Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri ve Çalışma Saatleri 2023

Yurtiçi kargo geniş şube ağı ve kapsamlı çağrı merkezi ile hizmet sunmaktadır. Bu kargo firması ile gelecek bir ürününüz var ise bu durumda yurtiçi kargo müşteri hizmetleri direkt bağlanma 2023 yöntemleri sayesinde müşteri temsilci ile hızlı iletişim, görüşme sağlayabilirsiniz. Müşteri temsilcisini aradığınız taktirde kargonuz hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Yurtiçi kargo müşteri hizmetleri numarası 444 99 99’dur. Bu numarayı arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Arama yaptıktan sonra bir süre beklemelisiniz. Sonrasında ise eğer firma olarak gönderi yaptıysanız ve bunu takip edecekseniz 1 tuşlaması yapmalısınız. Eğer bireysel kullanıcı olarak gönderi bilginize ulaşmak istiyorsanız bu durumda 2’yi tuşlamanız gerekiyor.

Bireysel olarak işlem yapmayı seçtikten sonra gönderi durumu 1 tuşlanarak öğrenilebilir. Eğer kurye çağırma hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bu durumda 2’yi, şubeleri öğrenmek istiyorsanız bu durumda 3’ü tuşlamalısınız. Yurtiçi kargo direk olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız 2023 yılı güncel yöntem olarak arama yaptıktan sonra sırasıyla 2-8 tuşlaması yapabilirsiniz. Temsilciye bağlanmanın en hızlı yolu bu olacaktır.

Yurtiçi Kargo Merkez ve Şube Çalışma Saatleri 2023

Yurtiçi kargo hafta içi 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Hafta sonu ise kapanış saati şubeye göre değişebilmektedir. 15:00 ile 19:00 gibi kapanış saatleri mevcuttur. Genel merkez İstanbul Maslak’ta yer alıyor. Web sitesi üzerinden merkeze ait adres bilgisine de ulaşabilirsiniz.

Şube olarak da güçlü olan yurt içi kargonun neredeyse her ilçede birkaç tane şubesi mevcuttur. Tüm şubelere ulaşmak ve telefon gibi bilgilerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Verilen sayfadan şube bilgilerine ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Fax ve Genel Merkez İletişim Bilgileri

Yurtiçi kargonun merkez adresi İstanbul Maslak sınırları içerisinde yer alıyor. Firmanın ticari sicil numarası ise 187888 olarak belirtilmiş. Telefon ile iletişime geçmek istediğiniz taktirde 0216 365 23 65’i arayabilirsiniz. Bu numara genel merkeze ait telefon numarasıdır. FAX gönderileriniz mevcut ise bu durumda yurtiçi kargo FAX numaralarından iletişime geçebilirsiniz. FAX göndermek için 0212 365 24 79 numarasını kullanabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Sosyal Medya Hesapları

Yurtiçi kargo birçok sosyal medya platformu da bulunuyor. Bu adreslerden firma ile iletişime geçebilir, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz. Yurtiçi kargo müşteri hizmetleri direkt bağlanma yollarından birisi de bu yoldur. Sosyal medyadan atacağınız mesaj ile temsilcinin size dönüş yapmasını sağlayabilirsiniz. Instagram üzerinden resmi hesaba ulaşabilirsiniz. Twitter üzerinden resmi hesaba ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Şikâyet Hattı

Yurtiçi kargo müşterileri için birçok farklı istek öneri platformu kurmuştur. Şikayetlerinizi rahatlıkla iletebilmek adına farklı yerlerden başvurularınız gerçekleşebilir. Başvuru yapılabilecek ilk yer web sitesidir. Yurt içi kargo resmî web sitesine girdikten sonra bize ulaşın kısmına tıklayabilirsiniz. Buradan öneri ve şikâyet bölümüne tıklayarak şikayetinizi yazabilirsiniz.

Ayrıca 2. bir yol olarak Yurtiçi kargo çağrı merkezini de tercih edebilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak temsilciye bağlanabilir, şikâyet kaydı oluşturabilirsiniz. Şikâyette bulunmak istediğinizde web sitesi birtakım sorular soracaktır. Öncelikle teslim edilmesi gereken bir kargo ile mi yoksa adresinizden alınması gereken bir kargo ile mi sorun yaşadığınızı belirtmeniz gerekiyor. Sonrasında ise isim, soy isim, T.C. kimlik numarası, telefon ve posta gibi bilgileri girmelisiniz. Bu işlemin ardından şikayetinizi gerekli birimlere ulaştırabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Gönderi Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yurtiçi Kargo takip işlemlerini web sitesi üzerinden veya telefondan yapabilirsiniz. Burada gerekli olan en önemli bilgi takip numarasıdır. Eğer takip numaranız mevcut değilse bu durumda yurt içi kargo müşteri hizmetlerine direkt bağlanma metotlarını kullanarak temsilciye bağlanabilir, kargo durumunuzu sorgulatabilirsiniz.

  • Takip numaranız var ise web sitesinden saniyeler içinde sorgulama yapabilirsiniz.
  • Öncelikle yurt içi kargo resmî web sitesine girmeniz gerekiyor.
  • Bu aşamadan sonra direkt olarak ana sayfada sorgulama ekranını görebilirsiniz.
  • Gönderi takibini tıklayarak buraya mevcuttaki kodu girebilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Canlı Destek

Eğer siz de yurtiçi kargo şikâyet telefon araması yapıyorsanız bu anlamda çağrı merkezini tercih edebilirsiniz. Arama yaptıktan sonra sırasıyla 2 ve 8 tuşlaması yaparak temsilciye bağlanabilirsiniz. Bu aşamadan sonra canlı olarak şikayetinizi belirtmeniz mümkün. Şikâyet kaydı açıldıktan sonra 48 saat içinde dönüş sağlanmaktadır.

Yurtiçi Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Hizmetler

Yurtiçi kargo yurtiçinde ve dışında birçok alanda hizmet sunuyor. Yurtiçi hizmetleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Standart teslimat
  • Ambalaj ürünler
  • Ek seçenekler.

Standart teslimat yurtiçinde kargo teslimi, evden kargo alma ve teslimat hizmetlerini kapsamaktadır. Ambalaj ürünleri hizmetimizde ise her türlü ürün için şubelerimizde özel hazırlanmış olan ambalajlar ile kargonuzu güvenli şekilde göndermenize imkân tanınıyor. Ek hizmetlerimiz ise SMS bilgilendirmesi gibi konuları içermektedir.

Yurtdışı hizmetleri ise şu şekildedir:

  • Yurtdışı ekspres
  • Yurtdışı e-ticaret
  • K.K.T.C hizmetleri

Yurtdışı ekspres hizmeti ile Avrupa ve Avrupa dışına kargolarınızı çok hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Avrupa için teslimat süresi 1-2 iş günüdür. Amerika için 2-3 gün sonrasında teslimat tamamlanmaktadır. Bu teslimatlar Türkiye’den çıkıştan itibaren gerçekleşebilecek sürelerdir. Yurt dışı gönderimlerde iade olması durumunda taşıma ücretinin %50’si göndericiye fatura edilmektedir.

Yurtiçi kargo ile e-ticaret alışverişlerinde yararlanabileceğiniz yurtdışı e-ticaret hizmetimiz ile de gümrükle alakalı işlemleriniz halledebilirsiniz. K.K.T.C hizmetleri ise K.K.T.C içi ve Türkiye ile uçak gönderimi kargoları kapsamaktadır. Bu hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Göndermek için Kurye Çağırma

Yurtiçi kargo ile kurye çağırmak için birçok yol mevcuttur. Bunlardan ilki çağrı merkezini aramaktadır. Çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir, adres bilgilerinizi vererek kargonuzun adresten alınmasını sağlayabilirsiniz.

Bir diğer yol ise yurtiçi kargo web sitesi aracılığı ile kargo aldırabilme hizmetidir. Web sitesine girdikten sonra online hizmetler bölümünden kurye çağırı tıklayabilirsiniz. Buradan kişisel bilgilerinizi girerek yetkililerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Arayan yetkili adres bilgilerinizi teyit edecek ve kargo alım işleminin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Yurtiçi Kargo Hasar ve İade için Yapılması Gerekenler

Kargonun hasarlı gelmesi durumunda yurtiçi kargo hasar tespit tutanağı hazırlanmalı ve düzgün bir şekilde eksiksiz doldurulmalıdır. Bu tutanak doldurulmadığı taktirde hasarlı gelen kargo ile alakalı bir işlem yapılamaz. Eğer adresinize gelen üründe hasar mevcut değil fakat iade başlatmak istiyorsanız bu durumda müşteri temsilcisini aramanız gerekiyor. Çağrı merkezini arayarak temsilciye bağlanabilir, iade kodu oluşturabilirsiniz. Bu kod ile ürünü kendiniz şubeye teslim etmelisiniz. Eğer böyle bir imkânınız yok ise ev adresinizden de kargoyu aldırabilirsiniz.

Yurtiçi Kargoyu Getiren Kuryeyi Şikâyet Etme Hattı

Özel olarak kuryeyi şikâyet etmek için kurulmuş bir birim mevcut değildir. Yurt içi kargo şikâyet telefon araması yapıyorsanız web sitesi bu konuda size yardımcı olacaktır. Arayarak değil de web sitesindeki bize ulaşın bölümünü inceleyerek kuryeyi şikâyet edebilirsiniz. Burada özelleşmiş olan teslimat şikâyetim var bölümünü seçerek şikayetinizi dile getirebilirsiniz. Bilgilerinizi de eksiksiz girdiğiniz taktirde firma yetkilileri sizinle iletişime geçecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu