Instagram Keşfete Düşme 2023: Yöntemler, Etiketler ve Hilesi

Sosyal medya kullanıcılarının tanınabilirliği ve de takipçi sayılarının arttırılması açısından büyük önem taşıyor. Instagram kullanıcılarının popülerlik kazanması açısından, instagram keşfet kısmında bölümlerle ilgili içeriklerin derecesi büyük önem kazandı. 2023 yılı için Instagram Keşfet bölümüne düşen paylaşımların daha çok gösterim yapabilmesi için gereken adımlar. Instagram keşfete düşen hile gibi taktikler, etiketler ve diğer tüm yöntemler;

Instagram Keşfete Düşmek için İçerik Önemi 2023

Sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram keşfet kısmında düşen içeriklerin daha çok görüntülenebilmesi için ilk önce paylaşımların düzenli olarak yapılması gerekir. Bunun yanında video ya da görsel olarak tasarlanan paylaşımları 1 saat içerisinde belli bir oranda yorum ve de beğeni alması Instagram keşfet bölümünde yer alarak daha çok beğeni alması açısından oldukça önemlidir. Keşfet bölümün de kalabilmek için; beğeni ve yorum sayılarında sürekli artışların olması önemlidir. 

Instagram uygulamasının hayatımıza girdiği tarihten beri günün belli kısmı Instagramı kullanılmasıyla geçmektedir. Bu yüzden de hedef kitlenin etkilenmesi marka ya da profil bilinirliliğinin arttırılması ve etkileşim kurularak sosyal ağlar üzerin de dikkat çekilen içeriklerin yüklenmesi oldukça önemlidir. Instagram hesaplarında kaliteli içeriklerin üretilmesi için dikkat edilmesi gereken bir takım adımlar vardır:

 • Öncelikle içerik stratejisi belirlenmelidir.
 • Güncel gelişmelerin takip edilmesi gereklidir.
 • Trend olan içeriklerin ve güncel konuların paylaşım dillerine dikkat edilmelidir. 
 • İçeriklerin sade ve anlaşılır olması için kullanım diline hakim olunması gerekir. 

Instagram Keşfete Düşme Yöntemleri 2023

Sosyal medya uygulamarın hepsinde geçerli olan keşfete çıkma taktikleri genelde aynıdır. Doğal olarak Instagram keşfete düşmek için 10 Altın kural ise şöyledir;

 1. Doğal takipçi ve beğeni.
 2. Doğru etiket yani hashtag seçimi.
 3. Organik takipçi kitlesine dikkat çekici paylaşımlar.
 4. Konuma göre video veya resim yayınlama.
 5. Yurt dışından sevilen içerikleri seçme.
 6. Paylaşım zamanlarını yoğun etkileşim saatlerinde yapmak.
 7. Benzersiz ve ilgi çekici paylaşımlar.
 8. TikTok keşfete düşen videoları Instagram’da paylaşma.
 9. Videolara çok sevilen Remixli şarkıları ekleme.
 10. Hiko baba gibi benzer videolar yayınlama.

Instagram Keşfete Çıkmak için Metin Önemi 2023

Instagram uygulaması, video ya da fotoğraf çekimlerine gerek kalmadan hikaye paylaşımlarda “Metin” eklenebileceğini geçtiğimiz günlerde güncelleme ile duyurmuştu. Buda keşfet için çok önemlidir. Instagram Metin Modu, video ya da fotoğraf çekimlerinin olmadığı zamanlarda  istenilen metnin yayınlanmasını sağlayacak.

Metin Modunu kullanabilmek için; kameraya tıklanarak yazı seçeneğine giriş yapılır. Yazı ekranı geldikten sonra “>” işaretine basılıp paylaşılmak istenen metni neon, typewriter, strong ve de modern yazı stilleri kullanılarak daha sonra arka plan düzenlemesi yapılır. Düzenlemeler yapıldıktan sonra metin paylaşımı yapılır. 

Instagram Keşfet için Konum Önemi

Instagram keşfet için konum önemi; Instagram sosyal medya hesabına konum ekleme işleminin yapılması için yapılan işlem aşamaları birçok kişi için önemlidir. Instagram sosyal medya uygulaması bilindiği üzere Facebook uygulaması tarafından satın alındı.

Dolayısıyla bu nedenden ötürü Google kapsamında haritaların verilerini kullanmakta olan Instagram artık facebook üzerinde yer alan harita bilgilerini kullanıyor. Yani facebook üzerinde konum mevcut ise sistem otomatik olarak Instagram tarafından tanımlanıyor. Ama konum facebook uygulamasında tanımlı değil ise bunun için şu adımlar gerçekleştirilir. 

 • Facebook üzerinden instagram konumunun oluşturulmasında; ilk önce bir paylaşım işlemi gerçekleştirilir.
 • Sadece paylaşım esnasında sağ alt köşe de yer alan konum kısmına tıklanarak konumun tanımlanmasına dikkat edilmelidir.
 • Facebook konumlu paylaşımın yapılmasının ardından instagram üzerinden paylaşım aşamasına gelinir. 

Instagram Keşfet için Etiketlerin Önemi 2023

Instagram sistemin de düzenli olarak yapılan paylaşımların yanı sıra paylaşılan içeriklerin uygun etiket yani hashtag ile kullanımına dikkat edilmelidir. Keşfete çıkmak için Instagram etiket kullanımlarında popüler etiketlerin seçilebilmesi ve kullanım miktarına dikkat edilmelidir. Instagram keşfet için 2023 yılında dünyaca en popüler etiketlerden bazıları şunlardır;

#cristiano#messi#ronaldo
#tbt#afterparty#since
#summer#caps#sayko
#reels#tiktok#pet

Instagram postlarının altına eklenecek etiketlerin 5 adeti geçmemesi daha çok beğeni ve takipçi sayısına ulaşılmasını sağlayacaktır. Fakat #begen ya da #takipet gibi etiketler Instagram sistemi tarafından spam sayılacağı için muhakkak takipçi sayısında azalma gibi sorunlar yaşanacaktır. Ayrıca spam özelliği taşıyan etiket kullanımları hesapların gerçek hesapların takip alanına girmesine engel olacaktır. 

Instagram Paylaşım Zamanı Püf Noktaları

Instagram uygulaması zamanın büyük kısmının geçirildiği için Gün içerisinde paylaşımlara bir kaç kez göz atılmaktadır. Bu durumda gün içerisinde paylaşım zamanı meselesi oldukça merak edilmektedir. Paylaşım zamanlarının tespit edilmesi için ilk önce Instagram hesabının paylaşım görünüm sayısının arttırılaması için planın yapılmasıdır. 

2019 yılında araştırma şirketleri tarafından yapılan paylaşım zamanının tespitine yönelik olarak yapılan çalışmada 1.000.000 ile 100.000.000 arasında takipçisi olan hesapların 12.000.000 Instagram gönderisi incelenmiştir. Araştırma kapsamında ise her gün geçerli olan etkileşimi en etkili Instagram hesabı paylaşım saatleri zamanları gün ve saat olarak şu şekilde belirlenmiştir:

 • Pazartesi: 06:00 ile 10:00 arasında saatlerde Instagram hesabında paylaşım yapılması oldukça etkilidir. 
 • Salı: Instagramda Salı günleri 02:00- 04:00 arasında gönderiler daha çok beğeni ve görünüm elde etmektedir. Bu gece saatlerinin dışında sabah 09.00 en etkili paylaşım zamanıdır. 
 • Çarşamba: Instagram gönderilerinizin paylaşımları için sabah saatlerinde 07:00-08:00 ve de gece 23:00’de paylaşım zamanı en ideal zaman dilimidir.
 • Perşembe: Sabah 09:00 ile öğlen 12:00 saatlerinde paylaşım yapılması oldukça etkilidir.
 • Cuma: Hafta içinin son günü olan Cuma gününde sabah 05:00 ile öğlen 13:00 saatleri arasında Instagram gönderilerinin paylaşılması oldukça önemlidir. 
 • Cumartesi ve Pazar: Haftasonunun en değerli 2 gününde en doğru saat dilimi sabah 11:00 saat dilimidir. Bunun dışında akşam üzeri olan 16:00 saat dilimide Instagram paylaşım zamanı için oldukça önemlidir. 

Instagram Keşfet için Yorum ve Beğeni Önemi

Instagramda keşfette görünmek için yapılan yorum ve beğeniler online ortamda görünürlülük için oldukça önemlidir. Çünkü hesaplarda yapılan yorum beğeni sayıları Instagram kalitesinin görünürlülüğünü arttıran en önemli etkendir. Instagram yorumları, profilde yer alan paylaşımların almış olduğu yorum sayılarının artmasıyla buna bağlı olarak profillerin diğer Instagram kullanıcılarının görünmesi için büyük önem taşır.

Çünkü Instagram algoritması yani yazılım sistemi tarafından daha fazla kişiye ulaşılması oldukça mümkün hal alıyor. Profiller ne kadar çok sayı da kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesi durumunda hem Instagram hesabı popülerliği ile hem de paylaşımlarının beğeni sayısında artışlar yaşanır. 

Instagram Keşfet için Grupların Önemi

Instagram uygulaması üzerinden grup kurma işlemi keşfete çıkmak için herkes tarafından kullanılmaktadır. Instagram ve de facebook arkadaşları ile toplu halde görüşülebilmek için grup kurma özelliği güncellemeye gelmiştir. Bir çok sosyal medya hesabında aynı anda konuşulabilecek özelliklerden biridir. 

Instagram uygulaması üzerinden istekler doğrultusunda grup kurma işlemiyle toplu hallerde mesajlaşmak mümkün. Birçok kişinin aynı anda konuşabilmesi için tasarlanan bu uygulamaya girildiği esna da sağ üst kısımda yer alan mesaj bölümüne girilerek grup kurma işlemi için seçenek seçilir. 

Grup kurulması aşamasında toplu mesajlaşmada yer alınması istenen profiller tek tek tercih edilerek kişi ekleme işlemleri tamamlanır. Daha sonra da gruba isi verilir. Tüm bu adımlardan sonra onaylanmanın yapılmasından sonra grubun oluşturulduğu mesaj kısmında görülür. Grup kurma işleminin ardından dm işlemleri gerçekleşir. 

Instagram Yüksek Takipçili Sayfalara Yorum Yapın

Bu başlık ilk başlarda itici dursada aslında diğer Instagram hesaplarına yapılan yorumlar sayfa etkileşilerini arttırmaktadır. Fakat burada biraz daha farklı bir durum vardır. İlk önce 100.000 üzeri sayfalarda reklam yapma tarzı paylaşımlarda bulunmak yerine yorum yapılacak sayfanın takipçisi olmak ve takip edilen sayfayı ilgilendiren yorumların yapılması önemlidir. 

Ayrıca mavi tıklı hesaplara girilerek en son gönderilere yorumlar yapmak en az 7-10 adet takipçi kazanılmasını sağlayacaktır. Bu yüzden yorum yapıcağınız Instagram fenomenlerini veya diğer hesapları seçerken dikkat edin.

Instagram Keşfet için Erişim ve Gösterim Önemi

Instagram istatistik özelliği ile Instagram sosyal medya hesabından daha verimli yararlanılmasını sağlamaktadır. Çünkü Instagram hesabından faydalanma araçları takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır. Instagram verileri üzerinde yer alan ölçümle ile analiz yapılarak hangi bilgilerin önemli olduğunun farkına varılarak gelişim sağlanabilir.

Erişim ve Gösterimde kitle profili önemlidir. Çünkü takipçilerin kimlerden oluştuğunun anlaşılması yaş grupları açısından içerik üretilmesini kolaylaştırılacaktır. Instagram üzerine yapılacak paylaşımların açıklama kısımlarında web sitesi linki kaydettilmesi sonucunda daha çok ön plana çıkılması söz konusu olabilir. Böylelikle web sitesi trafiği oluşturulabilir. 

Instagram Keşfet Sıfırlama (Temizleme) Nasıl Yapılır?

Instagram keşfet sıfırlama yani temizlemek isteyenler Instagram uygulaması üzerinde keşfet düzenleme ve değişiklikleri kısmı yer almaktadır. Sistem yönlendirmesi ile şekillenen Instagramın keşfet bölümü sıfırlama işlemi sayesinde ilk günki haline geri dönüş sağlanmaktadır.

Fakat bazı durumlarda sıfırlama işlemi android eve iOS cihazlarında farklılıklar görülebilmektedir. Apple üzerinden keşfet bölümü sıfırlamada; sistem yazılımı farklılık sebepleri nedeniyle farklı arayüz işlemine sahip olan Apple cihazlarında Instagram keşfet sıfırlama işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

 • iPhone cihazlarının uygulamalarına girilerek ilk olarak Instagram girişi sağlanır.
 • Profil girişinin ardından ayarlar kısmına girilir.
 • iPhone saklama alanına ulaşılarak yönet kısmına ulaşılır.
 • Uygulama kaldırılarak onay verilir.
 • Kaldırma işlemi onayı esnasında verilerin silinip silinmemesi konusunda onay soruna dikkat edilmelidir.

Bu aşamalardan sonra Instagram hesabında yer alan tüm verilerin silinmesi işlemi gerçekleşmiş demektir. Silinmiş olan veriler yalnızca ön belek içerisinde yer alanları kapsayacaktır. Android üzerinden Instagram keşfet bölümü sıfırlama işleminde ise bu durum şu şekildedir. 

 • Instagram hesabı açılır.
 • Instagram profiline girilerek telefon ayarları menüsüne ulaşılır. 
 • Uygulamalar veya uygulama yöneticisi giriş yapılır.
 • Uygulamaları yönet bölümüne ulaşılır. 
 • Instagram uygulamasına tıklanarak verileri temizleme işlemi yapılır. 

Instagram Keşfete Nasıl Düştüğünüzü Nasıl Anlarsınız ?

Instagram hesabına girilerek kolaylıkla uygulama üzerinden keşfet düşüp düşmediğinizi anlayabilirsiniz. Birçok kullanıcı işletme hesaplarını kullanıyorsa istatistik kısmında görebilir. Instagram işletme hesabını kullanmayan kullanıcılar ise etkileşimlere bakarak diğer paylaşımları kıyaslamaları gerekiyor. Yani post kontrolünde bir post daha fazla beğeni ve yorum almış ise mutlaka keşfet bölümüne düşmüş demektir. 

Instagram Keşfete Çıkma Hilesi Var mı?

Instagram keşfete çıkmak için hile gibi bir taktik olarak; Birçok firma Instagram kullanıcıların gönderilerinin keşfete düşürülmesi için izlenme paketleri satmaktadır. Arzu eden Instagram kullanıcıları Erişim+kaydet+izlenme paketleri alarak keşfete çıkma işlemini yapabilir. 

Instagram Keşfet Geçmişi Engelleme, Silme

Instagram keşfet geçmişinin silinmesi için ayarlar kısmına girilmesi uygulama yöneticisine ulaşılması gerekir. Veriyi silme ve de ön belleği temizleme tuşuna basılarak keşfet silme işlemi gerçekleştirilir. 

Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır ?

 • Instagrama giriş yapılarak profil ayarlarına gidilir. 
 • Ayarlar başlığı altında bulunan doğrulama isteği sekmesine tıklanarak mavi tik için form doldurulur. 
 • Form doldurulmasının ardından tek yapılması gereken Instagram yöneticilerinden onay alınmasıdır.

Instagram Takipçi Satın Alma Paket Fiyatları Nedir?

Instagram takipçi satımı yapan firmaların takipçi satın alma paketleri minimum olarak fiyatları şu şekildedir:

 • 1000 adet instagram takipçisi 40 TL ya da 50 TL
 • 500 adet instagram takipçisi 20 TL ya da 13 TL paketlerinden oluşmaktadır.
 • Tabi ki satış yapan firmaların güvenlik kapsamlarına göre paket fiyatları değişiklik göstermektedir.

Instagram Takipçi Kasma Yöntemi Nedir ?

Instagram profilinin kullanımları için takipçi ve beğeni arttırma amacıyla hizmet verilen bir yöntemdir. Bu uygulamalar kapsamında belirli takipçi sayısının kazanılması için paketlerin satın alınması durumudur. Paket satın alımları için tercih edilecek olan sitelerin güvenirliliği önemlidir. Bazı siteler Instagram hesaplarının kullanıcı şifrelerini talep edebilmektedir.

Bu yüzden de fiyat araştırmalarından önce web sitesinin güvenirliliği araştırılmalı ona göre tercih yapılmalıdır. Instagram kullanıcıları takipçi satın alabilmek için doğal takipçi kasma yöntemlerini deneyebilmektedir. Beklentilere göre Instagram takipçi kasma yöntemiyle hedef kitlelere kusursuz şekilde ulaşımı sağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu