Halk Bank Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmetleri Bağlanma 2023

Halkbank Türkiye’deki bankalar arasında çalışma saatlerinde ve müşteri hizmetleri konusunda en hızlı ve pratik çözümü sunan bankalar arasındadır. Pratik çözümler üretmek adına telekonferans ve telekomünikasyon çözümlerini kullanmaktadır. Müşteri hizmetlerine ulaşma konusundaki çözümler farklı şekildedir. Canlı destek için; https://chat.halkbank.com.tr/ adresinden bilgilerinizi yazarak ulaşabilirsiniz.

Halk bank müşteri hizmetlerine 0850 222 0 400 telefon numarasından müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. 444 0 444 telefon numarasından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu numaralar için ayrı bir tarife ücreti yansıtılmaz, mevcut tarifenizdeki haklarınız üzerinden görüşmenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında müşteri temsilcisi sizlere en hızlı çözümü üretmek adına çalışmaktadır.
Halkbank Kobi Bankacılığı 0850 222 0 401 Halkbank Kobi Bankacılığı 444’lü numarası 444 0 401 numaraları kullanabilirsiniz. 2023 yılı için Halk Bank müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için aşağıdaki yöntemleri yapabilirsiniz;

  • 0850 222 0 400 yada 444 0 444 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini arayın.
  • Sesli yanıt sonrası “0” tuşuna basın veya “Müşteri Temsilcisine Bağlan” olarak cevap verin yada arka arka müşteri temsilcisi diyerek kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

Halk Bank Şube Çalışma Saatleri 2023

Halkbank ülke içerisinde en fazla şubesi olan bankalardan biridir. Binlerce çalışanı ile özellikle pandemi sürecinde yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Bu bağlamda 09:00 saatinde açılan bankalar 12:30 – 13:30 öğle molası vermekle birlikte 17:00’a kadar mesai olarak çalışmaktadır.

Mobil bankacılık kapsamında 7/24 hizmet veren bankalar arasında olan Halkbank, ATM imkanını da 7/24 sunmaktadır. Bakım ve çalışmaların planlı bir şekilde yapıldığını söyleyebiliriz. Anormal durumlarda ise müşterilerini bilgilendiren bir bankadır.

KOBİ çözümlerindeki hizmetler de geniş bir şekilde tutulmaktadır. Çalışma saatleri güncel bir şekilde yukarıda olmakla birlikte özellikle pandemi sürecinde işlemlerinizi uzaktan yapmanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç kredisinin dahi mobil bankacılık üzerinden yapılabildiği bu dönemde şubenize uğramadan önce müşteri temsilcinize ulaşmanızı öneririz.

Halk Bank Müşteri Hizmetleri Sesli Yanıt Tuşlama İşlemleri

Halkbank müşteri hizmetleri özellikle pandemi sürecinde telefon ile olan çözümlerini arttırmış bulunmaktadır. Bundan dolayı telefon başında beklemek uzun zaman alabilmekte, işlemler için farklı kombine tuşlara basarak en hızlı çözümü üretme hedeflenmiştir.

Kredi kartı işlemleri için müşteri temsilcisine 1 ve sonrasında 0 tuşlarına, şifre işlemleri için ise önce 3 sonra 0 tuşlarına basmanız yeterlidir. Bankacılık için 2 ve 0, internet ve mobil şube işlemleri için ise 4 ve 0, herhangi bir paket ve ürün kapsamında detaylı bilgi almak istiyorsanız 6 ve 0 tuşlarına basmanız yeterlidir. 

Sesli yanıt sisteminin çalışma mantığında bir programlama mantığı yaptığından ses kaydı başladıktan sonra tuş kombinasyonlarına sırası ile basmanız gerekmektedir. İlk yönlendirme için ilk ses kaydını, sonraki yönlendirme için ikinci ses kaydını beklemeniz bir hatadan dolayı görüşmenizin sonlandırma ihtimalini en aza indirecektir.

Halk Bank Mobil Uygulama İndirme Adresleri

Halkbank gelişen teknoloji sürecinde dünya standartlarında çözümler üretmektedir. Bu bağlamda her geçen gün gelişen akıllı telefon pazarındaki en büyük mağazalara uygulamalarını yüklemektedir. Sürekli güncelleme alarak güvenli ve kararlı bir uygulama hedeflenmektedir. Android cihazlar için en açılmış büyük mağazası olan Google Play Store’da ve Apple markasının tüm uygun cihazları için açılmış olan Apple Store üzerinden uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Google Play Store için link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tmobtech.halkbank&hl=tr&gl=US
Apple Store için link: https://apps.apple.com/tr/app/halkbank-mobil/id1068841746?l=tr

Google Play Store için @gmail.com uzantısına sahip doğrulanmış bir mail üzerinden, Apple Store için @icloud.com uzantılı bir iCloud hesabınız üzerinden indirmelerinizi yapabilirsiniz. 

Halk Bank Kurumsal ve Genel Merkezlik İletişim Numaraları

Halkbank müşterilerine kurumsal ve hızlı bir şekilde çözüm üretebilmek adına telefon numaralarını bireysel, kurumsal ve KOBİ anlamında bir geniş çözüm sunmaktadır. 0850 222 0 400 numaralı hat Halkbank Dialog hattıdır. Sesli yanıt sistemi ile 5 nolu seçeneği tuşlayarak mutlu müşteri merkezi hattından taleplerinizi bireysel kullanıcı profili kapsamında iletebilirsiniz.

KOBİ Dialog birimine 0850 222 0 401 telefon numarası üzerinden ulaşabilirsiniz. Genel Müdürlük olarak geçen ve Batı Ataşehir’de bulunan yerin telefon numarası 0216 503 70 70 Fax numarası ise 0212 340 93 99’dur.
Denetim mercii olarak BDDK iletişim numarası ise 0212 214 50 00 ve 01’dir. Halkbank çağrı merkezi üzerinden de güncel telefon numaralarına ulaşabileceğiniz gibi en güncel telefon numaraları yukarıdaki şekildedir. 

Halk Bank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Halkbank banka veya kredi kartınızı kaybetmeniz durumunda acilen müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir. Halkbank Dialog ile ilgili en hızlı telefon numarası: 0 850 222 0 400 Çalıntı ve ihbar hatları kapsamında da aynı numarayı kullanabilirsiniz. Yetkiniz dışında yapılmış olan tüm işlemleri müşteri temsilcisinden öğrenebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kartınızın kullanıma kapatılabilmesi için öncelikle kimlik doğrulaması yapılacaktır. Bu sebeple kimlik bilgilerinizi hazırda bulundurmanız gerekmektedir. İradeniz dışında gelişen herhangi bir olayda mutlaka müşteri hizmetlerini aramalısınız. Unutmayınız ki hiçbir banka görevlisi banka kartınızın veya kredi kartınızın şifresini sizden talep etmez.

Kimlik bilgilerinizi doğrulamak adına birkaç bilgi sormak dışında sizlere bir detay vermez. Kartınızın iptal işleminden sonra yeni kart talebiniz ile ilgili tüm süreci ve kargo sürecinin sağlıklı bir şekilde sürmesi adına güncel ev veya iş adresinizi müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile kayıt oluşturabilirsiniz.

Halk Bank Canlı Destek Hattı

Halkbank canlı yardım ile telefon ve fax ile KEP adresi çözümlerinin dışında daha hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Halk Bank https://chat.halkbank.com.tr/ adresinden canlı destek kurabilirsiniz. Halkbank canlı yardım sistemine kredi istiyorum, kart istiyorum, ürünler hakkında bilgi alacağım, sorunumu iletmek istiyorum, teknik bir yardım alacağım veya diğer seçeneklerinden birini seçerek konuşma başlatabilirsiniz.

Örneğin kredi istiyorum seçeneğini tıkladığınız zaman sizlere daha detaylı bilgi verebilmek adına bir link çıkacaktır. Bu link ile ihtiyaç kredisinin tüm detaylarını görebilirsiniz. Kredi ödemelerinizi aylık eşit taksitli mi yoksa artan veya azalan taksitli mi ödemek istiyorsunuz bunun kararını detaylı bilgi bölümünden öğrenebilirsiniz.

Canlı yardım ile KVKK kapsamında bireysel veya kurumsal sorunlarınıza çözüm üreten müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz. Konuşmalarınız yasa gereği tutulmakta ve KVKK kapsamında Halkbank bu bilgilere ulaşma yetkisi olup da yazılı talep gönderen kurumlar ile ilgili bilgileri paylaşabilmektedir.

Halk Bank Mail Adresleri ve Faks Numaraları

Halkbank öncelikle en hızlı çözümler üreten bankalar arasındadır. Bu bağlamda teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaktadır. KEP adresi, mail adresi, telefon ve fax numaraları ile müşterilerine özellikle salgın sürecinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Genel Müdürlük olarak Batı Ataşehir bölgesinde hizmet veren Halkbank, 0212 340 93 99 fax numarası ile çözüm üretmektedir. Ek hizmet binasının fax numarası ise şu şekildedir: 0216 229 58 57

Halkbank’ın kurumsal şubelerinin başında Ankara Kurumsal Şubesi vardır. 0312 285 08 28 fax numarası ile bu birime ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Gayrettepe Kurumsal Şubesi de Şişli ilçesinde hizmet vermektedir. 0212 274 74 23 fax numarası ile bu birime ulaşabilirsiniz. KEP Adresleri:

  • TURKKEP;
  • halkbank.tebligat@hs03.kep.tr (Haciz bildirimleri için)
  • halkbank.muhaberat@hs03.kep.tr (Bilgi ve belge talepleri için)
  • TNB KEP;
  • halkbank.tebligat@hs02.kep.tr (Haciz bildirimleri için)
  • halkbank.muhaberat@hs02.kep.tr (Bilgi ve belge talepleri için)

Halk Bank Şikayet Hattı

Halkbank en iyi hizmeti sunabilmek adına birçok birim kurmuştur. Bu birimlerin arasında en hızlı çözüm üreten birimlerden biri olan Mutlu Müşteri Merkezi sizlere kısa zamanda çözüm üretir. 0 850 222 0 400 Halkbank öneri ve şikayet hattı ile öneri, ihbar ve beklentilerinizi dile getirebilirsiniz.

Web sitesi aracılığı ile form gönderme imkanı da sunan bankalar arasında olan Halkbank, Halkbank Dialog birimini kurmuştur. 0 212 340 09 99 numaralı fakstan da bankaya ulaşabileceğiniz gibi Mutlu Müşteri Merkezi PK 17 34735 Sahrayıcedit / İstanbul adresinden postanızı iletebilirsiniz.

Halkbank müşteri şikayetlerine en hızlı çözümü üretebilmek adına önerileri de dikkate alan bankalardan biridir. Bunun için yukarıdaki yöntemlerden birini kullanarak çözüme en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Halk Bank Sosyal Medya Hesapları

Mobil bankacılık ile işlemlerin çoğunu her ne kadar çözseniz de güvenli ve hızlı bir şekilde çözüm üretmek de mümkündür. Bu çözümlerden biri de gelişen teknoloji ile birlikte sosyal medya hesaplarıdır. Bir Halkbank kuruluşu olan Paraf kuruluşunun da sosyal medya hesaplarını paylaşacağız.

Halkbank KOBİ çözümlerinde de sosyal medya hesaplarını kullanmaktadır. Aşağıdaki linkler aracılığı ile bireysel veya kurumsal sorunlarınıza sosyal medya hesaplarınız aracılığı ile çözümler getirebilirsiniz.

Halkbank Sosyal Medya Hesapları;

Paraf Sosyal Medya Hesapları;

Halk Bank Banka, Kredi Kartı İptal Etme İşlemi

Halkbank banka kartı veya kredi kartı iptalini en hızlı şekilde yapan bankalardan biridir. Kredi kartı iptalinin en hızlı şekilde yapılmasını istiyorsanız kartınızı kayıp – çalıntı birimi ile iptal edebilirsiniz. Bu vesile ile yeni bir kart talebinde bulunup bulunmamak sizin kararınızdır.

0850 222 0 400 ve 444 0 400 numaraları ile iptal talebinde hızlı bir şekilde bulunabilirsiniz. 0850 222 0 400 numaralı telefondan acil olarak bağlanabilmek adına 0 tuşuna basarsanız ilgili birime yönlendirilmiş olursunuz.

Eğer kart iptal talebiniz bir aciliyet sebebine dayanmıyorsa dilekçe ile de bu talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kart iptal taleplerinden sonra yeni kart talebiniz olacaksa yeni kartınızın temassız özelliğinin olmasına, kart aidatı konusundaki güncel bilgilerin durumuna da hakim olmak adına müşteri temsilcisinden detaylı olarak bilgi alabilirsiniz.

Halk Bank SMS ile Kredi Kartı Şifresi Alma

Halkbank şifrelerinizi SMS ile alma imkanı da sunan bankalar arasındadır. Halkbank.com.tr sitesi üzerinde dijital parola al bölümü ile veya internet şubesi giriş kısmındaki dijital parolamı bilmiyorum bölümünden kart bilgilerinizi kullanarak işlem yapabilirsiniz. Ayrıca SIFRE yazıp kartınızın son 6 hanesini ve son iki hanesini kullanarak 3404’e SMS gönderebilirsiniz. Örnek: 999888 08

Kredi kartı şifrenizi alabilmekle birlikte aynı zamanda kart bakiyenizi de sorgulama imkanı sunan bankalardan biri olan Halkbank’ın sistemi şu şekilde çalışmaktadır: KKBAKIYE yazarak 3401’e de mesaj gönderebilirsiniz. Kredi kartı şifrenizi aldıktan sonra mutlaka değiştirmenizi öneririz. ATM aracılığı ile değiştirebileceğiniz şifreyi aynı zamanda bankacılık uygulaması üzerinden de değiştirme imkanınız vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu