Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?

Çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan sosyal medya platformlarında en fazla tercih edilen Youtube video silme nasıl yapılır sorusu çok fazla merak edilmektedir.

Youtube video silme nasıl yapılır sorusu her geçen gün pek çok kişi tarafından merak edilen konuların başında gelmektedir. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformunda istenmeyen videoların silinmesi için gereken bir takım işlemler gerecektir. Bunun için küçük bir araştırma yapalım.

Youtube Video Silme İşlemleri

Gün geçtikçe kullanıcı sayısının arttığı Youtube alanında kazanç elde etmek için kanal açarak video paylaşımlarında bulunurlar. Ancak bazı videoların içeriği hoş karşılanmayabilir ya da kişi kendisi beğenmez. Bunun için videonun paylaşımdan kaldırılması için silme işlemleri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Youtube video silme işlemleri şunlardır;

  • Hesabınız üzerinden Youtube uygulamasına giriş yapılmalı,
  • Youtube platformuna giriş yapıldıktan sonra hesabın sağ üst bölümünde yer alan profil kısmına tıklanmalı,
  • Ekrana çıkan menü bölümünün “içerik stüdyosu” bölümüne tıklanmalı,
  • Ekrana gelen sayfanın üst bölümünde yer alan videolar seçeneği üzerine seçilmeli,
  • Videonun silinmesi için sil kısmına basılması yeterli olacaktır,
  • Ardından silme işlemini yapılacağı zaman ekrana gelen onay bölümüne tıklanmalı ve işlem onaylanarak tamamlanmaktadır.

Youtube video silme aşamaları sırasında birden fazla videonun silinmesi için videoların yanlarında yer alan kutucukların üzerine tıklanmalıdır. Böylece silme işlemini toplu olacak şekilde birden fazla video silerek tamamlanmış olacaktır. Youtube kanalında yapılan silme işlemleri kalıcı olmaktadır. Silindikten sonra videolar tekrar geri getirilemez. Sadece elinizde videolar var ise tekrar yüklemek mümkün olacaktır. Youtube video işlemlerini yaparken bu konuya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Youtube Video Kaldırma

Çok fazla kanal bulunan Youtube de pek çok videolar paylaşılmaktadır. Başka hesapta olan bazı videolar rahatsız edici olduğundan kaldırmak isteyenler olur. Bunun için Youtube video kaldırma işlemleri çok fazla yapılmaktadır. Başka hesaptan video kaldırmak için gerekli olan aşamalar sırası ile yapılması gerekir. Bu alanda hesabınız üzerinden istenmeyen videoları silmeniz mümkün olurken doğru işlemler doğrultusunda başka hesaptan video kaldırma yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu