışını sürdürmektedir. 

PTT, sunmuş olduğu hizmetlerinin haricinde ülkemizin tüm bölgelerinde yaşanan sorunlara ve problemlere karşı çağrı merkezleri konusunda da hizmet vermektedir. PTT ayrıca bulunmuş olduğu her sektörde sağlamış olduğu hizmetler konusunda maliyetler de en az fiyatlandırmayı müşterilerine sunmaktadır.

PTT Mobil Uygulama İndirme

PTT Mobil uygulaması, Apple ve Android mobil cihazlarında yer alan mağaza kısmından indirimi gerçekleşebilmektedir. İsteyenler aşağıdan direk PTT bank mobil uygulamalarını indirebilir;

Google Play İndirApple Store İndir

PTT Şube Çalışma Saatleri 2023

PTT şubeleri 2023 yılında 08:30- 12:30 ile 13:30-17:00’a saatlerine kadar mesai olarak çalışmaktadır. Merkez de faaliyet gösteren PTT şubeleri hariç diğer şubeler cumartesi günü yalnızca 13.30’a kadar hizmetlerini sürdürmektedir. 

PTT Bank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemleri 2023 

PTT Bank Müşteri Hizmetlerine direk bağlanmak için yani müşteri temsilcisi olan operatöre 444 17 88 olan PTT Müşteri Hizmetleri numarası arandıktan sonra arka arkaya 2-1-1 tuşlama yaparak PTT Bank Müşteri Hizmetlerine direk bağlanma işlemi yapılmaktadır. PTT Kayıp, Çalıntı İhbar Hattı da aynı zamanda: 444 17 88 numarasıdır.

PTT Kurumsal ve Bireysel İletişim Numaraları

PTT Kuruluşu ve Kurumu ile ilgili bütün şikayet öneri ve bilgi alma işlemleri için 444 17 88 numaralı hatlar üzerinden PTT Müşteri Hizmetlerine ulaşım gerçekleşmektedir. Bunun yanında işitme engelli ve konuşma engelli olan PTT müşterileri için kurum tarafından “Engelli Dostu Numaralar” projesi ile 0312 309 59 12 numaralı olan sms iletişim hattı ile iletişime geçilmektedir. PTT kurumsal ve bireysel faks numaraları, mail adresleri, sosyal medya adresleri aşağıdakilerdir;

  • Müşteri Hizmetleri: 444 17 88
  • Engelli Dostu Numaralar: 0312 309 59 12 
  • PTT Genel Müdürlük Telefon Numarası: 0312 509 50 00
  • e-posta adresi: info@ptt.gov.tr
  • Faks numaraları: 0312 343 97 04, 0312 343 97 10, 0312 327 17 47
  • Facebook: facebook/pttkurumsal/com
  • Twitter: @PTTKurumsal 

PTT kurumu tarafından sunulan diğer bir iletişim kanalı ise PTT web sitesinde yer alan iletişim formu ile de görüşme ve irtibat sağlanmaktadır. PTT Bize Ulaşın kısmında yer alan iletişim kanalı seçenekleri ile bütün işlemler ve konular hakkında irtibata geçilebilmektedir.

PTT Canlı Destek Nasıl Yapılır?

PTT, müşterilerine PTT Webchat müşteri hizmetleri sayesinde canlı destek imkanı sağlamaktadır. PTT Müşteri Hizmetleri kullanamayan PTT müşterileri için geliştirilen bu sistem kullanıcılara birçok avantaj sunmuştur. PTT WebChat ile birlikte iletişim sağlanılabilmesi için PTT Çağrı Merkezi Sitesine giriş yapılması gerekmektedir. PTT’nin resmi sitesinde WebChat görüşmeleri başlatılmakta ve hizmet vermektedir. PTT WebChat görüşmelerinin başlatılması için aşağıda yer alan adımlar uygulanmalıdır;

  • PTT Çağrı Merkezi web sitesine giriş yapılır.
  • Sağ üst köşede yer alan yeşil kutu içerisinde bulunan WebChat bölümlerine giriş yapılır.
  • İlgili kısımlarda yer alan sekmede boş alanlar doldurularak PTT WebChat Canlı Destek görüşmesine başlanır.

PTT Sesli Yanıt Tuşlama ile Yapılan İşlemler

PTT kurumu, PTT müşterileri için haftanın günü saat 08:30 ile 17:30 arasında hizmet vermeye devam etmektedir. Tuşlama yöntemi eski sistem olduğu için artık sesli yanıt kullanılması daha pratik hal almıştır. PTT Bankacılık işlemleride başta olmak üzere diğer hizmetlerle ilgili olarak yapılacak görüşmelere ilişkin tüm talepler PTT çağrı merkezi üzerinden gerçekleşmektedir. PTT çağrı merkezi kısa yolları kullanılarak direk müşteri temsilcileri ile görüşülmesi mümkündür.

PTT Kart İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır ?

PTT Şubeler Üzerinden Kart İptali; Ptt bankası şubelerine gidilerek kimlik beyanıyla kart iptal işlemi için başvuruda  bulunulur. Daha sonra hesap, kart kapatma isteği PTT bank tarafından incelemeye alınır. Hesap ve kart iptal talebi uygun görülürse, kart kapatma talebinden 3 gün sonra hesapla birlikte kartta kapatılacaktır. Sadece bu 3 gün içerisinde kart ve hesap kullanımına devam edilmemesine özen gösterilmelidir. 

PTT Mobil İşlem İle Kart İptali; Play Store ya da Apple Store uygulaması üzerinden indirilen PTT Mobil ile T.C. kimlik numarası ile birlikte giriş yapılarak kart iptal talebinde bulunulmaktadır.

PTT Sms ile Kart Şifresi Alma

PTT online sisteminde kayıtlı olan cep hattı numarası ile “SIFRE yaz boşluk bırak 4 haneli PTT kart şifresini yaz boşluk bırak PTT kart arkasında yer almış olan 7 rakamlı numarayı da yaz 3290’a gönder” işlemi yapılarak sms yoluyla sistem üzerinden şifre alınmaktadır.

ALO PTT Hizmeti sayesinde çağrı merkezleri sayesinde yapılmak istenen bütün işlemler hakkın da bilgi alınabilmektedir. ALO PTT sayesinde hızlı erişim sağlanabilmektedir. PTT Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası 444 17 88 daha hızlı işlemler için çağrı merkezleri ile iletişim kurulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu