Aras Kargo Çalışma Saatleri ve Müşteri Hizmeti Bağlanma 2023

Aras Kargo uzun yıllardır insanlara hizmet vermektedir. Bu işi iyi yapan bu kargo şirketi zaman zaman hatalarda yapabilmekte elbette. Bizde sizler için Aras Kargo müşteri hizmetlerine doğrudan yani direk bağlanma, iletişim bigileri ve numaraları hakkında bilgiler hazırladık. Aras kargo hakkında önemli bilgileri soru cevap şeklinde sizlere sunmanın yararlı olacağını düşündük. İşte o bilgiler;

Aras Kargo Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma 2023

Aras kargonun müşteri hizmetlerine bağlanmanın yolu çok basittir. Yapmanız gereken birkaç arama yapmaktır o kadar. Aras kargo müşteri hizmetlerine direk olarak bağlanmak için 444 25 52 numaralı Aras kargo müşteri hizmetlerini arayın. Daha sonra sesli yanıt veya komut bittikten sonra 0 tuşuna basın. Müşteri yoğunluğuna göre bu işlem 1-2 dakikayı bulabilir. Müşteri temsilcisi ile doğrudan iletişime geçersiniz.

Aras Kargo Şube Çalışma Saatleri 2023

Aras Kargo firmasının şubelerde çalışma saati genelde Hafta içi ve Cumartesi oluyor. Pazar günleri hiçbir merkez ve şube açık olmuyor ve hepsi kapalı. Aras kargo Hafta içinde 08.00 ile 18.00 saatleri arasında mesai olarak müşterilerine hizmet veriyor. Cumartesi günü ise 08.30 ile 13.00 arası açık.

Not: Pandemi döneminde bu saatler valiliğin emri ile değişiklik gösterebilir. Bu yüzden şubeye gitmeden önce arayıp açık olduğu saatleri öğrenmenizde yarar var.

Aras Kargo İletişim Bilgileri No, Fax ve Mail

Aras Kargo firmasına ulaşmak için iletişim bilgilerinin ne olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Biz sizler için bütün iletişim bilgilerini bir araya getirdik. Aşağıdan hepsine ulaşabilirsiniz.

 • Telefon: 0 (216) 538 55 00
 • Çağrı Merkezi: 444 25 52
 • Fax: 0 (216) 538 56 52

Aras Kargo Tüm sosyal Medya Hesapları

Aras kargo ile sosyal medya üzerinden iletişime geçmekte mümkün. Bu yüzden bu hesapları bilmek sizin için iyi olacaktır.

 • Instagram hesabı: @aras_kargo
 • Facebook hesabı: @araskargo
 • Twitter Hesabı: @araskargo
 • Linkedin hesabı: Aras Kargo
 • Youtube Hesabı: Aras Kargo

Aras Kargo Gönderi Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aras kargo gönderi ve takip sorgulama için yapmanız gerekenler çok basit bizlerin söylediğini adım adım yaparsanız hiçbir sorun ile karşılaşmadan gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz.

Pc için: İlk olarak Aras Kargonun Web sitesine gidin. Sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınızı bir sayfa çıkacak. Bu sayfada Kargo Takip numaranız yazan bir yazı ve buton olacak o butonu bulun. Bulduktan sonra Aras Kargonun telefonunuza göndermiş olduğu takip numarasını buraya eksiksiz yazın ve en sağ tarafta yer alan Sorgula butonuna tıklayın. Hepsi bu kadar.

Akıllı Telefon için: Aras Kargo uygulamasını Google Play Store ve App Store mağazasından indirin. Kurulum işlemi bittikten Ana sayfa üzerinde yer alan Gönderi Takip kısmına tıklayın. Hemen altında takip numaranızı yazınız yeri var. Oraya telefonunuza gelen takip numarasını yazın ve alttaki sorgula butonuna basın.

Aras Kargo Canlı Destek Hattı

Aras Kargoda işlemlerinizi hemen yapabilmeniz için 7/24 çalışan Canlı destek kısmı bulunmaktadır. Bu kısım sizin kafanıza takılan soruları cevaplandırmak için kurulmuştur ve herzaman müşterilerin hizmetindedir.

Bu hizmete ulaşmak için yapmanız gereken şey Aras Kargo Canlı Destek linkinden açılan sayfanın sağ alt köşesinde canlı Destek yazısını veya ikonunu göreceksiniz onu tıklayın. Açılan sayfadan aklınıza takılan ne varsa hepsini sorabilirsiniz.

Aras Kargo Yurt içi ve Yurt Dışı Hizmetler

Aras Kargo yurt içi hizmetlerinin yanında yurt dışı hizmetlerini de gerçekleştirmektedir. Yurt içi hizmetlerinde tüm Türkiye’de 900’e yakın şubesi bulunmaktadır. Yurt Dışı hizmetlerinde ise 5 kıtada 265 ülkeye hizmet vermektedir. Dünya çapında tanınan Aras Kargo sizin isteklerinize göre 5 farklı hizmet seçeneği sunmaktadır. Bunlar sırasıyla;

 1. Standart Hizmet
 2. Ekspres Hizmet
 3. Hava Kargo Hizmeti
 4. Kara Yolu Hizmeti
 5. Deniz Yolu Hizmeti

Bu hizmetlerden daha fazla bilgi almak için yurtdışıhizmetlermudurlugu@araskargo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0 216 538 56 30 / 0 216 538 56 45 telefon numaralarını arayarak da bilgi alabilirsiniz.

Aras Kargo Gönderi için Kurye Çağırma Hizmeti

Kargonuzu şubeye gitmeden evden göndermek istiyorsanız Aras Kargo Kurye hizmeti sunuyor. Yapmanız gereken Aras Kargo sitesinden Kurye Çağır kısmında karşınıza bir form çıkacak bu formu eksiksiz doldurun. Doldurma işlemi bittikten sonra en altta bulunan Kurye Çağır butonuna basın. En kısa sürede adresinize bir kurye gelecektir.

Aras Kargo Hasar ve İade için Yapılması Gerekenler

Aras Kargo da hasar ve iade işlemleri için öncelikle bazı iade şartları bulunmaktadır. Bu şartların mutlaka yapılması gerekmektedir. Eğer bu şartlar uygun değilse ürününüzü iade edemezsiniz. O şartlar ise şöyle;

 1. Aldığınız ürünü kargo görevlisinin önünde açmak
 2. Ürününüzü 30 gün içerisinde iade etmek
 3. 30 günü geçerse iade edemezsiniz.
 4. Ürünün hasarlı olduğundan emin olmalısınız.
 5. Ürünün içerisinde ne varsa bunları eksiksiz tekrar kutuya koymalısınız.

Bu işlemleri karşılıyorsanız yapmanız gereken Aras Kargo’nun şube adresine gönderebilir veya siz direk şubeye giderek kendiniz teslim edebilirisiniz.

Kurumsal ürünlerde iade işlemi ise ürün birim fiyatı + KDV fiyatı dahil edilen bir iade faturası olması gerekmektedir. Bu fatura sizde varsa işleminizi çok kolay halledebilir ve ürününüzü hiçbir sıkıntı yaşamadan iade edebilirsiniz.

Aras Kargoyu Getiren Kuryeyi Şikayet Etme Hattı

Peki Aras Kargo’da Kurye işini iyi yapmazsa ne yapmalıyız. Bir şikayet etme hattı yok mu? Elbette var. Hatta bunun birden fazla yolu bulunuyor. Kuryeyi sizlere vereceğimiz yollar ile şikayet edebilirsiniz.

 • Aras Kargo şubesine giderek Yüz yüze şikayet etme
 • E-mail yolu ile şikayet etme (Kuryenin adını yazmayı unutmayın.)
 • Fax yolu ile şikayet etme
 • Telefonla arayarak şikayet etme
 • Canlı Destek üzerinden şikayet etme
 • Web sitesin üzerinden bir şikayet formunu oluşturarak şikayet etme
 • Biraz eski ama Mektup yolu ile şikayet etme.    

Biz bu yazımızda sizlere Aras Kargo hakkında bilinmesi gereken bazı önemli bilgilerden bahsettik. Sizde kafanıza takılan şeyi yorum yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu