Ing Bank Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri Bağlanma 2023

Bankalara arama yöntemiyle bağlanmak oldukça zahmetli ve uzun bir iştir. Birçok banka müşterisi bekleme aşamasından şikâyetçidir. Ing Bank da diğer tüm bankalar gibi müşteri temsilcilerine sahiptir. Müşteri temsilcilerine bağlanarak işlemlerini çok daha kolay halletmek isteyen kişiler gerekli irtibat numaraları üzerinden bağlanmaya çalışmaktır. Söz edilen bu konuyla ilgili Ing Bank çalışma saatleri ve müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yöntemleri 2023 ile ilgili birçok bilgi yazı içerisinde belirtilmiştir.

Ing Bank ülkemizde isminden sıklıkla söz ettiren bankalar arasında yer almaktadır. Düşük faizli verdiği krediler ile birçok müşterinin uğrak noktası olmaktadır. Ing Bank çalışma saatleri ve müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yöntemleri 2023 hakkında bilgi edinerek birçok kişi işlemlerini çok daha kolay şekilde halletmek istemektedir.

Telefon bankacılığı hizmetlerinde menüler arasında kaybolan ve yapmak istediği işlemi bir türlü gerçekleştiremeyen müşteriler bu konu hakkında oldukça sıkıntı çekmektedir. Söz edilen yolları izleyen müşteriler oldukça kısa bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilmektedir. Telefon numaraları ile işlemler kolay bir şekilde halledilebilmektedir ve kullanıcılar şubelere gitmek yerine müşteri temsilcilerini numaralar üzerinden aramaktadır. 

Ing Bank Şube Çalışma Saatleri 2023

Ing Bank çalışma saatleri 2023 üzerinde geçmiş yıllara değişmiştir. Korona virüs salgını sebebiyle gelen kurallar gereği bankalar sabah 08.00 yerine 10.00 saatlerinde hizmete girmektedir. Mesai bitiş saati ise saat 16.00 olarak değiştirilmiştir. Ing Bank şube çalışma saatleri korona virüs salgını son bulduğu takdirde eski sistemlerine geri dönecektir. Ing Bank müşteri hizmetleri de aktif olarak 7/24 telefon numaraları üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir. 

Ing Bank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma Yöntemleri 2023

Ing Bank müşterisi olan kullanıcıların en merak ettiği konular arasında yer alan müşteri hizmetlerine direkt bağlanma yöntemleri bu başlık altında detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Bahsedilen konular ve yollar düzenli bir şekilde izlendiğinde çok kısa bir süre içerisinde müşteri temsilcisine bağlanmak mümkündür.

Ing Bank müşteri hizmetlerine telefondan direkt bağlanma yöntemleri 2023 (444’lü ve 0850’li numaralar) ile ilgili müşteri temsilciliğine hızlı bağlanın. Detaylı bilgilendirme aşağıda yapılmıştır.

 • İlk olarak 0850 222 06 00 numarasının aranması gerekmektedir.
 • Sizden istenen güvenlik sorularını yanıtlamanız ve TC kimlik numaranızı tuşlamalısınız.
 • Bant kaydı tarafından menüler sunulacaktır.
 • Menüler sunulmadan önce kayıp çalıntı bildirimini seçmeniz gerekir. 
 • Kayıp çalıntı bildirimi için 0 tuşlanmalıdır.
 • Sayılan menüler içinde müşteri temsilcisine bağlanmak için 9 tuşlanmalıdır.
 • Herhangi bir sıra yok ise müşteri temsilcisine anında bağlanabilirsiniz. 

444’lü numara için ise aynı işlemler tekrarlanabilir. İşlem sırası üzerinde meydana gelebilecek olan değişiklikler sadece tuşlama konusunda farklılıklara yol açacaktır. İzlenen yollar aynı olmakla birlikte kısa bir süre içerisinde müşteri temsilcisine bağlanma yaşanacaktır. 

Ing Bank Mobil Uyglamaları İndirme

Dijitalleşen dünyada bankalar da telefonlar ve internet üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Bankalar bu şekilde müşteriler için çok daha çözüm yolları üretebilmektedir. Ing Bank da sahip olduğu mobil uygulamalar sayesinde kullanıcılarına daha hızlı hizmet verebilmektedir.

İng Bank Apple Storeden ve Google Play Store uygulamalar indirme adresleri genel olarak ayrı bir linke sahip değildir. Telefonun işletim sistemine göre değişiklik göstermektedir. İsteyenler aşağıdan işletim sistemine göre direk indirebilir;

Google Play İndirApple Store İndir

iPhone kullanan bir kişi Apple Store üzerinden kolaylıkla indirme işlemini gerçekleştirebilir. Store içerisinde arama bölümüne Ing Bank yazıldığında karşıya çıkacak olan ilk uygulama bankanın kendisine ait olan ve müşterilere sunmuş olduğu uygulamadır.

Aynı durum Google Play Store için de geçerlidir. Store içerisindeki arama bölümüne Ing Bank yazıldığında karşılaşılacak olan ilk uygulama bankanın kendisine ait olmaktadır. Bankacılık işlemleri mobil uygulama üzerinden çok daha hızlı ve basit bir şekilde halledilebilmektedir.

Ing Bank Kayıp, Çalıntı İhbar Hattı

7/24 bir şekilde bütün bankacılık işlemlerinizi Ing Bank müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.  İng Bank Kayıp, Çalıntı vb gibi ihbar hattı 0850 222 06 00 olarak bilinmektedir. İlgili numaralar arandıktan sonra ilk olarak TC kimlik numaranız istenmektedir.

İstenilen bilgileri girdikten sonra kayıp çalıntı bildirimi için 0’a basmak yeterli olacaktır. Müşteri temsilcisi ile bu işlemi halletmek için 0’a bastıktan sonra 9’u tuşlamanız sizi direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanma işlemine götürecektir. 

Ing Bank İletişim Numaraları Kurumsal, Bireysel ve Genel Merkez

Ing Bank ülkemizde en düşük faizi uygulayan bankalar arasında olmasıyla birlikte birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanıcılar bu banka ile birlikte çalışmaktan büyük bir keyif almakla birlikte ödeme kolaylıkları ile de kendilerini rahat hissetmektedir.

İng Bank İletişim Numaraları Kurumsal, Bireysel, Genel Merkez vs merak eden kişiler ise birçok araştırma yapmaktadır. Ing Bank iletişim numaraları genel olarak sahip olunan kartların arka yüzünde yazmakla birlikte birçok yerde de bulunmaktadır. Ing Bank müşteri temsilcilerine bağlanmak için ise farklı numaralar bulunmaktadır.

 • 0850 666 06 00
 • 0850 222 06 00

Ing Bank daha öncesinde sahip olduğu 444 0 600 numarasını 1 Nisan 2013 yılında kullanıma kapatmıştır. Müşteri temsilcileri ile iletişime geçmek isteyen kişiler sadece yukarıda belirtilmiş numaralardan arama yapabilir.

Ing Bank Sesli Yanıt Tuşlama İle Yapılan İşlemler

Birçok banka son yıllarda tuşlama yönteminden uzaklaşarak sesli yanıt dönemine geçmiştir. Sesli yanıt yöntemi ile birlikte müşteriler işlemlerini çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmektedir. Diğer menüler arasında kaybolmak bu yöntem ile birlikte artık ortadan kalkmıştır. İng Bank sesli yanıt tuşlama ile yapılan işlemler ve tuşlama numaraları müşteriler tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Sesli yanıt ile tuşlama işlemiyle kişiler birçok işlemlerini sadece birkaç kelime ile özetleyerek ilgili birime aktarılabilmektedir. Yapılan işlemler genel olarak kullanıcın isteği doğrultusunda olup söylenen sözlere göre yönlendirme yapılmaktadır. Sesli yanıt ile işlem yapmak isteyen müşteriler 0850 666 06 00 numarasını arayabilirler. 

Ing Bank Mail Adresleri ve Fax Numaraları

Ing Bank Genel Müdürlüğü, İstanbul’un Maslak semtinde yer almaktadır. Müdürlüğün telefon numarası ise 0212 335 10 00 olarak bilinmektedir. İng Bank mail adresleri ve fax numaraları kurumsal ve bireysel konusunda hizmet almak kişiler için ise de bilgiler mevcuttur. 

Ing Bank Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Ing Bank canlı destek olarak dijital yada web sitesi üzerinden INgo robot sistemi ile canlı destek vermektedir. Ayrıca Canlı destek dilenirse şubelerden gerçekleşebilir. Şubelere gitmek istemeyen kişiler ise internet bankacılığı veya telefon aracılığıyla canlı destek hizmetinden faydalanabilir.

Ing Bank Şikâyet Hattı Numarası

Bankayla ilgili herhangi bir şikâyeti olan kişiler bu şikâyetlerini çeşitli yollarla bankaya ulaştırabilmektedir. Şikâyet hattı numarası bankanın hizmet sağladığı müşteri temsilcisi numarası ile aynıdır. 0850 666 06 00 numarasından şikâyetler iletilebilmektedir. Bunun dışında Twitter, Instagram, ING Mobil, Youtube gibi dijital platformlardan da şikâyet formları oluşturulabilmektedir. 

Ing Bank Sosyal Medya Hesapları

Ing Bank birçok şekilde müşterilerini memnun ederken bir yandan da bankaya ulaşım oldukça kolaydır. İlgili telefon numaraları üzerinden bankaya ulaşım sağlanabilirken banka birçok kampanyasını ve duyurusunu sosyal medya üzerinden gerçekleştirmektedir. Instagram, Twitter, Youtube, WhatsApp Destek Hattı gibi birçok farklı Ing sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Kullanmış olduğunuz sosyal medya uygulamasına @ingbank yazarak ulabişirsiniz.

Ing Bank Kredi Kartı İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ing Bank kredi kartı iptal etme işlemi birçok farklı kanal üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Şubelere giderek gerekli başvuruları yaptıktan sonra işlem hemen hizmete girmektedir. Kredi kartı borcu bulunan kişilerden ilk önce kart borcunun kapatılması talep edilir. Kart borcu kapatıldıktan sonra ise Ing Bank kredi kartı iptal etme işlemi anında gerçekleştirilebilir. 

Şubelere gitmek istemeyen kullanıcılar ise bu işlemlerini 0850 666 06 00 numarası üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Müşteri temsilcisine kolay bir şekilde bağlandıktan sonra yapmak istediğiniz işlemi temsilciye söylemeniz yeterli olacaktır. Koşullar ve durumlar incelendikten sonra kart iptal işleminiz anında başlayacaktır. 

Ing Bank Sms ile Banka ve Kredi Kartı Şifresi Alma  

Ing Bank Sms ile kredi kartı şifre almak isteyen kullanıcılar için basit birkaç yöntem gereklidir. 

 • Telefonun kısa mesaj bölümüne SIFRE yazmak gerekiyor.
 • Boşluk bıraktıktan sonra şifre alınmak istenen kredi kartının son 4 hanesi yazılmalıdır. 
 • Yazılan mesaj 2205 kanalına gönderilmelidir. 

İşlemler sırasıyla gerçekleştirildikten sonra banka tarafından telefonunuza geçici şifre gelecektir. Banka tarafından gönderilen şifreyi dilerseniz değiştirmeden kullanabilirsiniz. Şifreyi değiştirmek istediğinizde ise Ing Bank ATM giderek şifre değiştirme seçenekleri arasına girmelisiniz. Açılacak olan ekrana dilediğiniz şifreyi tuşlayarak kart şifrenizi değiştirebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu