Instagram Silinen Mesajları (Sohbeti) Geri Getirme 2023

Instagram silinen mesajları yani sohbeti geri getirme, bir tartışma sonucunda yazışmalarını silip sonrasında sakinleyince de “Eyvah ben ne yaptım!” diyenlerin yoğun arayışlarına neden oluyor. Ya da yer kaplamasın diye sildiğimiz, birilerinden gizleme maksadıyla ortadan kaldırdığınız mesajlarımızı gün geliyor ve tekrar okumak zorunda kalabiliyor ya da okuma isteğimiz sonucu geri getirmeye çalışıyoruz.

Bu yazımızda kısaca Instagram silinen mesajları geri getirme mümkün mü? Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? Sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün mü?

Instagram platformu üzerinden yapmış olduğunuz özel mesajları yanlışlıkla sildikten sonra geri getirebilmenin bilen ve yaygınca kullanılan 2 ayrı yöntemi var. Uygulayabileceğiniz ilk yöntem Instagram’dan yardım istemek. Instagram yardım merkezine gidip meramınızı anlatarak, mesajların geri getirilmesini talep edebilirsiniz. Bu yöntem için uygulamanız gereken aşamalar şu şekildedir;

 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinize girin
 • Sağ köşede yer alan Alt alta 3 çizgiye tıklayın.
 • Buradan ayarlar bölümüne girin
 • Biraz alt kısma inin ve “Yardım“ seçeneğine tıklayın..
 • Burada bulunan yardım merkezine girerek Instagram silinen mesajı geri getirme veya diğer sorununuzun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Instagram yardım merkezine giriş sağladık! Burada ifade edecekleriniz sizin için büyük önem arz ediyor. İkna kabiliyetinizi kullanmanız gerekli. Mesajlarınızı ya da silinen tek kişi yazışmalarını neden geri getirmek istediğinizi açık bir şekilde belirtmelisiniz.

Yapacağınız başvuru sonucunda mesajların kesinlikle geri geleceğine kimse garanti veremez. Instagram talebinizi değerlendirip sizlere ortalama 5 gün içinde kararını aktarıyor. Bu sürecin yoğunluk nedeniyle dönem dönem 2 haftaya kadar uzayabileceğinden de söz edebiliriz.

2. ve kesin sonuç alabileceğiniz yöntemse yasal mecralar. Herhangi hukuksal yöntemler aracılığıyla platforma yapılacak başvuru sonrasında mesajlara erişim sağlanabilecektir. Bu mesajlar aynı zamanda dava aşamasında delil niteliğini taşımaktadırlar.

Yukarıdaki yöntemler dışında farklı işleyişlerle silinen mesajlarınızı geri getireceğini idda edenler de var. Bunlardan el biliniri uygulamalar.

Instagram Mesajları Geri Getirme Uygulamaları Var mı?

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Programları ve Uygulamaların tamamı ya reklama dönük ya da hesabınızı direkt olarak ele geçirme amacı güden 3. Parti bileşenlerdir. Yukarıda saymış olduğumuz yöntemler dışında mesajlarınızı geri getirebileceğiniz farklı bir yöntem ne yazık ki bulunmuyor.

Buna karşı gerek IOS Store gerekse de Android Market üzerinde bu işlevi taşıdığını iddia eden birçok program bulunmaktadır. Uygulamayı indirdikten sonra sistem sizden direkt olarak Instagram kullanıcı adı ve şifrenizi talep etmektedir. Takdir edersiniz ki 3. Hesap bilgilerimizin harici yazılımların eline geçmesini hiç birimiz istemeyiz.

Bu durum ciddi bir güvenlik zafiyetinin ortaya çıkmasına neden olup hesabı kaybedebileceğimiz gibi, en iyi ihtimalle düşünecek olursa da özel mesajlarımızın istemediğimiz kişiler tarafından okunma sonucunu doğuracaktır. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz asla bu programlara güvenip, kesinlikle kişisel bilgilerinizi paylaşarak hesabınızı riske atmamanız yönündedir.

Facebook ile Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Kullanarak Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme yöntemi şansınızın da olması durumunda sonuç alabileceğiniz alternatif bir yol. Malumunuz Facebook ve Instagram’ı bir birine bağlı, senkronize bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Eğer yazışmalarınızda özel ve saklamanız gereken içerikler bulunuyorsa mutlaka siz de bağdaştırılmış hesap kullanın. Instagram silinen mesajı facebook ürerindeki bağlı hesaptan sorgulanması için aşağıdaki şu yönergeleri izleyebilirsiniz;

 • Instagram’la bağlantılı olan Facebook profilinize giriş yapın.
 • Daha sonra Gelen Kutusu bölümüne giriş yapın.
 • Gelen Kutusunun sol tarafında bulunan Instagram Direct seçeneğine geçin
 • Eğer şanslıysanız silinen mesajlar burada karşınıza çıkacaktır.
 • Bu yöntem tamamen şansınız ve çerezlerle bağlantılı bir durum.
 • Eğer karşınıza çıkarsa ne mutlu size ama karşınıza çıkmazsa da bu yöntem özelinde yapabilecek hiçbir şeyinizin kalmadığını hatırlatmak isteriz.

Instagram Engelleme Sonrası Mesajları Geri Getirilme

Instagram başkasını engelleme işleminden sonra silinen mesajın geri getirilmesi özelinde yapabileceğiniz farklı bir uygulama var. Farklı nedenlerden ötürü bir kullanıcı engellediniz ve bütün mesajları da silindi. Fakat iş git gide büyüdü ve bu mesajları geri getirip kanunen haklarınızı arama yöntemini benimsediniz. Bu durumda aşağıdaki yöntemi izleyebilirsiniz;

 • Instagram hesabınızı açın ve kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 • Giriş işlemi sonrasında Ayarlar bölümüne girin
 • Biraz alt kısımlarda Gizlilik ve Güvenlik bölümü olacak. Buraya tıklayın ve daha sonra da Engellenmiş Kullanıcılar bölümüne geçin.
 • Karşınıza geçmişten günümüze engellediğiniz bütün kullanıcıların listesi çıkacak.
 • Mesajlarını geri getirmek istediğiniz kullanıcının engelini kaldırın.
 • İşlem tamamlandıktan sonra engelini kaldırdığınız kişinin mesajlarının direkt Instagram mesajlarında aktif olarak karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Instagram Silinen Sohbet Geçmişi Geri Getirme

Instagram silinen bir arama ve sohbet geçmişi geri getirmenin bir yöntemi yok. Arama ve sohbet geçmişini silmeniz durumunda geçmiş dönemde yapılan tüm aramalar çerezlerden kaldırılarak ortadan yok olacaktır.

Bu işlemi yapabilmek için Profilinizi açın ve ayarlar bölümünü tıklayın. Daha sonra güvenlik bölümüne girin ve Arama geçmişini temizle dedin. Bütün arama kayıtlarınızın silinme işleminin başarılı bir şekilde sonuçlandığını siz de fark edeceksiniz.

3 Kişi Katıldı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu