MNG Kargo Çalışma Saatleri & Müşteri Hizmetleri Bağlanma

Alışverişin her geçen gün hızlanması ile kargo şirketlerine büyük yük düşmektedir. Aktif bir şekilde kullanılan MNG kargo ise herhangi bir istek veya talep ile karşı karşıya kalınması durumunda müşterilerinin kendileri ile iletişime geçebilmeleri için Müşteri hizmetleri ile iletişim sağlamaktadır.

MNG kargo çağrı merkezinin 0850 222 06 06 ve 444 06 06 numaralı 2 tane hattı bulunmaktadır. Bu 7/24 boyunca müşterilerine hizmet vermek için açık olmaktadır. MNG kargonun 2023 yılında müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için ise 444 06 06 numarayı çevirdikten sonra 1 numarası tuşlanarak iletişim sağlanabilmektedir. Böylelikle hızlı bir şekilde destek hattında bulunan kişiler ile iletişime geçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Mng Kargo Çalışma Saatleri 2023: Merkez ve Şubeler

MNG kargo müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için gece gündüz çalışmaktadır. Kargoların dağıtıma çıkmadan önce toplanmış olduğu merkez şubeler ise 2023 yılında hafta içleri saat 08.30 ile 18.00 arasında mesai yaparak hizmet vermektedir. Bunun haricinde ise ek olarak cumartesi günler de 08.30 ile 14.00 arasında da çalışmalarına devam ettirmektedir.

MNG kargonun merkezi gibi şubeleri de aynı sistem ile çalışma göstermektedir. Bu yüzden de şubeler hafta içlerinde 08.30 ile 18.00 arasında açık olmaktadır. Hafta sonları ise sadece cumartesi günleri olma üzere saat 08.30 ile 14.00 arasında müşterilerine hizmet vermek için açık olmaktadır.

Mng Kargo İletişim Bilgileri No, Fax ve Mail

MNG kargo kendi bünyesinde kargo takip, şikâyet, kurye çağırma ve öneri de bulunma gibi işlemler için iki adet hattı bulunmaktadır. Bu hatların numarası ise 0850 222 06 06 ve 444 06 06 olmaktadır. Çağrı merkezlerine bu hatlar üzerinden ulaşılarak kolaylıkla istenilen işlemler yapılabilmektedir.

MNG kargo fax işlemleri için her bölgenin kendine ait bir numarası bulunmaktadır. Bu numarayı öğrenmek için ise tarayıcılara yazılarak öğrenilmektedir. Bölge harcindeMNG Kargo genel müdürlüğe bir fax çekme işlemi olması durumunda ise (0212) 366 55 60 adlı numara ile işlem yapılması gerekmektedir.

MNG kargonun genel müdürlük bölgesinin fax bilgisi bulunduğu gibi e-mail adresi de bulunmaktadır. MNG kargonun e-mail adresi ise info@mngkargo.com.trolmakta ve bu adres üzerinden iletişime geçilebilmektedir.

Mng Kargo Sosyal Medya Hesapları

MNG kargo kurumsal bir şirket özelliği göstermesinden dolayı Instagram, twitter veya facebook gibi sosyal medyalar da takma at kullanmamaktadır. O yüzden de sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçilmek istendiğinde direk MNG kargo veya @mngkargo yazmak yeterli olmaktadır. 

Sosyal medya hesapları arasında doğru bilgilere sahip olan hesabı bulmak için ise genellikle hesap doğrulama işareti bulunan hesaplar tercih edilmelidir. Bu işaret ise mavi tik olarak geçmektedir. Mavi tiki buluna hesaplar genellikle doğrulanmış ve kullanılan ad ile uyumlu hesaplar olmaktadır. Bu yüzden de o sayfalar ile iletişime geçerek sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

Mng Kargo Şikâyet Hattı

MNG kargo Türkiye genelinde sıkça tercih edilen bir kargo şirketi olmaktadır. Bundan dolayı ise zaman zaman çalışanlardan zaman zaman ise sistem ile ilgili sorunlar ile karşılaşmak kaçınılmaz olmaktadır. Bu gibi durumlarda ise kişilerin kargo şikâyet hatlarını arayarak bildirmeleri gerekmektedir. Şirket bünyesinde ise 222 06 06 ve 444 06 06 numaralarına ait iki adet şikâyet hattı bulunmaktadır. Bunun haricinde ise MNG kargonun kendi sitesinde öneri, istek ve şikâyet formubulunmaktadır. Bu form da doldurularak yetkili kişilere gerekli taleplerde kolaylıkla bulunabilme imkânı olmaktadır.

Mng Kargo Gönderi Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır? 

MNG kargo takip ve sorgulama işlemleri için 3 adet yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki MNG kargonun kendi sitesine girerek gönderi takibi sorgulama bölümünden bu iş yapılabilmektedir.

2. yol ise 222 06 06 ve 444 06 06 numaralarından herhangi birini arayarak bu talepte bulunulabilirsiniz. 2. yol ise size en yakın olan MNG şubesine giderek de orada bulunan görevlilerden bunu yapmasını isteyebilirsiniz.

Mng Kargo Canlı Destek

MNG kargo Türkiye genelinde çalışan bir firma olmasından dolayı her geçen gün kendine yeni özellikler katmaktadır. Bunlardan biri ise canlı WhatsApp iletişimhatları olmaktadır. Bu hatlara ulaşmak için ise 0850 222 06 06 numaralı WhatsApp iletişim hattına yazarak bütün kargo işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilir ve şikâyet, öneri veya istek taleplerinde bulunabilirsiniz.

Mng Kargo Yurt içi ve Yurt Dışı Hizmetler

MNG büyük bir kargo taşıma şirketi olmasından dolayı yurt içinde birçok yere giderek müşterilerinin isteklerini en hızlı şekilde tamamlamaktadır. Yurt içi vermiş olduğu kargo hizmetinin yanı sıra Yurt dışında bulunan 220 adeti aşan ülkelere de teslimat işlemi yapmaktadır. Yurt dışı kargo hizmetleri için ise 0850 644 68 37 numaralı iletişim adresini arayarak gönderim ücretleri veya iş birlikleri gibi konular hakkında detaylı bilgi alınabilmektedir.

Mng Kargo Göndermek için Kurye Çağırma

MNG kargo ile herhangi bir şey gönderilmek istendiğinde kurye adrese kadar çağırılarak bu işlem yapılabilmektedir. Bunun için ise iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki MNG kargonun sayfasına girerek kurye çağır formu eksiksiz bir şekilde doldurularak işlem yapabilirsiniz. 2. yolu ise 222 06 06 veya 444 06 06 numaraları arayarak kurye işlemini talep ettiğinizi belirterek gerekli işlemleri tamamladıktan sonra bu hizmeti alabilirsiniz.

Mng Kargo Hasar ve İade için Yapılması Gerekenler

MNG kargo büyük bir taşıma şirketi olmasından ve birçok kişinin kargolarını taşıma hizmeti vermesinden dolayı zaman zaman sorunlar ile karşı karşıya kalmaktan kaçmak mümkün olmamaktadır. Bu sorunlar ise genellikle gelecek olan kargonun hasarlı veya eksik olması gibi durumlardır. MNG kargo ise bu gibi durumlarda tazmin başvurusu yapılmasını istemektedir. Bunun için ise 3 adet yol bulunmaktadır. Tazmin kanalları ise şunlardan oluşmaktadır;

 1. Çağrı merkezleri aranmalıdır.
 2. Başvuru Dilekçesi yazılarak sizlere en yakın şubeye veya acente müdürlüklerine gidilerek başvuru işlemleri yapılabilmektedir.
 3. Web sayfası üzerinden de tazmin süreci başlatılabilmektedir. Bu kanallar üzerinden hasar veya iade işlemlerinin yapılabilmesi için ise dilekçe haricinde birkaç belgeye ihtiyaç durulmaktadır. Bu belgeler ise şunlardan oluşmaktadır;
  1. Başvuru yapacak kişinin adı, soyadı, adresi ve iletişim adresleri bulunması gerekmektedir 
  2. Taşıma faturasının numarası ve gönderi kodunun mutlaka bulunması gerekmektedir. 
  3. Talep edilen tazminat tutarının belgeler ile istekte bulunulması gerekmektedir.
  4. Kargo içerisinde bulunan ürünün hasarının belirlenebilmesi ve iadenin gerçekleşebilmesi için ürünün fotoğrafları bulunması gerekmektedir.
  5. Tazmin işlemlerinin neden başlatılması gerektiğine dair açıklamanın detaylı bir şekilde yapılması gerekmektedir. 

Mng Kargoyu Getiren Kuryeyi Şikâyet Etme Hattı

MNG kargo bünyesinde birçok kargo taşıyıcı elaman çalıştırmaktadır. Bu durumda da hepsini takip etmek imkânsız hale gelmektedir. Kargonun teslimi esnasında ise kurye tarafından bir şikâyet bulunması durumunda ise yetkililere bildirilmesi gerekmektedir. Bildirme işlemi için ise 3 türlü yol bulunmaktadır.

 1. MNG kargonun resmî sitesine girerek öneri ve şikâyet formunun doldurulması gerekmektedir.
 2. 222 06 06 ve 444 06 06 numaralarını arayarak şikâyet hattına veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapılabilmektedir.
 3. Canlı destek hatları olmaktadır. 0850 222 06 06 numaralı WhatsApp iletişim hattına yazılarak da kurye şikâyet etme işlemi yapılabilmektedir.

Bir Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu